Lokalni izbori

Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Lokalni izbori

Post od Bibliotekar »

A nakon poprilične pauze, evo, poštovane dame i gospodo, i najsvežijih veselih vesti sa senćanskog političkog vrtuljka: počev od danas poslanička grupa Saveza vojvođanskih Mađara u miloj nam lokalnoj skupštini proširena je sa dva nova člana, pošto je iz do sada opozicione, tročlane odborničke grupe Građanskog saveza Mađara (čitati: Resika) dvoje odbornika – Aniko Deme i Silard Nađ - „preletelo” u skupštinski tabor SVM-a!

Ovim je do sada trinaestočlana odbornička grupa SVM-a porasla na 15 članova, što će, po rečima šefice odborničke grupe SVM-a, Marte Rac Sabo, „predstavljati uistinu važan iskorak, kako u pogledu gradskog rukovodstva tako i u pogledu ostvarivanja njihovih interesa i dostizanja njihovih ciljeva”.

Silard Nađ se shodno njegovoj izjavi priključio SVM-u zbog toga što je po osnovu rezultata izbora od 6. maja o.g. MGS potisnut u opoziciju, te je on osećao da sa tog mesta „neće biti u prilici da išta učini za grad, za građane i Mađarstvo”, pa je zbog toga odlučio da svojevoljno istupi iz MGS-a i priključi se SVM-u. On je rekao da bi ovim korakom – a u zajednici sa Anikom Deme – želeli „da ojačaju mađarsku stranu”, dodavši da su se pre priključenja SVM-u upoznali i sa njegovim četvorogodišnjim programom, kojeg smatraju adekvatnim i prihvatljivim. Silard Nađ je izjavio da smatra da će „blagodareći saradnji biti u prilici da mnogo više učine za grad, građane, a i za Mađarstvo”.

Aniko Deme je rekla da su se „nakon izbora na svim nivoima promenila rukovodstva”, te je po osnovu toga i MGS u Senti dospeo u opoziciju. Ona je pak osećala da bi uz željua da aktivno pomogne građane Sente i sam grad Sentu trebala da se priključi SVM-u, pa je zato i donela takvu odluku.

Slika

Silard Nađ, Marta Rac Sabo i Aniko Deme na konferenciji za štampu

Na kraju konferencije za štampu Marta Rac Sabo (koja nije u srodstvu sa Laslom Rac Saboom!) je izjavila da je u senćanskoj skupštini Laslo Rac Sabo jedini koji je ostao u opoziciji, te da od 29 odbornika njih 28 čini većinu koja je na vlasti. :roll:

Lepo ja onomad naslutih da će nam Resika ostati posledni bastion višestranačke demokratije u XXI veku! :twisted:

Sve se, evo, nešto nosim mišlju da se ja priključim Resiki. Čisto da ne bude čovek usamljeni opozicionar & borac za principe u skupštini, a i zarad balansiranja onolikog Skupštinski Objedinjenog Mađarstva. Resika će, siguran sam, uz blago osnaživanje (recimo direktorskim mestom u „Elgasu”), brzo postati Iskreni Europejac. :lol:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Lokalni izbori

Post od branko »

A SVM konstantno koketira sa fašizmom i šovinizmom... :ymsick:
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Dragomir
Postovi: 20
Pridružio se: 18 Jan 2012, 23:09

Re: Lokalni izbori

Post od Dragomir »

Posto poznajem Szilarda godinama umro sam od smeha ovom njegovom obrazlozenju zasto prelazi , u SVM !!!

hahahahahahhahahhh on da pomogne Madjarima !!!!!!

On je sef poljocuvarske sluzbe i to mu je prvo i jedino radno mesto u zivotu staro 4 god , da bi ga sacuvao presao je u SVM !!!!!!!
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju