Da nije tužno, bilo bi smešno

Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Da nije tužno, bilo bi smešno

Post od branko »

Kako je nastao Pupinov most: Seli Mrka, Đilas, Dinkić i Kinez. I kaže Mrka Kinezu...

Negde početkom 2010. godine, oko 23 sata, tadašnji ministar ekonomije Mlađan Dinkić pozvao je gradonačelnika Dragana Đilasa. Razgovor je otprilike tekao ovako...

DINKIĆ: Ej, šta radiš? Evo je kod mene delegacija privrednika iz Kine, ostaju ovde još sutra i ljudi hoće nešto da rade u Beogradu. Imaš li neki dobar projekat i ideju u gradu za njih?

ĐILAS: Naravno da imam. Mogu da grade most od Zemuna do Borče.


DINKIĆ: To je super, a je l’ imaš gotov projekat za taj most?

Pročitajte još
ZBOGOM, KAMIONI Od danas teretna vozila zaobilaze Beograd
Vučić: Most je dovoljno velika građevina da uvek ima dovoljno zasluga da ih svi podele
ĐILAS: Naravno da imam (iako nije imao, već je postojala samo ideja da bi spajanje Zemuna i Borče pomoglo rasterećenju saobraćaja u gradu i oslobodilo Pančevački most). Hajde sutra svi da se nađemo kod Mrkonjića.

Dan kasnije, u kabinet ministra za infrastrukturu stigli su kineski privrednici, Dinkić, ministarka za NIP Verica Kalanović i Đilas. Samo nije bilo Mrkonjića, ali je na sastanak poslao jednog od svojih zamenika.

Međutim, zamenik je otvorio sastanak tvrdnjom da je gradnja mosta preko Dunava najveća glupost, da to ne treba raditi i da su Srbiji potrebni autoputevi ako kineski privrednici hoće da pomognu.

Svi ostali, s Kinezima na čelu, nisu mogli da veruju u to šta čovek govori. Sastanak se brzo završio, svako je potpuno zbunjen otišao svojim poslom, a Kinezi na aerodrom i pravac Peking.

DINKIĆ: Mrko, možemo mi da dođemo, ali Kinezi su juče otputovali i već su u Pekingu. Ne mogu da ih vratim, to je ipak malo daleko.

MRKONJIĆ: Onda dovedite kineskog ambasadora. On je mudar čovek i sve ćemo mu objasniti.

Ministarstvo za infrastrukturu, dan kasnije. Dolaze Dinkić, Kalanovićeva, Đilas i ambasador Kine.

Kada je video kineskog ambasadora, Mrkonjić je odmah ustao i krenuo da grli i ljubi gosta. „Vi ste naši najbolji prijatelji!“, vikao je Mrkonjić i zatim otvorio sastanak. Otprilike ovako:

MRKONJIĆ: Slušajte, zaboravite sve što je onaj moj zamenik rekao vašim privrednicima. To je budalaština. Nama treba most Zemun - Borča i to je najvažniji projekat u Srbiji. Kakvi putevi, kakvi bakrači! Most ima zajedno da gradimo. I da ga nazovemo Veričin most po našoj lepoj ministarki!

Ma koliko ova priča delovala nadrealno, 15. aprila 2010. Kalanovićeva i Đilas su u prisustvu Dinkića potpisali s kineskim CRBC ugovor o izgradnji mosta Zemun - Borča, vredan 170 miliona evra. Most su otvorili 18. decembra kineski i srpski premijer. I zove se Pupinov most.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Da nije tužno, bilo bi smešno

Post od branko »

Jednokratna isplata 19.000 dinara za zaposlene u Skupštini

Oko 300 zaposlenih u stručnim službama Skupštine Srbije čija je plata niža od republičkog proseka, odnosno 44.938 dinara, dobiće po 19.000 dinara jednokratne pomoći, odlučio je Administrativni odbor Skupštine Srbije.

Odluka je usvojena na predlog generalnog sekretara Skupštine Jane Ljubičić, koja je kazala da je inicijativa da se zaposlenima u stručnim službama isplati jednokratna pomoć potekla od Sindikata Skupštine.

Ona je dodala da u skupštinskom budžetu za 2014. godinu ima neutrošenih sredstava opredeljenih za isplatu plata, dodataka i naknada zaposlenima, odnosno da ima mogućnosti da se njima isplati po 19.000 dinara.

- Mi na ovaj način pomažemo ljudima u Skupštini bez kojih ne bismo mogli ovoliko da radimo, to su obični, često nevidljivi, oni koji održavaju higijenu, rade u kancelarijama, a imaju jako male plate - rekao je predsednik Administrativnog odbora Zoran Babić.

Babić je precizirao da je njih oko 300 čija je plata manja od republičkog proseka, a često i upola manja, dodajući da na taj način Skupština nekoliko godina pokušava tim ljudima da omogući da proslave novogodišnje praznike.
Istovremeno kad se jednom nastavniku smanji plata na 35.000 dinara, čistačici u skupštini (malo s) se daje pomoć jer imaju ispod proseka od 44.938 dinara.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Da nije tužno, bilo bi smešno

Post od branko »

Zbogom nacionalne penzije

U Nacrtu zakona o izmenama i dopunama Zakona o kulturi definitivno nema priznanja za poseban doprinos kulturi.

Juče je u skupštini Srbije održano javno čitanje Nacrta zakona o izmenama i dopunama Zakona o kulturi.

Presedavala je Vesna Marjanović, predsednik skupštinskog Odbora za kulturu, a na niz primedbi odgovarao je ministar kulture Ivan Tasovac.

Na početku javnog čitanja, koje je potrajalo više sati u punoj maloj sali, ministar Tasovac je rekao da je suština nacrta da to bude zapravo zakon o javnom interesu u kulturi, kao i da su u njega uvrštene neke primedbe i izmene na osnovu prethodnih javnih rasprava, kao i predloga koji su se mogli dostaviti elektronskim putem do 15. decembra. Ukupno ih je, kaže, bilo 201.

Od niza primedaba na jučerašnjem javnom čitanju, izdvojili smo nekoliko.

Gde je kinematografija
Radoslav Zelenović je ukazao da je u član 8. sada, uz audio-vizuelno stvaralaštvo, uvrštena „filmska umetnost”, ali da je bolje da to bude termin „kinematografija” jer je svrsishodniji, obuhvata i delatnosti kao što su distribucija, bioskopi... i drugo što se ne može podvesti pod „filmsku umetnost”, a jeste važno za film.
Odgovor ministra Tasovca je glasio da je „audio-vizuelno stvaralaštvo savremeni termin koji to obuhvata”

Bez nacionalnog značaja
Vasna Injac iz Nacionalnog saveta za kulturu je istakla da je to telo temeljno analiziralo stvari, dalo svoje predloge koji većinom nisu uvršteni, da je sve na njihovom sajtu... Između ostalog, istakla je da se Nacrtom ukidaju priznanja za poseban doprinos (tzv. nacionalne penzije, prim.n.) o čemu su kasnije govorili i drugi ukazujući da je to diskreditovanje sadašnjih i budućih zaslužnih, a ostavljanje u povlašćenom položaju onih koji su je nezasluženo dobili. Vesna Injac je napomenula da Nacrt ne predviđa postojanje statusa ustanove kulture od nacionalnog značaja, kao i da kada je reč o diskrecionom dodeljivanju sredstava nije jasno na šta se odnosi navedenih 25 odsto.
Odgovor ministra Tasovca je bio da su tzv. nacionalne penzije realno došle do granice besmisla, da to nijedna politička opcija nije uspela da reši i da to nije suštinsko pitanje kulture. Kada je reč o ustanovama sa statusom od nacionalnog značaja, po ministrovim rečima, sada ih je 60, a mnoge to ne zaslužuju.

Čiji su Zavodi za zaštitu
Vera Pavlović Lončarski iz republičkog Zavoda za zaštitu je rekla da je i dalje otvoreno pitanje osnivačkih prava (materijalne podrške prim.a). ustanovama zaštite. U prethodnoj verziji ona su bila prepuštena lokalnim samoupravama, a sada Nacrt predviđa sistem mreža (međusobno povezivanje) koje potpisuje ministar.
Ministar Tasovac je rekao da treba da se podeli odgovornost.

Cirkus
Smiljana Stokić iz Udruženja baletskih umetnika je navela (član 8) da su drama, opera, klasičan balet... svrstane u izvođačke, a one su i autorske umetnosti, kao i da su u kulturne delatnosti uvrštene cirkus, ulična umetnost i tome slično.
Ministar Tasovac je odgovorio da se cirkus i ulična umetnost javljaju u ruskim, kineskim, evropskim zakonima.

Samostalci
Predstavnici umetničkih udruženja su postavili niz pitanja koja se tiču samostalnih umetnika, njihovog statusa, funkcionisanja udruženja... Naime, Nacrt zakona predviđa da doprinose za samostalne umetnike snosi lokalna samouprava, odnosno pokrajina. Ranije je republika vodila brigu o doprinosima za istaknute samostalne umetnike, što ovaj nacrt ne predviđa.

Sad ministar sam bira direktore
Nacrt donosi novinu u izboru direktora ustanova kulture (član 35). Do sada je upravni odbor raspisivao konkurs, vodio proceduru i predlog kandidata dostavljao ministru da ga prihvati ili ne. Po ovom Nacrtu, UO ministru dostavlja „obrazloženi predlog liste kandidata” sa svojim mišljenjem „o sposobnostima svakog kandidata”. A osnivač, odnosno ministar imenuje direktora na osnovu liste UO. Po Srđanu Dragojeviću, tako ministar preuzima veću odgovornost.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Da nije tužno, bilo bi smešno

Post od branko »

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Da nije tužno, bilo bi smešno

Post od branko »

Šeiku hteli da poklone "tomovaču"

Saradnici predsednika Srbije Tomislava Nikolića svojevremeno su umalo darivali šeiku Muhamedu bin Zajedu 50 flaša „tomovače“.

Kako „Blic“ saznaje, ovaj gaf, koji je sprečen u poslednjem trenutku, uz nedavno izmišljenu priču o eksploziji motora, dva kilometra poniranja i drami u avionu na putu za Rim, na samom je vrhu liste ispada predsednikovog tima.

- Nikolić je krajem novembra prošle godine boravio u Ujedinjenim Arapskim Emiratima po pozivu šeika Bin Zajeda, gde su između ostalog, zajedno i posmatrali trku Formule 1. Njegovi saradnici su za ovu priliku pripremili poklon za šeika, kako to protokol i nalaže, pritom se odlučivši za rakiju koju predsednik sam peče u rodnoj Bajčetini. Spakovali su čak 50 flaša rakije poznate i kao „tomovača“ i otputovali u Abu Dabi. Zaposleni u Ambasadi Srbije u Emiratima bili su šokirani kada su čuli šta su Nikolićevi ljudi spremili kao dar. Zbunjeno su ih pitali da li im je poznato da islam zabranjuje alkohol i da će time praktično Nikolić uvrediti Bin Zajeda - priča naš izvor iz diplomatskih krugova.

Skandal je srećom na vreme sprečen, za razliku od slučaja prizemljenog aviona, gde su bombastičnim izjavama obrukali predsednika iako su znali da je za sve kriva prosuta kafa. I kada ih je demantovao Direktorat za civilno vazduhoplovstvo, savetnica za medije Pak Stanković je svoje brljotine branila izmišljenim „napadima na instituciju predsednika“.

Zato je pitanje da li su Nikoliću „uopšte potrebni neprijatelji pored ovakvih prijatelja“ s obzirom na to da sama lista gafova više nego dovoljno pokazuje da su upravo savetnici kvalitetom svog rada uspeli da „od čoveka koji je 2012. dobio mandat od građana na neposrednim izborima naprave figuru za opštu sprdnju“, kako je to za „Blic“ objasnio marketinški stručnjak Cvijetin Milivojević.

Ko savetuje Nikolića

Oliver Antić
Predsednikov pravni savetnik, „proslavio“ se, između ostalog, sa izjavom da „Jugoslavija u Drugom svetskom ratu nije ni trebalo da izađe iz Trojnog pakta sa Adolfom Hitlerom“, pravljenjem selfija sa ordenjem Josipa Broza Tita, koji je otvorio kao predsednik komisije za Titovu zaostavštinu najavljivanjem razotkrivanja međunarodne finansijske afera, čime će biti jasnija „pozadina napada na predsednika Nikolića“, što je u stvari bila Antićeva podrška hrvatskom novinaru Domagoju Margetiću, koji je za malverzacije optužio Mlađana Dinkića. Zbog ovoga se Antić na kraju sam povukao iz SNS, i to na istoj sednici na kojoj je Vladimir Cvijan izbačen. Duhove je ponovo uznemirio tvrdeći da na vojnoj paradi povodom 70. godišnjice oslobođenja Beograda, na kojoj je gost bio ruski predsednik Vladimir Putin, treba da budu i četnička obeležja.

Ivan Mrkić
Savetnik za spoljnu politiku, u vreme dok je bio ministar spoljnih poslova uspeo je da podeli diplomatske pasoše i šakom i kapom te, između ostalog, i majci predsednikove supruge Dragici Nikolić, ali i da zaposli kao medijske savetnice dve manekenke iz muških časopisa i glumicu, ali i da naljuti nemačku kancelarku Angelu Merkel koja mu je odbila dati agreman za postavljenje Zorana Jeremića za ambasadora u Nemačkoj, inače poslednjeg ambasadora Slobodana Miloševića.

Predrag Mikić
Savetnik za privredu, ucenjivao je direktorku Agencije za privatizaciju Vidu Uzelac i tražio od nje da po ubrzanom postupku proda „Radničko prihvatilište“ njegovom sinu Žarku. Kraljevački „Magnohrom“ najavljivao je tužbu protiv Mikićeve firme „Trgomen“ zbog prodaje bojlera sa njihovim logotipom, koje je Mikićeva firma uvozila iz Makedonije.

Vuk Fatić
Koordinator za saradnju sa medijima, na Fejsbuku svojevremeno je okačio sliku svog sina kako spava u dečjim kolicima zaodenut koricama firerovog dela „Moj poredak sveta“.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Da nije tužno, bilo bi smešno

Post od branko »

Sve stalo u dve reči - Vulin i lift

Aleksandar Vulin, ministar za rad i socijalna pitanja, protekle nedelje posetio je Apatin kako bi svečano pustio u rad lift u Domu za stare i penzionere. Njegov postupak, postao je hit na društvenim mrežama, gde ni nakon četiri dana ne prestaju da pominju njega, ni famozni lift.

Nakon svečanog otvaranja lifta, a kada kažemo svečanog, tako i mislimo, jer je Vulin presekao crvenu vrpcu, ministar se pohvalio i uloženim ciframa u ovaj “poduhvat”.

- Sve čekam da Ministar rada i zapošljavanja Aleksandar Vulin, svečano otvori bolovanje - samo je jedan od duhovitih Tvitova koji su se pojavili na ovoj društvenoj mreži, a ni nakon četiri dana od tog događaja, strasti se ne smiruju.

Slika

Tako su se pored ove svečanosti, građani osvrnuli i na "njegovo glasačko telo".

- Imam više ljudi na blok-listi nego Aleksandar Vulin clanova u stranci. Vulin je jedini ministar koji kod sebe u autu moze da smesti sve svoje glasače i zajedno da obilaze Srbiju - nemilosrdni su korisnici Tvitera i Fejsbuka, koji smatraju da je “otvaranje lifta” bio jedan od najneprimerenijih postupaka ministra.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Da nije tužno, bilo bi smešno

Post od branko »

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Da nije tužno, bilo bi smešno

Post od branko »

Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Da nije tužno, bilo bi smešno

Post od branko »

Sve izjave Vučića o tome koliko je ova vlada uspešna

Predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić samo u superlativima govori o svojoj vladi i ne odstupa od stava da su njeni potezi "najbolji u istoriji Srbije". Ovo su sve izjave premijera o "istorijskom uspehu" Vlade Srbije.

„Gotovo niko ne dočeka ovakav dan koji sam ja dočekao, da posle 20 godina lista koju sam vodio ima najbolji rezultat u istoriji višepartijskog sistema u Srbiji.”
16.3.2014.

„Rokove koje smo sebi dali u potpunosti ćemo ispuniti, to će biti najbrže sastavljena vlada od 1993.”
14.4.2014.

„Ova vlada će biti najmanja. Danas smo razgovarali o resorima, Vlada neće imati više od 17 članova. Dakle, rekli smo 19, što je bilo najmanje, 17 je ubedljivo najmanje od uspostavljanja višestranačja u Srbiji.”
14.4.2014.

„Biće to najduži ekspoze od svih dosadašnjih, da narod vidi šta je naše nasleđe, s čim se suočavamo i sa čim moramo da se izborimo.”
15.4.2014.

„Ova vlada uživa snažnu podršku ovog parlamenta, gotovo bez presedana u modernoj srpskoj političkoj istoriji.”27.4.2014.

„Kompanija ‘Er Srbija’ ove godine će prvi put u istoriji zaraditi novac i neće ga tražiti od države, a do kraja 2015. godine uspostaviće letove za SAD.”
29.4.2014.

„Ovo (poplave) je najveća katastrofa koja se ne pamti u istoriji Srbije.”
15.5.2014.

„Srbija prvi put u istoriji ima veću trgovinsku razmenu s Austrijom od Hrvatske. Srbija je po prvi put postala najveća ekonomija na zapadnom Balkanu.”
4.6.2014.

„Srbija i ja, kao premijer, možemo prvi put u našoj istoriji bez okolišanja reći da želimo Nemačku za saveznika.”
11.6.2014.

„Ovo što sada radimo najhrabriji je potez u srpskoj istoriji, taj napor da se zemlja, posle mnogo decenija, isceli i postane uređena i normalna.“
7.10.2014.

„Mi imamo izraženiju makroekonomsku stabilnost nego što smo je imali gotovo ikada u savremenoj političkoj istoriji.”
24.10.2014.

„Po prvi put u savremenoj istoriji Srbije nemamo povećanje broja nezaposlenih, već imamo pad nezaposlenih.”
24.10.2014.

„Nisam nasmejan zato što mi je lako da preduzimam najnepopularnije mere u istoriji Srbije, najteže mere u istoriji Srbije.”
24.10.2014.

„Nažalost, uradili smo mnogo više od sedam stvari koje su po prvi put u savremenoj srpskoj političkoj istoriji. Ne jedna, ne sedam, bilo ih je 10, 20. Čudi me da sam to rekao samo sedam puta, i na to sam ponosan.”
24.10.2014.

„Nikada u svojoj istoriji nismo imali tako dobre uslove zaduživanja.”
24.10.2014.

"Više smo uzeli na PDV sada nego u istoriji, čak 42,5 milijardi dinara za oktobar mesec.”
3.11.2014.

„Imali smo više spoljnopolitičkih aktivnosti nego Josip Broz u najboljih pet godina velike Jugoslavije.”
14.12.2014.

„Želim da ljudi u Srbiji znaju, ovo je prvi budžet u savremenoj istoriji Srbije gde su nam nominalni rashodi niži u odnosu na prethodnu godinu.”
22.12.2014.

„Mislim da ćemo dobiti najveću cenu u istoriji koju je Telekom mogao da dobije.”
27.12.2014.

„Imali smo čvrstu politiku očuvanja suvereniteta Srbije, poštovali smo sebe, ali smo bili pouzdan partner. Srbija je u savremenoj istoriji najpoštovanija u Evropi i svetu.”
27.12.2014.

„Za osam meseci, koliko sam na čelu Vlade, sastao sam se sa 31 premijerom, što je više nego najaktivniji premijer u istoriji Srbije za pet godina.”
27.12.2014.

„Upravo teškim merama, koje je Vlada preduzela, a koje se po prvi put u istoriji Srbije sprovode, pokazuje da se Srbija promenila, i da radom može da menja sebe i budućnost.”
29.1.2015.

„Za dva dana biću prvi srpski premijer koji će posetiti Švedsku. Nikada srpski premijer nije dobio poziv iz Švedske da je poseti.“
30.1.2015.

„Naša zemlja je prvi put u modernoj istoriji u prva dva meseca ove godine ostvarila suficit od milijardu i 895 miliona dinara.”
3.3.2015.

„Ponosan sam na aranžman sa MMF-om, Srbija prvi put u istoriji nema deficit!”
25.2.2015.

„Srbija će prvi put u istoriji platiti izgradnju deonice autoputa od Levosoja do Srpske kuće duge deset kilometara sredstvima iz budžeta.”
28.5.2015.

„Radovi napreduju dobro. Po prvi put u istoriji završićemo kompletan koridor 10.”
29.7.2015.

„Nema razloga za rebalans budžeta, može da se dogodi da ovo bude prva godina u istoriji Srbije kada neće biti rebalansa budžeta.”
29.7.2015.

(Blic)
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Da nije tužno, bilo bi smešno

Post od branko »

BIZARNO Sindikalac tuži reditelja Kokana Mladenovića zbog rušenja ustavnog poretka?!

Ako nadležni organi nisu odreagovali, ja jesam kao građanin, kaže Zoran Đuričić predsednik Nezavisnog sindikata kulture. Ovo je poziv svima da ućute, smatra glumac Branislav Trifunović.

Ne, nije ovo rubrika verovali ili ne, mada suštinski ima sve elemente. Prvo se na društvenim mrežama pojavila informacija da je Nezavisni sindikat kulture podneo tužbu protiv Kokana Mladenovića zato što je neovlašćeno pozivao na rušenje ustavnog poretka, a u ime svih zaposlenih u kulturi, što je materija koju reguliše član 317 (kazna od 6 meseci do 5 godina zatvora).

Zoran Đuričić iz Narodnog pozorišta Beograd, aktivista pomenutog sindikata, na poziv “Blica” je rekao:

- Nije tužio sindikat nego ja kao fizičko lice, kao građanin. To je privatna tužba. A sindikat je samo tužbu podržao.

Zaprećena kazna po članu 317 je od šest meseci do pet godina zatvora

Kokan Mladenović ovih dana boravi u Rumuniji. Njegov saradnik i prijatelj glumac Branislav Trifunović smatra da je jedan od povoda za krivičnu prijavu reakcija premijera Aleksandra Vučića, koji se na pres konferenciji 7. jula osvrnuo na jedan od Kokanovih intervjua pod naslovom
„Ovoliko zlo mora biti ugušeno u krvi, devedesete su došle na naplatu” i tom prilikom je za reditelja, između ostalog, rekao: “Sramota je da radnici iz kulture takve reči koriste. Sramota je blaga reč kojom bih to opisao.”

Na pitanje o razlozima i detaljima tužbe, tužilac Đuričić je kazao:

- O detaljima tužbe ne želim da govorim.

Sve skupa, naravno, otvara intrigantno pitanje šta je Đuričića motivisalo da podnese ovakvu prijavu, tim pre što dosadašnja praksa njegovog sindikalnog angažmana pokazuje da mu nije svojstveno da ćuti o svojim motivima, naprotiv.

Reakcija Aleksandra Vučića

Nakon spornog intervjua Kokana Mladenovića na konferenciji za medije, premijeru je postavljeno pitanje da to prokomentariše.
- Ne verujem da je premijer baš slučajno dobio to pitanje na pres konferenciji, tako da verujem da je i to bila jedna vrsta obračuna sa Kokanom. Zatim je neko morao da reaguje na to jer Kokan ni nakon toga nije hteo da ćuti, nego je nastavio da priča to što misli. Tako da mislim da je sve ovo vezano i za taj intervju koji bi neko morao malo podrobnije da pročita, jer se dosta toga pogrešno shvatilo i pogrešno interpretiralo u javnosti - kaže Trifunović.
Branislav Trifunović konstatuje da je ovo još jedan vid pritiska na svakog ko misli drugačije.

- Retki su danas koji imaju hrabrosti da pričaju o okruženju i o zemlji, o tome šta nam se dešava. Ovo je samo još jedan vid pritiska koji mora da ga uplaši ili upozori da prestane da priča ono što priča jer je kazna zatvora prilično velika, od 6 meseci do pet godina. Ne znam ni ko čini taj Nezavisni sindikat kulture, za gospodina Đuričića sam čuo, ali sve ovo mi se čini malo sramotno, ružno i previše očigledno da bi moglo da se ćuti o tome. Mislim da je ovo jedan poziv svima da ućute. Ako se to desi, onda zaista ne znam čemu ova država, čemu demokratija kada mora da se čuje samo jedno mišljenje. Ako mora da se čuje samo jedno mišljenje, onda očigledno ne živimo u zemlji u kojoj treba da živimo - ističe Trifunović.

On dodaje da Kokan u utorak ide kod tužioca i najavljuje da će se potruditi da bude tamo, “baš da vidi šta će se desiti”.

Da li je i o kojim i čijim pritiscima reč, videće se pre ili kasnije, kao i to da li je u pitanju neverovatno dodvoravanje premijeru, ili predizborni performansi u kome lik i delo, što bi Basara rekao, Overlorda, „napadaju neki tamo al’ ga zato narod voli i brani“, ili...
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Da nije tužno, bilo bi smešno

Post od branko »

Kokan Mladenović: Pretpostavljam da svi znamo ko je netalentovani reditelj cele ove predstave

Reditelj Kokan Mladenović došao je danas u u sedište Beogradske policije gde je dao izjavu po krivičnoj prijavi koju je protiv njega, za izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje, podneo predsednik Nezavisnog sindikata kulture i umetnosti Zoran Đuričić.

Mladenović je u Policijsku upravu za grad Beograd u Bulevaru despota Stefana došao sam. Nakon provedenih 45 minuta u policija Kokan je izašao a ispred zgrade ga je sačekao glumac Branislav Trifunović.

- Kao i prvi put inspektori u policiji su bili maksimalno korektni, a što se svega ostalog tiče očigledno je da je to jedna otužna farsa koji neki predstavnik nekog fantomskog sindikata igra svoju epizodu koju su mu namenili. Pretpostavljam da svi znamo ko je netalentovani reditelj cele ove predstave - rekao je Kokan Mladenović.

Na naše pitanje da li je tema razgovora sa policijom bio isključivo intervjuu pod naslovom “Ovoliko zlo mora biti ugušeno u krvi, devedesete došle na naplatu”, Kokan nam je rekao da je dao izjavu policiji povodom svega što se tiče navoda u optužnici.
- Nalazim da je to jedan potpuni apsurd, nešto između Kafke i Montija Pajtona, sve ovo što se dešava - kazao je poznati reditelj.

Početkom juna Mladenović je u intervjuu pod naslovom "Ovoliko zlo mora biti ugušeno u krvi, devedesete došle na naplatu", a koji je na jednoj konferenciji za novinare prokomentarisao i premijier Aleksandar Vučić, navodeći da je sramota da radnici iz kulture koriste takve reči.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Da nije tužno, bilo bi smešno

Post od branko »

SRBIJA SE BLAMIRA ZBOG VICEKONZULA Žena ga izbacila iz državne rezidencije

Zbog bračnih problema srpskog vicekonzula u Milanu Bojana Stevanovića, država plaća duplu stanarinu - njemu i njegovoj bivšoj supruzi, čime je ozbiljno doveden u pitanje ugled države.

Kako saznaje “Blic” u Ministarstvu spoljnih poslova, rad konzulata je u ozbiljnom problemu zbog sukoba Stevanovića i njegove bivše supruge.

- Stevanović je otišao na službu u Italiju sa suprugom, od koje se u međuvremenu razveo. Ona, međutim, već mesecima odbija da se iseli iz kuće koju vicekonzulu i dalje plaća država, iako on u njoj ne živi. Iz toga se može zaključiti da se plaćaju dve stanarine jer i on negde mora da stanuje - kaže izvor “Blica” iz Ministarstva spoljnih poslova.

Ovo nisu jedini problemi, a tenzije između bivših supružnika prete da ozbiljno utiču i na imidž države Srbije koju Stevanović zastupa u Milanu.

- Bivša Stevanovićeva supruga preti da će uskoro početi štrajk glađu na centralnom milanskom trgu i poručuje da ne priznaje odluku suda, pošto se na presudu o razvodu braka žalila višem sudu - priča naš izvor iz MSP.

Nesređeni bračni odnosi kulminirali su do te mere da su nedavno na adresu na kojoj bi vicekonzul trebalo da živi po prijavi Stevanovića dolazili i karabinijeri.

- Pošto je zvao italijansku policiju da reaguje zbog njegovih ličnih problema, može se zaključiti da diplomata uopšte ne vodi računa o ugledu države. Ukoliko se ne nađe rešenje, lični problemi bi mogli da prerastu u državne - kaže naš sagovornik.

Na broj telefona konzulata u Milanu niko se nije javljao, pa nismo uspeli da dobijemo Stevanovićev komentar. Bojan Stevanović je u konzulatu bio ekonomski ataše. Kada mu je mandat istekao, volšebno je u MSP zasnovao radni odnos, posle čega je tadašnji vicekonzul smenjen, a Stevanović dolazi na njegovo mesto. I to sve u roku od sedam dana.

Diplomata Ninoslav Stojadinović kaže za “Blic” da bi MSP trebalo da ima rigorozniju kadrovsku politiku.

- Nije dovoljno da je neko stručan i da poznaje jezike. Sve elemente treba uzeti u obzir. Psihofizičke sposobnosti, prošlost, stanje u porodici... Kada neko krene u inostranstvo, ne sme da ostavlja repove i nerešene probleme. U suprotnom, može da obruka državu - kaže Stojadinović.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Da nije tužno, bilo bi smešno

Post od branko »

Kako je u prestonici Srbije razdeljen budžet za sledeću godinu

"Opozicionim" opštinama pola milijarde manje


U najvećem minusu Stari grad (DS) za 302 miliona, a u plusu Lazarevac (SNS) za 178 miliona dinara

Beograd - - Najveća smanjenja budžeta za sledeću u odnosu na ovu godinu beleže se u beogradskim opštinama Stari grad, Zvezdara i Vračar, na kojima je na vlasti republička opozicija - DS, dok je najveće povećanje dato opštini Lazarevac, koju vode naprednjaci. Ukupan budžet za sve beogradske opštine smanjen je u odnosu na ovu godinu za oko 275 miliona dinara - sa 9,86 na 9,6 milijardi dinara, a samo opštinama kojima vlada DS za skoro 500 miliona dinara - Vračar, Zvezdara, Savski venac, Stari grad.

Opština Stari grad dobila je za sledeću godinu za 302 miliona manji budžet, Vračar za 100 miliona, Zvezdara za 75 miliona, a Savski venac za 12 miliona. S druge strane, opštine na kojima je na vlasti DS, a koje su dobile veći budžet su Palilula za plus 12 miliona i Barajevo, koja je dobila 28 miliona više, a u kojoj je DS zajedno na vlasti sa "odmetnutim" delom SNS.

Tijana Blagojević, predsednica Opštine Vračar, za naš list navodi da je u budžetu te opštine, koji je usvojen na sednici u sredu, najviše umanjen namenski deo koji se odnosi na prihode od zakupa.

"Čak više 70 odsto tog namenskog dela budžeta Grada je uzeo sebi kao prihod i time onemogućio realizaciju projekata koji su građanima poboljšavali uslove života i na taj način kaznili one koji su na izborima izglasali legitimnu opštinsku vlast", napominje Blagojevićeva.

Kako kaže, ostatak novca biće dovoljan za plaćanje PDV. Prema njenim rečima, zbog nedostatka novca sledeće godine neće biti "vračunara", pomaganja u opremanju škola, gerontodomaćica za pomoći starijim građanima... Ona ukazuje da su brojni projekti koji su činili život boljim bili mogući jer opština radi drugačije od drugih i nalazi načina da pomogne socijalno ugroženima i ulaže u razvoj.

Edip Šerifov, predsednik Opštine Zvezdara, za Danas kaže da će Skupština opštine 29. decembra usvojiti budžet za 2016. koji je za 75 miliona dinara manji od ovogodišnjeg.

"Novcem koji ćemo imati na raspolaganju nećemo moći da finansiramo nijednu akciju koju smo sprovodili ove godine. Obnavljanje parkova i igrališta za decu, biće nemoguće obaviti bilo kakvu rekonstrukciju stepeništa, rampi... Nula dinara možemo da uložimo u osavremenjivanje osnovnih škola, poput video-nadzora, davanja kompjutera deci, nagrada učenicima i nastavnicima za uspeh na takmičenjima. Imamo 500.000 dinara za osnovne škole, što je dovoljno za saniranje eventualnih kvarova i kozmetičke popravke. Ove godine smo u osnovne škole uložili 28 miliona dinara. Razlika u novcu je jasna", navodi Šerifov.

Na pitanje da li je opština od grada tražila objašnjenje za umanjenje budžeta, on kaže da nije i da je generalno obrazloženje koje se čuje to da Beograd treba ravnomerno da se razvija, a ne da gradske opštine imaju više novca od prigradskih. "Od četiri centralne gradske opštine u kojima je na vlasti DS 'oduzeto' je ukupno pola milijarde dinara. Sa ovakvim budžetom besmisleno je da imamo status lokalne samouprave, jer smo svedeni na nivo mesne zajednice", zaključuje Šerifov.

Što se tiče opština na kojima je na vlasti SNS, jedine koje su "u minusu" u odnosu na ovu godinu su Rakovica - za devet miliona i Surčin za 94 miliona. Sve ostale su "u plusu" - Voždovac za 33 miliona, Zemun za 16 miliona, Čukarica 27 miliona, Grocka 13 miliona, Mladenovac 39 miliona, dok je Lazarevac rekorder u povećanju za budžetu za 178 miliona dinara.

Opština Sopot, na kojoj je na vlasti grupa građana, imaće budžet sledeće godine za 57 miliona dinara manji, a Novi Beograd, na čijem je čelu Aleksandar Šapić i njegov pokret, u plusu je za deset miliona.

- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/politika/qu ... ZeHVl.dpuf
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Da nije tužno, bilo bi smešno

Post od branko »

Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Da nije tužno, bilo bi smešno

Post od branko »

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Da nije tužno, bilo bi smešno

Post od branko »

Teodorović: Doktorat Malog plagijat

BEOGRAD - Predsednik Odbora SANU za visoko obrazovanje, akademik Dušan Teodorović izjavio je da je imao uvid u doktorsku disertaciju gradonačelnika Beograda Siniše Malog i da je to "strašan plagijat".
"Na osnovu proučenih dokumenata mogu da kažem - da, to je strašan plagijat", rekao je Teodorović u intervjuu za Vreme.

Teodorović je rekao da je "posve neobično" što je reč o ekonomisti koji je na FON-u dobio doktorat iz tehničkih nauka, ali i da su u komisiji pred kojom je Siniša Mali branio doktorsku tezu bila tri člana "čije su reference katastrofalne, u suštini nikakve".

Prema rečima Teodorovića strašno je što se na političkoj sceni pojavio tako veliki broj ljudi koji ima fakultetsku diplomu, a najčešće iz oblasti menadžmenta sa nekog privatnog univerziteta.

"To daje katastrofalne rezultate i zato ću ja kao predsednik ovog odbora (SANU) da dižem glas koliko mogu. Nisam zbog toga ničiji politički neprijatelj, ovo treba shvatiti kao krik, a on je u interesu Srbije", rekao je on.

Mali: Da je sinoć vodio utakmicu...

Gradonačelnik Beograda Siniša Mali nije danas želeo da komentariše mišljenje predsednika Odbora SANU za visoko obrazovanje Dušana Teodorovića da je doktorska disertacija Siniše Malog "strašan plagijat".

"Nemam nikakav komentar, on ima svoje mišljenje. Pretpostavljam, da je juče vodio utakmicu Crvena zvezda - CSKA drugačije bi organizovao poslednji napad Crvene zvezde", rekao je Mali novinarima, nakon postavljanja kamena temeljca za kulu u Beogradu na vodi.

Mali je rekao i da "ako se neko bavi takvim stvarima slučajno u poslednjoj nedelji kampanje iz nekog razloga, onda je to je njegov problem".

Siniša Mali je 2013. godine odbranio doktorsku tezu pod nazivom "Kreiranje vrednosti kroz proces restrukturiranja i privatizacije - teorijske koncepcije i iskustva Srbije" na Fakultetu organizacionih nauka (FON) u Beogradu.

Na sajtu Peščanika 9. jula 2014. objavljen je tekst u kojem se navodi da je 33 odsto ili više teksta doktorskog rada Siniše Malog odbranjenog na FON-u plagirano.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Da nije tužno, bilo bi smešno

Post od branko »

NAJLUĐA IZBORNA PRIČA: Izmišljen kandidat Preletačević osvojio 13 mandata, evo ko stoji iza njega!

MLADENOVAC - Danas svi bruje o njima - ko su momci koji stoje iza izmišljenog kandidata Ljubiše Preletačevića? Ovako su se predstavili pre mesec dana, dok još nisu znali da ih čeka ozbiljan posao u vidu 13 osvojenih mandata.

"Reč je o fiktivnoj stranci „Sarmu probo nisi“ (SPN) i njihovom izmišljenom lideru Ljubiši Preletačeviću Belom, koji iako nije političar, uspešno sprovodi svoju predizbornu kampanju tako što posećuje štale i fabrike i sklapa ugovore sa nepostojećim stranim investitorima. Na ovu ideju došla je grupa momaka iz Mladenovca u cilju da, kako kažu, ismeju i potpuno banalizuju politički sistem opštine u kojoj žive. Da stvar bude luđa, zaista planiraju da se kandiduju na predstojećim lokalnim izborima, za šta im je potrebno oko 600 potpisa", ovako je izgledalo predstavljanje za intervju Ljubiše Preletačevića dok je to još bila samo jedna "luda ideja".

Međutim, mesec dana kasnije, fiktivna stranka postaje prava, parodija postaje stvarnost, a njihovo ime pod rednim brojem 7 na glasačkom listiću u Mladenovcu.

Danas svi bruje o njima - ko su momci koji stoje iza izmišljenog kandidata Ljubiše Preletačevića? Ovako su se tada predstavili, dok još nisu znali da ih čeka ozbiljan posao u vidu 13 mandata.

Ekipu iz Mladenovca čini desetak momaka, koji kompletiraju satiričnu političku scenografiju, odnosno, Nebojša Prilepak – koalicioni partner, „sitna“ duša i prljav igrač, Stevan N. Vlajićević – truli propagandista spreman na sve, Episkop Kosmajski Makarije – koristoljubiva duhovna podrška i Petar Popović Ajkula – lokalni tajkunčić, finansijer kampanje.

Tada su na pitanje "Ko je Ljubiša Preletačević Beli?", odgovorili - Magistar industrijskog menadžmenta sa Univertiteta u Staroj Pazovi, bio je u svim strankama, i sada je u pokretu SPN „Sarmu probao nisi“, Ljubiša je jedna drama. Karikatura koja uspeva, vlasti nam zadaje ozbiljan zadatak. Velike uštede se planiraju ako mi dođemo na vlast.

Tada verovatno nisu ni sanjali nisu da će se sve završiti sa 13 osvojenih mandata, odnosno koliko DS, SPS i LDP zajedno u ovom gradu.

Po broju glasova su bili odmah iza SNS. U pojedinim selima su bili drugi, što, kako kažu, smatraju svojim velikim uspehom.

Postoje svega 38 dana, ali su za to kratko vreme uspeli da nasmeju do suza svojim predizbornim kampanjama, koje su ovako izgledale:

Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Da nije tužno, bilo bi smešno

Post od branko »

Satelitskim izviđanjem otkriveni ilegalni zasadi duvana

Reč je o površini od oko 48 hektara, pri čemu je direktno na njivi uništeno oko 96 tona duvana

Radna grupa za borbu protiv krijumčarenja duvana, kojom predsedava direktor policije Vladimir Rebić, razmatra najsloženija pitanja u ovoj oblasti i da koordinira rad svih nadležnih subjekata.

Jedna od aktivnosti koja je započeta u prethodnom periodu, a odnosi se na otkrivanje nelegalnih zasada duvana uz pomoć snimanja terena specijalnim kamerama sa satelita, koje detektuju specifičan hlorofil koji ispušta biljka duvan, u poslednjih mesec dana dala je značajne rezultate, saopšteno je iz MUP-a Srbije.

U ovoj aktivnosti koja se sprovodi na teritoriji PU u Pančevu, Sremskoj Mitrovici i Šapcu, u poslednjih mesec dana identifikovane su parcele na kojima se nalaze ilegalni zasadi duvana u ukupnoj površini od oko 48 hektara, pri čemu je direktno na njivi uništeno oko 96 tona duvana.

Ovaj rezultat značajan je iz razloga što je količina uništenog duvana ekvivalentna količini duvana koju su nadležne službe, a pre svega Ministarstvo unutrašnjih poslova, velikim angažovanjem resursa i operativnim radom zaplenile u periodu od januara do avgusta ove godine. Tako da je aktivnošću Radne grupe i Ministarstva unutrašnjih poslova osujećeno da se na ilegalnom tržištu nađe oko 200 tona sušenog duvana.

Inače, za prvih osam meseci ove godine, Ministarstvo unutrašnjih poslova realizovalo je oko 600 zaplena u kojima je zaplenjeno oko 173.000 boksova cigareta, oko 13 tona rezanog duvana i oko 97 tona duvana u listu.

Napominjemo da će se sa aktivnostima na utvrđivanju nelegalnih zasada nastaviti i da će u koordinaciji sa ostalim subjektima biti preduzete sve mere da se spreči dalja nelegalna proizvodnja duvana, ističe se u saopštenju.
Kako se može sve otkriti kad je profit u pitanju.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Da nije tužno, bilo bi smešno

Post od Bibliotekar »

Ta nemoj biti toliko impresioniram jeftinim samoreklamerskim puvanjem faktički nedovoljno edukovanih karijerista, Dragoviću moj. Evidentno neverzirani u fizičku hemiju i iz nje izvedenu naprednu produkcionu tehnologiju, oni samo pokušavaju da sebi dignu cenu u nadmetanju za što bolje pozicioniranje na državnim jaslama.

Primenom stare američke metode zastornog uzgoja duvana, kojim se još od sredine XIX veka proizvode najbolje (i na tržištu najskuplje!) sorte virdžinije, te vajne satelitske kamere uopšte ne bi mogle da razluče refraktivni hlorofilski indeks biljaka na parceli:

Slika

Zastorna (senovita) plantaža najkvalitetnijeg duvana u američkoj saveznoj državi Konektikat

Slika

Senovita plantaža najkvalitetnijeg duvana u američkoj saveznoj državi Masačusets

Suština procesa koji je unapređen i patentiran od strane njujorške kompanije Schroeder & Bon sastoji se u tome da se duvan zapravo uzgaja pod svojevrsnim šatorom, koji sprečava direktnu izloženost listova duvana pogubnom ultravioletnom zračenju sunca. Rezultat? Listovi duvana izuzetnog kvaliteta, sa očuvanim i izuzetno visokim nivoom prolina i asparagina - amino-kiselina koje daju kvalitet duvasnkom listu.

Satelitski špijuni mogli bi pak da gledaju bespomoćnim kamerama u vlastiti pupak. Ko zna - možda bi tamo ponešto korisno i otkrili. :lol:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Da nije tužno, bilo bi smešno

Post od branko »

ŠTA JE DAČIĆ STVARNO TRAŽIO OD TRAMPA Najpoznatiji britanski čitač sa usana otkriva detalje razgovora predsednika SAD i srpskog ministra

Šef diplomatije Ivica Dačić zatražio je od američkog predsednika da mu potpiše slike, praktično da mu da autogram na zasedanju UN, otkriva za „Blic“ Džesika Ris, najpoznatiji forenzički čitač s usana u Velikoj Britaniji.

Šta je srpski ministar pričao sa američkim predsednikom i šta mu je pokazao prekjuče, prvog dana zasedanja Generalne skupštine UN? Susret do kog je došlo mimo protokola zabeležile su televizijske kamere, a snimak je pokrenuo niz spekulacija. Činjenica je da se viđenja medija i onoga što tvrdi ministar Dačić ne poklapaju.

Da bismo razrešili dilemu ko je u pravu i šta se zaista dogodilo na krupnom događaju kao što je zasedanje Generalne skupštine UN, „Blic“ je juče stupio u kontakt sa profesionalnim čitačem s usana Džesikom Ris, koja je sa britanskom policijom radila u preko hiljadu slučajeva kada je trebalo otkriti šta ljudi govore na snimcima. Risova odmah kaže da je bilo teško iz prve shvatiti šta govori ministar zbog njegovog engleskog izgovora.

- Molim vas, gospodine predsedniče, molim vas, pogledajte ovo - govori srpski ministar kada je prišao Trampu.

Potom mu pokazuje fotografije, Tramp se pomalo smeši i delimično pokazuje sliku i ženi koja sedi pored njega - ambasadorki Amerike pri UN Niki Hejli.

- Pokazujući sliku, Tramp kaže ženi pored: „Ovo sam ja“, a ona mu odgovara: „Fantastično“. Tramp gleda detaljno fotografiju, pomalo je zbunjen, a čovek pored njega (Ivica Dačić) kaže mu da mu potpiše fotografiju - navodi forenzički čitač Džesika Ris za „Blic“.

Balkanski lideri veoma su zainteresovani za susret sa predsednikom SAD Donaldom Trampom, pa ne propuštaju priliku da mu se približe. Poslednji u nizu bio je srpki ministar inostranih poslova Ivica Dačić, a pre njega sa Trampom su se "družili" crnogorski premijer Duško Marković i hrvatska predsednica Kolinda Grabar Kitarović.

Tramp je pomalo zbunjen, ali odlučuje da se potpiše. Kaže Dačiću: „Hvala vam što ste mi ovo pokazali.“ Dačić se pomalo naslanja i kaže nekoliko puta:

- Hvala vam, hvala vam, hvala vam. Veoma ste ljubazni - navodi Džesika Ris.

Prema saznanjima „Blica”, Dačić je američkom predsedniku pokazao zajedničke fotografije koje su napravljene kada je 2013. imao priliku da upozna Trampa, tada uspešnog američkog biznismena. Međutim, Tramp se nije setio Dačića, iako je svojevremeno njihov susret u domaćoj javnosti bio predstavljen kao da je reč o bukvalno dobrim znancima i budućim saradnicima. Ako zanemarimo različita viđenja pojedinih medija koji su otišli dotle da je čak Tramp rekao obezbeđenju da je “sve u redu jer je Dačić njegov prijatelj”, ostaje gola istina da do sada nije zabeleženo da je neki ministar trčkarao s bilo kakvim fotografijama i bilo koga na takav način animirao s diplomatskim ili ličnim ciljem.

Slika

Ovo nije prvi put da je Dačić pokušao da uspostavi odnos sa milijarderom, za kog je najavljivao da će ulagati u Srbiju. Prema saznanjima “Blica”, šef diplomatije je nakon izbora Trampa za predsednika SAD nekoliko puta pokušao da ostvari kontakt sa Trampom, ali mu je iz kabineta odgovoreno negativno. Izvor “Blica” navodi da „ovaj hladan tuš” ima svoju predistoriju i datira upravo iz vremena susreta koji je Dačić najavio kao početak Trampovog ulaganja u Srbiju.

- Dačić je posećivao razne institucije u Americi, i to je završavano preko određenih ljudi. Tako je posetio i američke službe, iako je dovođen u vezu sa Šarićem i Mišom Bananom, ali tako je posetio i biznismena Trampa. Prilikom te posete ponudio je zgradu Generalštaba za Trampove hotele. O Trampu kao predsedniku možemo imati različita mišljenja, ali on je veoma uspešan biznismen. Tramp je svojim ljudima to zaista i dao u zadatak, da provere ima li mogućnosti za zaradu - kaže “Blicov” izvor iz diplomatskih krugova.

Međutim, do dogovora o zgradi nije došlo jer je Dačić vrlo brzo svoju priču promenio.

- Prolongirao je i optužio neke druge funkcionere da oni koče dogovor. Tada su iz Trampove kancelarije prekinuli kontakt sa srpskim ministrom - kaže „Blicov” izvor.

„Nosio sam mu naslovne strane“

Dačić je juče dao izjavu i izneo svoju verziju susreta sa Trampom u UN.

- Razni skupovi su prilika za neformalne susrete i razgovore, a takav je bio moj jučerašnji susret sa Trampom. Američkom predsedniku, sa kojim sam se susreo pre četiri godine, doneo sam fotokopije naslovnih strana svih naših novina kad je izabran. Podsećam vas da je Vučić pozvao Trampa da poseti Srbiju, a naši građani su najviše navijali za njega - tvrdi Dačić.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gosta