Demokratija "made in USA"

Odgovori
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Demokratija "made in USA"

Post od Bibliotekar »

Tako što sam u njenoj biografiji pročitao da je Bramanka. A da bi to bila morala je i mora da ispuni pet uslova. Među njima je pak naročito intrigantan onaj koji se zove Śīla.

Slika
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Demokratija "made in USA"

Post od Upravnik »

Eeeeee... sećam se starih dobrih vremena kada je naša Kudeljara radila punom parom i kada si levo i desno pored puta za Tornjoš imao ogromne table zasađene indijskom konopljom.

Slika
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Demokratija "made in USA"

Post od Bibliotekar »

Eh, kada se samo prisetim kako smo Branko i ja još onomad, u prvoj godini pozivno-usmerenog obrazovanja, zajedno sa našim kolegama i koleginicama iz škole išli da vežemo konoplju upravo na jednoj od tih tabli! Ja sam, po savetu starijih, na svu sreću, poneo tada i rukavice! Stabljike suve konoplje prosto su grebale ruke pri ručnom vezivanju snopova... #-o

No bez obzira na te naše tegobne uspomene iz mladosti, treba bez okolišenja priznati da konoplja zaista predstavlja jedinstvenu biljku koja bi mogla sama da reši većinu problema na planeti – naravno, ukoliko bi bila racionalno primenjena.

Konoplja se kao sirovina, polufabrikat ili fabrikat može koristiti u preko 50.000 različitih finalnih produkata, te je njena kriminalizacija zaista predstavljala jednu od ultimnijih manifestacija ljudske gluposti. Ova je biljka zahvaljujući svojim biološkim odlikama, naime, kadra da bez iole zahtevnije agrotehnike čoveku pruži enormno mnogo toga – od odeće, preko lekova, građevinskog i konstrukcionog materijala i pokućstva do goriva. Ona definitivno predstavlja veliku pretnju po mnoštvo gigantskih korporacija koje kontrolišu energetiku, zdravstvo i hemijsko-procesnu industriju, pošto bi njena legalizacija za dotične kompanije značila pad profita.



Tim više raduje činjenica da je oktobra 2013. u jugoistočnom Koloradu nakon pedeset šestogodišnje pauze (sic!) obavljena prva žetva industrijske konoplje u SAD! Usvajanje Amandmana br. 64 o legalizaciji marihuane u parlamentu te američke savezne države omogućilo je, naime, farmeru Rajanu Loflinu da na 55 akri zaseje i uspešno odgaji ovu biljku:

http://www.denverpost.com/breakingnews/ ... rcial-hemp

Direktor Asocijacije za industrijsku konoplju Erik Satinistra je izjavio da se očekuje da će ovaj poduhvat predstavljati samo prvi korak u punoj rekomercijalizaciji konoplje.

Eto, konačno, i neke opipljive koristi od skorašnjeg legislativnog trijumfa američke demokratije. :)
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Demokratija "made in USA"

Post od branko »

Ja sam vezivao konoplju, a ti si je, u obližnjem kanalu pored, pušio s nekom malom crnkom iz mađarskog razreda. ;)
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Demokratija "made in USA"

Post od Bibliotekar »

Malo morgen, ishlapeli konzumetnu dragocjena zraka! Ja sam sve vreme kano primer dajući sekretar odeljenske zajednice i uzoriti član OO SSOJ udarnički sa vrednom i crnokosom Tanjom Č. snoplje vezivao, dok si Ti sa potonjim nam Drugom Direktorom tamburao unaokolo, sve pokušavajući da se u neku od sadenutih kamara konoplje od radne obaveze skriješ!

A da je neko samo pokušao na onoj ogromnoj tabli prepunoj kano barut suve konoplje bilo šta pripali, naša razredna bi ga u onim inherentno demokratsko-pedagoškim vremenima na licu mesta upepelila! :!:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Demokratija "made in USA"

Post od branko »

Ti si bio sekretar odeljenske zajednice? Ja sam mislio da si bio zamenik blagajnika. :))
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Demokratija "made in USA"

Post od Bibliotekar »

Ržeš li nam iznova tu zdušno kano foka nerotkinja? Ta zar si zaboravio da po zvaničnome ustrojstvu odeljenske zajednice blagajnik svoga zamenika nikada nije imao? Uostalom, našoj vrsnoj blagajnici Jagodi T. nikakav zamenik nije ni trebao – vazda je sve sama postizala!
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Demokratija "made in USA"

Post od branko »

Tako mi je nešto ostalo u pameti. No, da se vratimo Amerima.

Rađanje nove industrije

NOVI hit među ulagačima u dionice su tvrtke koje se bave uzgojem marihuane. Cijene dionica nekih kompanija koje se bave ovom proizvodnjom snažno su porasle u kratkom vremenu , što je izazvalo pomamu među ulagačima.

Bruce Perlowin, direktor tvrtke Hemp (Konoplja), čije dionice su u samo tri dana porasle nevjerojatnih 205 posto, kaže da ulagači masovno kupuju dionice tvrtki vezanih uz marihuanu jer žele pronaći "novi Microsoft", prenosi Bloomberg.

Robert Frichtel iz tvrtke Advanced Cannabis Solutions, čije dionice su u posljednjem tromjesečju porasle za 144 posto, kaže da je euforija na tržištu tolika da neke dionice bilježe porast od 1700 posto.

"Potražnja za marihuanom nezaustavljivo raste, svjedočimo rađanju nove industrije“, kazao je Perlowin, inače nekad osuđivani diler marihuane, koji je prošlog mjeseca prodao 12 milijuna dionica svoje tvrtke.

Iako regulatori upozoravaju na mogućnost prevara i gubitaka, ulagače koji su u posljednje vrijeme ostvarili vrtoglave zarade, upozorenja previše ne zabrinjavaju.

Na primjer, cijena dionice GreenGro Technologies, koja pruža medicinske usluge, porasla je 1,714 posto. Cijene dionica Tranzbyte Corp., tvrtke koja prodaje travu u američkom Coloradu, porasla je u samo pet dana trgovine za 310 posto.

Pomama za dionicama počela je nakon što je Colorado legalizirao prodaju marihuane svim građanima starijim od 21 godine, a gotovo istovremeno je New York objavi da planira revidirati zakone kako bi se dopustilo korištenje marihuane kod liječenja nekih bolesti.

Osamnaest država SAD-a trenutno dozvoljava medicinsku upotrebu marihuane. Prema procjenama Bloomberg Industriesa, legalizacija marihuane pokrenula bi industriju vrijednu od 35 do 45 milijardi dolara.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Demokratija "made in USA"

Post od aleksey »

 
Sve nebitne podatke ste ovde objavili: i ko je bio drug član, i ko je bio sekretar, ko je bio blagajnik, kasniji direktor itd. itd.

No, najbitniju stvar ste zaboravili:

Ko je "mala crnka iz mađarskog razreda"? Može i broj telefona, fotografija u bikiniju i slično. :ymdevil:
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Demokratija "made in USA"

Post od Upravnik »

branko napisao:Ja sam vezivao konoplju, a ti si je, u obližnjem kanalu pored, pušio s nekom malom crnkom iz mađarskog razreda. ;)
Vratićemo se Amerima, neće oni pobeći, ali ovo prvo da razjasnimo.
Dakle, ko je ovde pušio? :?

I, da. Ko su Tanja Č., Jagoda T., potonji direktor, mala crnka iz mađarskog razreda...?
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Demokratija "made in USA"

Post od branko »

Ja se jasno sećam Biblija staklastog pogleda, u tričetvrt bermudama, kako s užitkom puši konoplju razmišljajući o rastu sopstvenih moždanih ćelija i jedne male podatne crnke, ne znam joj ime, koja se pribila uz njega, diveći mu se i gledajući golim okom kako mu rastu ćelije. I mi smo se skupljali i gledali kako rastu. Oni su ležali su u nekom zatravnjenom kanalu iako je bilo još jutarnje rose. Šta ćeš? Mladost, ludost. Slika možda i postoji, moram da je pronađem po starim kutijama, ali ne smem da je postavim. Bibli ima "gadnog" advokata, odraće me.

Jedino dozvoljavam mogućnost da sam pobrkao funkcije, njih nikad nisam pamtio, ali ova slika mi je jasna kao dan. Priznaćete da bi i vi ovo zapamtili!

I da, Tanja Č. je Tanja B., a Jagoda T. je Jagoda V. :-B
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Demokratija "made in USA"

Post od Upravnik »

Staklast pogled... tričetvrt bermude... mala podatna crnka... puši (mislim, on puši)... rastu mu moždane ćelije (nisam znao da se to tada tako zvalo)...

Zamišljam sliku i sav sam se naježio. :D
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Demokratija "made in USA"

Post od aleksey »

 
...mala podatna crnka...
I ja isto zamišljam... i isto tako sam se naježio... ;)

P.S. Brankice, kako nekome, koga ovako opisuješ, možeš zaboraviti ime... :? :((
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Demokratija "made in USA"

Post od Bibliotekar »

Stari ljudi pogotova đeca... :roll:

Slika

Čisto, drugovi, da Vi rečem da se u nas ništa pod kapom nebeskom zagubilo nije.

Slika
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Demokratija "made in USA"

Post od branko »

Al' ga napisah, svaka mi čast. Pogotovo ono "ljudskiji odnos među ljudima". Mora da sam i ja bio na konoplji onda.

Nego, stvarno Bibli, kako se zvala ona mala crnka? Jbg, ja zaboravio. Godine...
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Demokratija "made in USA"

Post od Upravnik »

Kako pisac gornjeg teksta zna da je Ivan Ribar bio bled? :shock: :?
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
tanja
Postovi: 401
Pridružio se: 08 Dec 2010, 13:15
Lokacija: Senta

Re: Demokratija "made in USA"

Post od tanja »

branko napisao:Ja se jasno sećam Biblija staklastog pogleda, u tričetvrt bermudama, kako s užitkom puši konoplju razmišljajući o rastu sopstvenih moždanih ćelija i jedne male podatne crnke, ne znam joj ime, koja se pribila uz njega, diveći mu se i gledajući golim okom kako mu rastu ćelije. I mi smo se skupljali i gledali kako rastu. Oni su ležali su u nekom zatravnjenom kanalu iako je bilo još jutarnje rose.
=)) =)) =)) Ako si ti normalan......
The only difference between a good day and a bad day is your attitude.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Demokratija "made in USA"

Post od branko »

Upravnik napisao:Kako pisac gornjeg teksta zna da je Ivan Ribar bio bled? :shock: :?
Imao je nizak pritisak. :ymtongue:
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Demokratija "made in USA"

Post od Bibliotekar »

Mala, vredna i lepa crnka, koja je u paru sa mojom malenkošću vasceli radni dan snoplje oštre konoplje revnosno po žarkome suncu vezivala, zvala se, kao što rekoh, Tanja Č.

A Ti pak, dragoviću, baš kano i ja, nikada na vutri nisi onomad bio, baš kao što nisi ni sada. Stvar je jedino u tome što si Ti zaboravio da si negda vazda spreman bio da sve svoje snage Svetloj Budućnosti dadneš.

Uostalom, baš kao i mnogi drugi, znani i neznani drugovi moji i Tvoji:

Slika

Vreme nosi breme, no uspomena na budućnost stoji, blagodareć kojoj svi mi ovde jesmo naši. Ne dopusti stoga da Tebe, druže, neka budućnost neizvesna, nova, ikada zaplaši. ;)
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Demokratija "made in USA"

Post od branko »

I kakve ovo ima veze sa tvojim zalaganjem za legalizaciju marihuane i pohotnim mađaricama s kojima si istu koristio u jarku?
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju