Džabe ste krečili

Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Džabe ste krečili

Post od branko »

Takav je po celom telu... =))
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
tanja
Postovi: 401
Pridružio se: 08 Dec 2010, 13:15
Lokacija: Senta

Re: Džabe ste krečili

Post od tanja »

Velikodušan ili uviđavan? /:)
The only difference between a good day and a bad day is your attitude.
Korisnikov avatar
Maja Radonjić
Postovi: 156
Pridružio se: 11 Dec 2010, 15:36

Re: Džabe ste krečili

Post od Maja Radonjić »

Veliko ko duša ili meko ko duša? :-o
Što se mrči kada kovat' nećeš, što zbor kupiš kad zborit' ne smiješ...
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Džabe ste krečili

Post od branko »

Pogledaj šta njih interesuje... Cccc... Velikog stomaka i meke duše, a ide na uviđaje...
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Maja Radonjić
Postovi: 156
Pridružio se: 11 Dec 2010, 15:36

Re: Džabe ste krečili

Post od Maja Radonjić »

Pa reče ti da je takav po celom telu te ja priupitah kakvo je to telašce? Meko ili veliko....ne znam ja šta si ti hteo da kažeš..... :mrgreen:
Što se mrči kada kovat' nećeš, što zbor kupiš kad zborit' ne smiješ...
Korisnikov avatar
tanja
Postovi: 401
Pridružio se: 08 Dec 2010, 13:15
Lokacija: Senta

Re: Džabe ste krečili

Post od tanja »

Stvarno smo neozbiljni, izbaciće nas Upravnik iz kafane 8-}
The only difference between a good day and a bad day is your attitude.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Džabe ste krečili

Post od Bibliotekar »

Neće, sestro moja draga, đurđevku moj prolećni. Upravnik nam je tolerantna osoba, koja je u potpunosti kadra da nakon celishodne analize uvidi važnost relaksacije u temi koja je bitna po budućnost. :)

Eto, ja mu koliko juče, a nakon okončanja sednice Upravnog odbora Zavičajne fondacije „Stevan Sremac”, onako od srca (a isto tako i ostalim tamo prisutnim osobama) čestitah Novu Konstitutivnost - činjenicu da Novi Ustav (koji se sada zove Osnovni Zakon) Republike Mađarske u Preambuli istog predviđa da oni mogu (ako uzmu državljanstvo) predstavljati deo POLITIČKE NACIJE, tj. da su - posmatrano sa stanovišta formalne logike - potencijalno narodnosni Mađari.

Vi sad sasvim sigurno mislite da sam ja poludeo, ali Vas ja uveravam da nisam - ja jedino čitam najnovija teorijsko-pravna dostignuća susedne nam države. Evo čitajte odredbe Preambule i Vi:
Magyarországon minden hatalom forrása a politikai nemzet, azaz a nép, melynek egymásért felelősséggel tartozó tagjai egyenlő és elidegeníthetetlen méltósággal bírnak.
Prevod:
Izvor svake vlasti u Mađarskoj predstavlja POLITIČKA NACIJA, odnosno narod, čiji uzajamnu odgovornost dugujući članovi podjednakim i neotuđivim dostojanstvom raspolažu.
Izgleda da svakoga dana, u svakom pogledu, političko-pravna teorija sve više napreduje... :roll:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Džabe ste krečili

Post od aleksey »

Izgleda da svakoga dana, u svakom pogledu, političko-pravna teorija sve više napreduje...
Ovo teško može da stane i u samo političku teoriju (mada tamo zaista ima svega i svačega), a kamoli u pravnu...
Upravnik nam je tolerantna osoba, koja je u potpunosti kadra...
Dragi moj Bibli, ja zaista shvatam da prekomeran rad (naročito na prevođenju svega i svačega) ostavlja nesagledive tragove na psihu ljudi, ali ipak... !?!?!?!

Mora da si nešto gadno zabrljao ili da ti nešto debeeeelo treba od Lukašenka, čim si bio voljan (ničim izazvan) "potpisati" jednu ovakvu izjavu. :ymdevil:
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Džabe ste krečili

Post od Bibliotekar »

Ne, ni najmanje! Naprotiv - mili nam se Upravnik ozbiljno zabrinuo kada sam njemu i onde prisutnima objasnio da su pomenutim rešenjem pripadnici drugih naroda i etničkih grupa koji su uzeli mađarsko državljanstvo praktično postali delovi jedinstvene mađarske nacije, što je samo po sebi teorijski kolosalna stvar. :)

Znate, ne dešava se baš svakoga dana da neko (u ovom slučaju mađarski Ustavopisatelji) smućka i smeša dva zasebna teorijska koncepta nacije - koncept političke nacije i koncept etničke nacije. Naravno, ne treba sumnjati da bi u slučaju da se TIVKZSSPČUHPU (poznat i kao Republika Srbija) latio formulisanja i kodifikacije takve logički nebulozne koncepcije, mnogi bi etablirani pripadnici ovdašnje političke elite manjinskih etničkih grupacija (a i matičnih im država!) arlauknuli do neba, a nama bi smesta usledila još jedna porcija praktične demonstracije (bombardovanje) i potonje teorijske edukacije (studijske grupe, krizni komiteti, UN + EU + OEBS, itd.) štetnosti takvog teorijskog pristupa Ustavnoj problematici.

Tja, šta da se radi, dragi moj g. Aleksej, kada je u savremenom svetu opšte pravilo postupanja postala sentenca: Quod licet Iovi, non licet bovi. I g. Upravnik se, uz dosta iskrene rezignacije, onomad složio sa konstatacijom da se u ovom tzv. savremenom svetu stvari zaista odvijaju po tom obrascu. :)

Jedino ne znam zašto se mi stalno nalazimo u ulozi govečeta... :roll:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Džabe ste krečili

Post od Upravnik »

Slika
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
tanja
Postovi: 401
Pridružio se: 08 Dec 2010, 13:15
Lokacija: Senta

Re: Džabe ste krečili

Post od tanja »

Jao Upravniče, ala si se prolepšao!!! ;;) A što su ti tako veliki brci? :-?
The only difference between a good day and a bad day is your attitude.
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju