Pričam Ti priču, ispričanu, iz početka...

Timke
Postovi: 159
Pridružio se: 02 Jun 2011, 07:36

Re: Pričam Ti priču, ispričanu, iz početka...

Post od Timke »

Kad samo pomislim da idemo brzinom od sedam i po kilometara u sekundi, ili kako su nam, kad smo bili mali govorili : Čizme od sedam milja... Pa se vratimo u prošlost, pa pomislimo kako je nekad divno bilo... Rastrzani smo, prepolovljeni, u sadašnjosti, svojom prošlošću i budućnošću. Pa šta, opet nikom ništa! Rekao bi neko! A ja bih rekao - opet nikome nešto. I taj razmak, raskorak od sedam milja daje jedan vid realnosti. Jeste Imaginacija, ali i to je nešto! Drago mi je da se svi drže svojih stavova i teza. Samo tako treba nastaviti, jer sam život je jedna velika Iluzija. Pa dok smo živi neka traje. Pozdrav Starom Društvu!
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Pričam Ti priču, ispričanu, iz početka...

Post od branko »

Pozdrav i tebi, Timke!
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Timke
Postovi: 159
Pridružio se: 02 Jun 2011, 07:36

Re: Pričam Ti priču, ispričanu, iz početka...

Post od Timke »

Okliznu se na koru od banane. Da bih izbegao jednu nedefinisanu rupu - upadnem u jednu definisanu - još veću rupu. Svi smo mi artisti. I akteri. Kako brzo prolazimo od poslednjeg druženja? Kao da je juče bilo kada je Mika bio sa nama. Sustižemo ga sve brže.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Pričam Ti priču, ispričanu, iz početka...

Post od branko »

TRAŽE SE ISTERIVAČA ĐAVOLA Katoličkoj crkvi urgentno neophodni EGZORCISTI

Eksperti katoličke crkve u Italiji i SAD tvrde da su egzorcisti trenutno potrebniji nego ikada ranije, jer se sve više ljudi bavi satanizmom.

Eksperi za egzorcizam tvrde da je sve veći pritisak da se pronađe rešenje za taj problem.

- Neophodno je rešiti problem nedostatka egzorcista. Postoji neophodnost kao rezultat značajnog porasta zaposedanja s kojim se suočavaju sveštenici koji isteruju đavola - rekao je Valter Kasioli, psiholog i naučni konsultant Međunarodne asocijacije egzorcista koju podržava Vatikan za italijansku La Stampu.

- Broj ljudi koji učestvuju u okultnim i satanističkim ritualima koji dovode do ozbiljnih psihičkih, psiholoških i duhovnih oštećenja konstantno raste - dodao je.

naročito su ugroženi mladi, budući da mnogo koriste internet, smatra.

- Opasno je potceniti fenomen koji je prouzrokovan direktnom akcijom đavola, ali i nipodaštavanjem vrednosti vere - naveo je.

Pa, pita se RT, kako izbacujemo đavola iz dece?

Doslovno, tvrdi Kasiola. On apeluje na koledže i univerzitete da se pripremaju da obrazuju isterivače đavola.

- Ne postoji obrazovanje na nivou univerziteta. Neophodan nam je interdisciplinarni pristup u kome nauka sarađuje sa religijom, a psihijatri rade zajedno sa demonolozima i egzorcistima - navodi.

Iako Kasioli insistira na tome da raste broj zaposedanja demonima, priznaje da je to ipak stotinu puta manje slučaj nego što se čini - preostalih 99 odsto problema su jednostavno zemaljski psihički problemi.
Evo i posla za mog napaćenog druga.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Pričam Ti priču, ispričanu, iz početka...

Post od Bibliotekar »

Slika

O:-)
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Pričam Ti priču, ispričanu, iz početka...

Post od branko »

Kuhinja mi je hladna, ali ja sam normalna.

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Pričam Ti priču, ispričanu, iz početka...

Post od Bibliotekar »

- Golja se zove...
- Taj Aćimović?
- Ne. Avramović. Tačno je, Avram Gojić. A on nije Pajin kum, nego je Paja sa mnom drug, a Vi ste kum...

=))
Acriter et Fideliter!
Slika
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta