Predizborne kampanje

Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Predizborne kampanje

Post od branko »

Bajatović: Dačićevo izvinjenje za novo poverenje

BEOGRAD - Potpredsednik SPS-a Dušan Bajatović izjavio je da je lider njegove partije Ivica Dačić izvinjenjem za ponašanje te stranke tokom 90-ih godina želeo da poruči da je svestan stranačkih grešaka iz tog vremena.

"Postoje stvari kao i u svim drugim periodima, koje nisu bile dobre i koje će imati svoje posledice. Pretpostavljam da je Dačić mislio na sve ono što nije bilo dobro u politici SPS-a, kao što je bilo u periodu pre toga, a i posle 2000. godine", kazao je Bajatović za "Press".

On je kazao da su "neke stvari loše urađene i zbog toga postoje društvene posledice".

"Ovakav Dačićev pristup svemu tome jeste želja SPS-a da kaže da mi znamo gde smo grešili, ali zato znamo i koje su stvari bile dobre. Ostajemo relevantan politički faktor u Srbiji i kao takav želimo da uspostavimo novo poverenje svog biračkog tela", rekao je Bajatović.

On je naveo i da je pitanje "koliko te stvari koje su se dešavale 90-ih godina pripadaju isključivo SPS-u i kolika je u svemu tome lošem bila uloga i opozicionih stranaka".

Govoreći o postizbornim ambicijama, Bajatović je kazao da očekuje da socijalisti u budućoj vladi imaju više ministara nego danas i da Dačić bude novi premijer Srbije.

Takođe, Bajatović očekuje i da će na narednim izborima njegova stranka osvojiti između 20 i 45 mandata u srpskom parlamentu ako bude nastupala u koaliciji sa JS i PUPS-om.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Predizborne kampanje

Post od branko »

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Predizborne kampanje

Post od aleksey »

 
BARON MINHAUZEN U SRBIJI - LETA GOSPODNJEG 2012.
(Tekst blogera Filipa Mladenovića na B92.net. Vredi pročitati)
PRVOAPRILSKO BARONISANJE SRBIJE!
Filip Mladenović RSS / 30.03.2012. u 22:47

ZA BOLJI ŽIVOT
Svake četvrte godine, a ponekad i prekovremeno, čuveni baron Minhauzen doleće u Srbiju i - baroniše najmanje mesec dana, dok traje kampanja. Baronisanje, u javnosti poznatije kao izbori 2012, evo već petnaestak dana se razvlači po medijima.

Apsolutni pobednik dosadašnjeg baronisanja je tzv. URS sa svojim pulenom koji se odaziva na ime Branislav Jovanović. Dotični kandidat URS-a iz Niš protekle sedmice još jednom nas je uverio da je svaki izlazak na glasanje zapravo pristanak na prodaju muda za bubrege. U selu Donje Vlase taj barončić „južne pruge" svečano je otvorio most dugačak 7 (sedam), a širok 5 (pet) metara! Taj nazovi most je od armiranog betona, ali nema ogradu. Ipak, to nije zaustavilo B. Jovanovića da svečano preseče vrpcu pred TV kamerama i foto-aparatima.

Da aktuelno baronisanje po Srbiji ima i svoje baronice pobrinula se Jelena Trivan. Svojom najglupljom izjavom u istoriji glasanja na ovim prostorima ( „Budućnost Srbije će se kreirati 6. maja i od građana će zavisiti da li će na vlast doći oni koji su za rat ili oni koji su za mir.") ova visoka funkcionerka DS-a ne samo da je dokazala da zapravo radi za izborni štab SNS-a, nego nam je i otkrila kakva će vlada biti formirana po okončanju baronisanja. U dedinjskim tajkunskim salonima već je istalirana koaliciona vlada DS-SNS, koja će biti instalirana posle đurđevdanskog pojanja, o čemu svedoči i sve nervozniji i crveniji Ivica Dačić.

Na žalost, moj bojkovit (čitaj satiričan) odnos spram aktuelnog baronisanja pokvarila je već spomenuta baronica Trivan. Novinaru jednog tiražnog dnevnog lista mrtva - 'ladna je saopštila da će DS za oglašavanje u medijima izdvojiti od 250 do 300 miliona dinara! U prevodu, između 2,5 i 3 miliona evra!!!

Da su Tadić i Đilas snimili samo jedan jedini spot, u holu pune čekaonice neke bolnice ili doma zdravlja sa rečenicama: „Ljudi moji, evo, planirali smo da za izbornu kampanju izdvojimo oko 3 miliona evra, ali smo odustali. Sav taj novac Demokratska stranka će uplatiti na račun RFZO, da se hitno nabave nedostajući lekovi, pre svega citostatici!", ušli bi u istoriju parlamentarne demokratije u Srbiji. I verovatno pobedili na kraju baronisanja 6. maja 2012.

Ovako, sledi nam najava, koju sam dobio na redakcijskom faksu od Službe za informisanje Gradske uprave Beograda i koja nije prvoaprilska šala: „U nedelju, 1. aprila u 13 časova, predsednik Republike Srbije Boris Tadić i gradonačelnik grada Beograda Dragan Đilas obići će farmu muznih krava i prisustvovati početku prolećne setve kukuruza na imanju PKB korporacije a.d.

NAPOMENA: obezbeđen prevoz za novinare u 11,30 časova ispred zgrade Starog dvora (Dragoslava Jovanovića 2).
Što je najgore, čak i ovakve izjave i ovakva izborna kampanja u Sorabiji strahovito uspeva da uhvati koren među biračkim telom.
Što samo govori o nama (biračkom telu). :(
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Predizborne kampanje

Post od aleksey »

 


Uputstvo za upotrebu:

1. Kopirati na svoj desktop
2. Do 06. maja gledati barem 3 puta na dan
3. Poželjno je dnevnu dozu i povećati (čak i višestruko)
3. Pozitivno deluje na moždane ćelije.
4. Smanjuje napetost, osećanje neizvesnosti, gorčinu u stomaku i nervozu u (barem) sledećih 4 godine.
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Predizborne kampanje

Post od branko »

=)) =)) =)) :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Predizborne kampanje

Post od Upravnik »

Ako posle ebenje nema kaenje (a dokazano da nema), te da se ne bi gorko kajao 4 godine, pazi kako ćeš 6. maja da ebeš. :D
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Palma
Postovi: 3582
Pridružio se: 07 Jan 2011, 00:48

Re: Predizborne kampanje

Post od Palma »

Bregovićeva „oda Tadiću”

Kompozitor Goran Bregović obradio je hitmu Evropske unije „Odu radosti”, koja će u predstojećoj predsedničkoj kampanji pratiti lidera Demokratske stranke Borisa Tadića.

Poznatu kompoziciju Ludviga van Betovena, u skladu sa Bregovićevim stilom, izvodiće trubači. Kompozicija je Bregovićev poklon Tadiću. Poslušajte.

Svemu mogu da odolim osim izazovu!
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Predizborne kampanje

Post od branko »

Moraću ovu muziku u nekoj predstavi iskoristiti. =))
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Predizborne kampanje

Post od branko »

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Palma
Postovi: 3582
Pridružio se: 07 Jan 2011, 00:48

Re: Predizborne kampanje

Post od Palma »

Ovakvu kampanju još niste videli u Srbiji!

Kampanja za opšte izbore ozbiljno se zahuktala, a većina stranaka lansira već drugu "partiju" predizbornih TV spotova.
Manje stranke očigledno nemaju dovoljno novca za finansiranje emitovanja spotova na televizijama sa nacionalnom frekvencijom, pa smo možda zbog toga bili uskraćeni da vidimo ova dva šaljiva spota Pokreta radnika i seljaka.

Radnja prvog spota odvija se na pijaci i ima jasnu poruku "ne u EU", a drugi je dosta zagonetniji.



Svemu mogu da odolim osim izazovu!
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Predizborne kampanje

Post od branko »

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Palma
Postovi: 3582
Pridružio se: 07 Jan 2011, 00:48

Re: Predizborne kampanje

Post od Palma »

PLAĆENI PREDIZBORNI PROSTOR:
Mozgalom átalakítani pörkölttel


Dragi čitaoci, dobili smo pre par dana poslovni predlog od gospodina Tibora Vácija za zakup medijskog prostora u svrhu predizborne kampanje u zamenu za tri kile domaćeg kulena i jednu Mađaricu. Ponuda koja se ne odbija.

Predstavljamo vam političku viziju uvaženog gospodina Vácija i njegovog Pokreta za praprikaš!

Poštovan glasač,

Zovem se Tibor Váci i želim da predsztavim sebe i program Pokret za preporod Paprikaš. Dopadneš idelogyja, zaokružiš ti broj 11 (jedanaeszt), glaszaš i miran Telep.


Naž je slogan: Dobar Magyar – Szrbin nije loše.

Slika

Prvo upozna živalj zámnom. Rođen ja sam 1 auguzta 1960. godina u Gunarošu na najveđi Mađarszki praznik Sveti Đula Mešter. Moji otac Czaba i onjuk Ilonka, po zanimanje klompućari bili jako siromašan. U stanju teška oskudico majka često pravila paprikaž i pazulj od drveni ostatak klompe kojezmo od miložte zvali – klompaš i klompulj. Lepo szmo živeli i to malo žto imalo da skuvamo pojesti bilo srczem napravilo.

Nažaloszt u proleđe 1970. moga otacz piroš komuniszto odvode na Golo Otok zato žto on prilikom poseta Broza uzvikivalo parola “Tito vrđi žito!” Tamo Czaba i uginulo, a nedugo zatim i moja onjuk. Ošamuđen tugom i Kečkemetskom pálinkom, odlučan sam rešio da odem u Kanjižo i zamonašim se u parket servis. Tamo ja sam otkrilo moj smisao života. Parket i moja rumen ćuftitza hèhè – supruga Hajnalka. Zajedno szmo otvorili parketazzo radnja. Moja szupruga ponekad kazala: Dobar glasz širi polako, loše vrlo brzo. Požtuje taj möto i mušterija veoma zadovojan. Godinu dana kasznije Ježus Hriszt blagoszlovilo je porodico Váci malim Tivadar bačijem. Tivadar sada ima 32 godina i nije oženilo. Završio je on srednja škola za koszmetičar „Petefi Šandor“, szmer brkovi, ali trenutno raznoszi gajbe preko omladinszka zadrugaš. Požten Mađaro radan porodico.


Slika

Politika mene nikad nije zanimalo. Moj prvi dodir sa politikom bio jož davna 1993. godina. Tada je za vreme puš pauza snimanja Minimaksoviszije sa doktor Vojizlav Šešelj, bivža minisztarka za socijalna pitanja Margit Savoviđ pohaszalo oralno zadovojstvo. Bilo je to traumatičan izkusztvo. Međutim, poszao krenulo sve nepovoljnije u skorije. Ceger prazno, tojaš dvadezet dinar, debreciner dvezta a kulen nema – banda sve pokralo. Država unižtila malo preduzeđe, dašzbina velika i ne može da ima plusz bilansz. Jednom redžju – najedilo. Tako – Tibor preko dana hoblovala parketaš a uveče pužta minimal u nođni klub u Szenta da plati doprinosz za pensziju. Težko Magyar živi u Vojvodina. Zato napravila partija za Paprikaš preporod jer smatraš da kad Magyar bude rumen, Szrbin ima zlata grumen.

Prestaviđu program naž sa tačkama.


1. Ekologyja.
Čiszt vazduh – Smanjiđemo emisziju žtetnih gasova tako žto uvede poveđanje poreszke dašzbine za vozilo velika kubikaš i spreči Vojislav Kožtunica da jede podvarak.
Bistra voda – Gybar da ne baca u Tisá i ostala vodotok, visok kaszna komunalno nego požalje na Kösovö preko fonda za pomođ tamožnjem življu.
Plodan zemljište – Vojvodina ima plodan zemjište. Pitaš zažto? Odgovor je jednoztavan. Ogroman količina kvalitetan fekalija koje pođubri zemlja. Planira da uplatiđemo Đerđu Balašu seriju koncerata širom Szrbija. Gde Panonzki mornar zasere, tu nasztaje crnica.


2. Izlasz na more
Tiha patnja uvek izjedala Mađar žto nema more. Predmet podszmeha je često bilo od Srbina szprdalitza: „*ebe se tebi žto Mađarska nema more, ha-ha.“ Viže nema ni Szrbija more kao žto je poznato löl. Takozmo napravili projekat koji omogući da letuje zajedno Milorad i Zoltán na Panonskom primorje. Ako uložimo novaca da se potopi malo Vojvodina, podružje Bačka, može da napravi atraktivan turisztičan destinacija: Bački Petrovac na moru, egszotičan osztrvo Mali Iđoš, Gajdobra beach i tome sližno. Tu szam prepoznalo potenczijal.


3. Natalitet
Opžte je poznato da u Srbija vlada bèla kuga. Uvoszom jeftina radna snage sumnjivog moral iz Zigotčvaroš, poveđamo prirodni priražtaj i sprečiti teszkobom nateran građanin ruralnih predela da sztupa u vanbračan zajednico sa domađom i divljom životinjom. Takođe, na ovaj način spreči izumiranje pojedini životinjskih specija i njihova migracija ka Rumunija i Bugarszko, žto je posledica decenijama potiskivan seksualan nagon tamožnji sztanovnižtvo kako na primer u opžtinama Vladičin Vonj, Babin Rčkerek i Szrpska Crnja .


4. Privreda i novci
Nije sumnja da privreda treba szamajac a to znači friška bizsinisz ideja koju ja vidim u reciklaži pokojne sztoke i živinčad od čija masnođa može pravi krema za išijaz i reuma. To znači nova radno mezto i privlači szapadni kapital jer je Szrbija zemlja iszuzetno bogata reszurszom – mršöm i tzrkotinom, narožito Ćuprijski basen koji predviđa eskszplaotatziju dezet godina. Takođe, velika buduđnost je indusztrija klompi požto Mađarszka vlada daje kredit fraj za razvoj szvesti međunarodan zajednico o klompi kao sredsztvu od natzionalnog značaja Mágyarskog življa.


5. Ljudszka prava
Kao žto svaki Rom ima zakonsko pravo na karton kućico, pacov dve kile i fauna različitih egzotičnih bakterija u dvorižtu, tako i Mađar traži svoje pravo. Pravo na brkove, na nošenje bèla čarapa na cipelo, na mađarszki fúdbal i pravo na vožnju Apenac u klompama bez kazni. Nižta viže od toga mi ne ižtemo. I da po potrebi može odigra czardaš na gradskom trgu bez da državo upali sirena za opasnoszt.

To je naž plan za preporod i hođemo da glasač zna da bez zdrava junico nema dobar ribiđ a kad ribiđ softano – prszte poližeš. Daj svoj glasz da Szrbija dobro najede!


Slika

Za kraj, ako naš Mozgalom ne uzme cenzusz, želi da podeli stari kulinar reczepat poroditza Váci za klompoš:

Klompoš – priprema
1
Na zagrejano ulje pržiti izeckani luk
dok se ne dobiješ sztaklasti izgled,
spustitiš veđe komade klompe
/ prilikom przenja klompa se iskidati/,
posuti začinima i na tihoj vatri,
uz dolivaš vode da ne zagori,
dinstataš klompa da odmekne.
2
Kada je đon mekano, razmutiš kažiku
bražna u malo vode i szpustitiš u sud
da proprcka. Crno vino doliješ onoliko
koliko je potrebno da se dobije
gustina klompaša. Pustiž da sve zajedno
malo prokrčka i dok toplo klompaš hèhè.
3
Služiš uz klompir salatu.

Ako je oskudico za vino, može umesto voda iz mutno Tisá.

Prijatan!


(Preuzeto sa Tarzanije)
Svemu mogu da odolim osim izazovu!
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Predizborne kampanje

Post od branko »

=)) =)) =))
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Predizborne kampanje

Post od branko »

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Palma
Postovi: 3582
Pridružio se: 07 Jan 2011, 00:48

Re: Predizborne kampanje

Post od Palma »

OTVORIO SE: Dačić bogato častio romske svirače u Leskovcu!

U čast predsedničkom kandidatu SPS-a Romi zapevali: "Ovo je moja kuća, živeo sam tu, ovo je Srbija, Dačić voli nju". Ministar policije uzvratio podebelim svežnjem novčanica koji mu je dodao savetnik Ivica Tončev.

Svemu mogu da odolim osim izazovu!
Korisnikov avatar
Palma
Postovi: 3582
Pridružio se: 07 Jan 2011, 00:48

Re: Predizborne kampanje

Post od Palma »

Maj maj skoro će

Svemu mogu da odolim osim izazovu!
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Predizborne kampanje

Post od Bibliotekar »

A nakon dvostrukog debakla sa od strane RRA zabranjenim predizbornim video-spotovima LSV, evo i najnovijeg, te za sada objektivno i najinovativnijeg reklamnog spota u srpskoj predizbornoj kampanji 2012:



Melodija koju svira g. Nenad Čanak je znamenita antifašistička pesma „Mlada Vojvođanka”. :)
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Predizborne kampanje

Post od aleksey »

RRA o zabrani spota sa tamburicom
Izvor: Beta

Novi Sad -- Zamenik predsednika Saveta RRA Goran Karadžić kaže da će to telo u sredu razmatrati predlog da bude zabranjen novi predizborni spot LSV.

Karadžić je rekao da je kao i na prethodna dva spota LSV i na ovaj stigao prigovor.

Precizirao je da je jedan građanin iz Novog Sada uputio predstavku pošto smatra da spot u kom lider LSV Nenad Čanak na tamburici svira pesmu iz Drugog svetskog rata "Mlada Vojvođanka" predstavlja poziv na terorizam i na rat.
Pročitah ja ovo par puta, pa još uvek ne verujem da li je u pitanju "skrivena kamera" na mom kompjuteru, ili smo mi stvarno otišli u ... Honduras.

Pazi još jednom:

...spot u kom lider LSV Nenad Čanak na tamburici svira pesmu iz Drugog svetskog rata "Mlada Vojvođanka" predstavlja poziv na terorizam i na rat.

=)) =)) =))
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
tanja
Postovi: 401
Pridružio se: 08 Dec 2010, 13:15
Lokacija: Senta

Re: Predizborne kampanje

Post od tanja »

Pa ti Aleksa ne znaš da je mlada Vojvođanka bila teški terorista i ratni huškač??!! 8-}
The only difference between a good day and a bad day is your attitude.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Predizborne kampanje

Post od Bibliotekar »

Jošte nismo u Honduras otišli, dragi moj g. Aleksey (premda nam nije mnogo falilo!) - Savet Republičke radiodifuzne agencije (RRA) odbacio je na današnjoj sednici zahtev za zabranu novog predizbornog spota Lige socijaldemokrata Vojvodine kao neosnovan. :)

Evo i direktnog linka do odnosne vesti:

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ak ... a-spot-LSV

Haj, nek se čuje čuje,
Haj, nek se zna,
Da je mlada Vojvođanka
RRA pobedila!


:lol:
Acriter et Fideliter!
Slika
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju