Lokalne fotke - stare i nove

Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Lokalne fotke - stare i nove

Post od branko »

Za to je trebalo biti više KOS-ovac nego koferansije.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Lokalne fotke - stare i nove

Post od Bibliotekar »

Ma kakvi. Sasvim je dovoljno bilo, na primer, i puko pohađanje istog razreda osnovne škole sa oficijelnim anonsijerom telegrama. :ymhug:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Lokalne fotke - stare i nove

Post od branko »

???
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Lokalne fotke - stare i nove

Post od Bibliotekar »

Šta Ti to nije jasno, pioniru moj maleni? Samo Ti sugerišem da apsolutno nikakve KOS-ovske kvalifikacije ( a istini za volju ni sačuvani primerci najave svečanog programa) nisu bile potrebne zarad identifikacije pojedinih osoba na fotografijama, a osobito zarad pozitivne identifikacije anonsijera pozdravnog telegrama na dočeku Štafete mladosti davne 1978. godine. Ta Ti si sa njim išao u isti razred osnovne škole „11. novembar” toliki niz godina. Zar nisi bio u stanju da prepoznaš svog dugogodišnjeg razrednog kolegu? On se facijalno uopšte nije izmenio za sve ove godine - markantne crte lica su mu i danas posve iste kao i na prethodno istavljenom fotosu. :)

Štaviše - u isti razred sa Tobom i sa Sašom Atlagićem išla je i s Tvoje strane pomenuta Dragana Đurić. Stvarno mi nije jasno kako si samo i mogao da pomisliš da je ona bila ta gimnazijalka koja je ponela štafetu na njenom odlasku iz Sente? Ta do prvog je razreda Gimnazije (ili srednje škole) i Tebi i njoj falilo još pune dve godine dana. Biće da Ti nedostaje Ginkobil... :roll:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Lokalne fotke - stare i nove

Post od Upravnik »

Nismo bili zainteresovani za manifestacije koje su veličale kult ličnosti, pa istim prisustvovali nismo, ali zato danas ne pljujemo po, u to ime, organizovanim manifestacijama, za razliku od onih koji su u njima aktivno učestvovali.

=)) =)) =)) =)) =))
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Lokalne fotke - stare i nove

Post od Bibliotekar »

Ta šta kažete? Pa ste dragovoljno (niko Vas nije bajonetom u leđa ubadao da se participacije latite!) učestvovali na, primera radi, recitatorskom takmičenju za Vama omraženi Dan mladosti? Uistinu Vam je zanimljiv taj koncept nezainteresovanosti... :-???

Apropo: veoma bi me obradovalo pojašnjenje koji su pa to negdašnji aktivni učesnici koji danas pljuju po onomad organizovanim manifestacijama? Ja lično, na primer, nikada nisam ni čuo ni video da bilo ko od prethodno pomenutih participanata manifestacije danas to čini. ;;)
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Lokalne fotke - stare i nove

Post od Upravnik »

Prvo, molim da se javno istavi gde sam ja to napisao da mi je Dan mladosti omražen!
Drugo, molim da mi se javno istavi dokaz o mom učestvovanju u recitatorskom takmičenju.
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Lokalne fotke - stare i nove

Post od Bibliotekar »

Nemojte se sad naprasno praviti nevešti, dragi moj ex-Upravniče. Direktno ste napisali:
Nismo bili zainteresovani za manifestacije koje su veličale kult ličnosti...
Budući da je Štafeta mladosti predstavljala vrhunski simbol Dana mladosti, sve s njom povezane manifestacije eo ipso predstavljaju priredbe koje veličaju Vama (generički plural, prim. prir.) danas tako omraženi kult ličnosti. :ugeek:

A što se pak Vaše druge primedbe tiče, dokaz će biti predočen kada Vi nama pojasnite sadržinu generičkog plurala koji ste prethodno upotrebili. Znate, mogućnosti tumačenja istog leksički nisu jednoznačne. ;)
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Lokalne fotke - stare i nove

Post od Upravnik »

Ja i dalje najlepše molim da se ovde javno postavi dokaz o ''omraženom Danu mladosti'', ''omraženom kultu ličnosti'', a pogotovo o mom učešću na nekakvom recitatorskom takmičenju.
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Lokalne fotke - stare i nove

Post od Bibliotekar »

Evo ga:
Nismo bili zainteresovani za manifestacije koje su veličale kult ličnosti, pa istim prisustvovali nismo,
Ti lično - ničim izazvan! - kažeš za doček Štafete mladosti da je manifestacija koja veliča kult ličnosti. Koji Ti deo dokaza, druže, nije jasan? :ugeek:

Što se pak Tvog personalnog učešća na recitatorskom takmičenju tiče - možeš biti miran. Na njega su isključivo pripuštani talentovani recitatori:

Slika

Objektivno, Ti to nikada nisi bio. ;)
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Lokalne fotke - stare i nove

Post od branko »

A koji je od ovih Basarić?

I da, još uvek ne prepoznajem "mog dugogodišnjeg razrednog kolegu".
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Lokalne fotke - stare i nove

Post od Upravnik »

Naravno, ja sam uvek govorio za sebe da nisam nikakav recitator, a tešim se da nisam jedini.
Znači, ipak smo nešto priznali... da nikada nisam bio ni na kakvom takmičenju recitatora. Ovo je zaista napredak.
Međutim, ja želim da mi se navede tekst gde sam ja napisao ''omraženi'' Dan mladosti i ''omraženi'' kultu ličnosti.
A da su to bile manifestacije koje su veličale kult ličnosti, to je sasvim sigurno. Ali nisam nigde upotrebio reč ''omražen''. Možda sam ja afirmativno govorio o kultu ličnosti.

:D
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Lokalne fotke - stare i nove

Post od Bibliotekar »

Od osoba prikazanih na prethodno istavljenom kolor-fotosu ni jedna. Ona pak mađana osoba čija se glavica nalazi direktno ispod brojke „2”, recitatoru naš talentovani, lično si Ti. Tada si nam za Dan mladosti – veoma kvalitetno i nadareno! – recitovao „Stojanku majku Knežopoljku” Skendera Kulenovića. :)
I da, još uvek ne prepoznajem "mog dugogodišnjeg razrednog kolegu".
Šta da se radi – ne prepoznaješ, pa to ti je. Ja sam ga sa još tri druge osobe smesta prepoznao. Šta ćeš – neoštećena memorija i lepe uspomene čuda čine. ;;)
A da su to bile manifestacije koje su veličale kult ličnosti, to je sasvim sigurno. Ali nisam nigde upotrebio reč ''omražen''. Možda sam ja afirmativno govorio o kultu ličnosti.
Pardon, dragi moj ex-Upravniče. Ti po samoj definiciji dotičnog vrednosno negativnog termina nikako nisi mogao afirmativno da govoriš o kultu ličnosti:

Slika

Pridev „omražen” predstavlja pak konotativ dotičnog termina. :ugeek:

A da ovaj post ne bi ostao puko isterivanje sociološko-lingvističkoga maka na memorijalni konac, evo i jednog novog fotosa koji potiče iz ne tako odvjeć davne 1986. godine:

Slika

Promocija knjige Đorđa Kablara „Crvena Kolonija” u Domu JNA 16. X 1986.

Prethodno već pominjanog nosioca štafete iz 1978. godine, g. Jožefa Molnar Čikoša, možete videti kao prvu osobu koja ne levoj strani fotosa sedi u drugom redu.

Prepoznajete li možda, pioniri moji ne baš tako mlađani, još koga na ovom gotovo posve zaboravljenom fotosu, na kojem je prikazan jedan vrednosno apsolutno pozitivan i uistinu svake hvale dostojan društveni događaj? ;)
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Lokalne fotke - stare i nove

Post od branko »

Ja sad ne razumem. Ko je ispod dvojke? Basarić ili ja?
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Lokalne fotke - stare i nove

Post od Bibliotekar »

Ti lično & personalno. U prvom planu, odmah iza belih karanfila, a između dve pionirke mlade, sa pogledom uperenim u stranu, prema zvaničnom najavljivaču programa. :D

A taj sam pak bio ja. ;)
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Lokalne fotke - stare i nove

Post od branko »

Ne sećam se. A zvao sam i Gordanu da vidi sliku, kaže da to nisam ja. Ali zvuči poetično, pogotovo što sam uperio pogled "prema zvaničnom najavljivaču programa". :))
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Lokalne fotke - stare i nove

Post od Bibliotekar »

Bi li bio toliko ljubezan da nam eventualno, zarad direktne usporedbe facijalnih crta, istaviš Tvoju razrednu fotografiju iz toga doba? Znaš, postoje neki računarski programi koji se (besplatno!) koriste na ovim danas tako popularnim šijunskim - pardon, društvenim! - mrežama, a koji su kadri da sa 98 % sigurnosti uporede likove na fotosima i pozitivno identifikuju dotična lica? Znaš, pozni je čas, a tetka Gordana Tvoj lik u mladosti Ti pionirskoj baš i nije percipirala u svim svetlosnim nijansama i iz svih rakursa. Do toga je došlo tek znatno kasnije. Tada si već i bore imao...

Dodatna korist bi bila i u tome što bi na dotičnom razrednom fotosu bio i Tvoj prethodno pominjani drug, pa bismo mogli da vidimo njegov neupitni lik i sledstvenu sličnost sa mladim pionirom-anonsijerom sa svečanog dočeka Štafete mladosti iz 1978. ;)
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Lokalne fotke - stare i nove

Post od branko »

Je li to isti program koji je prepoznao onog što je ukrao tvoj bicikl u roku od tri godine? E, onda dobro. :))

Nemam pojma da li sam to ja. Učestvovao sam na mnogim recitalima, ali pravo da ti kažem ne sećam se ovoga.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Lokalne fotke - stare i nove

Post od Upravnik »

Ako ''konotativni'' Bibli kaže da su to tvoje ''facijalne crte lica'' onda je to sasvim sigurno!

Slika

A što se one ''prvoboračke'' fotografije tiče, prepoznajem li ja na njoj druga Šinkoviča i opšetpoznatog borca Duku?
Samo ne znam ko je mladić skroz desno u belom džemperu!?
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Lokalne fotke - stare i nove

Post od branko »

Sad je dotučen, mora tekst ponovo da uči.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gosta