Neproverene vesti

Odgovori
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Neproverene vesti

Post od branko »

Čuh da se juče na skupštini predsednik iste Rac Sabo Laslo obratio prisutnima sa rečima da je rođen u Senti, u Vojvodini koja, kako reče, nada se neće biti još dugo u Srbiji. Ima li istine u tome? :evil:
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Neproverene vesti

Post od Upravnik »

Čuo sam i ja tu vest, čak su me i komšije jutros pitale, ali nisam znao šta da im odgovorim. :evil:
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Neproverene vesti

Post od branko »

Aleeeeksaaaaaaaaaaa! Znaš li ti nešto?
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Neproverene vesti

Post od branko »

Pričaju da ima šanse da se Senti vrati Opštinski sud? Jesu li to samo priče ili ...
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Neproverene vesti

Post od aleksey »

 
Navodno (ali zaista samo navodno, nije provereno) postoji neka analiza u BGD-u, po kojoj bi Senta, Ruma i Bečej trebali da dobiju nazad sudove, ali da se ništa neće raditi do izbora u vezi toga.

Prema toj verziji, trebalo bi u Senti da bude Osnovni sud, za teritoriju Sente, Kanjiže i Ade, a u zadnjih mesec-dva, ponukati ovom pričicom, žitelji Čoke i Novog Kneževca burgijaju da i oni budu priključeni tom sudu, a ne Kikindi, te da se napravi neka vrsta suda Potiskog regiona.

Po meni, ova verzija zaista bi imala neko realnu osnovu, što se sudovanja tiče i smanjenja troškova, ali... u Sorabiji se nikada ne zna, sve dok to ne bude objavljeno u Službenom Glasniku.

Mislim da dosta zavisi od politike (naravno, kao i uvek) kao i od toga kako će zaživeti institucija notara-beležnika (dosta stvari bi trebalo preći iz suda u njihovu nadležnost) i novog zakona koji reguliše krivični postupak (od marta 2012, prema planu), jer bi celokupna istraga bila preneta sa suda na Policiju i Tužilaštvo...

Naravno, veliko je pitanje i kako će se razrešiti "rašomonijada" u vezi preispitivanja izbora sudija od pre godinu-dve, jer, ako svi neizabrani budu vraćeni (navodno to traži EU, zbog silinih "legalnosti" i "transparentnosti" u toku izbora), a ima ih, po prema Odluci o razrešenju, cca 800 komaTa (što je 30% celokupnog, sadašnjeg, broja sudija), mogli bi se pojaviti i problemi smeštajnih kapaciteta sadašnje, postojeće, mreže sudova, dok mnoge sudske zgrade (pa tako i u Senti) "zvrje prazne" i troškovi su nesrazmerni sa stepenom iskorišćenosti istih.

Ovo što se u zadnjih mesec dana dešava (zaključci opštinske adv. organizacije, saopštenje Resikine partije u Magyar Szo-u, Odluka-inicijativa Opštine Senta, skupljanje potpisa građana-peticija i sl) samo su aktivnosti usmerene na lobiranje odn. osnaženje te gore navedene ideje, po principu "spontano nam se dešava narod".

DakleM, uzevši sve ovo u obzir, mislim da je najprecizniji (!?) odgovor: Mož' da bidne, al ' ne mora da znači...
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Neproverene vesti

Post od branko »

Ja čuh da ja SVM zapretio koalicionim partnerima na republičkom nivou da će napustiti koaliciju ako Senta ne dobije nazad sud i ako se ne vrate neizabrane sudije. Ovo je podržao navodno i Resika.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Neproverene vesti

Post od branko »

Чух да су ноћас украли Библијев бицикл негде у рану зору. Дотични је дао изјаву у МУП-у. На питање да ли има непријатеља рекао је: "Алекса и Бранко са форума Мике Антића". Касније се Библију јавио сумњив мушки глас тражећи откуп (Библи се куне да је то био Бранко), а градом колају приче да је бицикл задњи пут виђен у Алексином дворишту.

ТРАЖИ СЕ

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Neproverene vesti

Post od Bibliotekar »

Dobro si čuo, ali je prerano da seiriš, blasfemični kozorogu mili! Ustanova od posebnog društvenog značaja, poput one u kojoj ja radim & obitavam, priključena je na sistem daljinskog video-nadzora koji - na tvoju žalost! - posredstvom video-kamere nadzire i njen parking. :twisted:

Budući da si istavio pogrešnu fotografiju otuđenog transportnog sredtsva, ja sam je, u interesu istrage, a sukladno raspoloživim mi ingerencijama, uklonio.

Stoga se opusti i uživaj - snage bezbednosti već stežu omču oko gnusnog počinioca!

A i ja se duhovno spremam da ga osobito obzirno za zdravlje & opšte prilike na predstojećem sudskom ročištu zapitam. :evil:

Zato se ti meni lepo opusti i u harmoniji sa Dušom & Kosmosom spremi za sutrašnji Đurđev danak i glasački sastanak! :)
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Neproverene vesti

Post od branko »

Šire se glasine da je budući poslanik sam sebi ukrao bicikl, da bi iznudio od nove vlasti prevoz kolima na posao i sa posla... B-)
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Neproverene vesti

Post od Bibliotekar »

Ta šta kažeš? Nije valjda da se to već po čaršiji drobi! Ta sasvim je maloumno rezonovanje takvo - ponajpre nije uopšte sigurno hoću li u odborničku stolicu i zasesti, a kamo li jošte i službeno vozilo zaslužiti! Ima mnogo značajnijih & podobnijih za službena vozila općinska od moje minornosti lokalne!

Umiri ti ta naklapala i kaži im da sam si ja rangu mome & općinstvu milome mnogo prikladnije, a ekološki neuporedivo podobnije vozilo odabrao:

Slika

Potencijalni Odbornik pri odlasku na buduće skupštinsko zasedanje

Kao što vidiš, ono je pogodno za savlađivanje raznorodnih inherentno demokratskih Skupćinskih prepreka u Općinstvu nam milom! A o nadasve nasušnoj potrebi mojega obligatnog uvažavanja unutarpartijske demokratije koja će rabljenjem ovakovog vozila savršeno primerena biti, ne treba uopšte ni reči trošiti!

Štaviše - ekonomski je takođe savršeno prihvatljivo! Čak ga i ti možeš nabaviti za one Besplatne Deonice koje Ti, koliko juče, u jeku izborne tišine, javno nadležni podariše. :twisted:

I za održavanje je nadasve jeftino - pogonsko gorivo je obezbedivo u gradskome parku, parkinga će zasigurno biti u novom Paviljonu koji ćemo ubrzo u istome sagraditi, a za čišćenje karoserije treba samo kroz milu nam suvu fontanu pre skupštinskoga zasedanja proći. Sve besplatno & ekološki - kano što pravim općinskim predstojnicima i priliči. :)
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Neproverene vesti

Post od Upravnik »

Čuo sam da je jedan bicikl-raritet, istorijska vrednost, pre neko veče otuđen od vlasnika i da se u potragu za njim dala i specijalna jedinica MUP-a, ali nisam znao ko je vlasnik!? 8-)
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Neproverene vesti

Post od Bibliotekar »

A ne - to nije ovaj o kojem se ovde govori. Taj u punom voznom stanju i svakodnevnoj upotrebi opstojeći, zaista fenomenalni „Rapid” iz 1934. o kojem Vi govorite otuđen je pre cca. tri nedelje iz dvorišta sportskog društva „Partizan”. Vlasnik (zaslužni i u godine već zašli senćanski sportski radnik!) ostavio ga je nezaključanog na svega dva minuta. To je, avaj, bilo dovoljno... :roll:

Indikativno je što je ovaj o kojem mi ovde govorimo bio zaključan. I usled svoje robustne konstrukcije veoma težak i nepodesan za nošenje. :-???
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Neproverene vesti

Post od aleksey »

 
Jbt, tek me sad pustiše.
Mislim, sa "informativnog razgovora"... :shock:

Tek kad sam im objasnio da je to Biblijevo "sokoćalo" neka kopija modela iz Teletabisije, iz doba Džefersona, shvatiše "organi" da ja ne mogu biti sumnjiv, ni pod tačkom razno.


P.S. Brankice, krenuli su do tebe. :lol:
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
Maja Radonjić
Postovi: 156
Pridružio se: 11 Dec 2010, 15:36

Re: Neproverene vesti

Post od Maja Radonjić »

;)
Što se mrči kada kovat' nećeš, što zbor kupiš kad zborit' ne smiješ...
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Neproverene vesti

Post od branko »

Još ih nema... možda glasaju...

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Neproverene vesti

Post od Bibliotekar »

Njet daragoj. Mi trenutno pušimo...

Slika
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Neproverene vesti

Post od branko »

Samo berete plodove rada...
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Neproverene vesti

Post od Bibliotekar »

Imajući u vidu plodnost i karakter udruženog rada, sam urod i nije toliko loš...

Slika
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Neproverene vesti

Post od Bibliotekar »

A nakon mnogih prilično divergentnih razmatranja nemilog događaja koji se zbio 5. V 2012. na nešto više od sat vremena posle ponoći ispred senćanske Gradske biblioteke, evo i prvih, apsolutno ekskluzivnih i nedvosmislenih, primerno faktografskih dokaza žalosnog nepočinstva, koje je pak obezbedila sigurnosna kamera instalirana iznad ulaza u milu mi ustanovu:

Slika

Počinilac krivičnog dela mirno konzumira svoju večeru pred bibliotekom

Slika

Počinilac krivičnog dela proverava postojanje eventualno ometajućih faktora u prizemlju…

Slika

… kao i na spratu senćanske Gradske biblioteke

Slika

Počinilac otuđuje bibliotekarevo prevozno sredstvo

Slika

Počinilac pazi na mogućnost opservacije njegovog dela od strane okazionih učesnika u saobraćaju

No to ga i pored svih učinjenih mu napora neće spasiti zaslužene i pravedne kazne za počinjeno delo!
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Neproverene vesti

Post od branko »

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta