Stroboskop

Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Stroboskop

Post od branko »

Nisam bio tamo, oslonio sam se na mog druga, sveznadara... Ovo je duboko razočarenje za mene. Toliko sam ti verovao i toliko ti se divio... toliko... ah, ostadoh bez reči... idem da patim...
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Stroboskop

Post od Upravnik »

Razočarani Branko napisao:... idem da patim...
A možda da se i bičuješ. :D


Bibli, ovaj stroboskop koji si u svom prethodnom postu opisao je visoko sofisticiran. Ovaj koji mi imamo je izuzetno jednostavan.

:lol: :lol: :lol:
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Stroboskop

Post od Bibliotekar »

Bio si tamo. I ćutao si. Štaviše, štedro si pozajmio tada (u petak, 21. III o.g. - 24 časa nakon našeg znamenitog gostovanja u Bačkoj Topoli, a sve pred gostima iz Kruščića sa kojima smo tada dogovarali tehničke uslove za nastup u njihovom pozorištu) svoj mobilni telefon zarad razgovora sa vrlim ex-upravnikom koji - uprkos datom obećanju - nije niti zamenio i inače problematični stroboskop, niti pak pribavio čak i njemu znane neophodne delove za isti, a o davanju uputstva za premošćenje potenciometra na stroboskopu nije rekao ni reči.

Ako si već tada znao kako problem sa stroboskopom treba rešiti, tada si - ako ništa drugo, a ono zarad neizvrgavanja ansambla blamaži pred selektorom - javno trebao reći šta treba uraditi.

Priliku za javno izrugivanje tvom isprazno budalastom Drugu Sveznadaru time bi ujedno iskoristio u potpunosti. Pa bi ti potom i žuđena personalna patnja bila veća. I time vrednija.
Ovaj koji mi imamo je izuzetno jednostavan.
Pa što onda u upravo minuli ponedeljak nisi došao da nam ga jednostavno uključiš? Ili makar da mi umesto SMS-a o problemu kontaktiranja g. Papeka (istinski vlasnik stroboskopa) pošalješ SMS sa uputstvom o uključivanju istog?
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Stroboskop

Post od branko »

Ja sam ti verovao. Ja sam se zaklinjao u tebe. Ja sam mislio da je tako kako ti kažeš, ni na kraj pameti mi nije bilo da te proveram. Samo sam ti dao mobilni da to dogovoriš sa Basketom. Ali, dosta o tome... svi moji snovi su se srušili... odoh da patim...
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Stroboskop

Post od Bibliotekar »

Mislio si da je tako kako ja kažem, a znao si da nije tako kako ja kažem? Pa si zarad sadomazohističkog uživanja u sopstvenoj patnji izvrgao riziku blamaže pred selektorom čitav pozorišni ansambl, do koga ti je - prema tvom vlastitom kazivanju - najviše stalo? :shock:

Ne misliš li možda da je vreme da posetiš dobrog psihijatra?
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Stroboskop

Post od branko »

Znao sam? Kako? Ma, pusti... nemoj... dotak'o sam dno života...
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Stroboskop

Post od Bibliotekar »

Pogledaj ono što si sam napisao u svom postu od 28. III o.g. Jasno kazuješ da si znao šta je trebalo učiniti kako bi stroboskop funkcionisao.

I ne - još uvek nisi dotakao dno života. Tek ćeš ga dotaći.
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Stroboskop

Post od branko »

Prenosio sam tvoje reči. Kako sam mogao da sumnjam u tebe (sve do sada)? Ali, avaj...
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Stroboskop

Post od Bibliotekar »

Ne, nisi prenosio moje reči. Ja ovo nikada i nigde nisam rekao:
A trebalo je samo pritisnuti... Ccccc!
To su tvoje reči, ne moje.

Apropo: zabavljaš li se ludo u ovom tematskom nizu? Ja, kako vreme prolazi, sve više i više. Doduše nekako sa knedlom u grlu, ali dobro - doživljaj zabave može da varira od slučaja do slučaja...
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Stroboskop

Post od branko »

Pardon, ne tvoje. Gordanine. Eh, a bio si mi kumir...
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Stroboskop

Post od Bibliotekar »

Ah, znači ipak nisu moje? Lepo. A kada je to tačno dotične reči Gordana izgovorila?

Znaš, tek tek zarad toga da utvrdimo ko je od članova KSMA - ako je uopšte iko od njih! - u minuli, krucijalno po prosperitet pozorišnog ansambla bitni „selektorski” ponedeljak, zapravo znao kako se taj veoma jednostavni stroboskop uključuje.

Pa da se zabavimo kroz spoznaju.
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Stroboskop

Post od branko »

Ko je iznosio tvrdnju da je stroboskop nefunkcionalan? Gordana je samo probala stroboskop i on radi. :-*
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Stroboskop

Post od aleksey »

 
Ček, ček, ček... Jako ste mi nešto ubrzali.

Da rasčistimo (bez jezičkih zavrzlama i komplikacija): Jel' taj famozni "fliper" potreban za funkcionalnost stroboskopa ili nije?

Jerbo, meni je pok. Uroš Drmadžija ostavio jedan fliper za uspomenu. eno ga negde na tavanu.
Jel' treba da ga pakujem za Ub ili ne?

Molio bih cenjenog stručnjaka da mi odgovori, po mogućstvu što jednostavnije.
 
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Stroboskop

Post od Upravnik »

Prvo, stroboskop je potpuno ispravan.

Drugo, NIKO nije znao kako da ga pokrene. To se saznalo tek nakon mog razgovora sa Pap Robikom u utorak ujutro. Tek tada, jer se sa njim nije moglo razgovarati ranije, s obzirom da je nekoliko dana bio u inostranstvu, pa mu je mobilni bio isključen.

Treće, na osnovu tog razgovora, Gordana je iz čiste radoznalosti probala da pokrene stroboskop i uspela. Vrlo jednostavnim potezom.

Četvrto, važno je da sada znamo kako stroboskop radi. Ako opet bude nekih problema sa istim, zvaćemo Gordanu.

:D :D :D
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Stroboskop

Post od branko »

Ne dirajte mi druga. Vi bi kao znali... 'Ajde, molim te...
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Stroboskop

Post od aleksey »

 
Gordana je iz čiste radoznalosti...
Ma 'ajde. Gordana? :o
Nikad ne bih pomislio tako nešto o njoj...
Ako opet bude nekih problema..., zvaćemo Gordanu
Naravno. Mene je još ćale učio da uvek treba pozvati stručnjaka, a ne tamo neke priučene...
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
tanja
Postovi: 401
Pridružio se: 08 Dec 2010, 13:15
Lokacija: Senta

Re: Stroboskop

Post od tanja »

Gogu sam ja zamolila da proveri strob jer je imala probu sa Izikom....nakon sto sam od Nebojse cula da stroboskp najverovatnije radi....No dobro,sad i to znamo....covek se uci dok je ziv... :idea:
The only difference between a good day and a bad day is your attitude.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Stroboskop

Post od Bibliotekar »

Oh, čini se da je ovo definitivno bio veoma zabavan dan, poštovane dame i gospodo. I na moje nemalo iznenađenje samTvorac Zabave me je konačno istinski i zabavio i obradovao. Stoga da rezimiramo:
1. Prvo, stroboskop je potpuno ispravan.
Osobito nam je milo em drago. Nismo inače ni sumnjali da nije ispravan. Ta radio je na premijeri. Kako-tako, ali je zaista radio. Mislili smo da ćemo eventualno dobiti drugi, bolji. Posle nam je rečeno da nećemo. Jedino smo mislili - znajući kako on radi na osnovu iskustva sa njim iz „Korešpondencije”, da mu trebaju i prateći uređaji kojih se sećamo (DMX kabel, „fliper”). A njih nije bilo.
2. Drugo, NIKO nije znao kako da ga pokrene.
Aleluja! Niko, dakle, nije zapravo znao kako ga treba pokrenuti, a podmuklo ćutao o tome da zna, niti je pak namerno tom i takvom ćutnjom izvrgavao riziku blamaže pred selektorom čitav pozorišni ansambl. Dobro je - podlaca među nama nema. Neobaveštenih, doduše, ima - ali to u krajnjoj instanci nije za moralnu osudu. :!:
3. To se saznalo tek nakon mog razgovora sa Pap Robikom u utorak ujutro.
Znači da je ipak sam vlasnik stoboskopa objasnio kako ga treba staviti u pogon. Savršeno je logično i potpuno jasno. Hvala na iskrenosti!
4. ...na osnovu tog razgovora, Gordana je iz čiste radoznalosti probala da pokrene stroboskop i uspela.
Svaka joj čast. A svaka hvala i sadržini dotičnog razgovora, na osnovu koje je smogla snage da pokuša. Pokušao bih u ponedeljak i ja, ali avaj - nije bilo razgovora.
5. ... jer se sa njim (Pap Robikom, vlasnikom stroboskopa) nije moglo razgovarati ranije, s obzirom da je nekoliko dana bio u inostranstvu, pa mu je mobilni bio isključen.
Suština celokupnog problema, dragi moj ex-Upravniče. Da se sa g. Pap Robikom razgovaralo blagovremeno, još onomad posle senćanske premijere (kako je, uostalom, i bilo s Vaše strane meni povodom moje žalbe lično obećano, te iz nekih neznanih razloga odgođeno sve do minulog ponedeljka, do simboličnih 5 minuta do 12 H) do cele ove zavrzlame uopšte ne bi ni došlo.

Šta da se radi - telefonska slušalica ponekad je zaista teža od olova. :ugeek:

Ah, da. Dugujemo još jedan odgovor. Poimenično na sledeće direktno pitanje:
Da rasčistimo (bez jezičkih zavrzlama i komplikacija): Jel' taj famozni "fliper" potreban za funkcionalnost stroboskopa ili nije?
Da, potreban je ako se želi pun kapacitet stroboskopa (omogućavanje uzajamno nezavisne promene intenziteta bljeskanja i frekvencije bljeskanja). No ako za tim nema potrebe stroboskop će i sa tako okljaštrenom funkcionalnošću (figurativno rečeno: radeći na osnovnom, ler-gasu) poslužiti svrsi.

Ne znam, doduše, da li bi se takav okljaštreni efekat svideo g. režiseru, ali ako boljega nema - odradiće on posao i tako, sa blokiranim potenciometrom. 8-)
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
tanja
Postovi: 401
Pridružio se: 08 Dec 2010, 13:15
Lokacija: Senta

Re: Stroboskop

Post od tanja »

Cekaj Bucko,ja sam Nesu tako razumela da neki od tzv. Dugmica na poledjini tog stroba sluze za odredjivanje intenziteta i brzine bljeskanja svetla.....ali mozda ja nisam dobro razumela...
The only difference between a good day and a bad day is your attitude.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Stroboskop

Post od branko »

Treba samo promeniti položaj malih sklopki na poleđini stroboskopa, koje označih.

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost