Milanko Obućina

Odgovori
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Milanko Obućina

Post od branko »

Siromah vratio novčanik sa 4.200 evra

Milanko Obućina (58) iz Sjenice, čija porodica preživljava hraneći se u narodnoj kuhinji, pronašao je pre par dana na ulici novčanik pun novca koji je bez razmišljanja odmah predao policiji. Milanko kaže da nijednog trenutka nije pomislio da zadrži ovaj novac za sebe, koji čak nije želeo ni da prebroji jer ga to nije zanimalo.
Iako jedva preživljava, Milanko je vratio novčanik sa 4.200 evra
A u torbici je, prema policijskom zapisniku, bilo 4.200 evra, 100 dolara i 20 bosanskih maraka.
- Vraćao sam se ujutru oko devet sati iz apoteke sa tabletama, od Pošte prema Staroj autobuskoj stanici, kad sam na trotoaru primetio nešto kao dečji novčanik ili neki notes. Otvorio sam ga i ugledao veliku sumu novca, nisam hteo ni da brojim, odmah sam ga zatvorio. Malo potom je naišla saobraćajna patrola, ja sam ih zaustavio i prijavio šta sam našao. Oni su me odveli u policijsku stanicu gde su napravili zapisnik - priča Milanko, koji zarađuje tako što ponekad za nadnicu kopa kanale ili unosi ugalj.
Milanko je srčani bolesnik, a terapiju često zna i da preskoči jer nema novca za lekove, a često ni za hleb. On čak nije želeo ni da uzme nagradu od dve hiljade dinara, koju mu je ponudio vlasnik novca A. K. iz Sjenice.
- Nisam želeo da uzmem taj novac jer to nije moje, a tuđe mi ne treba. Nisam nijednog trenutka ni pomislio da nađeni novac zadržim za sebe, a kamoli da me neko nagradi za to - kaže Milanko koji, iako crn i naboran od teškog rada, nije promenio moralna načela i nije dobro zamenio zlim.
On i njegova supruga Vidosava imaju ukupno 63 godine staža, oboje su ostali bez posla, a za penziju još nemaju uslova. Žive sa nezaposlenim sinom. Milanku prijatelji u šali kažu da boluje od retke bolesti zvane poštenje, a Milanko se na to smeje i odgovara: "Nadam se da je ta bolest prelazna“!

http://www.b92.net/video/videos.php?nav ... _id=497832


Milanko Obućina iz Sjenice, za koga su svi čuli jer je vratio 4.200 evra koje je pronašao iako živi u teškom siromaštvu, odbio je nagradu za svoje poštenje. Obućina, koji je od pronađenog novca, da je hteo, mogao da plati dugove za komunalije, kupi lekove, i da suprugu na današnji dan obraduje pravim obrokom, umesto onim svakodnevnim iz narodne kuhinje i dalje čeka na svoju penziju.

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju