Lični stav

Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Lični stav

Post od branko »

Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Lični stav

Post od Bibliotekar »



:ugeek:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Lični stav

Post od branko »

I tako.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Lični stav

Post od Bibliotekar »



:ugeek:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Lični stav

Post od branko »

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Lični stav

Post od Bibliotekar »

Slika
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Lični stav

Post od Bibliotekar »

Biljana Srbljanović ili Željko Mitrović

Poštovana gospođo Srbljanović,

Reagovali ste na moj tekst „Samopromocija vlasti ili iskrena namera premijerke“ u pismu redakciji, meni lično u nekoliko mejlova, a da pritom nikom nije jasno šta ste želeli da kažete i kome ste se uopšte obratili? Listu Danas, Aidi Ćorović, meni lično…? Sve je to konfuzno, pa i odgovor moram raščlaniti na delove kako bar čitaoci ne bi bili zbunjeni.

Povod za vašu burnu reakciju je bilo moje pitanje „Ne stišava se bura u javnosti oko formiranja Saveta za kreativne industrije. Najviše komentara je u smislu da su članovi Saveta, samim ulaskom u ovo telo, dali podršku aktuelnoj vlasti. Kakav je Vaš komentar na to?”.

Niste se udostojili da mi odgovorite jer, kako objasniste u reakciji: „Koja je to arogantna ideja da smatraš da ti je iko dužan da ti bilo šta objasni od onoga što radi i misli?”.

Vidite ovako, nije u pitanju nikakva „arogantna ideja” već bavljenje svojim poslom. Novinarskim. Znate šta to znači? Da postavljam pitanja od javnog značaja i interesa javnosti. Što sam i učinila. Niste vi neka anonimna osoba sa pijace koju sam presrela i pitala što je kupila baš taj krompir i šta će sa njim da radi. Onda bi vaše rezonovanje imalo smisla. Ovako je samo glupavo i nadobudno, pa ću vam dodatno pojasniti zašto sam pitala to što sam pitala.

Vi ste javna ličnost. Pristupili ste nekakvom Savetu za kreativne industrije osnovanom na inicijativu premijerke Ane Brnabić. Niko da nam kaže šta je to i čemu služi? Da li i koliko košta? Na ta pitanja koja vam je postavila prvo Antonela Riha, potom Aida Ćorović odgovorili ste vrlo kreativno – optužbama i uvredama. Stoga nije ni čudo što su se u javnosti pojavile spekulacije da Savet služi za samopromociju premijerke a da su se njegovi članovi „prodali” ovoj vlasti dajući joj legitimitet. I opet, na pitanje da prokomentarišete te navode, ostali ste nemi. Zašto moje pitanje niste protumačili kao dobru volju da vam se da prostor da objasnite vašu ulogu u novoformiranom telu i da na te spekulacije stavite tačku? Ne. Vi ste protumačili da sam ja arogantna, pritom mi u privatnoj prepisci tražite da se izvinim. Zato što radim svoj posao? Ne pada mi na pamet!

Kažete i da je dobro što mi niste odgovorili, jer bih prošla kao Aida. A kako je to ona prošla? Unapred se izvinjavam čitaocima, ali sam prinuđena da citiram deo vašeg obraćanja njoj: „… nisam članica vladinog tela, jer vladino telo ne postoji. Postoji savet Ane Brnabić, i tu jesam članica za oblast pozorišta i izvođačke umetnosti, za koju sam ekspert, barem mnogo ozbiljniji nego ti za svoju oblast, ma šta ona bila. zatim, ako ćemo oko toga da impliciraš da sam nešto plaćena, aida, to je bezobrazno i mnogo ruzno, to tvoje alkoholičarsko učitavanje sopstvenih motiva…. najedila si se i pošla dalje u poteru za finansiranje rakije i bekrije. mislim ovako da ti direktno kažem: jebi se ti malo sa svojim uvredama iza ledja, sa onim što pišeš u privatnim prepiskama, sa onim čime se protiviš gradjanskoj srbiji, a u ime sinekure demokratske stranke… a optužuješ mene, kojoj nemaš šta da pronadješ, osim da mi se iskreno i otvorenih usta diviš, za ono što sama ti radiš. serem ti se u tadića, što je doveo vučića, serem ti se u obe te vlasti, serem ti se u tvoje privilegije i tvoje preveslavanje, serem ti se u tvoju nezahvalnost što sam te branila kada niko nije…, serem ti se na tvoj integritet, na političku misao, na tvoje zanimanje, koje ne znam šta je, kao i na izbor pića koje te hrabrom čini. Aj sad zdravo, aida i da ne zaboravim: serem ti se i u tebe”.

Slika

Biljana Srbljanović i Aida Ćorović

U mom tekstu se ništa od ovog ne može videti, sem konačnog odgovora šta je Savet i konstatacije da ste se Aidi obratili na krajnje uvredljiv i neprimeren način. Zar niste? Bar triput ste kasnije naveli kako sam ja tobože zgrožena vašim obraćanjem. Netačno. Nisam zgrožena ni najmanje, jer je to vaš nivo komunikacije. Da izuzmemo psovke, ali zar da baš vi nekog etiketirate kao alkoholičara – zavisnika? Baš vi nekog da prozovete da je zavisnik?!

Iznenađena sam, doduše, vašim poimanjem sopstvene veličine. Ako bi Aida trebalo da vam se divi otvorenih usta, šta tek mi novinari i siroti građani treba da radimo? Da se klanjamo vašoj veličini? Da se ne drznemo da vas ikad išta više pitamo? Ne dao bog, kritikujemo! Rekoste i sami, dobićemo odgovor kao Aida.

Kakav ste vi to borac za ljudska prava kad smo svi mi daleko ispod vas, mali i nedostojni? Kako neko sa tako izraženim egom i uzvišenim osećajem za sopstvenu bitnost, sa kim niko živi nije dostojan ni da komunicira, može nekog da razume i brani? Ne ide ta autoritarnost sa demokratijom i ljudskim pravima. Nešto tu ne štima. Svaki novinar Danasa je veći borac za prava običnog čoveka, nego vi. Na dnevnom nivou se godinama borimo, uprkos opstrukcijama svake vlasti, pretnjama i napadima kojima smo izloženi, pa opet guramo dalje ne busajući se u junačka prsa. A i na nas ste se toliko puta ostrvili. Da se drznem, i postavim vam još jedno pitanje. Ko je vama po volji, kad nas pogledate sa te vaše visine? Ima li takvog u Srbiji? Sem Ane Brnabić, naravno.

I za kraj, moram vam odati priznanje za kreativnost. Ovim vašim poslednjim pisanijima nadmašili ste čak i Željka Mitrovića. Moraće od vas da uči kad sledeći put bude rešio da napiše neko otvoreno pismo. Pišite i nama slobodno, vidimo da ste raspoloženi. Možda ta pisma i objavimo, ako nam budu zabavna. I kreativna, naravno.

Katarina Živanović, novinarka dnevnog lista „Danas”

P.S: Da li uopšte možete da zamislite kako npr. Ivo Andrić i Miroslav Krleža u ma kom javnom ili privatnom obraćanju koriste prethodno citiranu leksiku, poštovane dame i gospodo? Ja ne mogu. :ugeek:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Lični stav

Post od Upravnik »

Od Krleže se to i moglo očekivati. :p
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Lični stav

Post od Bibliotekar »

Oh, ta je li to nama nakon duga vremena ovdje napokon o proljeću izmiljeli Srijemčev Svizac meritorno literarno-povijesničarski ćelepiri? Ta onda će nam jamačno sve plodinom svakovrsnom gronjati! :ymhug:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Lični stav

Post od Upravnik »

Slika
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Lični stav

Post od Bibliotekar »

Biće da si za Svijećnicu ugledao svoju sjenu...

Slika
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Lični stav

Post od Bibliotekar »



:ugeek:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Lični stav

Post od branko »

Matić: Nelustrirani deo DB-a ojačao i opet stekao pozicije u društvu

Predsednik Komisije za istraživanje ubistava novinara Veran Matić ocenio je, gostujući na TV N1, da je nelustrirani deo bezbednosnog sektora ojačao i opet stekao pozicije u društvu, kao i da je to normalan sled okolnosti ukoliko se oni koji su vršili kriminalne radnje ne sankcionišu.

Matić je, u emisiji Dan uživo TV N1, podsetio da su napadi na njega i Komisiju počeli onog trenutka kada su sprečili da se uklone krunski dokazi iz postupka za ubistvo Ćuruvije koji eliminišu alibi optuženih. Komisija, kako je rekao, ne pokušava da prejudicira presudu optuženima, ali je protiv toga da se izostave krunski dokazi – podaci sa baznih stanica mobilne telefonije koji jasno pokazuju ko se gde od optuženih nalazio u trenutku ubistva Ćuruvije.

Na pitanje da li je reč samo o strategiji odbrane optuženih ili se radi o širem frontu, Matić je rekao da nema dileme da je u pitanju širi front. Podsetio je da posle 5. oktobra 2000. godine nije bilo lustracije u bezbednosnom sektoru, i da se praktično već sutradan desilo paljenje dokumentacije na brdu gde je sedište Državne bezbednosti (danas Bezbednosno-informativne agencije), kao i da je tadašnji šef DB-a Rade Marković ostao na funkciji još nekoliko meseci, prenosi N1.

“Čitav vrh Državne bezbednosti – osim Radeta Markovića, koji i nije pripadao na neki način DB-u, već je došao iz javne policije – niko nije prošao nikakvu ozbiljnu sankciju, iako su učestvovali u zločinima, ubistvima. Ojačali su, stekli su opet pozicije u društvu. To je normalan sled ako se ne sankcioniše ono što su radili”, istakao je on.

Upozorio je i da je pravosuđe u Srbiji “dosta oslabljeno u nekoliko ciklusa slabljenja” i da je danas malo sudija koji se mogu smatrati uzornima.

“Mislim da je pravosuđe najveći problem. Možda je Kosovo najaktuelniji, ali za izgradnju demokratskog društva i približavanje Evropi, pravosuđe je veliki problem”, ocenio je Matić.

Podsetio je, gostujući na TV N1, i da istraživački novinari iz redakcija poput Insajdera, BIRN-a ili KRIK-a rasvetle brojne slučajeve, ali da reakcija tužilaštva najčešće izostaje.

“Tužilaštvo za organizovani kriminal bi trebalo da drma zemljom, a gotovo da se ne primećuje njihov rad. Kao što je smanjena količina suđenja za ratne zločine. Sve je to deo kampanje da se pacifikuje odnos prema devedesetima, bilo da je reč o onima koji su se obogatili ili onima koji su činili zločine. Plašim se revizionizma, tih ljudi koji su nosioci revizionističkih ideja”, dodao je on.

Te ljude, kako kaže, ne vidi u državni institucijama, ali ih vidi u državnim medijima, poput Ilustrovane politike. U širem aspektu, međutim, primećuje da deo aktuelne administracije često glorifikuje osobe koje su osuđene zbog ratnih zločina i taj trend vidi kao opasan.

Govoreći konkretno o Ilustrovanoj politici, kaže da nije dovoljno samo tvitnuti i osuditi, već da je jako važno sadržajno osuditi 11 strana objavljenih u tom nedeljniku, a kojima se vodi kampanja za oslobađanje optuženih za ubistvo Ćuruvije.

“Svi osuđuju naslovne strane i niko ne osuđuje suština. Te teze je trebalo jasno kritikovati sa visokog nivoa. Prošle godine, (Đorđe) Martić napisao je sličan tekst u politici, a moja reakcija nije objavljena”, podsetio je on.

Kaže i da je neobjašnjivo da je Goran Кozić mogao da kreira uređivačku politiku Ilustrovane, sa pozicije savetnika glavnog i odgovornog urednika.

“Nešto se dogodilo što je teško objašnjivo. Nije uobičajeno da imamo takvu strukturu medija. To je ono čega se plašim, bojim se da će se pojaviti opet negde”, kazao je Matić na TV N1.

Matić se osvrnuo i na skorije napade na novinare u Srbiji koji su kulminirali paljenjem kuće Milana Jovanovića, novinara gročanskog portala Žig info.

“Jasno se prikazuje matrica, ako ne rešite na vreme slučaj, dobićete odmah posle toga eskalaciju. Od 2015. bilo je puno pretnji prijavljenih redakciji Žig info, ništa se nije događalo. Onda je u oktobru glavni urednik Željko Matorčević prebijen, ni posle toga ništa ozbiljnije nije urađeno, i naravno da će ići geneza dalje. Moglo se desiti i ubistvo”, istakao je on.

Stoga je, kako kaže, potrebno još jedno telo slično Komisiji za istraživanje ubistava novinara, koje bi bilo fokusirano na rešavnaje aktuelnih slučajeva napada na novinare. Drugačije je kada se tim slučajevima bave lokalni policajci i kada dođe iskusni inspektor iz Direktorata policije koji bi se efkikasno i na dnevnom nivou bavio tim slučajevima, poručio je on.

Matić je ukazao i da se juče u Kuli desio jedan oblik nasilja prema ekipi TV N1, kada je nepoznata osoba stala ispred kamere i onemogućila našem snimatelju da radi svoj posao.

“Ne sme se ometati kamerman kao što se videlo u vašem programu (…) On je na radnom mestu, nije došao da nekog provocira već da objektivno informiše građane. Neophodna je samostalna reakcija policije, a ne da se reaguje tek po prijavi (…) Mnogima izgleda banalno, ali iza toga ide razbijenje kamere, pa razbijanje glave, a to je nedopustivo. ”, smatra Matić.

Kazao je i da bi Ministarstvo trebalo da povede računa da se u verbalnom smislu ne pravi polarizacija novinara, podsetivši da se često može čuti kako se N1 etiketira kao američka televizija što, prema njegovoj oceni, daje “zeleno svetlo” da ste meta.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Lični stav

Post od Bibliotekar »

Nemojte donositi brzoplete zaključke, poštovani g. Matiću. Znate, logička analiza s Vaše strane dostavljenog dokaznog materijala u predmetnom slučaju zapravo sugeriše da pomenute napade na Vas i Komisiju vrše ili maloumni debili ili osobe koje zapravo vrlo lukavo žele da naude optuženima. Naime, s Vaše strane obezbeđeni dokazi zapravo potvrđuju navode optuženih da se u trenutklu ubistva g. Ćuruvije uopšte nisu nalazili na mestu zločina:

Slika

Na osnovu tzv. „krunskih dokaza” dokaza sačinjena rekonstruktivna mapa prostorne alokacije optuženika u trenutku zločina potvrđuje da se zapravo niko od optuženih za ubistvo u samom trenutku ubistva ne nalazi na mestu zločina

Metodom triangulacije signala mobilnog telefona moguće je inače uz pomoć tri bazne stanice koje primaju signal dotičnog uređaja utvrditi položaj istog sa preciznošću od 50 metara. U slučaju 5 baznih stanica položaj se može pozicionirati sa preciznošću od 20 metara:

Slika

Metod triangulacije prostornog položaja mobilnog telefona uz pomoć tri bazne stanice mobilne telefonije

Optuženici u ovom procesu Vama bi zapravo trebali da budu zahvalni na dostavljenim dokazima.

Apropo: intrigantna je i Vaša evidentna opsednutost lustriranjem isključivo tzv. bezbednosnog sektora, iako ne postoji ni jedan jedini nepobitni dokaz da su ubistvo g. Ćuruvije počinili pripadnici dotičnog segmenta Države.

Dopustite mi da Vas podsetim na par s Vaše strane u potpunosti zanemarenih činjenica:

1: Na osnovu dojave advokatice gđe Zorice Desnice, koja se samoinicijativno obratila policiji i ukazala na ličnost mogućeg počinioca ubistva, nevenčana supruga g. Ćuruvije, gđa Branka Prpa, je kao osoba koja se u trenutku ubistva jedina nalazila neposredno uz g. Ćuruviju na fotografiji kao napadača na njenog nevenčanog supruga prepoznala izvesnog g. Luku Pejovića. Kasnije, prilikom identifikacionog suočavanja, ona u to više nije bila sigurna, te tako istraga nikada nije ni krenula u tom pravcu.

2. Pomenuti g. Luka Pejović je 5. decembra 2000. godine ubijen u „sačekuši“ na Topčiderskom brdu, kada je na njega pucao nepoznati napadač u trenutku kada je on izlazio iz svog luksuznog automobila.

3. Krivična prijava protiv članova tzv. „bezbednosnog sektora” zasnovana je na iskazima bišeg komandanta JSO g. Milorada Ulemeka Legije i pripadnika kriminalne grupe „Zemunski klan”, braće Miloša i Aleksandra Simovića, višestrukih osuđenika za teška krivična dela.

Tek toliko da ne budete nedovoljno informisani u pogledu potencijalnih kandidata za lustraciju.

:ugeek:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Lični stav

Post od Bibliotekar »

Я хотел бы пожелать Председателю и всем другим счастливого пути!

Slika

:)
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Lični stav

Post od branko »

Dojče vele: Ruska žurka u Beogradu

Srbi u Putinu vide jedinu nadu da na Kosovu na kraju bude makar nerešeno. A Vladimir Vladimirovič pokušava da uz Rusiju pod sankcijama jače veže jedinu preostalu rusofilnu zemlju u ovom delu sveta, piše Dojče vele.

Šta Putin dobija ovim spektaklom?
Vučić se trudio da doček predstavi kao opštenarodno veselje. S druge strane, ponekom se omakla reč "kontramiting". Tek toliko da se zna - vi imate pištaljke, mi imamo Putina! Tako voljeni gost iz Rusije postaje i stranački prijatelj.

Na internetu se nagađa da li je naprednjačka dnevnica za odlazak u Beograd i mahanje ruskim zastavicama 1.500 dinara ili, kao što je jedan šaljivdžija objavio, pet litara mleka. To za sada niko nije utvrdio.

Šta smo još uspeli do sada da saznamo? Od predsednika Srbije lično - da Putin ljubi poklonjene srpske ikone i odlično svira klavir. To je Vučić sebi malo dao oduška, odajući privatne detalje svojih podmoskovskih večeri. Onaj kome Putin svira klavir i čiju ikonu ljubi - taj je svakako ruski čovek. Evropski, a ruski. Dakle, hteo to ili ne, Putin Vučiću podiže rejting kod Srba.

Šta Putin dobija ovim beogradskim spektaklom? Boris Varga, politikolog i spoljnopolitički komentator kaže da jedno prošlogodišnje istraživanje javnog mnjenja u Rusiji pokazuje da građani Rusije Putina smatraju odgovornim za loše stanje u državi.

- Zato Putinu treba jedan vidljivi spoljnopolitički izlet u region i državu koja nije postsovjetska banana republika, već država kandidat za EU, gde Putina vole, poštuju i podržavaju, a to je Srbija - ističe Varga.

On smatra da skoro da ne postoji konkretan projekat sa Rusijom koji bi i Srbiji donosio veću dobit. "Putin najverovatnije neće Srbiji doneti veće direktne investicije, jer ih i sama Rusija u krizi i pod sankcijama potrebuje", kaže Varga.

Šta je Putina najviše interesovalo?
Mnogi u Putinu vide jedinu nadu da na Kosovu na kraju bude makar nerešeno. A on samo pokušava da uz Rusiju pod sankcijama jače veže jedinu preostalu rusofilnu zemlju u ovom delu sveta, ako je moguće uz minimum ulaganja.

Moskva je u tome majstor da od malo napravi puno. Pri tome su svi vojni pokloni, od isporučenih aviona do obećanih tenkova, unapred naplaćeni.

Ruski gas je u Srbiji skuplji nego u Nemačkoj, što je logično jer Srbija nema "Severni tok" kao Nemci. Ali nema ni "Južni", koji se posle slavnih najava neslavno pretvorio u maglu i dim. Sada se bude nove nade da će "Turski tok" preko Bugarske stići do srpskih granica.

Putin će sigurno biti zadovoljan toplim dočekom u Beogradu. No, on je po prirodi šahista. Pored neuvođenja sankcija i srpske vojne neutralnosti, njega najviše interesuje diplomatski status za osoblje Humanitarnog centra u Nišu. Da bi ruski humanitarci imali isti status kao osoblje Severnoatlanskog pakta, koje je u Srbiji već nedodirljivo.

Zna Putin dobro da čoveku na zadatku u tuđoj, bratskoj zemlji može iznenada zatrebati zaštita. Kao obaveštajac u Drezdenu gledao je izbliza kako se kruni Berlinski zid, zaključuje Dojče vele.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Lični stav

Post od Bibliotekar »

Sei doch nicht so ungemütlich, DW!

Trotz Sanktionen - Russland meldet Wachstum der Wirtschaft:

Slika

P.S. Die Ergebnisse von 2018. sind noch nicht ganz bekannt. Nach Angaben der Bank Russlands positive Zahlungsbilanz wird 194.400.000.000 $.

Wenn Sie noch Fragen haben, wenden Sie sich jederzeit an uns.

Mit freundlichen Grüßen,

Slika

Ihr Alte Arbeitsgemanschaft

Slika
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Lični stav

Post od Bibliotekar »

Lepše je sa Kulturom: Biljana Srbljanović & Sergej Trifunović, 20. I 2019.
„Neoprani lažljivi Sergej. E to vam je vođa. Uvek je bio podmukli lažov, uvek na isti ovaj način na koji me sada uvlači u svoj tabloidni smrdljivi život sa kojim nemam ništa i ne želim da imam ništa. Uvek mi se ulizivao, bio zlatna medalja u uvlačenju u d***, uvek obigravao okolo i sa onim glupim osmehom i groznim zadahom da ne znaš gde da pobegneš.

Slika

Uvek je lagao, uvek se grebao za novac, obrok, piće (ali ono, vidi te, sedne, poruči i ode kad treba da plati), uvek je pričao najgnusnije laži, nikad se nije prao, uvek je varao kolege, uništavao predstave, ostavljao pune pozorišne sale da ga čekaju i ne dočekaju, dok laže da ima srčani udar ili se jednostavno čak ni ne odjavi na telefon kolegama što ne znaju šta će sa sobom na sceni od sramote pred publikom.

Sergej je takođe poznat i po tome što je Legiji plakao kao mala p****ca, na Cecinom rođendanu u Stupici, što su mu neki iz „Obilića“ lupili šamar jer se baca kao urbano po njima, pa je onda Legija pripucao, da zaštiti uplakanog druga, bio uhapšen, ražalovan i penzionisan. Tom prilikom se zakleo da će upravo zbog toga Đinđiću doći glave, i tako i bi samo nekoliko meseci kasnije, dok je ovaj prošao neoštećen, osim što je godinama s**o najgore bljuvotine po mrtvom Đinđiću, hvalio se prijateljstvom sa Ulemekom, dok je ovaj robijao za najgore zločine i lelekao javno za njim („Cemo moj, šta uradi, Ceeeemo“, bukvalno tako, što će vam dosta svedoka potvrditi) zbog čega su ga ljudi uvek smatrali apsolutnim degenerikom koji može još samo da prođe kod didžejuša iz Bataje, tamo gde ima masovna grobnica „šiptara“ je li, što Sergej kaže da je Legija ubijao da oslobodi Srbe.

Sergej je takođe i ozbiljan degenerik i za posao, zato ga više ni ne vidite u pozorištu, jer ponižava kolege, maltretira ih dok rade i beži sa proba i predstava, dok laže da leži kući bolestan. Tako da, kad vam kaže da će doći na protest, pa ne dođe, jer je bolestan, laže vas, g****, to mu je uvek bio manir i to su sve sitne stvari sitnoga čoveka.

Što se mene lično tiče, već sam mu se jednom obratila vajberom da ne laže o meni po internetu, tad je spustio nosić i krenuo u priču „Ko? Ja muzičar?”.

Sad, pošto se ceo dan prećutno napušava sa rođenim bratom, kineskim Sergejem, oko toga ko je glavniji u protestima, proširio je priču i na uobičajene mete, pa me uvaljuje u svoja g****. Meni je to navika od takvih ljudi i nije problem. Problem je što se desetine i desetine hiljada ljudi dižu misleći da im dva brata glumca stvarno mogu ponuditi nešto. Jedan je netalentovaniji ali je pošteniji, drugi ima mesijanski kompleks i ne može da podnese da mu je brat popularniji od njega, a vi se ceo dan raspravljate je l’ mogu stranke ili ne mogu stranke, je l’ treba jaja il’ ne treba jaja, umesto da jednom ovde budu protesti ljudi koji će da oteraju SVA g**** i da im više niko ne uvaljuje „lidere“, nedovršene ljude koje Udba nije mogla da nacrta da je htela takve.

Lažljivi Sergej, Legijin ortak, kome je to g**** vođa za bilo šta, tako mu i treba…

I sad će se ovo prelivati na uobičajene tabloide koji me decenijama targetiraju, a njega veličaju kako je baš lepo i s puno pijeteta igrao heroja Arkana i kako ,mame mi, nije znao da je na majici Divjak, ja sam vaš braćo, nisam znao, prevarili su me, sve dok se ne nađe neko da mu konačno polomi p**** onu malu lažljivu i kukavičku. Zato što ljudi treba da znaju za kim idu… ”

Izvor: „Blic”
Da podsetimo, prethodno je Trifunović napisao sledeće o Biljani Srbljanović na društvenoj mreži Tviter.
Sećam se Biljane Srbljanović koja kao student I godine dranaturgije i član „Belih Orlova”, u kožnom mantilu martinkom udara vrata menze na FDU i sa vrata u maniru politkoma vikne: „Vi ovde jedete i pijete dok naša braća u Slavoniji i Baranji ginu!”
Biki, koliko još lica imaš?
— Serge Truffaut (@WhistlerDick) January 19, 2019
Nakon istinski sveobuhvatne & polivalentne personalno-kulturološke evaluacije gđe Srbljanović, on je napisao još i ovo:
I da završim sa Biljanom Srbljanović: pitajte te vi koji imate fejsbuk, hoće li joj to što će mi „polomiti pičku”, izbrisati ovaj deo istorije koji je boli?
Laku noć, Bixy.
— Serge Truffaut (@WhistlerDick) January 20, 2019
P. S: Cum finis est licitus, etiam media sunt licita. :ugeek:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Lični stav

Post od branko »



Profesor Miodrag Zec
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Lični stav

Post od Bibliotekar »

Ta zar Vi, gospodine profesore, kao etablirani ekonomista niste upoznati sa činjenicom da je matematičko rešenje problema objedinjavanja produkciono-konzumentskih entiteta na socijalno egalitarnom nivou bilo ostvareno još 1962. godine od strane sovjetskog matematičara i kibernetičara prof. dr Viktora Mihajloviča Gluškova?

Slika

Šteta. Da jeste, znali biste da je glavni krivac za naše permanentno, čak i u XXI veku još uvek opstojeće ekonomsko glavinjanje, zapravo Vaša kasta profesionalnih ekonomista. Njen briljantni onovremeni zastupnik i faktički utemeljitelj konceptualno-ideološke tržišne kontrarevolucije u SSSR, Jevsej Grigorevič Liberman, na vreme je - još davne 1967. - vispreno shvatio da ukoliko kompletnom privredom nadnacionalne resursno-produkcione super-države budu rukovodili nekakvi elektronski mozgovi, ekonomistima zapravo ne preostaje više ništa drugo osim pisanja memoara i ne baš odviše popularnih eseja.

U to je, na nesreću, ubrzo uverio i tadašnje političko rukovodstvo dotične super-države.

Naravno, ni tradicionalni partneri svega neupitno naprednog na planeti Zemlji nisu sedeli skrštenih ruku. Vaseljenskom Stubu Tržišne Demokratije - Skjedinjenim Američkim Državama & Vernim joj Sadruzima, naime, ni najmanje nije odgovaralo da mirno dopusti razvoj sistema koji će tržišnu ekonomiju praktično deklasirati kao matematički neefikasan sistem realokacije materijalnih dobara. I iznedriti pride tome globalnog suparnika čiju materijalnu produkciju jednostavno nije moguće nadmašiti bez kopiranja njegovog vlastitog produkcionog metoda. Koji je, nažalost, inkompatibilan sa konceptom privatizovanih sredstava za proizvodnju.

U zapadnoj štampi su se stoga jedni za drugim u seriji pojavljivali članci u kojima se tvrdilo da „matematičari pripremaju prevrat u SSSR”, ili da „car sovjetske kibernetike, akademik Gluškov, predlaže da se kremaljski rukovodioci zamene kompjuterima”.

Igrali su na psihološku kartu. I uspeli su istinski briljantno. Gluškov i njegov tim skrajnuti su po nekim institutima prilično čudnih imena, u kojima su mirno mogli da usavršavaju svoju matematičko-informacionu aparaturu bez posledica po stvarni društveni život...

Dotični matematički idealisti se, doduše, nisu predavali. Nakon smrti akademika Gluškova 1982. idejni tvorac celokupnog sistema, general-major - inženjer prof. dr Anatolij Ivanovič Kitov, koji je još 1959. koncipirao jedinstveni Automatizovani sistem upravljanja Oružanim snagama i narodnom privredom posredstvom Svesavezne mreže objedinjenih računarskih centara (ЕГСВЦ) pod upravom Ministarstva odbrane je u zajednici sa sovjetskim laureatom Nobelove nagrade za ekonomiju prof. dr Leonidom Vitaljevičem Kantorovičem u okrilju ВНИИПОУ (Svesavezni naučno-istraživački institut problema organizacije i upravljanja) predložio znamenitim zagovornicima „Perestrojke” inoviranu varijantu projekta. Koji je, verovali ili ne, sadržao i komponentu personalnog supefunkcionalnog integrisanog komunikacionog sistema „Sfinga”:

Slika

Slika

ВНИИТЭ „СФИНКС” — суперфункциональна интегрированна коммуникационна система - 1987.

Novo rukovodstvo, školovano na „modernim” postulatima „nedogmatične ekonomske teorije” bilo je, međutim, iskreno ubeđeno da pravilno rešenje produkciono-distributivnog problema počiva u napuštanju socijalističkog metoda planske i prelaska na model tržišne ekonomije. Tu im je, onako nesposobnima za diferencijalne jednačine sa parcijalnim izvodom 5 stepena, socijalni prestiž i iz njega potičuća prominentna egzistencija bio osiguran.

Slika

I tako, posle svega nam preostade jedino da se i nadalje služimo plodovima produktivnog saveza Armije SAD i talentovanog psihoakustičara dr Džozefa Liklajdera. Čije zamisli - premda uistinu briljantne! - ipak nisu bile na onoj kompleksnoj matematičkoj visini koju su dostigli Kitov i Gluškov.

Da je kojim slučajem prof. dr Anatolij Ivanovič Kitov bio nešto veći posvećenik društvenih intriga, ja bih, gospodine profesore, po svoj prilici ovaj tekst pisao na besplatno dostupnom portativnom setecentričnom personalnom računaru КИТ-17...

Slika

... a neophodne informacije zarad pisanja istog sabirao posredstvom mrežnog pretraživača „Гугол”.

Slika

Avaj, on je bio previše plemenito posvećen svojoj platonskoj ljubavi - višoj matematici...

Slika

U krajnjoj instanci mi se zbog toga danas zdušno oduševljavamo Vašim ljupko prijemčivim skazočnim elaborativima na temu Plimutske ćurke.

U međuvremenu, gospodine profesore, poprilično omitarene. :ugeek:
Acriter et Fideliter!
Slika
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta