Taj ludi, ludi svet

Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Taj ludi, ludi svet

Post od aleksey »

 
NOVA BRAZILSKA MODA ZA PLAŽU

Slika


P.S. E, sad lepo zatvorite okice... opustite se... duboko udahnite...

...i ZAMISLITE BIBLIJA U OVOM KOSTIMU...

=)) =)) =))
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Taj ludi, ludi svet

Post od Bibliotekar »

Bibliotekar se u takovim vrtovilastim mudovkama koje se za nakakovu modu izdaju ni zamisliti ne može. Isuviše je on uljudan da bi se ma kome takvim pečoočnim bestidništvom nametao!

Slika

Bibliotekar na plaži (arhivski snimak)
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Taj ludi, ludi svet

Post od Upravnik »

Mala moja, moji jadi, đe su pare od krmadi?

Odsječnim, sitnim korakom žustro hitam preko Kamenog mosta. Kad god sama hodam, uvijek žurim. Mada najčešće bez razloga. Tako i ovaj put. Misli ko zna gdje putuju, a noge žure da ih stignu. Drugog opravdanja nema. Pu’nu vjetar. Prekide me negdje na Sjevernom moru. Razbaca tek isfenirane lokne. Ne stigoh da se naljutim na nj’ jer mi podiže suknju. Instinktivno s obje ruke ščepah krajeve. Razmišljam da se osvrnem oko svoje ose i vidim kome sam bljesnula. Preduhitri me neko. Zagrmi na moje desno uvo:

Rek’o sam ti – oj, Jelena,
nosi suknju do koljena…


Meni ne dade đavo da prećutim, pa zagangah i ja:

Šta je moja dočekala kosa
pa je vjetar po Trebinju nosa…


To je jedini muzički pravac u kojem dominiram dernjajući se koliko me grlo nosi. Antisluhista sam, pa šta!? Za gange dušu dala.

Omladinac očigledno nije očekivao odgovor, pa mi u trku objasni da se žene u afričkoj državi Svazilend privode i hapse ako nose mini suknje. Pomislih: „Mali, ne pametuj. Sve o Svazilendu znam!“, pa zagangah opet:

Ova moja suknja od najlona
koštala je pola miliona…


Omladinac ostade u čudu na sred mosta. Na brzinu se okrete i još brže ode. Ne stigoh ga pitat’ odakle mi ime zna. Nije ni bitno. Nabacio mi je osmijeh na lice.

Usporih korak. Ovo više nije šetnja kroz Trebinje. Ovo je šetnja kroz gange. Počeh da se prisjećam i uživam.

Stručnjaci kažu da ganga nije pjesma. Po njima je napjev. Jedan od načina na koji se u Hercegovini pjevaju izvorne narodne pjesme. To je vrsta melodije kod koje jedan od pjevača vodi, a svi ostali snažnim glasovima podržavaju pjesmu. Ganga nema nikakvih lokalnih granica i ne pjeva se samo u Hercegovini, već i u Crnoj Gori i širom Vojvodine samo pod drugim nazivom. Bećarac.

U poslednje vrijeme sve više pažnje posvećujem gangi. Da je slušam naučio me moj najbolji drug. Drug Čep. Za vrijeme studentskih dana, u sitne sate, kad fešta dosegne vrhunac, znao je ničim izazvan da stavi prs’ u uvo i zaganga. Stihove je sipao iz rukava. U tom momentu ja bih unezvijereno tražila parče papira i olovku da pribilježim. Tako danas na dijelu zidnog kalendara iz 2004. godine, koricama Dinamike fluida i potrganom stranicom iz cimerkine skripte staro-grčkog imam zapisane gange.

Obično je počinjao:

Što se ovo ne čujemo
k'o da ništa ne pijemo!


a završavao sa:

Što me majko ne poturi
đe Nikšićko pivo curi?


U međuvremenu bi se prošetali Hercegovinom:

Gacko polje prekrila je tama,
od pudera gatačkije’ dama.


Dabar polje na okuke
rađa momke k'o jabuke.

Mala moja iz Mostaća
‘oćemo li tuć’ pistaća.

‘Oće mala, a ja neću,
preko ljeta u Bileću.

S Leotara vuk zavija
đe si Šifer Klaudija?


Čep osokoljen masom bi se zahvalio istoj:

Milo mi je zapjevati
kad me ‘vako društvo prati!


Tada masa dostiže delirijum i svi se zajedno obraćamo maloj:

Mala moja, moji jadi
đe su pare od krmadi?


Ostala je neka sića,
evo para od kizmića!


stavljamo svekrvu na prvo mjesto:

Svekrvice našla sam ti zgodu
da te turim s ćuprije u vodu.


ponekad smo bili dvosmisleni:

Mala moja, daj mi malo svoje
crne kreme za cipele moje.


često i vulgarni:

Na sred sela Veličana,
osta mala raskopčana!


ili

Mala moja ruski satelitu,
digni nogu da lansiram pitu!


surovi:

Imam malu ko goluba, đavoljega nema zuba
Samo jedan u vilicu, oda nj’ kači kabanicu!

ili

Mala moja klempavoga uva,
pada kiša, a ramena suva!


nebulozni:

Gledao sam u sobi pod lampom,
đe komarac muvu bije krampom!

I tako u nedogled. Dok nismo diplomirali i razišli se po cijeloj SRJ.
Milioni stihova gange pokazuju inteligenciju Hercegovaca. Nemamo se čega stiditi. Većina tih stihova izaziva osmijeh na licu. Dakle, ganga je zdrava, ali samo ponekad.
Ne preĆerujte!


Za “Moju Hercegovinu”, Jelena P. Kovačević
http://mojahercegovina.com/mala-moja-mo ... od-krmadi/
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Taj ludi, ludi svet

Post od branko »

Mislili ste da su naši narodnjaci loši? Poslušajte sa čime se Amerikanci suočavaju

Od propalih ljubavi, slomljenih srca i čaša, do hvaljenja imovinskom kartom, naši narodnjaci pevaju o svemu. Ali, nisu najgori jer slične, pa čak i besmislenije tekstove imaju američke kantri zvezde.

U tekstovima stranih folkera ima mesta i za humor pa se jedan "američki narodnjak" zove "Ti si razlog što su nam deca ružna" koju izvode Loreta Lin i Konvej Tviti, a pesma ima preko milion pregleda na Youtube-u.

Džon Denver svojevremeno je pevao o idealnoj ljubavi koju je "ubila istina", a u pesmi "Vadi taj jezik iz mojih usta" voljena žena se pretvara u vešticu što ga onemogućava da je poljubi za kraj.

Kantri pevač Džimi Bufet izvodi numeru interesantnog, ali posve nelogičnog naslova, "Ako ti telefon ne zvoni, ja sam". Poslušajte:

Čak Med opevao je raskid veze u pesmi "Ona je dobila prsten, a ja prst". On je pevao o tome kako se veza menja čim ženi staviš burmu na ruku, a par iz pesme se razveo i supruga je dobila svu imovinu.

I na kraju, Dina Karter snimila je pesmu pod nazivom "Zar sam noge obrijala zbog ovog?" u kojoj peva kako njen muškarac iz večeri u veče umesto nje bira TV i pivo.

http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/499049/ ... -suocavaju
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Taj ludi, ludi svet

Post od branko »

Novi hit biznis u SAD - iznajmi kokošku

Želja sve većeg broja ljudi da jedu sveža jaja, ali bez obaveza za njihovu proizvodnju, zaslužna je za uspeh novog hit posla u SAD - iznajmljivanje kokošaka

VAŠINGTON - Želja sve većeg broja ljudi da jedu sveža jaja, ali bez obaveza za njihovu proizvodnju, zaslužna je za uspeh novog hit posla u SAD - iznajmljivanje kokošaka.

Prvu takvu firmu, pod nazivom "Iznajmite kokošku" osnovala je Džen Tompkins pre dve godine u Pensilvaniji i od tada je proširila poslovanje u nekoliko američkih država, kao i u Torontu u Kanadi.

Iznajmljivanje kokošinjca i humano uzgajanje pilića je postalo popularno širom američkih gradova, predgrađa i sela, a okuplja ljude koji se protive fabričkoj proizvodnji jaja. Mnoge porodice se odlučuju na najam kokošaka i zbog poučnih iskustava za njihovu decu, piše ABC njuz.

"Ljudi žele da znaju odakle i kakva hrana im dolazi", kaže jedan od vlasnika tog preduzeća, Tajler Filips.
Jedan od najvećih razloga zbog čega se ljudi odlučuju na takvu nabavku zdrave hrane je i činjenica da kokoške žive sedam do 10 godina, a retko ko želi da prihvati obavezu njihovog dugotrajnog čuvanja, s obzirom na to da u Americi stanovnici ne smeju sami da kolju životinje radi jela, smatra Tomkipns.

Troškovi zakupnine zavisi od kompanije, lokacije i vremenskog perioda, a početna cena je oko 150 dolara mesečno.

Najosnovniji paket uključuje dva pileta, kokošinjac i hranu za njih, a novi vlasnik može telefonom da se svakog dana informiše o svom jatu, kao i da postavlja sva pitanja koja ga interesuju.

Ako nije zadovoljan, kupac može pre vratiti koke, a može i da ih otkupi ako je sve u redu i želi sam da nastavi uzgoj.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Taj ludi, ludi svet

Post od Bibliotekar »

Освящение кадилодроном + опционно Опрыскивание святой водой...

Slika

Slika
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Taj ludi, ludi svet

Post od Bibliotekar »

Москва, 11. X 2021. - В парке мужчина гонялся за белками и заявлял о намерении вступить с ними в интимные отношения для рождения Кентавра

Slika

Slika Slika
Acriter et Fideliter!
Slika
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gosta