Sandžak

Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Sandžak

Post od branko »

Zukorlić glasao za Ćamila Durakovića

Muamer Zukorlić, lider Bošnjačke demokratske zajednice, koji se zbog dvojnog državljanstva nalazi na biračkim spiskovima i u Srbiji i BiH, glasao je juče u Srebrenici, a za list Alo je izjavio da je glasao za Ćamila Durakovića.

- Iako je glasanje tajno, kod mene skoro ništa nije tajno, jer ja sam poznat po transparentnosti u svim svojim stavovima, glasao sam za gospodina Ćamila Durakovića. Mislim da je dobro da gospodin Duraković pobedi, mislim da je to dobro za Bošnjake, ali i da je dobro i za Srbe - kaže Zukorlić za Alo.

On dodaje da smatra da okupljanje srpskih partija oko jednog kandidata „sa namerom da po svaku cenu pobedi srpski kandidat nije politički mudro“. "Jer, nije u interesu ni srpskog naroda, pa ni Srbije, da memorijalnim centrom sa više od 7.000 grobova bošnjačkih žrtava vlada pripadnik srpskog naroda. Da sam neko ko zastupa srpske interese u politici, podržao bih bošnjačkog kandidata", navodi on.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Sandžak

Post od branko »

Aida Ćorović u otvorenom pismu Vučiću: Moj grad umire zbog svega što radi vaš BAHATI PULEN

"Važno je da znate da neki bahati, cinični i bezočni ljudi siluju moj grad, siluju našu zajedničku imovinu, naše nasleđe, baštinu i tradiciju. I važno je da znate da ta siledžijska kamarila pripada krugu Vaših novih sandžačkih pulena i saradnika i da im taj status daje krila i podstiče na svakolika siledžijstva", samo je deo otvorenog pisma, objavljenog danas u "Blicu", koje je Aida Ćorović, NVO aktivistkinja iz Novog Pazara uputila premijeru Srbije Aleksandru Vučiću.

Prenosimo pismo u celosti.

Uvaženi predsedniče Vlade, znam da ste jako zauzeti poslednjih dana (ali kada Vi niste zauzeti, uostalom?!), vidim da se, kao na pokretnoj traci, smenjuju različite afere i događaji i da naša stvarnost sve više podseća na podivljali karusel koji se sve luđe i brže okreće, uništavajući sve pred sobom. Znam da Vam moje otvoreno pismo najmanje treba u ovom trenutku, ali nemam drugog izbora, nemam drugog načina da dođem do Vas, ne umem drugačije da skrenem pažnju na ono što me jako boli i vređa poslednjih meseci ili dana.

A važno mi je da čujete šta imam da kažem, važno je jer nije moj lični problem. Važno je da znate da neki bahati, cinični i bezočni ljudi siluju moj grad, siluju našu zajedničku imovinu, naše nasleđe, baštinu i tradiciju. I važno je da znate da ta siledžijska kamarila pripada krugu Vaših novih sandžačkih pulena i saradnika i da im taj status daje krila i podstiče na svakolika siledžijstva.

Dakle, u centru Novog Pazara, na većem delu gradskog trga, na vlasništvu svih koji su živeli i svih nas koji živimo u ovom gradu, niče Vavilonska kula, niče gadni mastodont koji, bez skrupula i srama, podiže bivši glavni muftija, sadašnji poslanik i predsednik skupštinskog Odbora za obrazovanje Muamer Zukorlić, po sopstvenom kazivanju - Vaš prijatelj i saradnik.

Verovatno ne znate, a sumnjam da Vas je to i zanimalo, zgrada koju je ovaj seoski razbojnik zaposeo i pretvorio u zgradu Fakulteta za islamske studije sudski je pre nekoliko godina vraćena zakonskom vlasniku (trgovinsko preduzeće "Uniprom"). Do vraćanja vlasnicima nikada nije došlo, policija je u više navrata izbegla da pruži asistenciju, a seoski razbojnik je, u svom megalomanskom stilu, počeo da širi otetu zgradu. Bespravno, naravno! I možda bi se još nekako progledalo kroz prste, eto, radi se o obrazovnoj instituciji, pa još se u njoj izučava islam.

Možda, da se ne radi o otimanju gradskog trga za izgradnju kafana, u čemu, uz najbolju volju, ne vidim ništa islamsko, do ogoljenog razbojništva, vandalizma i pljačke. Ali videvši da mu dobro ide otimačina, seoski razbojnik ide dalje u svojim nakanama da otima, pa je pre dva meseca otpočeo s gradnjom divljeg objekta oko čitave zgrade koja je, podsećam, pre nekoliko godina trebalo da bude vraćena pravom vlasniku. Po presudi Vrhovnog suda Srbije. S narastanjem tog kancera umire moj grad, predsedniče Vlade, umire lagano i bolno, a mi, posramljeni i užasnuti, ćutimo. Poniženi i uplašeni, moji sugrađani govore ispod glasa; strah je vidljiv skoro golim okom, gust i sluzav.

No, to nije sve, predsedniče Vlade, nije sve! Vaš novi pulen, bivši glavni muftija, sadašnji narodni tribun i poslanik, predsednik skupštinskog Odbora za obrazovanje, pre nekoliko godina, između ostalog, uzurpirao je Novopazarsku banju, jedini aktivni hamam u Srbiji, koliko mi je poznato, građevinu s polovine XVI veka, kulturno dobro i spomenik kulturne baštine, kažem, uzurpirao je Vaš pulen, uz pomoć svoje bratije, srušio kupolu, a onda, pod izgovorom da se radi o vakufnami, ogradio, prisvojio i počeo da pravi "luksuzni spa centar". No, izgleda da se nekome ova ideja baš i nije učinila suvislom, pa smo svi čekali dozvolu nesretnog Zavoda za zaštitu spomenika u Kraljevu da bi se otpočelo s rekonstrukcijom. Nekako previše koincidirajuće, posle par godinica ćutanja, Zavod početkom godine daje dozvolu, banja ubrzo dobija novo ruho.

Ovih se dana vodila polemika, uvaženi predsedniče Vlade, vezano za akreditaciju Internacionalnog univerziteta, privatnog vlasništva Vašeg novog prijatelja, i mnogi su me pitali zašto ne reagujem pa nekako osećam obavezu da pojasnim tu rabotu. Čini mi se da je važno da znate da Vaš novi saradnik nije sam i jedini odgovoran što je vlasnik jedne isfolirane i besmislene kobajagi škole, napravljene isključivo i jedino s ciljem da se uzimaju pare. Dakle, odgovornost dele i svi oni koji upisuju svoju decu jer znaju da kad plate, neće biti palih ispita, a diplome, masteri i doktorati će se deliti šakom i kapom sve dok se daju novci. I zato, ako moji sugrađani i ostali žele da im deca izlaze fabrikovano nepismena, onda ja nemam prava da dižem glas.

Ali zato ne mogu i neću da oćutim ovo što Vaš saradnik i prijatelj radi, uvaženi predsedniče Vlade, ne mogu i neću jer mi ni obraz, ali ni dug prema ocu i amidži to ne dozvoljavaju. Njih dvojica, sa još nekoliko saradnika, njih dvojica, prvi sandžački inženjeri i vizionari, bili su bedemi i brana ovakvim i sličnim divljaštvima. Ne mogu i neću da ćutim zato što znam da ćemo jednom mi današnji biti zauvek bivši, a da će se naši životi meriti onim što smo za života uradili. Ili nismo dopustili da bude urađeno! Vaš cinični pulen izreče i to da će on porušiti sve što je bespravno izgradio ako to urade i drugi. On očigledno ne razume, nije sposoban da razume da je njegova odgovornost veća od svih, da je njegovo mesto i uloga značajnija od drugih i da je, shodno tome, on taj na koga se svi ostali ugledaju.

Zato Vas molim, uvaženi predsedniče Vlade, da ne učestvujete u čerečenju i mučkom ubijanju naše istorije, jer jednom, ne tako daleko u budućnosti, samo ta istorija, ti zidovi, ti spomenici, biće jedini trag da smo živeli ovde. Molim Vas, ne dozvolite to...
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Sandžak

Post od Bibliotekar »

Intrigantne tvrdnje, gospođo Ćorović. Upravo začuđujuće za neke vremešnjije osobe, koje se jošte sećaju vremena kada ste blagoizvoleli braniti, te štaviše za uzor isticati upravo efendiju Zukorlića:



Biće da onda niste imali ta saznanja koja sada imate. Što, naravno, otvara pitanje pouzdanosti Vaših saznanja uopšte.

Apropo: Iskreno se nadam da posedujete validne dokaze za sve Vaše prethodno iznete tvrdnje. Bojim se, znate, da ćete u protivnom biti u prilici da naučite nešto o jednom zanimljivom pravnom institutu poznatom kao kleveta. :ugeek:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Sandžak

Post od branko »

Što se rasrdi, efendija?
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Sandžak

Post od Bibliotekar »

Namah me je, moj Muselime, potakla ona stara: kome je sudija tužilac, taj treba da ima boga za advokata. :ugeek:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Sandžak

Post od branko »

"GRADIMO NA DIVLJE, JER MOŽEMO" Zukorlić potvrdio da gradi bez dozvole u centru Novog Pazara

Činjenica da Mešihat Islamske zajednice pod patronatom bivšeg muftije već dva meseca divlje gradi, o čemu je "Blic" prvi pisao, zainteresovala je i ostale medije u Srbiji pa je N1 televizija napravila intervju sa Zukorlićem.

- Ne gradi Zukorlić, već Islamska zajednica. Gradnja se odvija u više faza, poslednja je počela letos - rekao je Zukorlić.

Građevinska inspekcija u Novom Pazaru već dva meseca bezuspešno pokušava da zatvori divlje gradilište i poruši nelegalni objekat pošto lokalna policija zajedno sa MUP-om sve vreme ćuti i dozvoljava kršenje zakona. Da je u ovom trenutku jači i od države Zukorlić plastično objašnjava u razgovoru sa novinarkom N1.

N1: Da li postoji dozvola za gradnju?

Zukorlić: Ne postoji.

N1: Ne može da se gradi nelegalno...

Zukorlić: Vidite da može.

N1: Zašto Islamska zajednica ne poštuje zakone ove države?

Zukorlić: Zato što se prema njoj ne poštuju zakoni ove države.

Bivši muftija je istakao da će prvi osuditi svaki nelegalni akt, ali da ne želi da se pomiri sastigmatizacijom.

- Ovo je hajka u kojoj učestvuju političari i mediji. Od milion nelegalnih objekata mi smo razapinjani danima na naslovnicama. Nije dobro za ugled Islamske zajednice da gradi bez dozvole. Ali, naravno da nije dobro ni kad vam ne daju građevinske dozvole. Neko vam ne da da nešto ostvarite po zakonu. Jedino u Novom Pazaru državni organi su gradili bez dozvole - tvrdi Zukorlić.

U Gradskoj upravi Novi Pazar priznaju i u razgovoru sa ekipom N1 televizije da su nemoćni jer su sedam puta pokušavali da zatvore gradilište, dva puta da ga sruše, ali pomoć policije nisu dobili.

- U jednom od dopisa koji smo dobili povodom asistencije policije PU u Novom Pazaru stoji da nije u mogućnosti da pruži asistenciju iz bezbednosnih razloga - kaže načelnik Gradske uprave Almir Leković.

- Ne znam šta to znači, to je više pitanje za MUP - kaže Leković.

Pošto ni N1, kao ni "Blic" nije dobio odgovor od MUP-a, obratili su se gradonačelniku Novog Pazara Nihatu Biševcu tragom informacije da se "u gradu policija plaši jednog čoveka".

- Radi se o narodnom poslaniku Muameru Zukorliću i Islamskoj zajednici u Srbiji - otkriva Biševac.

Izdaju lokale da bi funkcionisali

U razgovoru sa N1 televizijom prodekan Fakulteta za islamske studije Admir Muratović tvrdi da su "predali dokumentaciju za građevinsku dozvolu", ali sumnja da su u opštini “sakrili tu dokumentaciju”.

Vlasti im, kažu, nisu dale dozvole ni za izgradnju džamija, zato su bili prinuđeni da bez nje započnu "prekopotrebno proširenje Fakulteta za islamske studije na čak 1.000 kvadrata", gde se gradi studentski sadržaj od amfiteatra, biblioteke, čitaonice...

N1: Kako se u tu studentsku priču uklapaju lokali u kojima se prodaje zlato, mobilni telefoni...?

Muratović: To se prosto rentira, postoje lokali koji se izdaju pod kiriju i to ništa nije strašno.

I ne radi to fakultet, već Islamska zajednica jer je to, kažu, jedini način da funkcioniše.

Zaštitnik građana: "Obrnuta Savamala"

Zukorlićeva bahatost nije ostavila ravnodušnim ni zaštitnika građana Sašu Jankovića. "Sa gradonačelnikom Biševcem o 'obrnutoj Savamali' u centru N. Pazara: Ne sme se graditi nezakonito, zakon mora da važi za sve, prvo za vlast", napisao je Janković na Tviteru uz fotografiju.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Sandžak

Post od branko »

UGLJANIN ODLAZI SA CELA SDA! Podneo ostavku na mestu predsednika Sda Sandžaka!

Lider Stranke demokratske akcije (SDA) Sandžaka Sulejman Ugljanin podnio je ostavku na funkciju.

Za sutra je u Sjenici zakazana sjednica Glavnog odbora SDA Sandžaka na kojoj će se odlučivati o Ugljaninovoj ostavci i izboru njegovog nasljednika na čelu stranke.
Kako nezvanično saznajemo od izvora bliskih vrhu SDA, kao najizvjesniji Ugljaninov nasljednik na mjestu predsjednika stranke najčešće se pominje Šemsudin Kučević, aktuelni predsjednik opštine Tutin.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost