Talmud

Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Talmud

Post od Bibliotekar »

Ne, tikvo moja oplođena. Direktnim navođenjem i eksplanacijom falsifikata. :)
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Talmud

Post od branko »

Ma jok, on je rekao ima. Ti si rekao nema. Normalno ti si malo kitnjastije to rekao. :D
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Talmud

Post od Bibliotekar »

Naravno. Jedino što se tokom noćnih časaka nekih ja naradih kano Genazaretski Sivonja, sve analizirajući i komparirajući Nauk sa Sinaja i Sledstvene Komentare, koji onomad Mojsije predade Jhošui, a Jhošua starcima, starci prorovcima, a proroci Velikome saboru.

No u poređenju sa tvojim lahkim doprinosom, i g. Aleksey i Minorni Ja dođemo kano Antigonos iz Sohoa i Pravednik Šimon... :roll:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Talmud

Post od branko »

Znači ništa nisi dokazao. Eeee, a kako sam te ja nekad cenio....
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Talmud

Post od aleksey »

 
Probaću i ja Brankicinu ( :ymhug: ) metodologiju, možda mi postovi budu kraći.

Prvo: Bibli, verovao ili ne, tvoj zadnji odgovor na moj post me je zaista zadovoljio. Konačno nešto konkretno i precizno, bez suvoparnog teoretisanja.
Drugo: Taj isti post mi (još uvek) nije dovoljan da "stavim ruku u vatru" da u Talmudu nema nekih sranja, o kojima ja pričam. Ipak je samo jedno "citirano" pravilo demistifikovano, a ima ih mnooogo.
Treće: Ovakvu diskusiju (sa argumentima) prihvatam i volim, dok mi linkovanje i pozivanje na to ko ima već broj linkova ne znači baš neki jaki argument (sem to da neko više ili bolje zna da gugla)
Četvrto: Šta je pravilo po kom se neko treba (ili mora) ponašati, ne zavisi od toga da li to pravilo zovemo imenom "pravo" ili "zakon" ili "nije-ni-važno-kako". Očigledno da Talmud propisuje neka pravila ponašanja, a što se mene smatra, ti to možeš zvati i imenom "ljubičica" ili "sladoled". Imenom nećeš promeniti suštinu.
Peto: Formulaciju "pravno mišljenje o određenim pitanjima" =)) ti neću zaboraviti, ali to ćemo detaljnije kada se nađemo.
Šesto: Nastavi kao u postu navedenom pod 1. Ovo zaista mislim, jer me odgovori na ovde neka postavljena pitanja jako interesuju.

Sedmo (i najvažnije): Brankice, mi te (još uvek) volimo, pa makar bio ti i Dizajner... ;;)
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Talmud

Post od Bibliotekar »

Znači ništa nisi dokazao. Eeee, a kako sam te ja nekad cenio....
„Sedam je stvari u sirova čoveka, a sedam u mudraca:

Mudrac ne govori pre nekoga ko je veći u mudrosti od njega;

Ne upada u reč svome drugu;

Ne žuri s odgovorom;

Pita prema predmetu, a odgovara prema propisu;

Kaže o pravome da je pravo, a poslednjem da je poslednje a o onome o čemu nije čuo kaže: nisam čuo i

Priznaje Istinu.

Suprotno od toga vredi za sirova čoveka.”

Talmud, Izreke Otaca, V. 6.

Slika

Prvo: G. Aleksey - milo mi je! I ja vazda volim konkretno, jedini je problem što se na teorijska pitanja ne može uvek praktičan odgovor davati. Pokušaću da nastavim u tome duhu! :)

Drugo: Ni brige! Nastavićemo mi detaljno, samo mišljah da će Rascvala Dizajnerska Tratinčica takođe malčice zasukati rukave... No dobro, šta da se radi kad čoveka sve mrzi, a ima i pametnija posla (za razliku od nas!)... Sutra nastavljam. ;)

Treće: Avaj, neki put morate dati kredibilitet sopstvenim rečima tako što ćete ukazati da niste sve iz sopstvenog malog prsta isisali. Slažem se da postupak počesto može biti dosadan, ali i sami dobro znate da je pozivanje na izvornike potrebno kada je stvar problematična. Na kraju, naime, neko uvek može da potegne argument „dokaži to što tvrdiš”. i? Šta ćemo onda?

Četvrto: A našto onda sve te godinama učene i usavršavane razlike u terminologiji, koje nam kao znak intelektualnog napretka čovekovog behu sugerisane? Ako njih nema, razlike se gube. A nerazlikovanje pojmova dovodi do nerazlikovanja stvari, što može biti opasno.

Peto: Držah povodom drugog jednog pitanja Natu Mesarović pred očima, pa mi se, eto, omače... :lol:

Šesto: Dogovoreno! Samo da jošte nešto s nemeckoga da prevedem. Stići ću, valjda, do 2 H... ;)
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Talmud

Post od branko »

Načeo si ga Aleksa, počeo je sa samokritikom. Samo da ne zaplače, znaš da je osetljiv... Samo nježno... možda se i zbližite... a ja, u znak protesta zbog ove neprincipijelne koalicije idem u izolaciju narednih 36 sati... [-(
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost