Vesti

Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Vesti

Post od branko »

Maljković napustio Cedevitu zbog Gotovine

Srpski košarkaški trener Božidar Maljković podneo je ostavku na mestu šefa stručnog štaba zagrebačke Cedevite
Hrvatski mediji spekulišu da je glavni razlog ostavke dolazak hrvatskog reprezentativca Marka Tomasa na trening u pijanom stanju nakon slavlja u čast oslobođenih generala. Po toj priči, Maljković je insistirao da se Tomas kazni, dok u klubu nisu hteli da čuju za to.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Vesti

Post od branko »

Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Vesti

Post od branko »

Vučićev brat potpredsednik Zvezde

Uprava Košarkaškog kluba Crvena zvezda koja je dobila novog sponzora, kompaniju Telekom dobila je i novog člana uprave. Predsednik crveno-belih Nebojša Čović potvrdio je na novogodišnjem koktelu da će u narednom periodu funkciju potpredsednika obavljati Andrej Vučić, rođeni brat potpredsednika Vlade Srbije, Aleksandra Vučića.


Prebogati šeik posetio "Marakanu"

Princ prestolonaslednik UAE šeik Muhamed bin Zajed al Nahjan u društvu prvog potpredsednika Vlade Srbije Aleksandra Vučića posetio je Crvenu zvezdu.
Gosti su sa čelnicima "crveno-belih" razgovarali o mogućnostima saradnje sa nekadašnjim evropskim i svetskim šampionom.

Slika

Visokog gosta iz Emirata, čija je porodica vlasnik šampiona Engleske Mančester Sitija, dočekali su predsednik i potpredsednik Crvene zvezde Dragan Džajić i Nebojša Čović.
Dolazak Al Nahjana je uzvratna poseta Srbiji pošto je prvi potpredsednik Vlade i ministar odbrane Aleksandar Vučić, zajedno sa ministrom finansija Dinkićem, prošle jeseni boravio u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.
"Veliko mi je zadovoljstvo zbog posete šeika, video je stadion, a malo smo ga upoznali sa istorijom kluba. Najbitnije je da je on čovek sporta, sam je rakao da bi želeo da dodje na jednu Zvezdinu utakmicu. Učinio nam je veliki plezir. Hoćemo da napravimo što prisnije odnose i njjegov dolazak na Zvezdinu utakmicu bio bi podstrek za ceo klub", rekao je Dragan Džajić na stadionu Crvene zvezde.
Potpredsednik crveno-belih Nebojša Čović istakao je da je današnjim sastankom napravljen prvi korak, ali da tek treba videti kako će se dalje razvijati stvari.
"Ne treba od ovog praviti 'avione i kamione', ne bi trebalo ni da prejudiciramo kakva će saradnja biti. Sa naše strane svakako postoji interesovanje i videćemo kako će se stvari odvijati. Nismo ga upoznali sa finansijskom situacijom, nismo imali vremena, mi pričamo brzo, ali ne baš toliko brzo", našalio se Čović.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Vesti

Post od branko »

U toku potraga za Urošem Mišićem

U toku je potraga za Urošem Mišicem zbog sumnje da se u beogradskom klubu "Plastik" tukao sa pripadnikom obezbeđenja američke ambasade

BEOGRAD - U toku je potraga za Urošem Mišicem zbog sumnje da se u beogradskom klubu "Plastik" tukao sa pripadnikom obezbeđenja američke ambasade, saznaje nezvanično Tanjug.
Prema tim saznanjima, policija traga za Mišićem zbog sumnje da je napao marinca koji radi kao obezbeđenje američke ambasade u Beogradu.
U "Plastiku" ranije nisu hteli da komentarišu incident koji se dogodio u sredu kasno naveče.
Mišić je nedavno pušten iz zatvora nakon odslužene petogodišnje kazne zbog napada na žandarma Nebojšu Trajkovića.
Apelacioni sud u Beogradu smanjio mu je kaznu sa 10 na pet i po godina.
Što bi rekli navijači - Pravda za Uroša. Mislim (da se nešto pitam) da se ta životinja ne bi vadila iz zatvora.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Vesti

Post od Bibliotekar »

Zašto, zaboga? Mladić se samo u iskrenom patriotskom nadahnuću (u mladosti je gledao „Otpisane”!) aktivno uključio u borbu protiv pripadnika NATO-a - Žandarma i Marinaca. Jednog dana možda će mu Zahvalna Otadžbina podići i spomenik... :roll:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Vesti

Post od branko »

I Tajlanđani navijaju za Partizan.

Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Vesti

Post od aleksey »

 
Šta je tu čudno?

Pa, razumeju vas u potpunosti. Igrate fudbal na nivou tajlandske lige. :ymdevil:
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Vesti

Post od branko »

Predrag Danilović uboden nožem u kafani na Košutnjaku

Predrag Danilović, predsednik Košarkaškog kluba Partizan, uboden je nožem u stomak noćas u dva sata posle ponoći u jednom restoranu na Košutanjku, sazanje "Blic". Proslavljeni košarkaški reprezentativac zadobio je povrede stomaka, ruku i glave. Danilović je jutros operisan i njegovo stanje je stabilno.
Danilović je prebačen na Urgentni centar, ali je odbio da priča sa policijom
Povređenog Danilovića Hitna pomoć ga je prebacila u Urgentni centar. Prema nezvaničnim informacijama, Danilović nije želeo da razovara sa policijom. On nije želeo da objasni kako je povređen niti da navede ime osobe koja mu je nanela povrede. On nije želeo da razovara sa policijom koja je izašla na lice mesta
Očekuje se da policija u toku današnjeg dana sasluša svedoke.
Direktor policije Milorad Veljović potvrdio je da je Danilović zadobio teške telesne povrede opasne po život, zbog kojih je hospitalizovan u beogradskom Urgentnom centru
Veljović je na konferenciji za novinare rekao da je Danilović zadobio ubodne povrede u skukobu u jednom kafiću u Košutnjaku.
- Policija proverava kako je došlo do sukoba i šta je uzrok svega toga - kazao je Veljović.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Vesti

Post od branko »

Voditelj ucenjivao trenera Crvene Zvezde!

Kontroverzni voditelj otkrio je da je tražio 12 hiljada evra treneru Zvezde Slaviši Stojanoviću, jer su ga on i njegov taksista Miško doveli na Marakanu

BEOGRAD - Policija će pokrenuti postupak po služebenoj dužnosti protiv poznatog beogradskog voditelja, Dejana Anđusa, jer je pokušao da iznudi novac od novog trenera Crvene zvezde - Slaviše Stojanovića!

Anđus tokom emisije u kojoj mu je gost bio Nebojša Čović otkrio da je na jednom sastanku u hotelu "M" tražio od Stojanovića 12.000 evra, jer ga je, po njegovim rečima, on doveo u Zvezdu.

Naime, u program se telefonskim putem uključio jedan gledalac koji Anđusu postavio konkretno pitanje: "Da li je tačno da si od trenera Crvene zvezde Slaviše Stojanovića tražio 15.000 evra?"

"15 hiljada evra nije deset odsto od 120 hiljada evra, već 12. Njega su neki ljudi predložili za trenera Zvezde, kojima se zahvaljivao, pa se ispostavilo da oni nisu toliko važni u priči, jer je našao nove drugove, ali bolje da ćutim...", odgovorio je voditelj, a zatim dodao:

"Predsednik Dragan Džajić je za novog trenera Crvene zvezde predlagao svoje zlatiborske kombinacije, Kokeza je želeo Bekvalca... A, Slaviša Stojanović je predložen od strane mog kućnog prijatelja taksiste Miška, sa kojim sam se našao u jednom restoranau i koji mi je dao CV Slaviše Stojanovića. Onda sam ja te papire predao Kokezi na sastanku u restoranu „Gala“. Zatim sam otišao kod gospodina potpredsednika Vlade Aleksandra Vučića koga poznajem i predočio mu tu mogućnost. Tek posle toga Slaviša Stojanović je pozvan da dođe u Beograd", rekao je Anđus.

Čović je sa osmehom na licu rekao voditelju da zna za poruku koju je poslao treneru Stojanoviću, a Anđus je rešio da otkrije njen sadržaj.

"Poslao sam mu poruku da ne zaboravi ko su mu pravi prijatelji i da se ne priklanja novim prijateljima, a ja sam mu fudbalska majka, kao što sam Aleksandru Jankoviću fudbalski otac i kao što niko ne bi čuo za njega da nije mene".

Voditelj je na kraju objasnio zbog čega je posetio Stojanovića u hotelu M.

"Taj čovek, Miško, koji je taksista, predložio je Stojanovića za trenera i pripada mu menadžerska provizija bez obzira što nije menadžer. On je taj posao odradio. E, sada pošto je to odradio na reč, možda Slaviša ne treba da mu da proviziju", rekao je Anđus.

Danas će se na Marakani održati konferencija trenera Zvezde Slaviše Stojanovića povodom utakmice drugog kola kvalifikacija u Ligi Evrope, međutim, po svemu sudeći glavna tema biće njegov sastanak sa Dejanom Anđusom i Miškom u hotelu M.
Izgleda da je Vučiću, pored Briselskog sporazuma, najveći državni projekat Sportsko društvo "Crvena zvezda". 8-}
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Vesti

Post od branko »

Hoće da ugase Partizan!

Trener Partizana Duško Vujošević rekao je da taj košarkaški klub traži od države ravnopravan tretman sa Crvenom zvezdom kada je u pitanju plaćanje poreza, prenosi B92.Miha: Srpske košarkaše samo zanima novac, mi fudbaleri smo bili patriote

On smatra da su crveno-beli imali ogromne olakšice prilikom ispunjavanja svojih obaveza.

- Stvarno je interesantan tretman koji Partizan ima u Srbiji. Ova poreska blokada je očigledan primer koliko su ujednačeni kriterijumi. Crvena zvezda se reorganizovala prema Unapred pripremljenom planu reorganizacije (UPPR), i jako je interesantno da su Zvezdini dugovi u trenutku podnošenja plana i odlaska u stečaj svedeni na dva i po (2,5) odsto svoje prave vrednosti, iako država uvek naplaćuje 100 odsto i to u roku od tri godine, do 2016. godine - rekao je Vujošević agenciji Beta.

Partizanu je odmah po završetku sezone, u kojoj je osvojio prvenstvo Srbije i Jadransku ligu, blokiran račun, tako da klub sada ne može da funkcioniše, iako je prelazni rok.

- Partizan traži reprogramiranje svog poreskog duga i eliminisanje kamata, jer je javno dobro i veoma uspešno nastupa u takmičenjima i predstavlja Srbiju. To je obrazloženje zbog kojeg je Zvezdi poreski dug sveden na dva i po odsto. Ako je njima omogućeno da svedu svoje dugove na dva i po odsto, zašto se nama ne dozvoljava reprogram duga na glavnicu bez kamate? - rekao je Vujošević.

Dugogodišnji trener šampiona Srbije kazao je da država ovako ne dozvoljava klubu da funkcioniše.

- Ovo je pokušaj gašenja Partizana. Ako klub pristane na reprogram, on može da isplaćuje dug bez kamate, da ne dovodi najskuplje igrače, već da ih proizvodi, a nama se ni to ne dozvoljava. Mislim da su pronašli način da pobede Partizan. Samo, mislim da će rešenje da se nadje kada stupe na snagu sankcije arbitražnog suda FIBA (BAT) - rekao je Vujošević.

On je potvrdno odgovorio na novinarsko pitanje da li je imao kontakt sa nekima iz vlasti.

- Jesmo, razgovarali smo sa raznim ljudima iz vlasti, i ja i (predsednik kluba Predrag) Danilović i drugi. Ne znam, možda smo neke našli u nezgodnom trenutku kada nemaju toliko vlasti... Ne znam na koji način je drugima prihvaćen plan da im dugovi budu zamrznuti na pet godina i poreski dug sveden na tako male procente, a nama se ne dozvoljava reprogram - rekao je Vujošević.

Prema podacima poreske uprave, Partizan duguje državi 152 miliona dinara sa kamatom.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Vesti

Post od branko »

Nova bomba: Zvezda vraća Marka Pantelića!

Iskusni fudbaler u kontaktu sa čelnicima "crveno-belih" a odluka da li će da se vrati u redove najtrofejnijeg srpskog kluba očekuje se u avgustu, kad reši privatne obaveze.

U Crvenoj zvezdi uzbudljiv prelazni rok kao u najslavnijim danima, posle vesti da se pregovara sa Milanom Jovanovićem Lanetom u opticaju je još jedan veteran, Marko Pantelić.

Na dovođenju Pantele na Marakanu poradili su baš timski, prvi kontakt uspostavio je Slaviša Kokeza, usledio je razgovor Nebojše Čovića sa nekadašnjim napadačem crveno-belih i državnog tima, da bi potom i Dragan Džajić pozvao Pantelića da se vrati u sredinu u kojoj je proveo godinu i po uz duplu krunu 2004, piše Sportski žurnal.

Pantelić je slobodan igrač pošto mu je istekao ugovor sa Olimpijakosom. Trenutno ima pozive iz vanevropskih zemalja, ali nije sklon da ih prihvati. Nije ni u trenažnom procesu, pa ako bi pristao na povratak na Marakanu, trebalo bi mu vremena da se vrati u kondiciju, ali u Zvezdi i ne očekuju ekspresan odgovor i spremni su da sačekaju do sredine avgusta.

Pre eventualnog potpisa za najtrofejniji srpski klub Pantelić bi morao da reši neke privatne obaveze, između ostalog i preseljenje porodice u Beograd. Najvažnije je međutim da odluči šta želi, penziju, “provincijsku” ligu ili ponovo da obuče dres Crvene zvezde.
I Ninković i Mrđa i Pantelić i Lane! Vučiću, Vučiću... ccc..
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Vesti

Post od Bibliotekar »

Nova sportska disciplina – tenkovski bijatlon!

Potirući ionako tek puku formalnu razliku između takmičarskog sporta i rata, Ruska armija je inaugurisala novu sportski disciplinu – tenkovski bijatlon, pozvavši ujedno na takmičenje i američke posade.

Pozvali smo naše američke kolege da učestvuju, a naš poziv je prihvaćen od strane Državnog sekretara za odbranu SAD Hagela” – izjavio je u subotu Ministar odbrane Ruske Federacije Sergej Šojgu.

On je takođe rekao i da su Italija i Nemačka takođe pristale da pošalju svoje timove na nadmetanje sa ruskim i američkim tenkovskim posadama, dodavši da će Prvo međunarodno takmičenje u tenkovskom bijatlonu biti priređeno naredne godine.

Prvi šampionat u tenkovskom bijatlonu biće inače upriličen već naredne nedelje, kada će najbolje tenkovske posade Ruske Federacije odmeriti snage na specijalnom poligonu u Podmoskovlju sa predstavnicima Zajednice Nezavisnih Država - Jermenije, Belorusije i Kazahstana.

Zamenik ruskog ministra odbrane Jurij Borisov juče je izjavio da će novi sport omogućiti predstavljanje kvaliteta ruskih tenkova u direktnom nadmetanju sa njihovim inostranim konkurentima. No na prvom takmičenju koje će biti održano od 12. do 17. avgusta o. g. tipski kontingent će biti ograničen na tenkove tipa T-72B, koji čine osnovu post-sovjetskih oružanih snaga novonastale Zjednice Nezavisnih Država.

Slika

Timovi-učesnici Prvog tenkovskog bijatlona na poligonu u Alabinsku

Moskovske „Vedomosti” su u petak objavile i reportažu o ovom test-nadmetanju kojim je inaugurisana ova nova grana takmičarskog sporta. Na njemu su se nadmetala četiri tima na specijalizovanom poligonu u Alabinsku, pri čemu trenutni oficijelni rekord staze iznosi 5 min. i 28 sekundi.

Video – zapis o ovom nesvakidašnjem sportskom događaju je takođe prikazan, pa tako i Vi poštovane dame i gospodo, možete da vidite kako izgleda samo nadmetanje u ovoj istinski intrigantnoj sportskoj disciplini:



Citius, Altius, Fortius!

Slika

:D
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Vesti

Post od branko »

Vujošević: Sve je u Vučićevim rukama

Trener Partizana pozvao potpredsednika Vlade Srbije da pokaže odgovornost i objektivnost. "Naš problem se rešava u pet minuta".

Košarkaški klub Partizan u ponedeljak uveče je počeo pripreme za novu sezonu, ophrvan finansijskim problemima, koji se ogledaju pre svega u blokadi klupskog računa usled neizmirenih poreskih obaveza.

Blokada je na snazi od 14. juna i u Partizanu tvrde da ih je potpuno sputala, ne samo na polju selektiranja ekipe za takmičenja koja im predstoje od oktobra.

Dug na ime poreza sada iznosi oko 1,4 miliona evra, od čega veći deo "otpada" na pristigle kamate.

Duško Vujošević rekao je novinarima da strukture vlasti nisu tu situaciju prepoznali kao državni problem, iako su iz tabora crno-belih pokušavali da im, bez stvaranja tenzije, na to skrenu pažnju.

"Zna se ko u Srbiji ima najveću moć. To je Aleksandar Vučić. Zaslužan je za dobre stvari, ali i odgovoran za loše. Poznato je da on navija za Crvenu zvezdu, ali bi njegova ogromna moć morala da bude srazmerna odgovornosti, samokontroli i objektivnosti", naveo je trener Partizana.

"Svaka budala je u stanju da nešto sruši i ugasi, a ovo očigledno ide u tom pravcu. Ženska košarka u Partizanu je već ugašena, vaterpolo klub je bačen na marginu, gasi se i muška košarka. Ako se i fudbalski klub svede na nešto nebitno, onda je čitav Partizan praktično ugašen i onda smo blizu realnosti 'Jedna zemlja, jedan vođa, jedan klub'".

Vujošević je ponovio da od države traži tretman kakav je prilikom sanacije svojih dugovanja imala Crvena zvezda, svestan da Partizan sada više ne može da uđe u Unapred pripremljeni plan reorganizacije, koji je sproveo "večiti" rival.

"Crvena zvezda je putem UPPR izdejstvovala da trećoj grupi poverilaca vrati samo 2,5 odsto duga i to do 2016. godine. Ja se ne bunim što je to odrađeno na taj način, uz obrazloženje da je Zvezda značajna za državu i da postiže velike sportske rezultate. Ali, onda nije pošteno da se nama traži kamata mnogo veća od glavnice, odnosno da fizička lica polože hipoteku za 50 odsto vredniju od kamate i glavnice. Svima je jasno da u takvoj situaciji ne može da se radi i da smo apsolutno blokirani".

Vujošević je primetio da ovog leta "ogromna društvena sponzorstva idu u privatni klub", a to je Crvena zvezda Telekom

"Odakle sad odjednom toliko sponzora i privatnika u Zvezdi, da oni praktično nemaju limit za pojačanja? Kako toga nije bilo pre nego što je Vučić postao to što je sad? Ovim se od nas prave glineni golubovi..."

Vujošević je ponovio da je iznenađen nedavnom Vučićevom posetom delu navijača Partizana, koji su i njega pokušali da uključe u taj sastanak.

"Pošto je evidentno da nijedna bitna odluka ne može da se donese mimo njegove volje i želje, bilo je pokušaja da na taj sastanak pozovu i mene. Ja bih na kolenima otišao gde god treba, ali sam smatrao da ipak mora da se ide putem institucija. Tako je Sportsko društvo Partizan u ime fudbala, košarke i vaterpola poslao molbu kabinetu Aleksandra Vučića i Ivice Dačića, da nas prime i da popričamo o problemima koji su više nego očigledni".

Trofejni trener dodao je da su rekonstrukcija Vlade Srbije i nepostojanje ministra omladine i sporta samo izgovori za "status kvo" oko košarkaškog kluba Partizan.

"Ovo je vanredna situacija, koja se rešava u pet minuta i može da se reši ovako ili onako. Potrebno je napraviti džentlmenski dogovor - mimo zakona, ali mnogo manje mimo zakona nego što je odrađeno u Zvezdinom slučaju. Hoćemo li stvarno da doživimo tu bruku, da ne možemo normalno da se takmičimo u Evroligi?"

Vujošević je izrazio nadu da vlast neće "trenirati principijelnost" na Partizanu, ustvari mu se sveteći za rezultate koje je pravio prethodnih 12 godina.

Takođe se nada da eventualna pomoć neće stići prekasno.

"Postoje tri vrste ljudi: oni koji grade, oni koji koriste i oni koji ruše. Ja se nadam da su ovde na vlasti ipak ljudi koji grade. Samo ne bih voleo da nam pomognu tek pošto protivnikova prednost zbog izgubljenog vremena postane tolika da ne može da se n
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Vesti

Post od branko »

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Vesti

Post od branko »



Ivana Španović - 6.92m
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Vesti

Post od Upravnik »

Slika
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Vesti

Post od branko »

Slika

Vučić: "Privatizacija je jedino rešenje!"

Aleksandar Vučić je večeras poručio kako je jedino rešenje za sportske klubove u Srbiji privatizacija i kako u sport više ne bi trebalo da se mešaju političari.

Predsednik Srpske napredne stranke Aleksandar Vučić izjavio je večeras da je jedino rešenje za sportske klubove u Srbiji privatizacija i poručio političarima da izadju iz sporta, a predsednicima sportskih klubova da se ne bave politikom.

"Svi oni klubovi koji nisu razumeli da su reforme neophodne, neka nadju model koji im odgovara. Država će im pomagati, ali drastično manje", rekao je Vučić za Radio-televiziju Srbije.

On je naveo da računica za period od 2006. do 2014. godine pokazuje da je ogroman novac izdvajan za potrebe sportskih klubova - Crvene zvezde i Partizana i to zbog "pritisaka koji postoje iz oba kluba".

Rekao je da su u fudbalu bila veća izdavanja za klub Crvena zvezda, a u košarci za Partizan.

Kada je reč o fudbalu, Crvena zvezda je potpisala ugovor sa Telekomom od 249 miliona dinara na period od pet godina, a Vučić je precizirao da je oko 400.000 evra godišnje.

Prema njegovim rečima, košarkaški klub Partizan je na ime donacija i sponzorstava dobio od Dunav osiguranja 155 miliona dinara, a od Komercijalne banke milion i 750 hiljada evra.

Za razliku od Partizana, KK Zvezda je od Dunav osiguranja dobio 406 miliona dinara, a od Komercijalne banke 450 hiljada evra, kazao je Vučić.

"Na mene niko neće da vrši pritisak, sa mnom niko neće tako razgovarati, jezikom ucena, pretnji, sa mnom tako ne može, udjete u politiku pa se takmičite", dodao je Vučić.

Predsednik košarkaškog kluba Crvena zvezda Nebojša Čović i predsednik JSD Partizan i trener košarkaša Partizana Duško Vujošević već duže javno polemišu o finasiranju sportskih klubova, o tome koji je klub dobio više novca u prethodnom periodu.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Vesti

Post od branko »

MUP TVRDI: Uprava Partizana planirala nerede na stadionu i prekid utakmice

Uprava FK Partizan planirala je da navijačima na Jugu i Zabranjenima, preko trenerske sobe i u torbama igrača dostavi veliku kolicinu pirotehnike, koju bi navijači upotrebili pred početak derbija i sprečili odigravanje utakmice. Takođe, planirani su neredi u Obrenovcu, na Topčiderskoj zvezdi, Slaviji i kod Ruda

Pripadnici MUP-a Srbije došli su do operativnih saznanja da Uprava FK Partizan planira da izazove šire nerede na 146. večitom derbiju, kako se utakmica ne bi odigrala, ekskluzivno saznaje Telegraf.

- Uprava FK Partizan planirala je da navijačima na Jugu i Zabranjenima, preko trenerske sobe i u torbama igrača dostavi veliku kolicinu pirotehnike, koju bi navijači upotrebili pred početak derbija i sprečili odigravanje utakmice, otkriva izvor Telegrafa iz policije, i dodaje:

- Takođe, planirani su neredi u Obrenovcu, na Topčiderskoj zvezdi, Slaviji i kod Ruda. Policija preduzima sve kako bi se sprečili neredi u gradu i na stadionu. Rade se kontradiverzioni pregledi svih ljudi koji mogu da unesu nesto od nedozvoljenih sredstava na stadion, zaključuje naš sagovornik.

Policija će se uskoro i zvanično obratiti javnosti, a kako saznajemo, zbog ovoga bi neki ljudi iz uprave Partizana još u toku današnjeg dana mogli da budu uhapšeni.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Vesti

Post od Bibliotekar »

The football world has a new ruler!



Wir gratulieren der deutschen Fußballmannschaft zum Weltmeistertitel. :)
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Vesti

Post od branko »

Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta