Problem

Odgovori
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Problem

Post od branko »

Je li to neki problem ili nismo popularni ili i jedno i drugo? Poslednji novi član je pre dva meseca registrovan (drobnjaksanda). :-\
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5511
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Problem

Post od Bibliotekar »

Što se striktno tehničkog pitanja vezanog za eventualnu neažurnost registracionog sistema tiče, ne bih mogao da dam odgovor. Koliko sam ja u stanju da vidim, sve komponente operativnog sistema ovog foruma rade normalno.

Čini mi se da će pre biti da je problem u shvatanju popularnosti. Broj registrovanih članova foruma, naime, ne mora da bude u ma kakvoj vezi sa samom popularnošću web-foruma. Ponajbolji dokaz za ispravnost tog stanovišta jeste činjenica da je samo juče npr. u 16.37 H u isti mah bilo prisutno čak 35 osoba na ovom web-odredištu. ;)

Ako je posećenost merilo popularnosti - ne moramo uopšte da se stidimo. Brojač pregleda jasno ukazuje da je za pukih 48 časova jedan tematski niz iz oblasti film npr. posetilo čak 127 osoba. 8-)
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Problem

Post od branko »

Onda se ovaj forum pretvara u čitalački. Pitanje je samo da li će imati ko da piše. ::D
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Problem

Post od aleksey »

 
Očigledno da neki mnogo više vole da nas prate (čitaju) nego da se nadovežu na naše diskusije (to bez registracije nije moguće).

Mada i neki registrovani se retko oglašavaju. Mislim, u pojedinim (čitaj: "škakljivim") temama.
Pitanje je samo da li će imati ko da piše.
Dok je tu naš Librarian - ne se brigaj...
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Problem

Post od branko »

aleksey napisao: Dok je tu naš Librarian - ne se brigaj...
E, sad si me utešio...
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5511
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Problem

Post od Bibliotekar »

Blagodarim na ukazanoj mi časti, dragi moj g. Aleksey. No moram primetiti da u pogledu istinski korisnih, elokventnih i pažnje vrednih postova ni Vi sopstvenim pregnućem ne dajete razloge za zabrinutost u pogledu toga hoće li biti zanimljivih i čitljivih forumskih postova. ;)

Ovo malčice uistinu pretoplo vreme, doduše, ne pogoduje angažovanome spisateljstvu forumskom, ali ne treba očajavati: ako je verovati barometru nekakve padavine se definitivno približavaju, a sa njima - valjda! - i po forumsku produktivnost povoljan pad temperature. :)
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Problem

Post od Upravnik »

Forum je tako namešten da administrator odobrava registraciju svakog novog člana. To je urađeno zato jer se dnevno 30-50 spamera prijavi za registraciju u članove foruma. Ja svaki dan dva puta pregledam prijave i, verujte mi, nije bilo ni jednog novog, nazovimo ga ''normalnog'' člana.
Zamislite da se dnevno na forum registruje 50 spamera. Fizički se ne bi stiglo obrisati ih.
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Palma
Postovi: 3582
Pridružio se: 07 Jan 2011, 00:48

Re: Problem

Post od Palma »

Ovaj forum je specifičan, kako po svom sadržaju tako i po tome što se mane-više svi međusobno poznajete. Kao što vam je znano, forume posećujemo ne da bi samo nešto saznali i naučili već i da bi se zabavili, upoznali nova lica, vodili dijaloge, učestvovali u zanimljivim diskusijama. Možda bi morali razmisliti o uvođenju nekih novina, koje bi privukle nove članove i aktivirali ogromnu većinu članova spavača i čitača. A možda bi pokušali da date mogućnost i gostima da nam se obrate postom, što bi ih ubedilo da treba da nam se pridruže.

Nije važna popularnost foruma već njegov kvalitet, a opet opstanak istog zavisi od posećenosti.
Svemu mogu da odolim osim izazovu!
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Problem

Post od Upravnik »

Daj konkretne predloge. :)
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Problem

Post od aleksey »

 
Bibli napisao:...nekakve padavine se definitivno približavaju...
One padavine koje ja čekam, k'o ozeb'o Sunce, već skoro dve decenije, nikako da stignu. :cry:
Lukašenko napisao:Forum je tako namešten da administrator odobrava registraciju svakog novog člana...
Ja svaki dan dva puta pregledam prijave i, verujte mi, nije bilo ni jednog novog, nazovimo ga ''normalnog'' člana...
Jadan ovaj naš forum ako nam je "tapija na istinu" u rukama Velikog Manitua. :ymdevil:

Vidite li da je, još od Đurđevdana (ko je rekao: izbori), u šoku i nikako da se povrati, pa nikom više ne odobrava da bude "član biblioteke".
Želi da "pročisti redove". :))

P.S. Zanima me, zaista, kako iz samog čina registracije, samo iz nick-a, uspevaš da uklaviriš ko je "normalan" član, a ko ne. Gledaš u pasulj? Ideš na feeling? Ili tražiš člansku kartu?

P.P.S. Što se mene smatra, o Veliki Manitu, "pušćaj" sve unutra, pa kad počnu (dokazano) da spamuju, a ti (Crven) Ban u ruke - pa udri po njima. To se, inače, u nekim (drugim) civilizacijama zove demokratija i ravnopravnost, a u nekim (drugim) stručnim krugovima - presumpcija nevinosti.
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Problem

Post od Upravnik »

S obzirom da se tačno zna ko su spameri, a ko ne, sve ostaje po starom. 8-)

Ali... za mog dragog Nevernog Tomu, moju i forumsku savest, određivanje spamera ide ovako:

Slika

Kao što vidiš dragi Tomo, od pola dva noćas do jutros do devet sati prijavilo se 14 spamera. Kako znamo da su to baš oni? Već po samom nick-u i po vremenu prijavljivanja se to može zaključiti, ali da bi smo bili sigurni, proverava im se i e-mail, koji je ili proksi server ili je lažan.
A ima još načina.
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5511
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Problem

Post od Bibliotekar »

Slika

:lol:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Problem

Post od Upravnik »

:ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5511
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Problem

Post od Bibliotekar »

:ymhug:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Moćni
Postovi: 16
Pridružio se: 02 Maj 2011, 00:36

Re: Problem

Post od Moćni »

:-s
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5511
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Problem

Post od Bibliotekar »

Slika

;)
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Palma
Postovi: 3582
Pridružio se: 07 Jan 2011, 00:48

Re: Problem

Post od Palma »

Zadnjih nekoliko dana mi je bio onemogućen pristup forumu, pa iz tog razloga pomislih da sa banovana. Malopre dobih odgovor od Branka i Upravnika i zanimljivo ulogovah se na forum bez ikakvih problema, nakon ko zna koliko bezuspešnih pokušaja.
Naime, nakon svake prijave videla sam svoje ime kao prijavljeno, a forum mi je u nedogled zahtevao prijavu, čime mi je bio onemogućen pristup bilo kojoj temi. Ova za mene neprijatna situacija nema nikakve veze sa mojom konekcijom, pa bih iz tog razloga zamolila Administratora da se potrudi da do istih više ne dolazi jer je moguće da je i to razlog manje aktivnosti članova.
Svemu mogu da odolim osim izazovu!
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Problem

Post od aleksey »

 
...pomislih da sa(m) banovana...
Od kada nam je Bibli "pozeleneo", taj osećaj me obuzima svaki dan kad se logujem...

:ymdevil:
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
Palma
Postovi: 3582
Pridružio se: 07 Jan 2011, 00:48

Re: Problem

Post od Palma »

WOW, Aleksey pa i ti si pozeleneo! :ymapplause:
Svemu mogu da odolim osim izazovu!
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Problem

Post od branko »

Eto odgonetke. Aleksa te banovao. Znaš... on baš ne voli žene... više naginje ka ... B-)
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gosta