Marović: Verujem da sam politička meta

Odgovori
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Marović: Verujem da sam politička meta

Post od branko »

Marović: Verujem da sam politička meta

Crnogorsko državno tužilaštvo zadržalo je u pritvoru od 48 sati dvojicu čelnika opštine Budva i još osam njihovih partnera osumnjičenih za milionske zloupotrebe u slučaju nelegalne gradnje na rtu Zavala kod Budve.

Pred tužioca je noćas oko ponoći izveden potpredsednik budvanske skupštine Dragan Marović, brat vicepremijera u ostavci Svetozara Marovića.
Crnogorska policija je u petak ujutru, po nalogu državnog tužioca, uhapsila Marovića, gradonačelnika Budve Dragana Kuljaču i još osam njihovih partnera iz Budve, Ulcinja i Podgorice zbog sumnje u milionske zloupotrebe u slučaju Zavala.
Oni su privedeni u okviru istrage koju je protiv čelnika opštine Budva inicirala nevladina organizacija Mreža za afirmaciju nevladinog sektora (MANS) zbog sumnje da je reč o nelegalnoj gradnji luksuznih apartmana čiji je investitor ruski Miraks.
Među osumnjičenima je i poslanik vladajuće Demokratske partije socijalista Đorđije Pinjatić.

Potpredsednik crnogorske vlade u ostavci Svetozar Marović saopštio je povodom hapšenja njegovog brata i čelnika opštine Budva, da je on "politička meta" i zamolio nadležne da ga privedu i "osude po kratkokom postupku ako je to dobro za Crnu Goru".
Marović, koji je i potpredsednik vladajuće Demokratske partije socijalista (DPS), naveo je u saopštenju povodom hapšenja svog brata potpredsednika budvanske skupštine Dragana Marovića, gradonačelnika Rajka Kuljače i još osam osoba, da "podržava jednakost pred zakonom".
"Mnogi misle, da je ovo atak na mene i na Budvu u kojoj živim od rođenja. Pošto i sam verujem da sam, od početka, politička meta u svemu što je prethodilo i trajalo u svemu ovome, molim da mene privedu, osude po kratkom postupku i pošalju u najtamnije zatvore, ako je to dobro za Crnu Goru i u skladu s njenim zakonima", naveo je Marović.
Marović je apelovao na nadležne da uhapse njega i da puste uhapšene da se brane "kao ljudi, pošteni, vredni i cenjeni građani Budve".
"Oni nisu ni bežali od zakona niti se zakona boje, da bi ih u rano i mračno jutro privodili pred njihovim porodicama kao članove terorističke organizacije ili mafijaških klanova. Trebalo ih je samo pozvati i oni bi došli kao lojalni građani", navodi se u reagovanju potpredsednika DPS-a i potpredsednika vlade u ostavci.
Marović je dodao da veruje da će se istina ubrzo utvrditi, te da hoće da veruje pravosuđu "bez obzira što neki očigledno više vole spektakl i hapšenja nakon sahrane najbližih".
Istragu je inicirala Mreža za afirmaciju nevladinog sektora (MANS) iz Podgorice, koja je još pre tri godine od tužioca tražila da ispita nelegalne radnje u metropoli crnogorskog turizma, a u koje je, prema sumnjama ove NVO uključen i potpredsednik vlade u ostavci Svetozar Marović.
Marović je u više navrata saopštio da je nevin. On je zajedno sa premijerom Milom Đukanovićem početkom neđelje podneo ostavku na funkciju u vladi.

Beta

Nadam se da i Đukanoviće čeka sudbina Marovića.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gostiju