"Izjave decenije"

Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: "Izjave decenije"

Post od branko »

Vučić o godišnjici ubistva Đinđića: Vreme je da prestanemo da se delimo

Premijer Srbije Aleksandar Vučić je povodom godišnjice ubistva Zorana Đinđića uputio izraze iskrenog poštovanja porodici i prijateljima Zorana Đinđića i pozvao Srbiju na jedinstvo.

"Mart 2003. zauzeo je svoje mesto na crnim stranicama srpske istorije baš kao i jul 1817, maj 1868. i 1903. i oktobar 1934.

U podeljenoj Srbiji tada su najčešće baš zbog tih podela ubijani lideri, kraljevi i politički protivnici. I ni jedno od tih ubistava Srbiji nije donelo ništa drugo do novih ubistava i podela.

Baš zato, danas, na godišnjicu smrti čoveka koji je tvrdio da će Srbija biti onakva kakvom je sami napravimo, vreme je da prestanemo da se delimo, bar oko onoga što je bio cilj svakoga ko je, u našim podelama, položio svoj život.

Pristojna, normalna, uređena država u kojoj različita mišljenja izazivaju polemiku, a ne smrt, bila je svakako ideal Zorana Đinđića.

Takođe, vreme je i da svim istorijskim ličnostima odamo počast bez obzira na to da li smo bili istomišljenici ili ne. Na taj način odajemo počast i samoj istoriji, prihvatamo je, a ne sudimo joj i omogućavamo sebi da idemo napred, bez podela.

Srbija nema više snage za deobe na karađorđevićevce i obrenovićevce, partizane i četnike, zapadnajke i istočnjake.

Oni su naša istorija, istovremeno i teška, tragična i svetla, samim tim i važna, ali danas je Srbiji najvažnija budućnost.

Važno je kakvu ćemo zemlju da stvorimo. Onu u kojoj je najvažnije šta se dogodilo 1945. ili onu u kojoj je bitno šta će se dogoditi 2045. Onu u kojoj ćemo se podeljeni, vratiti unazad ili onu u kojoj ćemo zajedno da idemo napred.

Istorija i svi koji su u njoj odavno više ne pitaju šta mislimo, ni kako smo podeljeni. Ali, zato, svakog dana, svi zajedno, ti istorijski velikani i žrtve srpskih sukoba pitaju šta smo uradili.

Zajedno treba da im i odgovorimo. Naš odgovor je budućnost. Naš odgovor je pristojna, moderna i uređena Srbija. Slobodna Srbija.

Vlada Srbije i ja kao njen premijer upućujemo izraze iskrenog poštovanja porodici i prijateljima Zorana Đinđića".
Vreme je da prestanemo da se delimo i da svi glasate za mene.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: "Izjave decenije"

Post od branko »

Zukorlić: Nikola Tesla bio musliman

Sandžački muftija Muamer Zukorlić u Rožajama je rekao da je Nikola Tesla pred kraj života prešao u islam i da se kosti jednog muslimana ne mogu unositi u crkvu.

Vidno nervozan zbog pretresa na crnogorskoj granici i uskraćivanja boravka u Crnoj Gori njegovim pratiocima, Zukorlić je izjavio da je veliki naučnik pred kraj života prešao u islam, pišu "Večernje novosti".

"Nedavno je izbila teška rasprava oko pokušaja SPC da prenese Teslinu urnu iz muzeja u Hram Svetog Save. Ukoliko nastave da se svađaju oko toga, ja ću morati da im kažem da je Nikola Tesla musliman, jer je pred smrt primio islam. Prema tome, ne mogu se kosti jednog muslimana unositi u crkvu", kazao je Zukorlić.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: "Izjave decenije"

Post od branko »

Evo šta je ovaj Albanac rekao usred haosa u Kumanovu!

Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: "Izjave decenije"

Post od branko »

Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: "Izjave decenije"

Post od branko »

Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: "Izjave decenije"

Post od branko »



Neopisiva seljačina.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: "Izjave decenije"

Post od branko »

Zorana Mihajlović: Rogozin da vodi računa o svojoj državi, a mi ćemo o našoj

Potpredsednica vlade Zorana Mihajlović poručila je danas zameniku ruskog premijera Dmitriju Rogozinu, koji je rekao da bi se Srbiji, zbog evrointegracija, mogao dogoditi "Keln 2", da treba da vodi računa o svojoj državi.

Rogozin je upozorio Srbiju da bi jednog dana moglo da joj se desi isto što i Nemačkoj tokom novogodišnje noći, kad su migranti napadali žene u Kelnu.

- Da li Srbiji može da se dogodi scenario na koji Rogozin podseća ili prognozira? Mislim da on treba da vodi računa o svojoj državi, a mi ćemo o našoj - rekla je Mihajlovićeva odgovarajući na pitanje novinara da prokomentariše izjavu Rogozina, koji je boravio u poseti Beogradu.

Na pitanje da komentariše Rogozinov sastanak sa liderom radikala Vojislavom Šešeljem, Mihajlovićeva je rekla da je u Srbiji svako slobodan da "ide u posete gde god želi i kod koga god želi".

- Što se tiče Šešeljeve politike, mislim da nikoga u Srbiji ne treba podsećati kakva je ona, odnosno da je to politika sukoba, nazadovanja i protivljenja EU i politika protiv uređenog sistema, što je suprotno politici koju vodi vlada i politici za koju se zalaže SNS - rekla je Mihajlovićeva.

Prema njenim rečima, vlada se zalaže pre svega za Srbiju i da put ka Evropskoj uniji nije zbog same EU, već zbog dostizanja evropskih i svetskih standarda.

- Lepo je dobiti građevinsku dozvolu za 28 dana kao i elektronsku građevinsku dozvolu - dodala je ona.

Potpredsednica Vlade je dodala da su Srbiji važni politički i ekonomski odnosi sa Ruskom Federacijom, a naročito u njenom resoru, što se pre svega odnosi na realizaciju ruskog kredita za modernizaciju srpske železnice i realizaciju potpisanog memoranduma za izgradnju novog dispečarskog centra za moderne pruge i vozove koje će Srbija imati.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: "Izjave decenije"

Post od branko »

Lekari, ako vam se ovde ne sviđa, idite iz Srbije!

Iako je stanje u zdravstvu zabrinjavajuće, a plate nikad niže, član Vlade poručio onima koji su nezadovoljni: „Nađite drugu državu“.

Ministar finansija Dušan Vujović poručio je lekarima, ali i zaposlenima u prosveti i kulturi da nađu drugu državu! On je ovu sramnu izjavu dao posle svog izlaganja na sednici Socijalno-ekonomskog saveta, na kojoj je trebalo da bude postignuta saglasnost oko teksta izrade Zakona o sistemu plata zaposlenih u javnom sektoru.

– Vujović je pre svega osporio prava zaposlenih na minuli rad, naknadu zarade u skladu sa Zakonom o radu i rekao da neće dozvoliti ostvarivanje prava utvrđenih ovim zakonom, kad je i poručio: „Vi nađite drugu državu“, što jasno ukazuje da Vujović otvoreno podstiče zaposlene da napuste zemlju i potraže drugu ukoliko su nezadovoljni visinom plata i svojom trenutnom pozicijom – navodi se u saopštenju Sindikata zaposlenih u zdravstvu i socijalnoj zaštiti Srbije.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: "Izjave decenije"

Post od branko »

Vučić: Za tri godine uradio sam koliko i Tito u bivšoj Jugoslaviji

BEOGRAD - Predsednik Srpske napredne stranke (SNS) Aleksandar Vučić izjavio je sinoć da je Vlada u protekle dve do tri godine uradila onoliko koliko svojevremeno i Josip Broz Tito u bivšoj Jugoslaviji.

On je, gostujući na televiziji Prva, konstatovao da će jednog dana da kažu da je i Vučić uradio kao Tito, "dok ne dođe neko treći".

Vučić je rekao da u budućem parlamentu neće imati nikakvu vrstu straha da kao premijer odgovara nekom iz opozicije.

Svakom ću da odgovorim činjenicama, argumentima, radom, marljivošću i istinom pobeđujem, poručio je Vučić.

On je najavio da će Republička izborna komisija (RIK) u zakonskom roku proglasiti rezultate izbora i da, kada su u pitanju protesti opozicije, ima maksimalno poverenje u nadležne državne organe, bez obzira na to što se na neke od njih vrši nezakonit pritisak.

"Meni je drago kada vidim koliku radost prelazak cenzusa izaziva kod mojih političkih protivnika. Dobitnik uvek traži više i bolje, a gubitniku je uvek neko drugi kriv", objasnio je Vučić.

"Ja sam ponosan na nas rezultat, 1.800.000 glasova i to posle teških reformi. Zahvalan sam građanima Srbije na njihovoj podršci, na snazi i energiji koju su nam dali. Ja ne želim da nipodaštavam naše protivnike i čestitam im", rekao je Vučić i istakao da se sada posvetio pisanju programa i plana vlade".

Kako prenosi B92, Vučić je istakao da je reč o istorijskom i impresivnom rezultatu liste oko SNS, imajući u vidu da u evropskoj praksi nije zabeleženo da je drugoplasirani na izborima osvojio čak 37,5 odsto glasova manje od njegove, pobedničke liste.

On je demantovao bilo kakvu kradu glasova, za šta opozicija optužuje njegovu stranku: "Kažu krađa izbora - šta ste ukrali, ja nisam ukrao ništa. Evo džakova pa brojite".

"Prvi put su svi džakovi sa glasačkim listovima dostupni, nisu u kontejnerima. Važno je da se svaki glas izbroji", rekao je Vučić i dodao da su se svi urotili protiv SNS na Vračaru.

On je naglasio da niko nije sporio izborni rezultat na Vračaru, ističući da će se njegova stranka boriti da pobedi na sledećim izborima.

Govoreći o novoj Vladi, Vučić je ponovio da je Savez vojvođanskih Mađara jedini siguran partner, i da će biti "možda još po neko", ali je sigurno da će u Vladu da uđe "samo sa dobrim ljudima" i da "neće uvoditi svakoga".

On je poručio da zato neće praviti Vladu sa nekim ko samo čeka da mu "zabije nož u leđa".

Vučić je rekao i da će nova Vlada, pored političara, u svom sastavu imati i eksperte i da zna da se neće svi budući ministri dopasti svima.

On je najavio i promene Ustava Srbije, jer zemlja bez toga ne može u Evropsku uniju (EU).

Na pitanje o lošim uslovima u kojima rade radnici korejske kompanije Jura u Srbiji, uprkos državnim subvencijama, Vučić je odgovorio da bi problem, ako postoji, trebalo prijaviti rukovodstvu, jer se njegovim medijskim potenciranjem nanosi šteta zemlji.

Kako je objasnio, to odvraća nove investitore, a nedavno je molio baš korejskog ambasadora da dovede Samsung i neke druge kompanije.

On je poručio da će se boriti i za investitore i za rešavanje problema radnika.

Ja se za radnike borim i boriću se uvek, ali neću da teram poslodavce i investitore, rekao je Vučić, i napomenuo da neće da vodi "ludačku i ludističku" ekonomsku politiku.

Vučić je istakao da će se lično postarati da vidi o kojim problemima radnika u pogonima Jure u Srbiji se radi i da će lično razgovarati sa vlasnicima kompanije.

On je dodao da je danas, posle medijskih napisa o problemima zaposlenih u Juri u Srbiji, naložio ministru rada Aleksandru Vulinu da vidi o čemu se radi i da "to popravi".

Vučić je rekao i da će 1. maja i zvanično biti potvrđena poseta Srbiji predsednika Kine, koja bi trebalo da bude krajem juna.

Skupština najkasnije za mesec dana,brzo potom vlada

Premijer Srbije očekuje konsituisanje skupštine najkasnije za mesec dana, a ubrzo potom i novu vladu.

On je rekao da će Republička izborna komisija najkasnije u idući četvrtak ili u petak proglasiti rezultate, te da će parlament biti konstituisan 20 dana kasnije, a brzo potom i vlada.

"Šta god da bude, idemo u Skupštinu za 20 dana", rekao je Vučić.

On je dodao da opozicione stranke "prave cirkus" sa izbornim rezultatima kako bi odložile formiranje pokrajinske vlade.

"Ajde da idemo malo u cirkus, da ne idemo odmah u pokrajinsku vladu. To je više političko koprcanje", rekao je Vučić.

On je ukazao na činjenicu da se bune i prete stranke koje zajedno imaju 15 do 17 odsto glasova, što je nekoliko puta manje nego što ima SNS.

Upitan da li se sada oseća kao politički džin, odgovara odrečno i ističe da se oseća kao čovek koji je dobio podršku naroda.

Istakao je da je važno da nemamo cirkus u državi, a da se nada da ga neće biti ni u parlamentu, gde će, inače, rado svima na sve odgovarati.

"Ponosan sam na naš istorijski i impresivan rezultat"

Ponosan sam na naš izborni rezultat, izjavio je večeras Vučić i istakao da je lista oko SNS osvojila 1.800.000 glasova i to posle teških reformi.

Vučić je u istakao da je reč o istorijskom i impresivnom rezultatu, imajući u vidu da u evropskoj praksi nije zabeleženo da je drugoplasirani na izborima osvojio čak 37,5 odsto glasova manje od njegove, pobedničke liste.

On je rekao da je ponosan i na građane Srbije koji nisu naseli na "laka rešenja", već su glasali odgovorno.

Demantovao bilo kakvu krađu glasova, za šta opozicija optužuje njegovu stranku:

"Kažkvu krađa izbora...ššta ste ukrali, ja nisam ukrao niššta. Evo džažkova pa brojite. Prvi put su svi džžakovi sa glasačkim listovima dostupni, nisu u kontejnerima. Važžno je da se svaki glas izbroji", rekao je Vučić.

Dodao je da ima maksimalno poverenje u nadležne državne organe, uprkos nezakonitom pritisku koji se vrši na neke od njih.

Rekao je da me razume proteste stare vlasti sa Vračara, jer niko nije osporio rezultate na toj beogradskoj opštini.

Vučić je ocenio da ti protesti zapravo govore o tome da su oni uplaššeni zbog činjenice da su njihovi odbornici podmitljivi.

"Mi im čestitali na pobedi, imaju ubedljivu pobedu zajedno sa Radulovićem. . . Šta je razlog za protest? Razlog za protest je taj što je onaj koji bi opet da daje mami pare sa opštinskog računa rekao da postoje pritisci da njihovi odbornici budu podmićeni. Oni umesto da viču sebi da su lopovi, viču... znate već ššta", rekao je Vučić.

On je dodao i da su lošše liste SNS na lokalu u dobrom delu Srbije spustile rezultat liste oko SNS na republičkom nivou za tri ili četiri odsto, dok je republička lista na tim mestima podigla lokal za desetak procenata.

"Pobedili smo ih u Subotici, Valjevu, Vranju, Inđiji i u mnogim drugim mestima", rekao je Vučić.

Na opasku voditelja da je ostavljao utisak da je teško podneo to što nije osvojio Vračar, Vučić je uzvratio:

"To ste po meni videli. . . ? Činjenica jeste da su našši ljudi koji su se borili za Vračar to teško podneli, ali borićemo se i dalje i pobedićemo ih sledeći put".

Ne pada mi na pamet da budem predsednik Srbije

On je odbacio spekulacije da će se sledeće godine ići istovremeno na predsedničke i parlamentarne izbore i izjavio da se neće kandidovati na predsedničkim izborima, iako je uveren da bi pobedio.

"Ne pada mi na pamet da budem predsednik Srbije. Neću da izlazim na predsedničke izbore. Meni je narod dao poverenje da budem predsednik vlade", rekao je Vučić.

On je odbacio spekulacije da će se sledeće godine ići istovremeno na predsedničke i parlamentarne izbore.

"Zašto bismo išli na parlamentarne izbore, dobili smo mandat na četiri godine", rekao je Vučić.

On je dodao i da bi sigurno pobedio na predsedničkim izborima i to sa mnogo boljim rezultatom nego što je SNS postigao na parlamentarnim.

Nisu ovo 90-te,ni Parovi, ni Farma

Vučić je zamerio jmedijima što špekulišu samo o tome ko će biti vladajuća koalicija, ko ući u novu vladu, a niko ne pita kakve će biti vladine mere.

On, kako je rekao najradije govori o novim proizvodnim pogonima i novim zapošljavanjima, izvadivši pritom pakovanje slanine koju je proizveo Mitros, doduše, rekao je, ne još uvek od naših svinja, ali uskoro će biti i toga.

"Imamo 13,6 milijardi deficita zaključeno sa aprilom, a planirano je 70 milijardi. Naše javne finansije dobro stoje, ako završimo povoljno četvrtu reviziju sa MMF-om imaću pravo da im tražim povećanje plata i penzija. Bili smo disciplinovani, ozbiljni i odgovorni", kazao je premijer.

Najavio je da će sledeće sedmice imati zvaničnu potvrdu od međunarodnih finansijskih institucija o povećanju prognoze rasta BDP-a za Srbiju na dva odsto.

"Imamo najzdraviji rast, zasnovan na investicijama i izvozu, a ne na potrošnji. Tek sledeće godine sa većim platama i penzijama možemo da očekujemo i rast na osnovu potrošnje", rekao je premijer. i dodao da ipak ostaju teške "stvari" koje treba rešiti u narednom periodu i kao primer naveo javni sektor i reforme javnih preduzeća.

"Sa tim smo počeli, ali se slažem sa Pavlom Petrovićem iz Fiskalnog saveta da to još nije dovoljno dobro", rekao je.

Najzad, kazao je premijer, pitanje i šta ćemo raditi sa ovih 11 preduzeća u restrukturiranju, kod kojih zaštita države od poverilaca prestaje 31. maja.

Ovo, dodao je, nije 90-ta godina.

"Ovo nisu ni Parovi ni Farma", rekao je i novinarima uopššte i voditeljima emisije zamerio što ga ne pitaju kakve će mere biti, već ih samo interesuje ko će biti u koaliciji i ko će biti u vladi.

"Država za naredne četri godine ima jasan put, evropski put, i saradnju sa Ruskom Federacijom. Taj put treba da bude put vrednog i marljivog rada", rekao je premijer istakavši da veruje u ozbiljnost ljudi u Srbiji.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: "Izjave decenije"

Post od Bibliotekar »

Slika

:ugeek:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: "Izjave decenije"

Post od branko »

Vučić: Nije smak sveta ako ja ne formiram Vladu, Srbija ne može nazad

Nije smak sveta ako ja ne budem formirao vladu, rekao je u ponedeljak mandatar Aleksandar Vučić u razgovoru sa novinarima i poručio da je jedino važno da Srbiju niko ne može da vrati unazad.

On je, odgovarajući na pitanja o poslednjoj izjavi da će vladu možda formirati neko drugi, ponovio da će, ako on ne uspe da formira vladu kakvu želi, u prvoj polovini avgusta, to uraditi neko drugi.

Ključno je, rekao je, da vlada koju formira sprovede određeni program i mere, kako bi naredne četiri godine u Srbiji bile “godine radosti”. Vučić je ponovio da ga ne interesuje predsednička funkcija, niti želi da pravi političke kalkulacije, iako bi na tim izborima, prema poslednjim istraživanjima, pobedio.

“Neki ljudi uvek polaze od sebe, kritikujući vladu koju vodim kažu da bi se kandidovao za predsedničke izbore zato što bi oni to uradili”, rekao je Vučć.

On je naveo da istraživanja pokazuju da bi, kao predsednički kandidat, pobedio u prvom krugu, a da bi i u drugom, bez obzira da li je protivkandidat Vojislav Šešelj, Saša Janković ili Vuk Jeremić, odneo pobedu sa 66:33.

“Nikakav problem, ali ja to neću da radim, mene to ne interesuje”, rekao je i istakao da ga zanima jedino da od Srbije napravi modernu zemlju.

Da li bi išao na prevremene izbore da je znao da će biti toliko “muke” s formiranjem vlade – na to je pitanje Vučić rekao da su izbori uvek dobro rešenje kad se sumnja da postoji “raspolućenost” u društvu, ali je poručio da se ne treba plašiti volje naroda kad ste radili ozbiljno, dobro i odgovorno.

“Ovaj posao nije lak, neki od tih ljudi koji kukaju imaju deset puta veće plate od mene, ali ja ovo radim da nesto ostane za Srbiju, a da će biti lako, znao sam da neće”.

“Nikakav smak sveta nije ako ja ne formiram vladu, važno je da Srbiju ne mogu da vrate u vreme užasa”, rekao je Vučić.

Kako je rekao, tek sad ćemo se vratiti u 2008, i zato, dodao je, neće da dozvoli “tim ljudima da nas vode po sistemu “lako ćemo”.

“Po čemu su oni bolji, pametniji, je l” su bolju školu završili, koji fakultet, koje jezike govore, šta to rade bolje, koliko sati dnevno rade svi ti iz te lažne elite ili kvazi elite”, upitao je Vučić.

Upitan ima li pritisaka u formiranju vlade, rekao je da je Srbija dovoljno snažna i da se podrazumeva da mnogi priželjkuju značajniji uticaj na Srbiju.

To, kako je naveo, nije od juče, jer nekada su vlade u ovoj zemlji birali tajkuni.

“Danas to ne mogu, ni oni ni neko sa strane”, poručio je Vučić dodajući da danas o tome odlučuju građani.

Ljudi ne treba da brinu, neće biti preveliki problem, a koja će personalna rešenja biti to je manje važno, zaključio je.

Na pitanje da li bi “ustupanjem” mandata nekom drugom izneverio građane koji su glasali za njega, on je odgovorio da to jeste jedan od problema sa kojim se suočava u ovom trenutku, ali:

“Srbin sam, rođeni Beograđanin i ko god da je na vlasti ne mrdam odavde i nikog se ne plašim”, rekao je i primetio da oni koji su mu pretili, i najavljivali i da će ga sačekati na izložbi, samo su bežali od njega gde god da su se sreli.

A zašto je važno da vlada bude formirana u prvoj polovini avgusta, rekao je da Srbija treba da prođe šestu reviziju MMF u drugoj polovini tog meseca, te da će u tom periodu imati posete i razgovore sa najvišim američkim, ruskim i kazahstanskim zvaničnicima.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: "Izjave decenije"

Post od branko »

Zamene teza i ostali trikovi.... „pijanac“ je zapravo glumac

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić osudio je napade na novinare na mitingu organizovanom u danu kada je polagao zakletvu, ali je istovremeno opravdao primenu fizičke sile prema onima koji su, kako je naveo, došli da provociraju i izazivaju nemire. Za nasilnike koji su fizički udaljavali nepoželjne građane, uključujući i novinare, sa skupa SNS-a rekao je da su „sprečili masakr“, ali da će odgovarati oni koji su eventualno udaljili novinare i napali jednu ženu.

Slika

U prilog tezi da je reč o provokatorima, Vučić je pokazao jednu fotografiju na kojoj se vidi mladić koji izgleda kao pijanac. Reč je o Marku Radosavljeviću, koji je uz novinarku Danasa i fotoreportera Tanjuga, brutalno, fizički udaljen sa sa skupa SNS.

„To su DOS-ovski batinaši. Oni su hteli da izazovu masakr, a onda su ih neki sklonili da taj veliki masakr ne bi napravili. To su DOS-ovski batinaši. Evo to je ovaj. Evo ja da vam pokažem. To je taj čovek. To je jedan od DOS-ovskih batinaša, koji je i tog dana na ulicama bio i koji je sprečavao ljude... tog dana je bio na ulicama i pokušavao da izazove najteže moguće incidente“, rekao je Vučić pokazujući fotografiju mladića koji izgleda kao pijanac.

Nakon konferencije za novinare na svom fejsbuk profilu oglasio se Marko Radosavljević koji tvrdi da je reč o njegovoj fotografiji iz predstave u kojoj je kao glumac- amater igrao pijanca.

Fotografija se inače nalazi na njegovom fejsbuk profilu u albumu pod nazivom „iza kulisa“.

Činjenicu da je predsednik države njegovu fotografiju pokazivao na konferenciji za novinare, Radosavljević je ocenio izuzetno opasnom „za sve nas“.

„Ej, ja, koji sam najobičniji građanin, bez ikakvog uticaja na bilo koja dešavanja na nivou države, jer nemam baš nikakvu vlast, postadoh preko noći vođin arhineprijatelj!“

Fotografiju su inače prethodnih dana objavljivali svi mediji koji otvoreno podržavaju vlast uz precizne informacije u kojoj osnovnoj školi Radosavljević radi kao učitelj.

Objavljen je i video snimak na kojem se vidi kako Radosavljević neposredno pre skupa SNS-a u Beogradu stoji u grupi koja uzvikuje „Vučiću lopove!“ dok su pored njih prolazili simpatizeri SNS-a.

Radosavljević, koji je sudeći prema njegovom fejsbuk profilu simpatizer Demokratske stranke, pristalicama SNS-a je uz aplauz dobacivao:

„Bravo građani prvog reda! Uspeli ste u životu! Bravo!“

Na snimku se vidi i da je Radosavljević bio prisutan u Tezarijskom prolazu u trenutku kada su aktivisti SNS-a grubo sprečili prolaz grupi građana okupljenih u neformalnom pokretu „Protiv diktature“. Ni na tom delu snimka ne vidi se ništa što bi govorilo u prilog tvrdnji da je pokušavao da izazove „najteže moguće incidente“.

Radosavljević je najavio tužbu protiv medija koji su objavljivali njegove fotografije, ali i da će „izgleda jedan običan građanin morati da podnosi tužbu za uvredu časti i duševnu bol direktno protiv predsednika države“.

Vučić kaže da je sprečavanje nasilja po zakonu zadatak obezbeđenja koje je, kako je naveo, moralo da izbaci provokatore da bi se izbegao masakr, nemiri.

Činjenica je međutim da po zakonu samo policija može primeniti silu i ograničiti kretanje građana. Takođe, osobe koje predsednik naziva “obezbeđenjem zakonito prijavljenog skupa” nisu po zakonu nosili jasna obeležja da su pripadnici redarske službe. Redari su po zakonu dužni da u slučaju incidenata pozovu policiju jer je samo ona ovlašćena za poslove zaštite bezbednosti ljudi i imovine na javnim skupovima.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: "Izjave decenije"

Post od branko »

Profesor Miodrag Zec gostovao je na televiziji N1 i govorio na aktuelne društvene i ekonomske teme. Zec je tako dao viđenje konstantnih grešaka koje kao društvo pravimo.

„Znate, stalno se izostavlja pitanje kompetencije upravljanja javnim sektorom. To se jednostavno zaboravi. Počevši od poplava. Mi se jednostavno uzbudimo, nešto se desi, a posle se ne pitamo zašto se to desi i ko je kriv. I nismo mi društvo koje uči iz negativnih iskustava. Nama se uvek sve stvari ponovo dešavaju. Jedino što je to uzbudljivo da stalno pada crep na glavu, a ti nećeš da se popneš da crep popraviš.“
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: "Izjave decenije"

Post od branko »

Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: "Izjave decenije"

Post od Bibliotekar »

Slika
Acriter et Fideliter!
Slika
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gosta