Zanimljivosti

Re: Zanimljivosti

Postod Bibliotekar » 26 Nov 2018, 17:01

Lavrentij Pavlovič nije bio političar, druže:

Slika

Stoga nije imao nikakvog razloga da se plaši bilo koga. A naročito ne sitne šićardžijdske boranije. :ugeek:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator

Pridružio se: 09 Dec 2010, 05:41

Postod branko » 26 Nov 2018, 22:04

Hoćeš reći da su glumci "sitna šićardžijdska boranija"?
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator

Pridružio se: 08 Dec 2010, 17:14

Postod Bibliotekar » 26 Nov 2018, 22:13

Poneki među njima nesumnjivo. Baš kao i poneki među režiserima, piscima, likovnim umetnicima, muzičarima... itd. Sitne šićardžijske boranije ima svugde. :ugeek:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator

Pridružio se: 09 Dec 2010, 05:41

Postod branko » 03 Mar 2019, 19:49

Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator

Postod branko » 21 Jun 2019, 16:09

"Muci" pripao Đurđi Tešić

Dodeljeno priznanje sa imenom reditelja Ljubomira Draškića. Svetlana Bojković: Rad sa glumcima je poseban dar

NAGRADA "Ljubomir Muci Draškić", koja se bijenalno dodeljuje "za izuzetan rediteljski pristup u radu sa glumcima i kreativno rediteljsko ostvarenje", pripala je Đurđi Tešić, za predstavu Ateljea 212 - "Ovaj će biti drugačiji", prema tekstu Staše Bajac. Ovo je odlučio glumački žiri u sastavu Bojan Žirović, Nebojša Ilić i Svetlana Bojković.

- U promišljenoj, jednostavnoj i nepretencioznoj režiji, u radu sa glumcima Đurđa Tešić ime je omogućila da slojevito i bogato ostvare svoje uloge i tako izraze svoju punu glumačku kreativnost - piše u obrazloženju.

Rad sa glumcima predstavlja poseban dar i za njega ne postoji recept, smatra Svetlana Bojković, supruga i dugogodišnji Draškićev saradnik:

Pročitajte još - Svetlana Bojković: Nedostajali su mi humor i toplina

- Muci je organizovao predstavu tako da glumci imaju osećaj potpune slobode - otkrila je, za "Novosti", glumica i predsednica žirija u četvrtak na svečanom proglašenju dobitnika u Ateljeu 212. - Nije nas ograničavao i imao je sa nama neviđeno strpljenje. Ako bi neko i krenuo pogrešnim tokom, on bi ga puštao da to izživi i da sam posle to odbaci i krene putem kojim bi trebalo. To kako da reditelj bude stariji od glumca je nešto što se ne uči u školi, već kroz zanat i iskustvo. Ali, ni tu nisu svi isti, jer neko ima finiji senzibilitet za glumce. Nije ni čudo što se kaže da u svakom dobrom reditelju čuči neostvareni, potencijalni glumac.

Nagrada je, naglašava, specifična upravo zbog toga što je žiri isključivo - glumački, pa u njenom nazivu postoji i "glumci svom reditelju".

- Meni upravo ta činjenica mnogo znači - kaže, za naš list, Đurđa Tešić. - Znači mi i što sam poznavala Draškića, pa znam kakav je to izuzetan duh bio, kakov filozofski um, koji se na jedan konkretan pozorišni način bavio režijom. Jesam osoba savremene estetike, ali moj suštinski izraz jeste kroz glumca.

RIJALITI

REDITELjKA Đurđa Tešić omogućila je glumicama da svaka od njih razvije svoj lik, ali nam je i dočarala pozadinu priče koja deluje jednostavno i pitko, a zapravo se bavi ozbiljnim problemom našeg društva: rijaliti programima koji vaspitavaju našu mladež - objašnjava Svetlana Bojković.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator

Prethodni

Povratak na POZORIŠTE