Lični stav

Odgovori
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Lični stav

Post od branko »

INTERVJU: Alek Račić - Vučić dozvolio Kriznom štabu da nam ovo uradi?!

Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Lični stav

Post od branko »

Infektolog iz Zaječara vratio Vučiću odlikovanje

Infektolog iz Zaječara Nenad Ristović, koji je odlikovan Zlatnom medaljom za zasluge u borbi protiv korona virusa, danas je vratio to odlikovanje predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću zbog napada na njegovu porodicu za koje tvrdi da dolaze od "dvojice kriminalaca" iz vrha Srpske napredne stranke (SNS) u tom gradu.

Na konferenciji za novinare, Ristović je Vučiću uputio otvoreno pismo u kojem je rekao da mu se obraća kao predsedniku SNS.

"Udarce i napade od članova vaše stranke trpim od 2012. godine, i na to sam se navikao. A Vi možete pretpostaviti o kakvom se arsenalu uvreda radi. I moja reakcija ne bi bila ni približno ovakvog intenziteta da dvojac sa kormilarom krimanalaca iz vrha Vaše stranke u Zaječaru, jedan osudjen za zloupotrebu službenog položaja a drugi za nasilje u porodici, nisu prešli svaku granicu i meru. Udarili su na moju porodicu. Porodica je svetinja. Bez porodice nema Srbije", naveo je Ristović.

Kako prenosi portal Glas Zaječara, to se dešava jer oni žele da napadima na njegovu porodicu steknu političke poene za predstojeće lokalne izbore u aprilu 2021. godine i jer smatraju da mu je Vučić, dajući mu to priznanje, dao i prednost koja je nedostižna.

"Obraćam Vam se kao otac, suprug i čovek čiju nameru nemojte lično shvatiti, već kako borbu za moju i vašu porodicu. Jer takvi ili njima slični koji nemaju ništa od morala kao ni od porodice, ne znaju za životne vrednosti. Zato Vam medalju vraćam, da je dodelite njima ili nekome po meri i kriterijumima navedenih kriminalaca, jer ni jedna medalja, pa ma bila ona i zlatna, ne može biti veća i viša od porodice", naveo je Ristović.

Ristović je naveo da je Medicinski fakultet i specijalizacije završio sa visokim ocenama, da radi 23 godine i da je načelnik odeljenja koje pruža usluge i zbrinjava gradjane osam opština Timočke krajine.

"Nisu mi strane ni mobilizacije 1994. ni 1999. godine, ratovi, kao i odazivanje na svaku vojnu vežbu rezervnog sastava VS od 2015. godine. Odazivao sam se na svaki poziv u kome je pisalo 'Otadžbina zove', tako je bilo i ovaj put... Odazvao sam se u trenutku kada mi je majka bila na samrtnoj postelji. Njena smrt me je zatekla u Beogradu na našem zajedničkom zadatku u borbi pritiv Kovida-19. Sahranio sam je, i nakon par dana vratio se u stroj zdravstvenih radnika za koje ne postoji 'Ne mogu i neću', nego samo borba za osmeh na licu svakog našeg pacijenta", dodao je on.

Taj lekar je dodao da ga je i vest o priznanju od predsednika zatekla kada je osetio simptome korona virusa, dva dana pre nego je bolest zahvatila i ostale članove njegove porodice, ali da je ta medalja izazvala buru u Zaječaru jer tako visoko državno priznanje nije došlo u taj grad više od 25 godina, ni za pojedinca ni za ustanovu.

"Neću Vam više oduzimati vreme jer se moramo vratiti našoj zajedničkoj borbi i odsudnoj odbrani zdravlja našeg naroda i otadžbine od Kovida-19. Ali budite uvereni da ću se boriti protiv kriminalaca u vašim redovima, a verujem da ćete kao otac, suprug, čovek i pravnik biti na strani istine i pravde. Želim Vam svu porodičnu sreću i zdravlje. Vaš Nenad Ristović, lekar ovdašnji sa porodicom. Živela porodica, živela Srbija!", dodao je on u otvorenom pismu.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Lični stav

Post od branko »

Prof. dr Aleksandar Nešković odbio nagradu Lekarske komore Srbije: Osećam stid

Udruženje Ujedninjeni protiv kovida objavilo je danas saopštenje o odbijanju nagrade Lekarske komore Srbije za istaknuto angažovanje u borbi protiv COVID-19 od strane prof. dr Aleksandra N. Neškovića.

Reakciju prof. dr Aleksandra N. Neškovića prenosimo u celosti:

“Ovom prilikom želim da Vas obavestim da ODBIJAM da primim nagradu Lekarske komore Srbije za ‘istaknuto angažovanje u borbi protiv kovid 19’.

Smatram da tokom čitavog trajanja epidemije, Lekarska komora Srbije nije ni izbliza dovoljno učinila da zaštiti interese lekara i pacijenata i da je svojom neaktivnošću i neprincipijelnošću doprinela stvaranju atmosfere nepoverenja prema medicinskoj nauci i struci i otvorila prostor za nesmetano divljanje antivaksera i nestručnih kolega u medijima.

Nastala atmosfera nepoverenja i opšte konfuzije je, po mom mišljenju, značajno doprinela povećanju oboljevanja i umiranja od kovida 19.

Lekarska komora Srbije, naravno, nije jedina odgovorna za ovakav razvoj situacije, ali, po mom dubokom uverenju, odgovornost koju sigurno ima je diskvalifikuje da dodeljuje bilo kakva priznanja za angažovanje lekara u borbi protiv pandemije.

Kao poseban, katastrofalan i, po mom mišljenju, svesno i namerno učinjen propust od strane rukovodstva i organa Lekarske komore Srbije, smatram odsustvo konkretne reakcije na dopis grupe profesora Medicinskog fakulteta u Beogradu (profesori Slobodan Savić, Đorđe Alempijević, Srđan Milovanović i Aleksandar N. Nešković) i koleginice Elizabete Paunović iz aprila 2020. godine. U tom dopisu se od Lekarske komore Srbije argumentovano zahtevalo da se javno ogradi od brojnih neprofesionalnih istupa Branimira Nestorovića u medijima, u to vreme aktivnog člana Kriznog štaba i redovnog profesora Medicinskog fakulteta u Beogradu. Naime, profesor Nestorović je od početka epidemije u brojnim javnim istupima iznosio naučne neistine, besmislice, nipodaštavao i ismevao opasnost od epidemije i javno promovisao neprimerene obrasce ponašanja, što je doprinelo nekontrolisanom širenju epidemije u Srbiji, masovnom oboljevanju i umiranju stanovništva i, kasnije, lošem odzivu vakcinaciji.

U odsustvu konkretne reakcije na pomenuti dopis grupe lekara (koji je zbog odsustva odgovora bio ponovljen), od strane Lekarske komore Srbije bila su ponuđena objašnjenja koja vređaju inteligenciju i zdrav razum i koja ovom prilikom ne želim da komentarišem.

Onoga dana kada Lekarska komora Srbije bude smogla snage da se, bez obzira o kome se radi, jasno i konkretno odredi u odnosu na neprofesionalizam svojih članova, da konkretno osudi promovisanje naučno nedokazanih ili opovrgnutih teorija i da se jasno ogradi i sankcioniše u skladu sa svojim ovlašćenjima ponašanja svojih članova koja su očigledno suprotstavljena univerzalnim etičkim i moralnim načelima lekarskog poziva, tek tada će, po mom mišljenju, postati kvalifikovana da legitimno daje ‘nagrade i priznanja’ i za nešto što je eventualno učinjeno dobro.

Do tada, umesto nagrade, osećam stid“.

Prof. dr Aleksandar N. Nešković
redovni profesor Medicinskog fakulteta u Beogradu
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju