Film koji preporučujete

Odgovori
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Film koji preporučujete

Post od branko »

“Vrata” legendarnog Ištvana Saboa. Čudan i interesantan film o čudnoj i interesantnoj osobi, sa fenomenalnom Helen Miren i odličnom Martinom Gedek.

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Film koji preporučujete

Post od branko »

"Darling companion" čuvenog Lorensa Kazdana. Neusiljena, nenametljiva i obična priča o porodici koja je izgubila konce u savremenom društvu koje nameće svoje zahteve. Pronalazak sebe i osoba koje voliš, odigrava se zahvaljujući jednom usvojenom psu lutalci. Pametna priča sa velikim glumcima kao što su Kevin Klajn, Dajana Kiton, Sen Šepard, Dajan Vest...


Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Film koji preporučujete

Post od branko »

"Tummien perhosten koti" ili "Dom crnih leptira" je finska drama koju je režirao Dome Karukoski. Veoma interesantna drama o prevazilaženju trauma, o ciljevima u životu, o tome kako se treba boriti u životu. Iako drama i trilerovsku tenziju od početka do kraja. Odličan mladi glumac Nilo Sivaoja, nama nepoznat.

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Film koji preporučujete

Post od branko »

Francuski film "Présumé coupable" od Vincent Garenq-a (ne znam kako se čita, znaće Aleksa) o pravosudnom sistemu zemlje koja insistira na reformi našeg pravosudnog sistema.

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Film koji preporučujete

Post od branko »

"Slobodan prevod mizantropa" Arse Jovanovića iz 1974. godine o čoveku koji je govorio ono što je mislio i zato bio u sukobu sa celim svetom. Odličan tekst Miroslava Karaulca.

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Film koji preporučujete

Post od branko »

Slika

"Sasvim lično" je tipično bosansko izmotavanje režisera, scenariste, glumca... - Nedžada Begovića. Totalno lud film!
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Film koji preporučujete

Post od branko »

"Ustanička ulica" Miroslava Terzića sa fenomenalnim Uliksom Fehimiumom, Radom Šerbedžijom, Petrom Božovićem... Meni se film svideo iako sam ubeđen da Hrvati i Bošnjaci neće napraviti sličan na svoj račun. Težak, tenzičan i na kraju i surov, ali... dobar film.

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Film koji preporučujete

Post od aleksey »

 
ARBITRAGE - USA, 2012

Slika

Posle dužeg vremena, pogledah neki film iz klasičnog Holivudskog lonca ( :shock: ), i, gle čuda, ne smatram da sam potrošio dva sata svog života na neko teško sranje. :shock: :shock:

Film, kao film, je dobar. I tačka. Ni manje od toga, ni više. Razlozi zbog kojeg ga spominjem u ovom nizu su sledeći:

- glumac Ričard Gir - jednostavno fenomenalan u svojoj ulozi. Nikada ga nisam nešto posebno gotivio kao glumca, ali ovde me je zaista ostavio bez daha. Po meni, njegova uloga karijere.

- režiser Nicholas Jarecki - verovali ili ne, ovo mu je prvi igrani film, plus što je još pisao i scenario za isti. Tip ima svega 25 godina, očigledno da zna šta hoće, i, što je još bitnije, zna da to sprovede u delo, odn. prenese na platno. Izuzetan smisao za detalje i, svakako, čovek za čije ćemo filmove još čuti (sem ako ne dozvoli da ga Holivudska mašina ukalupi).

Ako ništa drugo, ovaj film vredi pogledati zbog ovog dvojca, jer su daleko odskočili od uobičajenog proseka.
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Film koji preporučujete

Post od branko »

"De Tweeling" holandski film Bena Sombogarta. Interesantna priča sa više aspekata. Bliznakinje razdvojene od malena idu svojim putevima i razdvajaju se pod uticajem okolnosti u kojem žive. Jedna veruje u nacizam, druga se toga gadi, jedna bogata, druga siromašna i posve različite, a opet bliznakinje.

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Film koji preporučujete

Post od branko »

"La vie d'une autre" ili "Život druge žene" kako je prevedeno. Film sa odličnim Žilijet Binoš i Metju Kasovicem, a u režiji Silvi Testud. Žena od četrdesetak godina se probudi jedno jutro i shvati da se ne seća poslednjih 15 godina. U šoku shvata kako joj je život u ćorsokaku. Mnogi bi se od nas mogli probuditi tako i šokirati. Šta bi od nas? Gde smo zalutali?

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Film koji preporučujete

Post od branko »

"The Eye of the Storm" ili "U središtu oluje" film Freda Šepisija sa tri brilijantna glumca - Džefri Raš, Džudi Dejvis i Šarlota Rempling. Priča o ljudima koji na samrti majke otkrivaju i sebe i nju. Ili kako bi Džefri Raš u poslednjoj rečenici rekao: "To može biti manje bolno na kraju ako nikada ne dozvolimo sebi da zaboravimo da naše nespretno telo, u kome pulsiramo i svetlucamo, je samo maska dok nismo opterećeni smrću koja je naše prirodno ishodište."


Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Film koji preporučujete

Post od branko »

"Train de vie" ili "Voz života" francusko-rumunski film u režiji Radu Mihaileanua. Ne bih poverovao da ću gledati komediju na temu Jevreja i nacista iz drugog svetskog rata. Jedno jevrejsko selo odluči da napravi lažni voz za deportaciju i pobegne Nemcima. Jedan deo se preoblači u naciste, tu su i komunisti, rabin i njegova klika, žene deca i da ludilo bude veće nailaze i na Cigane. U tom cirkusu jedino je normalna seoska luda. Iako sam se bojao morbidnosti, komedija je veoma pametno i dosetljivo napravljena, a na kraju kad se potpuno opustite, režiser vas vraća u stvarnost i postidi vas što ste se smejali. Po meni originalan i dobar film koji se sa gledaocem naprosto poigrava.

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Film koji preporučujete

Post od branko »

"The Words" ili "Reči" interesantan američki film u režiji Brajana Kligmana i Lija Šterntala. Smisao filma se može svesti na jednu repliku iz filma: "Svi mi pravimo svoje izbore u životu. Teško je živeti sa njima. A ne postoji niko ko ti u tome može pomoći." Odlični glumci, pogotovo Džeremi Ajrons.

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Film koji preporučujete

Post od branko »

"Barfi" indijski film u režiji Anuraga Basua. Najzad romantična komedija koja je i romantična i smešna i smislena. Preporuka za ljude sa mekim srcem kao što su Aleksa i Bibli.

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Film koji preporučujete

Post od branko »

"Anna Karenina" u režiji Džoa Rajta (poznat po filmovima "Gordost i predrasuda", "Okajanje"), a po scenariju dramskog pisca Toma Stoparda. Mislio sam da me ne može iznenaditi nova verzija ovog mnogo puta ekranizovanog klasika, međutim, prevario sam se. Iako znam da ima zanimljivo čitanje klasika, Rajt me je ovoga puta baš iznenadio. Naime, čovek je kombinovao pozorišnu predstavu sa filmom, smenjivali su se pozorišne scene sa filmskim, filmski enterijer i eksterijer sa pozorišnim dekorom i scenografijom, često su i korišćeni ambijenti lutkarske predstave i sve se, naizgled neuklopivo, uklopilo i teklo besprekorno. Ideja veoma originalna, a svaka scena brižljivo smišljena i neuporediva sa drugim verzijama istog romana, pa i sa drugim filmovima. Pozorišna vizeulnost je nešto što je prosto fenomenalno u filmu. Kasnije pročitah da su rediteljevi roditelji osnovali neko lutkarsko pozorište i da je on očigledno proveo detinjstvo tamo i to njegovo viđenje sveta, klasika, kroz pozorišne oči je ovde došlo do punog izražaja. Ako tome dodamo i odličnu glumu Kire Najtli i Džada Loua i mnogih drugih ostaje mi samo da Vam preporučim ovaj film, pogotovo onima koje vole pozorište.


Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Film koji preporučujete

Post od branko »

"Now Is Good" američki film. Nije lako ispričati priču o devojci od 17 godina koja umire od leukemije i ne biti patetičan što je reditelj Oli Parker uspeo.

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Film koji preporučujete

Post od branko »

"Stand Up Guys" opet američki film u režiji Fišera Stivensa. Tri stara prijatelja jedan posle 28 godina izlazi iz zatvora, drugi treba da ga ubije, treći živi u staračkom domu na boci kiseonika. Duhovita i živa priča čiju esenciju čini šarm tri momka koja su ušla u osmu deceniju života - Al Paćino, Kristofer Volken i Alan Arkin.

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Film koji preporučujete

Post od branko »

"Så som i himmelen" ili "Kao na nebu" švedski fiilm Keja Polaka. Divan film od uticaju umetnosti na život, ustvari borbi života i umetnosti gde se ipak ne zna ko je na kraju pobednik. Sve preporuke.

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Film koji preporučujete

Post od branko »

"An..." grčki film režisera Kristoforosa Papakaliatisa. Interesantno koncipiran film o tome kako vas banalna stvar, kao što izvođenje psa u šetnju ili ne, može odvesti na dva različita puta i još mnogo toga.


Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Film koji preporučujete

Post od branko »

"Jagten" ili "Lov" danski film režisera Tomasa Vinterberga sa vanrednim glumcem Madsom Mikelsenom. Priča o čoveku koji je lažno optužen i gde rulja preuzima stvar u svoje ruke. Još jedan dobar film o najtipčnijoj ljudskoj osobini - večitoj gluposti.

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju