Lokalni izbori

Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Lokalni izbori

Post od Bibliotekar »

Nemojte biti baš toliko pesimistični, dragi moj g. Dragomire. Znate, Upravnom sudu ana baš nikakva i ničija priznanja uopšte nisu potrebna. Oni sude po posebnom postupku, u kojem je zarad poništaja nekog upravnog akta jedino potrebno dokazati faktičku povredu procesnih pravila pri donošenju osporenog upravnog akta.

Prevedeno i uprošćeno, poštovani g. Dragomire, Upravnom sudu jedino je potrebno predočiti nešto ovakvo:

Slika

Posle se već može terati i do Strazbura. A tamo će pak istragu da vodi već neko na koga niko odavde nema apsolutno nikakvog uticaja. Pravo je, dragi moj g. Dragomire, kadro da načini čudo. Samo treba u njegovom isterivanju biti istrajan i ne odustajati od istog sopstvenom voljom. ;)
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Lokalni izbori

Post od branko »

Nagradna igra

Pogodite ko se zdravi sa Borisom Tadićem?

Slika

Nagrada:
7 dana sa NN na obroncima Divčibara
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Lokalni izbori

Post od Bibliotekar »

Korekcija nagradnog pitanja, koje zapravo treba da glasi: Pogodite kome Boris Tadić čestita na uspešnom simultanom prevodu njegovih reči na mađarski jezik?

Nagrada: Besplatan odlazak pešice do Gornjeg Brega i uživanje u panoramskom razgledanju senćanske aluvijalne ravni sa vidikovca „kod Mileta & Šace”. 8-)
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Lokalni izbori

Post od Upravnik »

Boris Tadić je doslovce rekao: ''Hvala Vam na prevodu iako nisam ništa razumeo.''
Poluglasni komentar autora ove fotografije je bio: ''Nema problema g. predsedniče, ni Mađari ga nisu razumeli.''
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Lokalni izbori

Post od Bibliotekar »

Nadam se da imate i zvučni snimak kojim to možete da dokažete. A isto tako i standardizovani dokument kojim su snimani subjekti nakon okončanja javnog skupa dali svoj pismeni pristanak za snimanje i sledstveno objavljivanje fotografija. Poput npr. ovoga:

Slika

U protivnom bi moglo da bude i nekih pravnih posledica. Mislim da smo inače o toj temi jednom već razglabali. Biće da se zaboravilo...
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Lokalni izbori

Post od Upravnik »

Trt! :lol:
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Lokalni izbori

Post od Bibliotekar »

To je, pretpostavljam, kondenzovani odrečan odgovor. Izvrsno. Čini mi se da će jedna advokatska kancelarija imati srazmerno lak posao na sudu, kao društveno meritornoj instanci za darivanje spoznaje o pravima i obavezama ljudi u društvu.
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Lokalni izbori

Post od branko »

Ja ti predlažem Nemeta. :-???
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Lokalni izbori

Post od Upravnik »

Čini mi se da će jedna advokatska kancelarija imati srazmerno lak posao na sudu, kao društveno meritornoj instanci za darivanje spoznaje o pravima i obavezama ljudi u društvu.
Ja angažujem onu koju vodi ''lokalni fiškalčić''. ;)
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Lokalni izbori

Post od Bibliotekar »

To će biti uistinu kvalitetan izbor, budući da navedena osoba sasvim sigurno interes i nalog klijenta neće nadrediti kršenju Zakona i Kodeksa advokatske komore, niti pak obećavati istom uspeh, davati nerealne procene ili dovoditi klijenta u zabludu u pogledu pravne prirode predmeta i normiranih ili stvarnih posledica koje mu prete u predmetu zbog kojeg se obratio advokatu.
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Lokalni izbori

Post od aleksey »

 
Zar nisu u tom Kodeksu uglavnom odredbe tipa: "Ako je do zaklinjanja - krava je naša" ili "Ko prizna, pola mu se prašta, a ko ne prizna - ništa mu ne mogu dokazati"? ;)
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Lokalni izbori

Post od branko »

Ili možda Balint?
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Lokalni izbori

Post od Bibliotekar »

Ni najmanje, dragi moj g. Aleksey. U njemu postoje upravo fenomenalno decidne odredbe, među kojima bih pak naročito istakao sledeće:

- Advokat je dužan da odbije zastupanje ukoliko je zahtev stranke očigledno suprotan pozitivnim propisima;

- Advokat je dužan da odbije zastupanje ukoliko bi odbrana podrazumevala upotrebu nečasnih ili nedozvoljenih sredstava, a u krivičnim predmetima i aktivnu ulogu u opravdavanju i dokazivanju istinitosti odbrane za koju advokat zna da je neistinita.


No ja se osobito pouzdajem u dve dodatne odredbe Kodeksa advokatske komore Republike Srbije koje glase:

- Advokat je dužan da odbije zastupanje ako bi trebalo da vrši zastupništvo protiv svog bivšeg klijenta, osim ako je, iz načina na koji je prestalo prethodno zastupanje i na koji se bivši klijent prema njemu tada i kasnije ponašao, očigledno da je između njih prestao odnos poverenja.

- Advokat je dužan da odbije zastupanje ako je u istoj pravnoj stvari već savetovao suprotnu stranku ili je od nje primao informacije i naloge
.

Ova potonja je osobito indikativna u predmetnom slučaju, budući da se pomenuta advokatska kancelarija zapravo sastoji od dva advokata koja su u direktnom srodstvu. :)
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Lokalni izbori

Post od branko »

E, sad znaš Aleksa! B-)
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Lokalni izbori

Post od aleksey »

 
jbg, kada do sada nisam bio u situaciji da moram angažovati advokata... :lol:
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
Dragomir
Postovi: 20
Pridružio se: 18 Jan 2012, 23:09

Re: Lokalni izbori

Post od Dragomir »

aleksey napisao: 
jbg, kada do sada nisam bio u situaciji da moram angažovati advokata... :lol:
ima dana , kad ti bude trebao , zovi ja imam iskustva sa istima OHOHHOHOHH !!!! 8-)


Pozzzzz
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Lokalni izbori

Post od Bibliotekar »

Elem, poštovane dame i gospodo, evo i zvaničnih rezultata drugog kruga predsedničkih i pokrajinskih izbora po većinskom sistemu u Senti.

1) Predsednički kandidat Boris Tadić je na ukupno 32 glasačka mesta u Senti osvojio 8646, dok je Tomislav Nikolić osvojio pak 1197 glasova.

2) U drugom krugu izbora po većinskom sistemu za poslanika Skupštine Vojvodine kandidatkinja DS gđa Aniko Žiroš-Jankelić osvojila je 5100 glasova, dok je kandidat Saveza vojvođanskih Mađara g. Atila Juhas osvojio pak 4673 glasa.
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Lokalni izbori

Post od Bibliotekar »

Poštovane dame i gospodo, evo i najnovije vesti koja je upravo prispela posredstvom poverljivog dugodometnog goluba-listonoše: konačno je sklopljen dugo očekivani sporazum o formiranju lokalne vlasti, a koju će u miloj nam općini (do prve sledeće prilike!) zdušno činiti koalicija u sastavu Savez vojvođanskih Mađara + Ujedinjeni regioni Srbije + PUPS.

Eto prilike da pokažemo ulogu istinski konstruktivne & benevolentne opozicije i na našem, lokalnom nivou:

Slika

:D

Naravno, čim se mili lokalni parlament konstituiše. Biće to pretposlednjeg zakonski dopuštenog dana, 5. VII 2012. Do male odgode je došlo iz objektivnih razloga - neizabrani dosadašnji funkcioneri želeli bi da još 6 meseci primaju platu.

Uostalom, uskoro će i nova godina. Treba poklone za dečicu kupiti. :lol:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Lokalni izbori

Post od branko »

Šteta što nisi na vlasti. Šta bih ti radio...
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Lokalni izbori

Post od Bibliotekar »

A sad ću pak biti Parlamentarna Uzdanica Tvoja - eh, vidiš li šta to dodeli mi zlehuda sudbina moja! :lol:

Slika

:ymcowboy:
Acriter et Fideliter!
Slika
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju