Ko stoji iza atentata?

Odgovori
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Ko stoji iza atentata?

Post od branko »

Popović: Simović je bio jasan - Ćoravi je Nebojša Čović

Čovek koga je Miloš Simović naveo pod nadimkom Ćoki, a koji je navodno naručio ubistvo premijera Srbije Zorana Đinđića je bivši potpredsednik Vlade Srbije Nebojša Čović, izjavio je danas advokat porodice Đinđić Srđa Popović podgoričkom radiju "Antena M". Čović je danas odbacio kao besmislicu i insinuaciju tvrdnju da je on naručio ubistvo Zorana Đinđića.

"Iskaz Simovića je još uvek potpuno neodređen. Ja mislim da je važno što je on posvedočio da je Tužilastvu za organizovani krminal ispričao ko je sve bio upleten u atentat, ko je znao, ko je naručivao", rekao je Popović "Anteni M".

Na pitanje na koga se odnose nadimci Ćoravi i Ćoki Popović je odgovori da je Simović "jasno objasnio da se radi o Čoviću". Popović je naveo da je posle svedočenja Miloša Simovića lopta u dvorištu Tužilaštva za organizovani kriminal.

"Najgore je odgovarati na besmislene priče i insinuacije. Ako je to zaista izjavio advokat Srđa Popović, onda je sasvim izvesno da je on Milošu Simoviću rekao da to kaže. Posle svega što sam doživeo sa Dejanom Milenkovićem Bagzijem, pa i ovoga sada, nemam više šta da kažem na tu temu", rekao je Čović.

Advokat Srđa Popović je objasnio da bi tužilac trebalo da odluči da li će Simoviću dati status svedoka saradnika i da bi se u tom slučaju videlo šta će Simović još reći.

"Ovo je važno što je on (Simović) do sada izneo, ali ja ocenjujem da smo još daleko, jer je to nedovoljno i tu nema mnogo činjenica. To su samo neke načelne tvrdnje", rekao je Popović.

Beogradski dnevnik "Blic" objavio je danas da je Simović pre godinu i po dana dao pisanu izjavu Tužilaštvu za organizovani kriminal u kojoj je kao naručioca ubistva Đinđića naveo čoveka iz vlasti sa nadimcima Ćoravi i Ćoki i da je u tom iskazu navo ime i prezime tog čoveka.

"...Otišao sam na Cerak u kuću kod Mekera (Milorada Ulemeka Legije) da vidim šta treba. Bio sam sa bratom Aleksandrom. Ušli smo u dvorište, tu je bio neko od obezbeđenja i odveli su nas iza kuće u salon za goste. Pitao nas je šta ima, a gestikulacijom pokazao na donji deo uveta da treba da se uradi Đinđ, odnosno predsednik Vlade, Zoran Đinđić", naveo je Simović u iskazu koji je objavio "Blic".

"Uzeo je novinu i precrtao je sliku premijera. Rekao je da je bio na sastanku i da mu to traži Ćoki, što meni, a ni Aci tada taj nadimak ništa nije značio, pa smo ga pitali o kome se radi. Rekao je Ćoravi i pored sike napisao ime i prezime ko je naručio atentat", naveo je Simović.

Simović je prošle nedelje dva dana iznosio odbranu pred Specijalnim sudom na ponovljenom suđenju za ubistvo Đinđića, ali je odbio da govori o detaljima uz najavu da će o pozadini ubistva govoriti na posebnom suđenju za koje je siguran da će biti održano.

Simović je pravosnažno osuđen na 30 godina zatvora za učestvovanje u Đinđićevom ubistvu, a sud mu je odobrio ponovljeno suđenje jer mu je suđeno u odsustvu.

Miloš Simović uhapšen je 10. juna prošle godine čim je prešao granicu i ušao u Srbiju iz Hrvatske, pošto je dva dana pre toga u Zagrebu hicem iz pištolja teško ranio Sretka Kalinića, sa kojim se zajedno skrivao.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Ko stoji iza atentata?

Post od branko »

Никола Сандуловић: Нека ме позову да кажем ко је Ћоки

БЕОГРАД – Никола Сандуловић, некада један од најближих сарадника покојног премијера Зорана Ђинђића, у ексклузивном интервјуу за ”Правду” говори о хапшењу некадашњих припадника Јединице за специјалне операције и наводима припадника “земунског клана” Милоша Симовића да је извесни “Ћоки наручио убиство Зорана Ђинђића”.

- Небојша Човић није Ћоки. Знам ко је Ћоки, био је много пута у мом присуству, а ко је он, добро знају и они на власти. У питању је особа која је заиста била блиска Зорану Ђинђићу, али истовремено, ту особу су плаћале стране иностране службе, као што плаћају и многе који сада седе у згради владе. Ћоки и још две њему блиске особе које се и данас мешају у политички живот државе јесу они од којих је потекло велико зло, које и данас траје. Због тога што знам све то што знам, ја им представљам претњу и зато ме желе мртвог, па је донета срамна пресуда за покушај мог убиства 2010. године, а 2006. је бачена бомба на моју кућу.

Пошто знате ко је Ћоки, можете ли нам рећи је ли, до сада, био хапшен због убиства премијера Ђинђића?

- Он и његови сарадници слободни су људи. Ћоки долази у Србију повремено, али углавном није у земљи. Могу рећи да је он, према информацијама које имам, био умешан и у ликвидацију Жељка Ражнатовића Аркана, али ни због тога никада није био ухапшен.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Ko stoji iza atentata?

Post od branko »

Mila Đinđić: Teško Čoviću ako ja progovorim!

Mila Đinđić, majka ubijenog premijera Srbije, kaže za Kurir da je sve što je navedeno u krivičnoj prijavi protiv Nebojše Čovića i Velimira Ilića „živa istina“, ali i da „ne veruje da će oni dobiti zaslužene kazne“.

Mila Đinđić, majka ubijenog premijera Srbije, kaže za Kurir da je sve što je navedeno u krivičnoj prijavi protiv Nebojše Čovića i Velimira Ilića „živa istina“, ali i da „ne veruje da će oni dobiti zaslužene kazne“.
- Šta ja više da kažem, sve sam rekla u prijavi. Sada neka ovi drugi nešto kažu. Ali ne, oni svi ćute. Nikome ništa ne verujem! Zna ova vlast ko je ubica mog sina, ali neće da kaže - ogorčeno će ona.

Na pitanje da li veruje da će pravda ipak biti zadovoljena, ponavlja da više nikome ne veruje.
- Oni, da su hteli, rekli bi ime ubice mog sina! I kaže sad taj optuženi da su svi znali. Pa, možda su oni svi znali, ali moj Zoran sigurno nije! Da je znao, sačuvao bi se. Ali ja o tom Čoviću znam i previše, ne bi valjalo da progovorim - poručuje majka pokojnog premijera.

Srđa Popović, advokat porodice Đinđić, kaže za Kurir da za delo za koje sumnjiče bivšeg potpredsednika Vlade Nebojšu Čovića preti maksimalna zatvorska kazna!
- To za šta optužujemo Čovića je 40 godina zatvora - rekao je Popović i dodao da Velimiru Iliću, protiv koga je takođe podneta prijava, preti do osam godina robije.

Popović se osvrnuo i na Čovićevu izjavu da su svi u Đinđićevoj vladi znali šta se sprema i da je život premijera ugrožen:
- Možda su svi to znali, ali Čović je znao i ko to sprema i kad! On je okrivljen i nek se brani kako god hoće.


J. VELINOVIĆ - G. RAKOVIĆ

Većina članova vlade Zorana Đinđića tvrdi za Kurir da nije znala da se sprema atentat na premijera

Da li ste i vi znali?

► Slobodan Milosavljević:
Naravno da nisam znao, ali ukupno gledajući šta se ovih dana dešava, reći ću: „Dođe vreme kada pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati“.

► Aleksandar Vlahović:
Ne znam da li su drugi članovi vlade znali da se sprema atentat, ali ja nisam.

► Branislav Lečić:
Kako bih to mogao da znam? Da sam znao, naravno da bih odmah reagovao. Potpuno je apsurdno to što Čović govori.

► Mile Isakov:
Mnogi su to govorili glasno, uključujući i Čovića. Đinđiću je to rekao i Dušan Mihajlović, a čak i Milorad Dodik. Sad se svi prave da prvi put čuju.

► Dragan Milovanović:
Da je Đinđiću život bio ugrožen, javno je saopštavano, i ministar policije je iznosio određena saznanja.

► Jožef Kasa:
Ne bih se usudio da kažem ko je sve znao, ali oni koji sada najviše pričaju i pokušavaju da razvodne tu priču, očigledno nemaju čistu savest.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5511
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Ko stoji iza atentata?

Post od Bibliotekar »

Srđa Popović, advokat porodice Đinđić, kaže za Kurir ...
Za ime sveta, kako mrtav čovek može da govori za tzv. dnevne novine? :shock:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Ko stoji iza atentata?

Post od branko »

Ma, vest je bajata, samo ja hteo da podsetim.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5511
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Ko stoji iza atentata?

Post od Bibliotekar »

Ah, samo je podsećanje u pitanju...

Lepo. U tom slučaju ću i ja iskoristiti priliku da sve zainteresovane podsetim na jednu intrigantnu teoriju o subjektima koji stoje u pozadini atentata na pitomca Univerziteta iz Konstanca.

Rezimirano - ubica Zorana Đinđića je britanska obaveštajna služba MI 6.
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Ko stoji iza atentata?

Post od branko »

Postoje dokumenti o pozadini atentata na Djindjića

NOVI SAD, 16. februara 2014. (Beta) - Izvestilac Evropskog parlamenta za Srbiju Jelko Kacin izjavio je da je obavešten da postoji dodatna dokumentacija "van Srbije" koja je vezana za pozadinu atentata na premijera Zorana Djindjića, što može biti iskorišćeno ako nova istraga bude pokrenuta.

"Taj odgovor mora da da Srbija, i to pre svega sama zbog sebe, a ne zbog zahteva EU. Da bi vladavina prava bila zaista ukorenjena..., moraju se raščistiti sva otvorena pitanja vezana za delovanje službi bezbednosti i njihovih veza sa organizovanim kriminalom i političkim strukturama. Svi ovi elementi su zastupljeni u atentatu na Djindjića", rekao je Kacin za novosadski Dnevnik.

Dodao je da mu je drago što je bilo pozitivnih reakcija srpskih zvaničnika i naveo da naročito ohrabruje izjava ministra pravde Nikole Selakovića da se mora staviti tačka na to pitanje jednom zasvagda.

Kacin je rekao da je u Bosni i Hercegovini nužna promena dejtonskog ustava i ocenio da je jedan od glavnih razloga za očajno stanje ekonomije u toj državi i katastrofalna nezaposlenost i nefunkcionalnost dejtonske BiH.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju