ПЕЛАГЕЯ (PELAGEYA)

Odgovori
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

ПЕЛАГЕЯ (PELAGEYA)

Post od aleksey »

Pošto nas naši mediji redovno i veoma detaljno izveštavaju samo o muzičkim vestima iz Teletabisije i njihovih kolonija u Evropi, pa tako čak znamo i koja je omiljena pesma portira 158-og rangiranog hotela u New Orleansu, kakve koncem je vezen donji veš lokalne pevaljke iz bifea „Poslednja šansa“ u Bruklinu, a, boga mi, i šta su pred nastup večerali momci iz školskog orkestra srednje škole u Viskonsinu – ako želite saznati nešto o muzici s „druge strane globusa“, morate se malo i potruditi.

Na sreću tu je Net, što umnogome olakšava tu pretragu.

Mirna srca i (pune) duše Vam preporučujem da date šansu i barem jednom preslušate jedan predivan vokal, koji se ne sreće svakodnevno. O eventualnom nastavku slušanja (i daljem uživanju) – prepuštam Vas Vašem sluhu i ukusu...

ПЕЛАГЕЯ (PELAGEYA)

Slika

Pelageja Hanova Sergeevna je osoba koja svakako zavređuje vašu pažnju. Evo samo par podataka o njoj, tek toliko da Vam zagolica maštu:

- rođena je rođena 14.07.1986. godine u Novosibirsku, trećem po veličini gradu u Rusiji, udaljenom 3300 km. od Moskve,

- sa četiri godine pobedila je na nekoj vrsti ruskog „Ja imam talenat“ serijala.

- prvi CD izdala 2003. godine kojim je „zapalila“ Rusiju (a požar i dalje traje, nesmanjenom žestinom)

- smatraju je najraskošnijim ženskim vokalom Rusije (neki tvrde i šire)

- njenu muziku statistike svrstavaju u „folk/rock“ kategoriju, mada sam ja bliži oceni da se radi o laganijoj pop muzici, koja vuče korene u starim ruskim narodnim pesmama (valjda je zato i nema u našim medijima - nije „in“)

Poslušajte njenu obradu stare kozačke narodne pesme.



A sad i jedna nama poznatija kompozicija, u njenoj izvedbi (duet sa Darjom Moroz):



Pružite joj šansu, sigurno nećete zažaliti.
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: ПЕЛАГЕЯ (PELAGEYA)

Post od branko »

Peva i glasom i srcem. :ymapplause:
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju