Srećan sa 39 žena!

Odgovori
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Srećan sa 39 žena!

Post od branko »

Srećan sa 39 žena!

Slika

Indijac Ziona Čana je glava najveće porodice na svetu. Ima 39 žena, 94 dece i 33 unučadi sa kojima živi u četvorospratnoj kući sa 100 soba. Čana tvrdi da nije isključeno još neko proširenje porodice, jer, kako kaže, ne želi da propusti nijednu priliku za brak.
Izreka „Kad žene i deca nisu besni, ni kuća nije tesna" mogao bi da bude moto porodice Zione Čane, 66-godišnjeg Indijca, koji pod istim krovom živi sa 39 supruga, 94 dece i 33 unučadi.
Svi žive zajedno u četvorospratnoj kući, bolje reći zgradi sa 100 soba, u jednom selu u državi Mizoram, na severoistoku Indije, nedaleko od granice sa Mjanmarom i Bangladešom, pišu lokalni mediji.
„Desilo mi se da sam se u jednoj godini oženio sa 10 žena", objasnio je novinarima Čana koji je svoju prvu suprugu, danas 69-godišnjakinju, upoznao kada mu je bilo 17 godina.
„Spreman sam da još uvećam svoju porodicu, jer ne želim da propustim nijednu priliku za brak."
„Imam toliko ljudi o kojima se brinem i koje izdržavam da sebe smatram srećnim čovekom", ističe taj neobični Indijac.
Sve supruge dele sobu koja se nalazi tik uz njegovu, a ako je verovati meštanima, Čana voli da je uvek uz njega sedam do osam žena.
Njegovi sinovi sa svojim ženama i decom zauzimaju različite sobe u kući.
Svako u porodici ima svoje zaduženje. Kćerke indijskog patrijarha čiste i peru, njegove snaje kuvaju, dok muškarci rade van kuće u poljima ili brinu o stoci.
Svakog dana, ta mnogobrojna porodica pojede 91 kilogram pirinča i 57 kilograma krompira koje sama proizvodi na imanju.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5511
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Srećan sa 39 žena!

Post od Bibliotekar »

Fenomenalno. Šteta je što ovdašnji prevodioci i distributeri ove ubave & srecegrejuće storije nisu pomenuli da je gospodin poglavar verske sekte pod imenom „Khuangtuaha Pawl”, osnovane 12. juna 1942. (i zabranjene u par drugih naseobina) koja propoveda poligamiju.

Mene je inače duboko impresionirala i na razmišljanje nagnala jedna druga, ovde takođe neprevedena rečenica, koja pak anonsira činjenicu da pomenuti gospodin drži svoju najmlađu ženu odmah do svoje spavaće sobe, dok starije supružnice spavaju podalje od njega, te da postoji „rotacioni sistem posećivanja njegove spavaće sobe” (he keeps the youngest women next to his bedroom with the older members of the family sleeping further away. There is also a rotation system for who visits Mr Chana’s bedroom.)

Sve nešto razmišljam, šta li to u svojoj duši oseća prva mu po redu legitimna supruga čekajući na svoj red u rotaciji. :?:

No, na svu sreću, Hrišćani koji su čitali Fidei depositum zasnovan na Jevanđelju po Mateji oslobođeni su takvih briga. Njima je jasno da je u pitanju smrtni greh. Slika
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Srećan sa 39 žena!

Post od branko »

Koliko je tanka linija između vernika i komuniste... :ymdevil:
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5511
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Srećan sa 39 žena!

Post od Bibliotekar »

Neverovatno tanka, česnejši. Uostalom, od Gracijana pa na ovamo svi dobro znamo da zajedničko nam je geslo:

"Communis enim usus omnium, quae sunt in hoc mundo, omnibus hominibus esse debuit."

Slika
Acriter et Fideliter!
Slika
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju