Senćanski glasnik

Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Senćanski glasnik

Post od Bibliotekar »

Navali narode - evo vesti, sveže vesti! Besplatno (već ste platili, ne bojte se!) „Senćanski Glasnik” sad se glasa jer to traži Senćana masa!

Slika

:twisted:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Senćanski glasnik

Post od aleksey »

 
Najviše mi se sviđa ova najava teksta na naslovnoj strani:

"Rukovodstvo opštine Senta ocenjuje svoj rad"

Nikad nisam mislio da sam vidovit, ali smeo bih "staviti" popriličnu svotu, da je, u samom tekstu, ta ocena "visoko" prolazna, a da je za sve neuspehe (ako ih uopšte ima) kriva, jedino i isključivo, svetska ekonomska kriza.

Pošto uopšte ne sumnjam da sam pogodio, evo i Vama jedne pitalice, pa pogađajte: Imaju li hrabrosti štampati i besplatno deliti primerak "Senćanskog glasnika" gde bi rad tog istog rukovodstva ocenjivao "plebs"?
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Senćanski glasnik

Post od branko »

I meni se javlja (kao vidovitoj Zorki) da će rad biti pozitivno ocenjen. A javlja mi se i da će uskoro predizborna godina.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Senćanski glasnik

Post od Bibliotekar »

A meni se pak javlja da ćemo vrlo skoro imati na raspolaganju nove brojeve „Senćanskog Glasnika” koji će, vrlo verovatno, pružiti lokalnom pučanstvu odgovore na pitanja koja mu se prirodno i intenzivno nameću sama po sebi, a unatoč u prvom broju već anonsiranog poboljšanja i unapređenja rada lokalne samouprave.

Primera radi, možda ćemo dobiti objašnjenje na pitanje ko je zapravo osoba koja je razrešena članstva u Školskom odboru Srednje medicinske škole u Senti. U dispozitivu oficijelnog, na protekloj sednici SO Senta usvojenog Rešenja, figuriraju, naime, sledeća imena:

Slika

Imena u dispozitivu Rešenja o razrešenju članova Školskog odbora

Koja uopšte nisu identična imenima osoba koja se javljaju u obrazloženju istog Rešenja:

Slika

Imena koja figuriraju u obrazloženju tog istog rešenja

Nadam se da će u rubrici „pisma čitalaca/čitaoci nam pišu/vox populi” narednog broja „Senćanskog Glasnika” lokalno pučanstvo biti udostojeno odgonetke date glede ove oficijelne misterije, koju će pak napisati Administrativni Eksperti mile nam lokalne samouprave :)
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Senćanski glasnik

Post od branko »

Prelistah najnoviji glasnik i utvrdih da su izbori blizu. Toliko sarkazma, ironije, jeda, najviše prema kritičarima lokalne vlasti i toliko udvaranje većinskom mađarskom življu mogu ukazivati samo na to. L-)
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
*frajla*
Postovi: 2030
Pridružio se: 09 Dec 2010, 14:20
Lokacija: Senta

Re: Senćanski glasnik

Post od *frajla* »

A tek tekst u kojem sebe izjednačavaju sa Isusom... #-o
Stvarnost je stvarnija ako joj dodaš nestvarnog...
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Senćanski glasnik

Post od branko »

Da, malo su ga preterali. X(
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Senćanski glasnik

Post od aleksey »

 
Nekad je (čini mi se) Mitar Mirić pevao pesmu: Ne može nam niko ništa, jači smo od sudbine...

Savremena verzija ovog refrena glasi: Mi možemo i protiv Prirode i protiv Zdrave Logike - jer imamo većinu. :cry:
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Senćanski glasnik

Post od Bibliotekar »

Ah, i Vama se dopada taj duhom Staroga Zaveta bremeniti tekst uvaženog g. potpredsednika Opštine Senta, draga moja gđa Frajlice? Moram da priznam da je taj najraniji i najznačajniji kanonički fragment moderne starozavetne književnosti - odlomak iz Prve Knjige Čizikove - i mene oduševio. :twisted:

Dopustite mi da ga ovde na Polzu i Užitak svih posetilaca Foruma na uvid istavim:
Kiselo je grožđe?!

Pilat nikako nije shvatao zbog čega bi trebao da osudi nevinog Sina čovečjeg, pošto on nikome nije naudio. Narod je ipak tražio njegovu smrt. Mogli su ga znati, bio je jedan među njima, sin drvodeljin, kojeg su obični roditelji do časnosti vaspitali. Nikada nikome nije naudio, uvek je bio rad da pomogne, lečio je bolesne, mrtve vaskrsavao, zabludele na pravi put okretao. Kada je tomu došlo vreme godinama je podučavao, prosvećivao narod njegov. A sada ipak njegovu propast žele? Zarad kojekakve sjakteće milostinje koju su im Fariseji bacili? Uskliknite Varava!

Od tada je proteklo dve hiljade godina, ali se ništa nije promenilo – prevashodno ljudi nisu postali pametniji. Moderni fariseji prosipaju mudru milostinju, a bogomdani narod nacionalnoga Varavu izabira nad sebe. Pa ipak ništa ne valja!

Ne valja sportska hala, jer se gradi od pokrajinskih para (što su, naravno, ljudi starog dobrog režima za nas obezbedili). Ne valja vatromet, ni dekorativna rasveta jer su se dopali građanima. Priredbe su loše, jer Senćani rado uzimaju učešće u njima. Ne valjaju senćanski „zlomađarski” članovi školskih odbora, jer ne štite subotičke interese. Ne valjaju popravljene i prohodnima učinjene ulice, jer smo ih opravili „pokradenim parama” (a ne iz povoljnih bankarskih kredita, kao naši dosetljivi prethodnici). Ne valjaju otvoreni odvodni kanali jer su staromodni, kvare sliku grada, a u njima se legu komarci. Ne valja „iz želje za osvetom razorena” prijemna kancelarija, jer „ljudi stoje u vijugavim redovima” kako bi povlašćeno mogli da se registruju za pojednostavljeni postupak za sticanje državljanstva, što kod nas dobijaju preko reda. Ne valja što smo besplatno povratili kasarnu, jer su oni to želeli (samo nisu umeli).

Ne vodimo dobro „Elgas”, jer smo u poslednjem trenutku dokazali da su višemilionske gubitke nagomilali godinama ranije, što ipak nisu umeli da sakriju od naših pronicljivih očiju. Ne valja termalni bunar, jer će u Bečeju biti dovršen pre nego u Senti. Ne vodimo dobro škole, zabavišta, jer uprkos njihovim najvećim nastojanjima grejanje, telefon i struja nesmetano funkcionišu (mada su preduzeli sve da ne bude tako).

Ne valja... Ne valja... Mogli bismo da nastavimo do u beskraj. A šta je to što bi oni najviše voleli? No, šta? „Da naša zajednica uprkos teškim vremenima krene putem razvića, putem izgradnje...” Nisu uzalud čekali na to tokom osamnaest godina. Sada je i tome došlo vreme!

Karolj Čizik
Potpredsednik opštine Senta
Jedva čekam naredni broj Senćanskog Glasnika u kojem će mili nam predstojnici gradski jamačno odgovoriti na oficijelne upite i zlurada podbadanja opozicionih skupštinskih odbornika, koji su im spočitavali mnogo glede nestalih mašina i ljudi sa gradilišta mile nam Sportske Hale, a i glede protesta našeg lokalnog dobrotvora, kompanije JTI, koja se nešto narogušila kada je saznala da su radovi na adaptaciji Gradske Fontane, za koju pomenuta firma lepe pare dade, usled nemara i lošega projekta po zlu pošli (i ostali nedovršeni).

Eh, načitaćemo se mi krasota raznorodnih - samo da je zdravlja! :lol:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Senćanski glasnik

Post od branko »

U najnovijem "Glasniku" možete čitati kako je 15. mart i naš praznik, kako se Rac Sabo i SVM-ovci takmiče ko je veći Mađar, kako su (o trošku građana Sente - organizovan prevoz autobusom) išli u Hodmezevašarhelj da predaju lične zahteve za mađarske pasoše. Pitam se da li je neko u lokalnoj vlasti svestan da i onih smrdljivih 20% plaća poreze i mesne samodoprinose? X(
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Senćanski glasnik

Post od Bibliotekar »

Oni nisu bitni, dragoviću. U Demokratiji se računaju samo potrebe većine. Koja je, doduše, vazda relativna... :roll:

Ali ne brini - možda ćemo mi monodržavljani naposletku biti oni koji se najslađe smeju. Vidiš, u miloj nam EU se usled ovih ozbiljnih ekonomskih kriza (sada je na redu bankrot Španije!) koje potresaju tu ekonomski iracionalnu građevinu, koja je čistim političkim voluntarizmom pokušala da ameliorira desperatne ekonomske razlike u njenome okrilju (Portugal i Nemačka nikada neće biti ekonomski isti!), sada ozbiljno razmišlja o uvođenju EU poreza, kojeg bi plaćali svi oni koji imaju državljanstvo neke od zemalja-članica unije (u prevodu: planira se uvođenje dvostrukog oporezivanja - nacionalno-domicilnog + supra-nacionalnog), e ne bi li se nekako zjapeće ameliorativne budžetske jame nekako popunile.

Zamisli divote kada našim guturalno-ganutljivim bipatridima dođe zahtev da plate EU porez (mađarski domicilni neće morati, pošto im prebivalište još uvek nije u Mađarskoj, ali predloženi EU porez nema takvog ograničenja!). I to još u Evrima! Juhu! Ala će svi biti oduševljeni Evropom! :twisted:

Mi, zastareli manjinski monodržavljani, plaćaćemo i nadalje samo ove domaće harače. U domaćoj valuti. Dok ne dođu ponovo Turci koji su ga i izmislili, a koji su viđeni kao novi/stari upravitelji Balkana. Ako. Njih barem poznajemo, a, vala, i slični smo im po mentalitetu. Razumećemo se, inšalah. 8-)
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Senćanski glasnik

Post od branko »

Pogotovo ti i Sejlan. Mašalah!
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Senćanski glasnik

Post od Upravnik »

branko napisao:Pogotovo ti i Sejlan. Mašalah!
Ozen? :-?
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Senćanski glasnik

Post od Bibliotekar »

Bezbeli, đulbešećer Sejlan beše... No dok ja uhavizah išaret joj, kuvet meni prođe. :(
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Senćanski glasnik

Post od Upravnik »

Šta beše kuvet? :? Teranje? :-???
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Senćanski glasnik

Post od Bibliotekar »

Ja pesinavoga hastaluka ... :roll:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Senćanski glasnik

Post od branko »

Glavno da si rz saučuvao! :-???
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Senćanski glasnik

Post od Bibliotekar »

Jazuk što ga na tebi ne iskoristih, zinaluku vazda radi ugursuzu!
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Senćanski glasnik

Post od branko »

Rz je čast, obraz! A ne ono što si ti mislio, hajvanu jedan kolonijski!
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Senćanski glasnik

Post od Bibliotekar »

A što se onda ti tako šuveli krskatiti u bradu stade, o đuturum-bojlijo? :o
Acriter et Fideliter!
Slika
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju