Vesti

Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Vesti

Post od branko »

Pogledajte poredak
Akademci, bibliotekari, filozofi, estete i ...
:ymdevil:
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Vesti

Post od Bibliotekar »

A pogledajte isto tako i vaseljenski vrednu sadržinu neobično signifikantnog naučno-edukativnog doprinosa predmetnoj tematici, kojim je za cca 15 sekundi zatrpan informativni sadržaj stvaran 40 minuta. X(
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Palma
Postovi: 3582
Pridružio se: 07 Jan 2011, 00:48

Re: Vesti

Post od Palma »

Dragi Bibli, da li je potrebno da se postidim svog neznanja? :ymblushing: Ne, ne stidim se! Znam da se nećeš složiti samnom ali mislim da svi ne možemo znati sve.
Ta to je odista divno, draga moja gđa Palmo. Evo, srsi miline i suze ganuća klize mi dok gledam tu neviđenu Milinu.
Da nisi bio mačice zajedljiv? Svejedno, hvala ti što svojim postovima širiš moja obzorja. :-*
Svemu mogu da odolim osim izazovu!
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Vesti

Post od Bibliotekar »

Ali zašto ste, za ime sveta, Vi tako duševno pogruženi, draga moja gđa Palmo? Ta ja sam samo reagovao na blagočastivo znanstveno plodorođe Vukljaste Salaukovine muškoga spola koja se oglasila neposredno posle moje čisto naučne reakcije na onaj prilično adorativno nekritičan, ali u krajnjoj instanci ipak informativan post koji ste Vi istavili!

Nemate stoga ama baš nikakvog razloga za ozlojeđenost. I obratite više pažnje na stilsku razliku između savršeno benevolentne introduktivne pošmigljivosti i zajedljivosti. Uveravam Vas da su izlivi moje zajedljivosti isključivo rezervisani za, srećom, one povremene izlive razjagljene prčevitosti dinaroidnog tipa, u kojima Vi odista nikada niste participirali.

Stoga - glavu gore! A obzorje rujno videćete kda budem malčice dublje analizirao u dobroj nameri anonsirane netačnosti glede ličnoga mi životna uzora, veličajne dike vasceloga roda južnoslavjanskoga, veleumnog Tesle. Trenutno nisam u prilici da zbog obaevza knjigovodstvene prirode spram Ministarstva mi milog studiozno na temu otpisujem, ali za dan-dva imaćete validne spoznaje nove!

Do tada mi budite zdravi, veseli i osećajni! :ymhug:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Vesti

Post od branko »

Kojim ovaj jezikom priča? Je li već postao odbornik? =))
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Vesti

Post od aleksey »

 
Ovaj Bibli je čudo!

Dovodi me u situaciju da sa svojim maternjim jezikom mogu razumeti i ljude iz susednih država, koji navodno pričaju neke sasvim druge jezike (hrvatski, "bošnjački" i sl.), a zato ne mogu, bez podebelog rečnika, razumeti svog sugrađanina, sa kojim, navodno, govorim isti jezik.

Zamislite tek kako će biti ovim lokalnim odbornicima, pripadnicima većinskog življa u našoj varoši, kad naš Bibli izađe za govornicu. :))
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Vesti

Post od Bibliotekar »

Obratite pažnju draga moja gđa Palmo na krucijalnu činjenicu: Vukljasta Salaukovina nam se živo od ljutoga jada u 21.20 H iznova razrevala (kako bi to nepravedno nam zaboravljeni Ivo Ćipiko krasno literarno narisao!). :twisted:

No angirenje i revatanje ovdašnje pridružuje se sveopćoj blagournebesnoj lupatanji i zvekatanji vilajteskoj (Božić), koja jošte prežaliti ne može da je bila kočena neizmernim pritiskom Vuka i vukovstva, koji je onomad iz jednoga zamaha u jezik osamdesetak novih reči uveo, a kojima se ni dan-danas ništa prigovoriti ne može, jerbo su građene po zakonima logike i u duhu narodnoga jezika. Za te je 84 reči, koje nikada u narodu čuo nije, niti je za njih narod znao, on rekao ovako: „Najviše ovijeh riječi kazao bi ovako i najprostiji Srbin, samo kada bi mu zatrebale.”

Među njima bejahu: sijač, trubač, vinogradar, osvetnik, smjernost, djevojaštvo, svetost, gostoljubivost, izbavljenje, izvršenje, opravdanje, pokajanje, priznanje, utvrđenje, grabljiv, neosjetljiv, nepolebljiv, nerazumljiv i svadljiv.

Znajući za ovo moramo i trebamo odati dužnu hvalu zavetnoj mudrosti dra Rikarda Simeona, koji je još poodavno ispravno utvrdio da je „za sudbinu jezika koji je nameran da ostane vazda živ i posve u funkciji tačnog opredeljenja misli, pojma i funkcije, prikupljanje istoznačnica – riječi različitih po zvuku i podrijetlu, no istih ili bliskih po značenju – od osobite važnosti!”

Odzvanjaće stoga u skupštini nam miloj duh i jezikoslovno nasleđe zavetne pjesme Tome Blažeka iz 1838. objavljene u Danici Ilirskoj br. 11, koje će, za nadati se je, općinstvu ovdašnjemu skupo plaćenu mudrost narodnu iznova u svest dozvati:

Što Iliri proti svjeta sili
Slogom branit kadri jesu bili,
To Horvati, Slavonci, Bosanci,
Štiri, Istrijani, Kranjci, Gorotanci,
Černogorci, Serblji, Dalmatini,
I ostali jedne majke sini,
Svikoliki ilirskog koljena,
Proti Hunah i Turakah jati,
Ne mogahu raznošću čuvati.

Zato složno, samo braćo složno,
Blagoj slozi ništa nij’ nemožno!


:)
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Vesti

Post od branko »

Ljubi tebe Vukljasta Salaukovina tako pametnoga. :-*
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Vesti

Post od Bibliotekar »

Slika

::x
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Vesti

Post od branko »

Moram pratiti opšti trend uvlačenja. Ipak će on sad biti odbornik. :p
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Vesti

Post od aleksey »

 
I to ne običan.

Sada je (posle odluke Ustavnog suda) i totalni vlasnik svog mandata, pa ga ne obavezuje više "demokratski centralizam".

Woow, jedva čekam da počnu zasedanja... ;)
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Vesti

Post od branko »

Pa kad pređe kod Resike...
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Vesti

Post od Upravnik »

aleksey napisao: 
Ovaj Bibli je čudo!

Dovodi me u situaciju da sa svojim maternjim jezikom mogu razumeti i ljude iz susednih država, koji navodno pričaju neke sasvim druge jezike (hrvatski, "bošnjački" i sl.), a zato ne mogu, bez podebelog rečnika, razumeti svog sugrađanina, sa kojim, navodno, govorim isti jezik.

Zamislite tek kako će biti ovim lokalnim odbornicima, pripadnicima većinskog življa u našoj varoši, kad naš Bibli izađe za govornicu. :))
Aleksa, Aleksa... ovi postovi se rađaju satima uz pomoć brda raznoraznih rečnika, a za govornicom treba reagovati u sekundi. Naravno ako ti dozvole da reaguješ.

:D :D :D
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Vesti

Post od aleksey »

Pa kad pređe kod Resike...
=)) =)) =))
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Vesti

Post od Bibliotekar »

Ujedaš za srce, dakle, Melunu Muhanatni! Preći ću ja preko tebe, ali sa parnim valjkom:

Slika

Samo da se skupština konstituiše! :evil:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Vesti

Post od branko »

Ti imaš srce??? :shock: :shock: :shock:
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Vesti

Post od Bibliotekar »

Slika
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Vesti

Post od Upravnik »

Fejsbuk vas prati u stopu


Društvena mreža Fejsbuk priznala je da prati svoje korisnike na Internetu čak i kad nisu prijavljeni na taj sajt.

Fejsbuk u stopu prati svojih 750 miliona korisnika, prikupljajući o njima podatke koji lako stižu do velikih oglašivača.

Rukovodstvo Fejsbuka priznalo je da ima podatke o tome koje stranice korisnici te mreže listaju pre i nakon što odu sa Fejsbuka. Oni su priznali da je prikupljanje ličnih podataka na taj način bila velika greška koju su, kako tvrde, ispravili.

Softver koji ide uz Fejsbuk automatski se “zalepi” za kompjuter korisnika kada se prijave na tu društvenu mrežu, posle čega se informacije sa njihovog računara šalju kompaniji.

Podaci sa računara korisnika koji se šalju na servere društvene mreže vrede milijarde dolara. Na osnovu tih podataka, velike kompanije oblikuju svoje ciljne grupe i zatim ih zatrpavaju reklamama.

Nemojte se, dakle, iznenaditi ako vam u sanduče stiže pošta sa reklamama i akcijskim ponudama. Firme koje vam šalju te reklame nisu vas našle slučajno. Mnoge od njih su do vaših podataka došle posredstvom informacija koje je Fejsbuk prikupljao sa vaših računara.

Fejsbuk na vašem računaru ostavlja takozvane kolačiće (cookies) koji im pomažu da nadgledaju surfovanje po internetu.

Čelnici kompanije, međutim, tvrde da su ispravili grešku i da “kolačići” više ne šalju informacije kada se isključite sa Fejsbuka. Ipak, ako ste prijavljeni na mrežu, “kolačići” će slati podatke sa vašeg računara dok se dopisujete s prijateljima, komentarišete statuse ili kačite fotografije na Fejsbuk. “Kolaćići” ostaju na računaru ukoliko ih ne obrišete, tako da problem zaštite privatnosti korisnika nije u potpunosti rešen.

Ovo je samo još jedan problem kompanije koja je od početka rada bila kritikovana što nedovoljno štiti privatnost korisnika.

autor: MP izvor: Daily Mail/Novi magazin

http://www.novimagazin.rs/opusteno/fejs ... g.facebook
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Palma
Postovi: 3582
Pridružio se: 07 Jan 2011, 00:48

Re: Vesti

Post od Palma »

Mene Fejsbuk sigurno ne prati jer ja ne postojim ... nema me tamo! :mrgreen:
Postoji još nešto što bi moglo da zabrine vas koji koristite njegov čat!

Oprez - novi virus se širi Facebook chatom!

Preko pop-ap prozora za "čatovanje" na Facebooku iskače poruka sa naizgled bezazlenim linkom koji treba da vas odvede na zanimljivo sajt. Međutim, ukoliko kliknete vaš računar će biti zaražen virusom Steckt.Evl.

Reč je o virusu koji automatski onesposobljava vaš antivirus program, nakon čega nastavlja da se širi na isti način na koji je dospeo i u vaš računar.

Kao i što i obično biva, prva akcija ovog “crva” (worm) jeste napad na program koji može da ga detektuje i onesposobi. Zapravo, “crv” prvo briše vaš antivirus, pre nekog što nastavi sa skidanjem softvera koji je potreban da bi se dalje inficirao napadnuti kompjuter.

“Crv napada procese ili servise koji su najviše povezani sa anti-malware programima”, piše Trend Micro.

Kao i većini sličnih programa, konačni cilj virusa je da vaš računar stavi pod kontrolu, bilo sa namerom da ukrade poverljive podatke koji se u njemu nalaze, poput bankovnog računa, ili da upotrebi vaš računar kao “zombi” mašinu koja, kada bude potrebno, biva upotrebljena za velike sajber napade na određene mete.

Za sada je najbolja odbrana - pazite na šta klikćete!

Ukoliko je propratna poruka vašeg prijatelja čudna, ili ukoliko uopšte ne postoji, već vam samo iskoči link, najbolje je da odolite radoznalosti i ne kliknete na neprovereni link.
Svemu mogu da odolim osim izazovu!
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Vesti

Post od Bibliotekar »

Wow! „Novi magazin” je tek sada primetio članak iz „Dejli Mejla” o kojem smo mi ovde pisali još novembra 2011! Kakva ažurnost... A naše gore list, g. Nika Čubrilovića koji je celu stvar još onda anonsirao čak ni ne pominju. Eto kakva je ljudska zahvalnost... :roll:

Ništa - da repostiramo mi onaj link koji smo onomad priložili. Onako... tek reda radi:

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... n-off.html
Mene Fejsbuk sigurno ne prati jer ja ne postojim ... nema me tamo! :mrgreen:
Slika

:ymhug:
Acriter et Fideliter!
Slika
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gosta