Zanimljivosti

Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5511
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Zanimljivosti

Post od Bibliotekar »

Slika

:o

P.S.

Slika

Slika
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Zanimljivosti

Post od branko »

ПРОЈЕКАТ „ЗЛАТНА МИЛИЈАРДА“: Вирусима, сукобима и глађу желе да убију милијарде људи

Ратови букте широм света, у нападима екстремиста гину хиљаде људи, вируси свакодневно односе животе, а епидемија канцера и дијабетеса се шири… Сви ови катастрофални догађаји нису случајни, верују поједини теоретичари завера, већ су део добро осмишљеног плана депопулације планете – пројекта „Златна милијарда“.

Циљ пројекта јесте да се вирусима, ратовима, глађу и стерилизацијом спречи пренасељеност планете и да се број људи смањи за чак шест милијарди људи, верују теоретичари.

Развој теорије

Један од првих аутора који је споменуо ову теорију био је руски писац и геолог Рудолф Баландин. У једном чланку он је објавио да је на Земаљском самиту 1992. договорено да је оптималан број људи на планети једна милијарда, али да се и пре тога спомињао застрашујући план:

„Овај термин први пут сам чуо од академика Никите Мојсејева крајем осамдесетих. Он ми је тада рекао да је једини излаз из глобалне еколошке кризе првенствено контрола рађања и спуштање броја људи на планети на милијарду.

– Коју милијарду? – питао сам га.

– Милијарду најзаслужнијих. Толико људи може да постоји у биосфери а да је не уништава. То ће бити најбољи људи, златна милијарда – рекао ми је.“

Руски публициста Виталиј Бабенко тврди да је идејни творац овог концепта демограф и економиста Томас Роберт Малтус (1766-1834).

– У време када је број људи достигао једну милијарду, Малтус је тврдио да ће нам због пренасељености претити недостатак ресурса. Та теорија је постала толико популарна да у тајним друштвима попут Римског клуба верују да се катастрофа која се спрема може спречити само наглом депопулацијом – пише Бабенко.

План елите

– Елита новог светског поретка планира да смањи број људи на планети са седам милијарди на „подношљивих“ између 500 милиона и две милијарде. Постоји много начина и метода депопулације који се већ спроводе. Три главна су: неодржив и експлоататорски међународни развој, што води до глади и минимум 40 милиона мртвих годишње, затим распиривање ратова у којима ће страдати милиони људи и, на крају, стварање и ширење инфективних болести и изазивање пандемија невиђених размера – пише амерички научник и публициста Стив Џонс.

Он каже да су друге методе стварање нуклеарног, хемијског и биолошког оружја, загађивање хране и воде, али и пуштање у промет смртоносних лекова.

– Осим тога, покушава се да се промени клима и изазову катастрофални земљотреси и ерупције, промоција хомосексуализма како би се ограничио природни прираштај, насилна стерилизација, еутаназија, абортуси… – пише Џонс.

Претходни век, објашњава, био је најкрвавији у историји.

– Сукоби и развој оружја довешће до планираног апокалиптичног трећег светског рата, у коме ће изгинути више људи него у свим досадашњим ратовима. То је све део међународне кампање тајних друштава попут Римског клуба да се униште, како их они зову, „бескорисне изјелице“, а опстане само елита – записао је Џонс.

Еугеника

Публициста Зен Гарднер каже да елитисти смишљају најстрашније и најлуђе планове, али да их, колико год они били лудачки, правдају тиме да је крајњи циљ спас планете.

– Они су спремни да покрећу ратове, намерно доводе до глади, загађивања хране и воде… Еугеника, програм побољшања одабраних чланова људске врсте, јесте оно због чега верују да је све то дозвољено. Прочишћење и побољшање малог броја људи и припрема за нови свет јесте оно што им је најважније – каже он.

Једино око чега нема слагања међу теоретичарима је то ко стоји иза овог пројекта. Док га једни приписују масонима, други кажу да иза њега стоје илуминати, трећи Римски клуб или Комитет 300, а четврти оптужују Уједињене нације.

Роберт Милер
УН ПРОТИВ ДЕЦЕ

Као део пројекта „Златна милијарда“ често се спомињу и Уједињене нације, које, како верују теоретичари завера, промовишу контролу рађања. Као доказ тога они углавном наводе предлог Роберта Милера, дугогодишњег функционера те организације и члана покрета њу ејџ, да УН буду те које дају брачне сертификате и да би пред њима брачни парови требало да се обавежу, између осталог, да ће имати само једно или највише двоје деце.

Начини депопулације

Главни:
– неодржив међународни развој, који доводи до глади и 40 милиона мртвих годишње
– распиривање ратова широм света
– стварање и ширење инфективних болести попут сиде, еболе, птичјег и свињског грипа…

Споредни:
– промена климе
– развој нуклеарног, хемијског и биолошког оружја
– загађивање хране и воде
– пуштање у промет смртоносних лекова
– промовисање наркотика
– насилна стерилизација
– еутаназија
– легализација и промоција абортуса
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Zanimljivosti

Post od branko »

Šta je od ovog istina, mr Bibli?
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5511
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Zanimljivosti

Post od Bibliotekar »

Ništa, dragi Papundeku moj. Mi, moderni ljudi, hodamo ovom zemljom evo već 70.000 godina, i prešavši uistinu veliki put – Nauka, Umetnost, Kultura jesu naša unikatna postignuća – iskreno govoreći nismo baš u potpunosti sazreli sa našim godinama planetarnog trajanja... Matematika i Logika, ta najviša postignuća našega roda koje smo krenuli da razvijeamo još od vremena naše pramajke Lusi, koja je kao Australopitecus afarensis onomad u Etiopiji pala sa drveta i poginula, nisu nam nekako pri srcu, tako da smo mi, ljudi, pretežno skloni da ostanemo gomila neznalica i, počesto, ordinarnih glupaka.

Jedino se tako, naime, može razumeti generalno nepoimanje matematičke izvesnosti koja kaže da će se presudan događaj XXI veka dogoditi otprilike za neke tri decenije, kada globalno stanovništvo počne da opada. A kada to opadanje – bez ikakvog upliva nukleranih bojevih glava, ebole, AIDS-a i drugih navedenih egzota - jednom počne, ono se nikada neće zaustaviti. Stanovništvo planete dostići će vrhunac od cca 9 milijardi ljudskih jedinki negde između 2040. i 2060. i krenuće potom da opada, te će krajem ovog veka biti tamo gde smo mi upravo sada, a potom će nas pak, ravnomerno i postepeno, bivati sve manje.

Stanovništvo već sada evidentno opada u dvadesetak država sveta, a do 2050. taj broj će porasti do cca 40. Japan, Koreja, Italija, veći deo Istočne Evrope - uključujući i Sorabiju Milu - već sada imaju sve manje ljudi svake godine. Ali to uopšte i nije neka velika novost. Velika novost je to da će tzv. nacije u razvoju takođe početi brojčano da opadaju. Kina će populaciono početi da se smanjuje za par godina, do sredine ovog veka Brazil i Indonezija slediće taj primer, te će čak i Indija za 60 godina doživeti da se broj njenih stanovnika stabilizuje, a nakon toga da počne i da opada. Razlog? Smanjenje stope fertiliteta izazvano porastom nivoa ekonomskog blagostanja i podizanjem obrazovnog nivoa stanovništva.

Opadanje broja stanovnika samo po sebi inače nije nešto dobro niti nešto loše – razlog za zabrinutost u nekim krugovima izaziva ekonomski koncept baziran na kategoriji tzv. proširene reprodukcije koji se manifestuje kroz prividno realan strah od opadanja nivoa socijalnih usluga ili prodaje frižidera, a usled nemogućnosti kontinuiranog povećanja obima produkcije materijalnih dobara ili usluga bez uvećanja broja ljudskih producenata. Manjkavost tog inače duboko uvreženog koncepta ekonomskog razvitka počiva na tzv. radnoj teoriji vrednosti kao okosnici postojećeg ekonomskog sistema, no odbacivanje ove iscrpljene teorijske paradigme i prelazak na entropsku teoriju vrednosti u potpunosti rešava pomenute probleme.



Neki od onih koji strahuju od potencijalno negativnih posledica smanjenja stanovništva zalažu se za to da se merama državne politike obligatno uveća broj dece, ali svi postojeći empirijski dokazi jasno ukazuju na to da su takvi pokušaji uzaludni. Tzv. petlja male plodnosti matematički osigurava da jednom ostvareno dostizanje prosečnog fertiliteta od jednog ili dva deteta po paru postaje permanentno, te nikakvi velikodušni dečiji dodaci i drugi vidovi materijalne pomoći neće uspeti da stopu plodnosti vrate na zamenski nivo od 2,1 deteta po ženi, a koji je neophodan za održavane postojećeg nivoa populacije.

Naravno, postoji i druga, još uzaludnija i potencijalno daleko štetnija varijanta mogućnosti rešavanja ovog prividnog problema – uvoz zamenske populacije, po cenu etničkih tenzija, kulturoloških kolizija i drugih negativnih socijalnih konskevenci. Ova solucija je moguća, ali ona zapravo stvara više po egzistenciju društvene zajednice opasnih problema, a takođe poseduje i izrazito privremeni karakter.

Rezimirano, dragi moj Papundek: čovečanstvo se sa izazovom tzv. populacione ekplozije uopšte ne suočava, te racionalnog razloga za preduzimanje depopulacionih mera stoga uopšte i nema.

Naravno, iracionalne varijante delanja vazda su bile omiljene ljudskome rodu. :ugeek:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Zanimljivosti

Post od branko »

Ja sam poznavao jednog gospodina koji je uvek tvrdio da neće da ima potomke zbog prenaseljenosti planete.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5511
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Zanimljivosti

Post od Bibliotekar »

Ta šta kažeš - poznavao si pokojnog Branislava Petronijevića lično? Aferim, Papundeku moj! Samo me malo čudi kako to da još nisi otišao u penziju... :o
Acriter et Fideliter!
Slika
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju