Libija - Gadafi - NATO

Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Libija - Gadafi - NATO

Post od aleksey »

 
Došlo mi da ti, onako od srca i "na prvu loptu", napišem nešto na temu "Ameri i kolateralna šteta". :x

Al' ipak neću.

Gre'ota je od Boga. A ima i "sitne dece" na forumu.

Samo ću re-postovati jedan komentar koji sam pročitao negde na Net-u danas, povodom gornje vesti:
Kada pripadas okupacionoj sili,onda si i legitimna meta boraca za slobodu...
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5511
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Libija - Gadafi - NATO

Post od Bibliotekar »

Nikad ni ne treba na prvu loptu ići ako niste sigurni u zgoditak, dragi moj g. Aleksey. Znate, Kristofer Stivens zaista jeste kolateralna šteta totalitarnih islamista, koji su naprasno od „boraca za slobodu” i „pobunjenika” postali „džihadisti”. Svojom eklatantnošću upravo udivljuje činjenica da su u pitanju iste one osobe koje napredni demokratski svet podržava u njihovoj pravednoj borbi za demokratiju u Siriji. :roll:

Zbog koje su ne tako davno i potpomognuti laserski navođenim bombama totalitarno zatucani, neobrazovani i prozelitski isključivi slobodari u Libiji, u kojoj za vreme pukovnika Gadafija jednostavno nisu ni postojali... A kojeg pak ministarka inostranih dela SAD, gđa Klinton, nije mogla očima da vidi. Ironija je sudbine što je naivni i u celom zamešateljstvu istinski nevini zaluđenik, entuzijastični dobavitelj i stvarni distributer jeftine humanitarne pomoći (brašno, mleko u prahu, sapun) g. Kristofer Stivens, platio životom cenu koja bi - da je pravde! - trebala da bude istavljena gđi Klinton. Ili g. Sarkoziju. Ili... ima podosta njih. :(
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Libija - Gadafi - NATO

Post od aleksey »

 
Bibli napisao:istinski nevini zaluđenik, entuzijastični...
Pa dobro, ipak je skoro jutro, pa si možda malo i pospan.

Naime, evo šta piše u biografiji tog tvog "nevinog humaniste":
Stevens joined the United States Foreign Service in 1991. His previous overseas assignments included: Deputy Principal officer and Political Section Chief in Jerusalem; political officer in Damascus; consular/political officer in Cairo; and consular/economic officer in Riyadh. In Washington, Ambassador Stevens served as Director of the Office of Multilateral Nuclear and Security Affairs; Pearson Fellow with the Senate Foreign Relations Committee; special assistant to the Under Secretary for Political Affairs; Iran desk officer; and staff assistant in the Bureau of Near Eastern Affairs.

He served twice previously in Libya, as the Deputy Chief of Mission from 2007 to 2009 and as Special Representative to the National Transitional Council from March 2011 to November 2011 during the Libyan revolution. He arrived in Tripoli in May 2012 as the U.S. Ambassador to Libya.[4]
DakleM, nevin je, otprilike, kao i Marta.
A Marta je.... a Marta je.... ovaj, a Marta se rimuje sa "karta".
A karta je.... (pitaj Đoku Balaševića)
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5511
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Libija - Gadafi - NATO

Post od Bibliotekar »

Ja najbolje radim u tihim noćnim urama, dragi moj g. Aleksey. :)

A što se pak tih suvoparnih biografija tiče, one -avaj! - iz raznorodnih razloga ne prikazuju sveukupnost nečijeg delatnog pregnuća:

Slika

Pokojni Kristofer Stivens kao humanitarni delatnik

Znate, jedan Specijalni izaslanik pri Nacionalnom prelaznom veću zaista može da radi izuzetno mnogo toga. Štaviše, ima i diskreciono pravo procene svojih delatnih prioriteta. :roll:

Uostalom, pitajte Martu. Ako već meni ne verujete. :)
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Libija - Gadafi - NATO

Post od Upravnik »

Da se rasplačeš nad ovom, sponatno snimljenom, fotografijom. ;)
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5511
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Libija - Gadafi - NATO

Post od Bibliotekar »

Ne, nad njom ne bi trebalo. U svojoj je suštini optimistična, budući da prikazuje šta sve diplomatija može da uradi za dobrobit stvarnih ljudi. Mnogo žalosnija je, zapravo, ova:

Slika

Ponajviše zbog toga što je u očima tog anonimnog mladog čoveka izražena nepatvortena tuga zbog zlehudog usuda sveta, po kojem oni stvarno u srcu i u delima dobri nikada ne prolaze nekažnjeno.
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Libija - Gadafi - NATO

Post od aleksey »

 
Lične emocije jedne individue, kao ovoga mladića na slici, nikada nisu bile objektivan kriterijum za ocenu humanosti i dobrote neke druge osobe.

Bilo je u istoriji još tužnijih i još iskrenijih očiju, u razno-raznim prilikama. Pa čak i kad je Hitler otišao u večna lovišta.

Jednostavno, jedan državni službenik (činovnik) je ubijen. Ne zbog nečega što je on lično uradio, već zato što je bio reprezent države i politike koja je pola sveta zavila u crno. I tačka.

Kako si krenuo, da nećeš možda, kao odbornik, predložiti da se "velikom humanisti" i "stvarno u srcu i u delima dobrom" Chris-u podigne spomenik ispred Gradske kuće? Ili da neka naša školica ponese njegovo "časno" ime? Da ga, možda, proglasimo i za sveca?

Mis'im stvaaarno, Bibli... :shock:

Slika
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5511
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Libija - Gadafi - NATO

Post od Bibliotekar »

Zanimljivo stanovište, dragi moj g. Aleksey. Jedini je problem što stvara više nedoumica negoli sigurnih putokaza u odgovoru na pitanje koji su to objektivni kriterijumi za ocenu humanosti i vrednovanje nečije dobrote.

Fotografije, sudeći po stanovištu g. Upravnika, izgleda da nisu. Podložne su interpretaciji čak i u slučaju kada prikazuju faktičko delo. Emotivne reakcije drugih ljudi, po Vama, takođe nisu. Podložne su predubeđenjima i zavisne su od naklonosti uslovljene specifičnim socijalnim interakcijama. To nisu ni hronološke zbirke podataka o delatnosti osobe, zato što po svojoj prirodi nikada nisu i ne mogu biti kompletne. Imajući u vidu sve to, zaista se može postaviti pitanje da li je uopšte i moguće govoriti o postojanju dobrote u ljudi. :?

No isto se tako može postaviti i logično pitanje kakav je to zapravo svet koji mirno dopušta da jedna država i jedna politika zavijaju u crno njegovu polovinu, naplaćujući izuzetno okaziono i veoma prozvoljno i nepravedno retribucioni danak od onih koji su objektivno nevini. Nečinjenjem i naopakim činjenjem zacrnjivanje sveta se, naime, ne smanjuje. Upravo suprotno - uvećava se.

A što se pak moje eventualne inicijative za dizanje spomenika tiče, smatram da je ona savršeno nepotrebna. Doduše, g. Stivensa bi zbog svojih dela daleko više zavređivao da ima spomenik negoli mnoge nabeđene veličine koje su ga, mimo svakog suvislog kriterijuma, već dobile. Ali mislim da to u slučaju g. Krisa Stivensa zaista nije potrebno.

Dobročinstvo se, naime, zaboravlja, ali nepravda nikada.
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Libija - Gadafi - NATO

Post od aleksey »

 
Dragi moj Bibli, hoćemo li i za ove "dobrotvore" i "humaniste" dizati spomenike?

Slika
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5511
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Libija - Gadafi - NATO

Post od Bibliotekar »

Naravno da nećemo, dragi moj g. Aleksey. Baš kao što nećemo ni britanskim „humanistima” dizati spomenik za ovo:

Slika

Drezden, 15. II 1945.

Spomenike, naime, zaslužuju samo oni čija su dela neupitno humana:

Slika

Kaen, 8. VII 1944.

I to bez ikakvog obzira na to spram koga su i kada su učinjena. :)
Acriter et Fideliter!
Slika
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju