Demokratija "made in USA"

Odgovori
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Demokratija "made in USA"

Post od Bibliotekar »

Naćulio sam ih dobro, dragi moj g. Alexey. A sada ih dobro naćulite i Vi. Štaviše - otvorite dobro i okice pride.
Za razliku od tvojih Teletabisa, ovi ostali ili priznaju zverstva (pa ih i javno objavljuju - npr. Al Kaida i odrubljivanje glava zarobljenim novinarima) ili ćute o njima i "pokriju se ušima" (ne demantuju ih). Nasuprot tome, Teletabisi uvek i žestoko demantuju da bi oni učinili bilo šta takvo (jer, oni su, Bože moj,.....), sve dok se snimke istih ne pojave na Net-u.
Izvinite, ali to jednostavno nije faktički tačno. Premda se, naime, danas svi u prigodnim, poglavito akademskim raspravama, slažu da je „zverstvo - zverstvo, pa ma ko da ga je počinio” to zapravo uopšte nije tako. Evo Vam i primera: Poljaci zvanično ni dan-danas (svaka čast etički doslednim izuzecima!) neće da priznaju da su počinili zverstva nad nevinim nemačkim civilima u Brombergu tokom „bromberške krvave nedelje” koja se zbila 3. IX 1939.

Slika

U javnom diskursu zatomljeno & prećutano zverstvo nad nevinim nemačkim civilima u Brombergu

Mislite li možda da je to usamljeni primer? Avaj, to nije slučaj. Evo i sledećeg: o egzekuciji zarobljenih poljskih oficira i vojnika u Katinskoj šumi od strane Sovjeta mi danas znamo sve (sad već čak i to da su za taj zločin od strane Nirnberškog suda optuženi Nemci koji blage veze sa celim slučajem nisu imali!). Ali o tome da su Poljaci umorili glađu 17.000 sovjetskih ratnih zarobljenika u konc-logorima Stšalkov i Tuhola u periodu 1919 – 1921 danas gotovo svi (čast etički doslednim izuzecima!) konvenijentno ćute kao zaliveni!

Slika

Sovjetski ratni zarobljenici obitavaju na goloj ledini u poljskom koncentracionom logoru Tuhola

Što je sve (uz nebrojene druge primere!) skupa – za one još uvek selektivno nesenzibilne – etički nedopustivo.

Isto tako za te i takve osobe nije dopustivo ni prećutkivanje činjenice da su upravo izdanci inherentno američke demokratije – kongresmeni i novinari – svetu objavili (i odijum patriotske domicilne američke javnosti na sebe navukli!) postojanje, vrstu i obim nepočinstva u Mi Laju. Izvinite, možda je to Vaše shvatanje američke demokratije drugačije, ali treba javno priznati činjenicu da su ceo slučaj - koji su američka vojska i tada aktuelna američka administracija pokušali da zabašure! – Americi i celom ostalom svetu jasno i glasno pomenuli i sledstvenu validnu etičko-faktografsku evaluaciju slučaja izvršili kongresmen Moris Udal, senatori Bari Goldvoter i Edvard Bruk, novinar Sejmur Herš, i časopisi Tajm, Lajf i Njusvik, te nacionalna TV mreža CBS.

A problem je što to neporecivo dostignuće američke demokratije, na koje bi jedan inheretno američki demokrata poput Tomasa Džefersona npr. bio ponosan, ovde niko pre mene nije bio voljan ni da pomene. :!:
Kada neki Hose, Abdul, Jovan ili bilo koji drugi van USA, napravi bilo kakvo zverstvo na teritoriji svoje zemlje, to je uvek razlog da se Teletabisi "umešaju" zbog "humanitarne katastrofe" i radi "zaštite demokratije i osnovnih ljudskih prava u svetu", da bi, navodno, "svim ljudima obezbedili human i pristojan život". To njihovo "mešanje radi humanosti" obično znači bombardovanje, stavljanje na stranu jedne od zaraćenih strana, svrgavanje režima u zemlji i slično.
Savršeno tačno. Ali i i nadalje stoji činjenica da takvo etički krajnje govnjivo ponašanje uopšte nije unikatno karakteristično isključivo za američku demokratiju! Uzmite sveži primer Francuske, Velike Britanije, Italije... zaključno sa pastoralnom div-demokratijom Holandijom u skorašnjoj invaziji na Libiju. Nepočinstva, naime, jesu inherentno demokratska, ali nipošto nisu specifično američka!

Osnovno pitanje stoga ostaje i nadalje otvoreno: zašto je isključivo američki oblik demokratije nominalno istavljen na stub srama kao jedini prezrenja dostojan?

Ja čista srca i mirne savesti izjavljujem da mi odgovor na njega nije poznat. :?
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Demokratija "made in USA"

Post od branko »

Sigurno da nije isključivo "američki oblik demokratije jedini prezrenja dostojan". Ali ako ja počnem priču o jednoj budali nisam dužan da citiram sve moguće budale na svetu da bih govorio o ovoj. Inače, tvojom logikom, nećemo moći nikog konkretno pomenuti. Recimo, nećemo moći da pričamo o šovinizmu Rac Sabo Lasla jer ćemo morati prvo da pomenemo sve šoviniste ovog sveta.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Demokratija "made in USA"

Post od aleksey »

 
...jer ćemo morati prvo da pomenemo sve šoviniste ovog sveta.
Pri čemu će svi oni biti mnogo gori, ekstremniji i drastičniji od pomenutoga, pa će Resika, na kraju, ispasti "majka Tereza", a ne "lokalni šoća". =))

Upravo je to i ciljana poenta njegovih postova, po starom dobrom običaju i receptu onog poznatog, i njemu toliko omiljenog, muzičko-scenskog dvojca. DakleM, "razvlačiti testo", razvodnjavati, relativizovati .... sve dok sagovornik ne lipše i ne izgubi volju za komunikacijom.

Ali, to je naš Bibli i mi ga i takvog volimo... :ymhug:

P.S. Samo nemoj, molim te, opet istaviti "seci vene" post o prijateljstvu i "ujedanju za srce". To "pali" kod Palme, ali kod mene ne.
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Demokratija "made in USA"

Post od Bibliotekar »

Ali si ga zato baš Ti u zajednici sa još jednom osobom jedino istavio na javni (forumski) stub srama, pripisujući mu apsolutno unikalnu etičku govnjivost - premda ona to uopšte nije!

Logička doslednost i intelektualno poštenje bi stoga zahtevali da ako već nameravaš da govoriš o odsustvu etičnosti (ili o budalama, ili o šovinistima, ili o pokvarenjacima, ili o lopovima & moralnoj žgadiji, itd.) analiziraš individualne slučajeve, ali da pri tome ne imputiraš apsolutnu unikatnost nečemu što je inače opšte i univerzalno! Ako si zaista ophrvan odsustvom etičnosti u demokratiji, zašto nisi otvorio tematski niz upravo takvog naziva? Pa da ređaš i analiziraš u nedogled slučajeve etičko-demokratskih nepočinstava, gadarija i niskosti kojih ima tušta i tma. I kojih ni mi sami nismo lišeni (pogledaj moju malenu natuknicu o našoj inherentno demokratskoj spremnosti na prihvatanje etičke govnjivosti zarad koristi kada smo trgovali zarad privremenih beneficija sa Amerikancima tuđom kradenom robom - slučaj sa avionom Jak-23!).

Nije mi poznato da je ma ko od posvećenika etičke analize u SAD ikada i igde generalizovao slučaj pomenute etičke govnjivosti Jugoslavije, pripisujući jugoslovenskoj demokratiji apsolutnu unikatnuu govnjivost. Poštenje i posvemašnja obaveza objektivnosti nalažu da ni mi to ne činimo spram Amerikanaca! Objektivno - nisu to zaslužili!

Ovakvim generalizovanjem egzemplara neetičnosti stvara se, naime, potpuno pogrešan utisak da je sistem koji su svojevremeno osmislili svakog uvažavanja dostojni oci-utemeljivači autohtone američke demokratije (Džeferson, Hamilton, Vašington, Franklin, itd.) unikatno pokvaren i dostojan svakog prezrenja. Da je u pitanju usrani demokratski bofl Made in USA. Iako to uopšte nije slučaj. Naprotiv!

A što je još gore, o istinskim osobenostima i unikalnostima tog demokratskog sistema mi do sada nismo rekli ni jedne jedine reči. :roll:

P.S: ne brinite g. Alexey - neću ja više o ujedanju za srce. To sam rekao jednom i ne nameravam da se ponavljam. Uostalom, znam ja gde Vam leže istinski slabe tačke. Ak treba bumo mi rajcali po njima. Onak - od srca k srcu. :-*
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Palma
Postovi: 3582
Pridružio se: 07 Jan 2011, 00:48

Re: Demokratija "made in USA"

Post od Palma »

aleksey napisao: P.S. Samo nemoj, molim te, opet istaviti "seci vene" post o prijateljstvu i "ujedanju za srce". To "pali" kod Palme, ali kod mene ne.
Dragi Aleksey, teško se palim ali kad se popalim teško se gasim! :oops:
Svemu mogu da odolim osim izazovu!
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Demokratija "made in USA"

Post od aleksey »

Dragi Aleksey, teško se palim ali kad se popalim teško se gasim! :oops:

Upravo si dobila još jedan veliki plus kod mene :ymhug:
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
tanja
Postovi: 401
Pridružio se: 08 Dec 2010, 13:15
Lokacija: Senta

Re: Demokratija "made in USA"

Post od tanja »

Super vam je ovo sa sićušnim slovima, dobro mi dođe kao provera vida :D
The only difference between a good day and a bad day is your attitude.
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Demokratija "made in USA"

Post od aleksey »

U SAD prisilno sterilisali ljude
Izvor: Beta

Rali -- U američkoj državi Severna Karolina od 1929. do 1974. godine prisilno je sterilisano oko 7.600 ljudi koji su smatrani društveno nepoželjnima.

Većina američkih država je imala programe sterilizacije, koji su primenjivani na ljude koji su smatrani maloumnim ili na drugi način nepoželjnim, a veliki broj njih bile su siromašne crnkinje.

U nekim slučajevima žrtve su imale 10 godina, a mogle su da budu sterilisane i samo zato što se nisu slagale sa školskim drugovima ili zato što su bile promiskuitetne.


Zvaničnici su dobijali pristanak pacijenata ili njihovih staratelja, mada mnogi nisu shvatali šta u stvari potpisuju.

Više na: http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=620501
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Demokratija "made in USA"

Post od branko »

E, baš sam hteo ovo da postavim...
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Demokratija "made in USA"

Post od Bibliotekar »

Bože mili, bajatih li vesti… :roll:

Naši vajni moderni Sorabski news-poslenici izgleda da ne znaju za uistinu poučan i logički egzemplaran pristup kažnjavanju ekstremno violentnih kriminogenih društvenih elemenata poput pedofila i višestrukih silovatelja u čitavom nizu savremenih zemalja tokom moderne istorije, a čija se demokratičnost i nedvosmisleno pozitivni doprinos civilizacijskoj kulturi ne mogu osporiti.

Za njihovu informaciju reći ćemo tek toliko da je Parlament Moldavije, eto, upravo 6. marta ove, 2012. godine, izmenio sadržinu moldavskog Krivičnog zakonika, saobrazno kojoj je uvedena hemijska kastracija kao sterilizaciona penološko-preventivna mera za violentne seksualne prestupnike koji su počinili zločine nad decom mlađom od 15 godina.

Štaviše, 29. februara ove godine je i tadašnji ruski predsednik Dmitrij Medvedev potpisao i time autorizovao izmenu Ruskog krivičnog zakonika, kojim je takođe uvedena kastracija pedofila:

http://lenta.ru/news/2012/02/29/zakon/

U SAD osam saveznih država svojim krivičnim zakonicima potpuno demokratski legitimno predviđa kastraciju (kao vid definitivne punitivne sterilizacije!), a stari, dobri Teksas je u tom pogledu tradicionalni lider, koji se umesto ne uvek savršeno pouzdane hemijske oslanja na neuporedivo robusniju hiruršku kastraciju:

http://www.cga.ct.gov/2006/rpt/2006-R-0183.htm

Ni tradicionalno demokratske evropske zemlje nisu izuzetak: češka, Danska, Švedska I Španija takođe imaju potpuno validne krivične zakonike kojima je predviđena kastracija.

Moje je lično stanovište da su krivični zakonici još uvek previše blagi i permisivni:

Slika

A svima onima koji su zainteresovani za ovu inače neobično intrigantnu temu, toplo preporučujem sledeće naučno delo:

Slika

Nakon njegovog iščitavanja oni će uvideti da izvesni oblici involuntarne legalne sterilizacije ljudskih jedinki uopšte nisu toliko negativni. Dapače – mogu se toplo preporučiti kao pouzdani i efikasni modaliteti rešavanja izvesnih objektivno postojećih socijalnih problema. :D
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Demokratija "made in USA"

Post od Upravnik »

Dragi Bibli, naveo si zakonom predviđene kastracije u nekim državama ali SAMO za pedofile i višestruke silovatelje, sa čim se potpuno slažem.

Ali, za ovo nisi naveo ni jedan primer:
U nekim slučajevima žrtve su imale 10 godina, a mogle su da budu sterilisane i samo zato što se nisu slagale sa školskim drugovima ili zato što su bile promiskuitetne.
Navedi primer bar jedne države na kugli zemaljskoj gde se ovo radilo ili se radi. ;)
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Demokratija "made in USA"

Post od Bibliotekar »

Australija, u Letu Gospodnjem 2010. Savršeno legalno, legitimno i zdravstveno opravdano, te u najboljem interesu deteta, sterilisana je 11-godišnja devojčica. Validna sudska presuda dostupna je ovde:

http://www.austlii.edu.au/au/cases/cth/ ... 10/98.html

Nadam se da ćete nakon ovoga prestati da se ponašate poput politički korektnog noja i početi da odnosno pitanje razmatrate striktno naučno i logički dosledno. :)

Za početak, porazmislite o konsekvencama kvazi-humanizma koji u suštini propoveda ljudsku patnju i mučenje. U razmatranjima pak krenite od genetike i teških genetičkih malformacija koje se šire nekontrolisanom kopulativnom diseminacijom recesivnih malformativnih hromozomskih mutacija.

Siguran sam da će Iskreni Humanista u Vama uvideti svu ispraznost kvazi-humanističkih trabunjanja namenjenih prikupljanju politički itekako isplativih poena. :!:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Demokratija "made in USA"

Post od Upravnik »

... molim još jedan primer sterilisanja deteta od deset godina SAMO ZATO JER SE NIJE SLAGALO SA ŠKOLSKIM DRUGOVIMA.
Samo to tražim od tebe.
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Demokratija "made in USA"

Post od Bibliotekar »

Čim mi Vi predočite dokaze da je narečeno desetogodišnje dete zaista bilo sterilisano isključivo i jedino zbog neslaganja sa svojim drugovima.

Ne verujem bez dokaza nikome, a naročito ne politički korektnim humanitarnim pregaocima i njihovim nebuloznim i ničim potkrepljenim tvrdnjama. Dosta sam se već tendencioznih gluposti u životu naslušao i nagledao. :evil:

U međuvremenu pak pogledaj referentnu pravnu materiju koja se odnosi na nesvrstanu Indiju:

http://reducetheburden.org/?p=1284

A potom i onu koja se odnosi na Južnu Afriku:

http://apps.who.int/idhl-rils/idhl/AfrS00011.pdf

Apropo: indijska Savezna država Radžastan sada nudi čak i automobile kao nagradu za voluntarnu sterilizaciju. Stoga ako želiš jeftino da zameniš tvog „Stojadina” prijavi se za dvojno državljanstvo i ne brini:

http://www.bbc.co.uk/news/world-south-asia-13982031

Ne propuštaj priliku - iskoristi trend dvojnog državljanstva i pribavi sebi nov automobil! Ne zaboravi staru ali još uvek savršeno validnu izreku čika Henrija (Forda) - najbolji automobil je nov automobil! :lol:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Demokratija "made in USA"

Post od Upravnik »

Hehe... stari fazoni.
Znači, ništa!
Što se mene tiče

Slika
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Demokratija "made in USA"

Post od Bibliotekar »

Slika

:)

Slika



Slika
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Demokratija "made in USA"

Post od aleksey »

 
Dragi moj Nešoje,

Kako si uopšte mogao i pomisliti da će tvoja da bude zadnja? :lol:
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Demokratija "made in USA"

Post od Bibliotekar »

Stvarno, Neshoje. Znaš dobro da smo se svojevremeno zavetovali da Politički Korektno Lizoguzje na ovom forumu prođu nikada imati neće. ;)
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Demokratija "made in USA"

Post od Upravnik »

Juna 25. u Los Anđelesu je održana 39. godišnja ceremonija dodele nagrade „Dnevni Emi“ u okviru koje se takmiče najbolji dnevni televizijski programi u SAD-u.
Među nagrađenima je bio poznati holivudski glumac Džonatan Džekson, koji je dobio Emi kao najbolji glumac dramskog serijala za ulogu u projektu „Glavna bolnica“.
Nakon što je objavljeno ime pobednika, Džekson je izašao da primi nagradu i uzdrmao sve koji su bili prisutni kao i milione ljudi koji su pratili televizijski prenos dodele nagrada. Glumac se prekrstio sa tri prsta i zahvalio se kaluđerima na Svetoj Gori Atoskoj koji se mole za celi svet.



Amerika ima definitivno da propadne. :shock:
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Demokratija "made in USA"

Post od Bibliotekar »

Najiskrenija 3,5 minuta u istoriji američke televizije:



Zaista ne znam hoće li ikada ovo biti prikazano na Javnom servisu Srbije. Premda bih veoma voleo, jer sam pošteno platio pretplatu.

A i Džefersonov duh mi govori da bi trebalo. Barem u nominalnoj demokratiji, koja anonsira moje pravo da znam sve.
Acriter et Fideliter!
Slika
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gosta