Nekoliko čudnih i zabavnih činjenica

Re: Nekoliko čudnih i zabavnih činjenica

Postod branko » 05 Okt 2015, 17:24

31. Uf! Koliko ostade...
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator

Pridružio se: 08 Dec 2010, 17:14

Postod Bibliotekar » 05 Okt 2015, 22:06

Onih faličnih jošte poprilično, Lane Moje dično, no Ti ne uzimaj to k srcu sada odvjeć lično. Prelazimo na analizu nazovi „Činjenice” Tvoje jošte jedne, spoznaje nam geološke pak jamačno biće vrlo vredne. Elem...

7. Postoji glečer koji se zove „Krvavi vodopadi“ na Antarktiku koji redovno sipa crvenu tečnost, te nam se čini kao da glečer krvari. (Zapravo je reč o oksidiranoj slanoj vodi.)

Fero-oksidom bogati „Krvavi vodopad” na Tejlorovom glečeru u Viktorijinoj zemlji na Antarktiku vaistinu jeste prirode čudo dično, jedini je problem što crvenu vodu ne sipa redovno već samo sporadično!

Slika

Krvavi vodopad snimljen dok je u svom aktivnome stanju...

Slika

... a evo i fotosa snimljenog u trenutku kada je u potpunom on mirovanju

Stoga primi sada izraze osebujne Geološke Sućuti mi moje, imam dojam da Tvoje „Činjenice” sve lošije stoje. Slika
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator

Pridružio se: 09 Dec 2010, 05:41

Postod branko » 06 Okt 2015, 08:55

30. Uh! Umorih se od brojanja.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator

Postod Bibliotekar » 06 Okt 2015, 17:10

Dužnost nam je sveta ukloniti činjenični šumor, jerbo Istinska Spoznaja ne poznaje umor! Raviziju treba nastaviti nad vajnim „Činjeničnim Fondom”, a obračun nastavićemo sa stavkom „najstariji kondom”. Elem, Ti nam kano „činjenicu” predstavi sledeći narativ:

3. Najstariji kondomi koji su pronađeni, datiraju iz 1640. godine. Nađeni su u septičkoj jami Dadli zamka i napravljeni su od creva riba i drugih životinja.

Problem je u tome što je isti zbog tačnosti svoje uporabiv jedino kano laki laksativ! Nastariji kondom na svetu zaista potiče iz 1640. godine, ali ne predstavlja nikakav u septičkoj jami engleskoga zamka pronađeni relikt, već apsolutno neupotrebljavani i u originalnom pakovanju pronađeni protektivni produkt načinjen od svinjskog creva, koji je zajedno sa uputstvom za upotrebu na latinskom jeziku pronađen u švedskome gradu Lundu.

On se, štaviše, i danas nalazi na uvidu javnosti u okviru stalne izložbene postavke Kabineta Kuriozuma pri Istorijskom muzeju Univerziteta u Lundu:

http://www.luhm.lu.se/kuriosa.htm

Slika

Najstariji kondom na svetu iz 1640. u Istorijskom muzeju u Lundu - Äldsta bevarade kondom gjord av gristarm 1640. på Historiska museet i Lund

Ostade Ti, Lane Moje, bez jošte jedne „Činjenice”, vreme je da nam se opet latiš Evidencione Računice. Slika
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator

Postod branko » 06 Okt 2015, 18:08

Šta je "ravizija"?
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator

Postod Bibliotekar » 06 Okt 2015, 19:43

Isto što i „revizija” u kojoj se usled hitrine javila kucačka greška, nadam se da Evidenciona Računica zbog toga Tebi neće biti odvjeć teška. 8-)
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator

Postod branko » 06 Okt 2015, 23:06

Ne priznaje se. Ostaje 30.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator

Postod Bibliotekar » 07 Okt 2015, 00:30

Kasno Ti je da se sad nama tu koprcaš, Lane Moje, živ Ti nama tako jogunast bio: ja sam nakon najstarijega kondoma na svetu za Te jošte jedan naudnjak naučni štedro pripremio. Naučićeš Ti sada, Lane Moje - daće nama to dobri Bog - da jako zbijenih dlaka u vidu roga zapravo nema nijedan nosorog! Elem, gledni amo šta nam Ti onomad reče:

9. Rog nosoroga je napravljen od zbijene dlake. Veoma zbijene!

Pogrešio Ti si tada grdno baš! Naučnici sa Ohajo univerziteta utvrdili su jošte poodavno da ta tvrdnja tek puka spekulacija je – to treba obavezno da znaš! Rog nosoroga ma kojega po strukturi svojoj zapravo konjskome kopitu sliči, no ako tako više voliš Ti slobodno milu reč Ti „papak” u svakoj prilici ističi. U osnovi reč je o keratiniziranim ćelijskim tubulama koje se nalaze u amorfnoj keratinskoj masi (Cerathoterium simum), a koja pak nema ničeg zajedničkog sa strukturom ma kakvih zbijenih vlasi!

Slika

Rendgenološki snimak strukture rinocerosovog roga

A ako meni ne veruješ evo Ti i direktnog linka do „Žurnala za morfologiju” u kojem objavljen je prof. dr Tobina L. Hijeronimusa, dr Lorensa Vitmera i dr Rajana C. Riglija originalni naučni rad:

http://www.oucom.ohiou.edu/dbms-witmer/Downloads/2006_Hieronymus-Witmer-Ridgely_rhino_horn.pdf

Štaviše, evo i pojednostavljene verzije za Tebe, ako za duže čitanje okice Ti nisu kadre sad:

http://www.sciencedaily.com/releases/2006/11/061106144951.htm

Naročitu pažnju obrati na sledeće engleske reči: „The study also ends speculation that the horn was simply a clump of modified hair.” Tek da posle ne kažeš kako u naučnoj analizi Tvoje „Činjenice” ja nisam bio fer.

Slika
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator

Postod branko » 07 Okt 2015, 08:49

"Moje" činjenice. =)) Nešto si pobrkao. No, hajde, dobra sam srca. 29.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator

Postod Bibliotekar » 07 Okt 2015, 15:59

Slika

:ymhug:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Bibliotekar