Filmski citati

Odgovori
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Filmski citati

Post od branko »

MARATONCI TRČE POČASNI KRUG

jeste tata
ubice ga bili kao zeca

-Pare na sunce! Ako ne date pare, ode kucha!
-Sta ce biti s kuchom?
-Zapalicu je!
-Slusaj razbojnice, ako jos jednom spomenes nacu kuchu, pa krvi cu ti se napiti (vadi pistolj)
Probaj Laki!
-Pavle Vujisic: Cekaj "???" Laki je malo nervozan, Pantelije je umro, pa ga je to potreslo.
-'ajde?!

-Sta to radis kume?
-Nista kume, vezbamo za film!
-I ti ces ovo, samo sutra!

Nemojte, ljudi, k'o Boga vas molim !!! Nemam vise snage da cistim bunar !

To nije dete! To je kreten!!!

U, dobar ovaj Pantelija.....

U sta si gadjao?
U vazduh.
Pa jesi pogodio vazduh?!

Tata sta mu je?
Sad mu nije nista, ubio si ga ko zeca.

'Umro si pred sam kraj svog zivota'

'Tvoj poslednji prijatelj umro je pre sto godina.'

bogu fala, vek i po proživeh u radu i sreći. slutim da mi je vreme umirati pa ovo govorim u pero advokatu Miliću, jer u vas deco nemam nimalo poverenja. žao mi je što ste moji , a ne deca nekog mog neprijatelja. ko je vas poznavo ni pakao mu neće teško pasti. što se tiče moje imovine, a to vas najviše zanima, mogu vam saopštiti sledeće:Svu svoju imovinu ostavljam.. samom sebi.
Pantelija

Alaj ga je opravio, svaka mu cast! Ostali samo dugmici...

ko na nas krene iz mesta je najebao!
vadio si eksere? ma ne, oce klesta. ter'o si nesto? pokvarila su ti se kolica pa si besan? aaa radostan si jel'da? neko te uplasio? neki covek te uplasio? kazi ko...

sad cu da vam pokazem koliko ste primitivni i glupi...

Dosta, sad malo ona...

od sada će mene da slušate!!!

"Onaj tvoj sin je opet ukrao auto. * E B E M mu oca lopovskog! "

"Bio je veoma dugacak covek..."

Crni Mirko pa kako to izgledaš
Otac me malo tukao.
Pa kako izgledaš kad te mnogo tuče?

Serem vam se u ton film!!!

mili moji!
Došao je i taj dan kada moram da se oprostim sa vama.
Pišem ovo a ruka mi drhti od tuge i bola..Barabo jedna ovakvog si čoveka našao da falsifikuješ....

Da je sramota biti go ljudi bi se radjali obucheni

deda , deda može to malo brže. Ne može vozimo se čitavih 30 na čas.

Njemu se ni ne isplati da izlazi iz groba!!!

"Tako, tako kupacice moja"

"Iskreno govoreći Kristina ja sam mislio da si ti žena modernih shvatanja, da si iznad ovih malograđanskih gluposti kao što je brak. Mislio sam da ćemo da se razumemo na pravi način, da idemo po svetu, da snimamo filmove, da osnujemo bioskop. Ali ne, ti si spremna da budeš samo žena jednog malog grobara. Duboko si me razočarala. Duboko. "Ali ako si spremna za jedan pravi umetnički život u dvoje, dođi sve ti opraštam"

BILI PITON - "Sinko odmah da ti kažem, meni je moja kćerka sve. Mnogi su je tražili al ja je nisam dao. Jel tako Kristina? Tako je" KRISTINA: "Tako je"
BILI PITON: "Ti si izgleda momak na mestu, ali nekako slab, neodlučan, nikakav. Oni tvoji rade s tobom što hoće. Oni sve prisvojili, usvojili, preoteli, a ti si u toj kući posljednji bednik. Radiš najgore poslove, svi te biju, nikad nemaš svoj dinar. Pa bre čoveče ti ne znaš što je tvoje" MIRKO: "Neće oni moći više tako" BILI PITON: "Hoće, hoće" MIRKO: "E neće" LUPI ŠAKOM U STO

Đenka:"A ne mnogo je za jedno fotografisanje" Laki: "Uzmi! Dobit ćeš još, ako razdvojiš Mirka od one kurve" Đenka: "Koje kurve?" Laki: "One Bilijeve. Em je kurva, em je starija od njega, em je iz razbojničke kuće. Načisto će da mi upropasti dete". Đenka:"Ali kako to mislite ja da ih razdvojim?". Laki: "Jel ti to mene zajebavaš? Rasturio si tolike brakove di nećeš jednu usranu vezu". Đenka:"Ja rasturio brakove?" Laki: "Ako ih razdvojiš možeš od nas da tražiš što hoćeš"

"Deda deda baš si krme!"

Bili Piton : pare na sunce ako necete da vucete bukagije na robiji zbog ubistva!

"naša proodica uvek je imala veliku nesreću sa ženama...kako koja rodi muško dete, tako vene i svene kao cvet...!

Imaš sto godina,a lažeš....

"KRISTINAA... svi su mi govorili da si kurva, ja im nisam verovao.. Samo si od mene bezala, kao da sam sugav !"

Iskopaće tebe Bili ja ti kažem!

BRAT PREGAŽENOG: Ubili mi brata dušmani, samo da ih se dokopam!
LAKI: A vi biste njega, po kratkom postupku?
BRAT PREGAŽENOG: A ne, ne ja bi njega polako, vezao bi ga u šumi i svaki dan pomalo...
LAKI: Izvin'te, moram malo u radionicu...

Đenka: Evo vam osigurači, ja malo putovao po svetu, vidim u Nemačkoj su sad krematoriji jako moderni...

Za dva meseca je dinar pao toliko da ga ni najbolji vid ne može pronaći, druže Laki. Sa padom dinara pao je i naš dogovor... A i čuvar groblja se promenio. Milutine Topaloviču, vi znate kakvom se ja riziku izlažem. Vi znate koliko ja plaćam dva grobara koji mi iskopavaju sanduke. Moja duša je povređena vašim surovim rečima. Hoćete da ja vadim sanduke i da vam ih donosim budzašto. Ja da izvadim, a vi samo da ga malo očistite, dofarbate, izglancate i ponovo prodate. Pa to je eksploatacija.
Mene krvavo koštaju ljudi koji kopaju noću. Plaćam njih, plaćam čuvara groblja i jednog ludaka, koji spava na groblju i sve zna, da me ne bi prijavio.
Vi ovde radite ko gospoda. U poslednjih dvadeset godina niste izradili nijedan novi sanduk.

-Bio je dugačak čovek.
-Nije bio dugačak nego visok.
-A ne,čovek dok je živ onda je visok a kad umre onda je dugačak.

"zarazio si ovu moju budalu tim tvojim filmom pa mu je svaki posteni posao tezak"


MI NISMO ANDJELI

*"Ja sam tvoja devojka!"
- "Ja sam Nikola"

* "Nikooooooollllaaaaa... Nisam ti ja Majkaaaaaaaaa !!!"

-Džiberu, nemoj da ti manijak da po pičci!

'Učini to što bezbolnije!'

"Dobro momci koliko puta sam reko da ovde nema duvanja?"

"Mnogi od njih me nisu sacekali."

Šit je žurka, slušaj kakvu muziku puštaju Hajde da se drogiramo, nek se oči sjaje!"

"A na koji ce te vi fakultet?Ja cu na elektrotehniku!"

"I ja radim-stvaram!"

Na "Nikola, oće da me boli kod čika zube" Nikola tako krvnički odgovara "Naravno!"

Skoči, skoči, možda znaš i da letiš.

- "Sad si napravila da se osećam kao posljednji skot od čoveka. Slušaj ne znam kako da ti ovo kažem, ali imam jedan neodložan put u Rio"
- "Nikola, idem i ja s tobom u Rio"

-"Stvarno ne razumem zašto te žene vole? Alkos si, uvaljuješ se ribama u gajbu, nikad nemaš svoj dinar, tretiraš žene kao kurve"
- "Bit će da je ovo posljednje presudno"

Ima jednog dana da popizdim, pošaljem sve ovo u pizdu materinu i odem na Jamajku

Mladiću, vi studirate?
Jok, uvaljujem neku robu

Dve debele u prodavnici venčanica. kći bira venčanicu i pita staru: Da me ovo malo ne preukrupnjuje? stara odgovoara: Da ti kupim sve 4 ćerko, neće da se bace!

Nisi se kupala tri meseca

Razbiću ga ovaj put...

Bubi, ja mislim da bi trebalo da pustimo Nikolu da on sam odluci. - Pa on ce i da odluci, mi mu samo MALO pomazemo.


OTPISANI - POVRATAK OTPISANIH

Kako se zoves snajka?
Anjelka.
Andjelka? Bas lepo ime.
Lepo, sto da nije lepo.
Ajde dodji malo da ti objasnim neke stvari.
Tesko ce' ti meni da objasnis, mnogo si izmrsaveo, dusa ti u nosu.
Ma zilav sam ja...

-Zdravo čiča!
-Zdravo!
-Jel' stig'o Ratko?
-Nije stig'o Ratko!
-E, neće ni da stigne!
-Čekaj bre... Kako bre neće!?
-Čiča... Jel' ima burek?
-Nema!
-A pogačice sa čvarcima?
-Nema ni to!
-Znači nema ni kifli?
-Nema!
-Daj, bre, jel' ima nešto za klopu, 'oću da crknem od gladi!?
-Ima u furuni... Topla, lepa proja...
-Pssst!!! Za to sam u stanju da ubijem... Nemoj, bre, da mi spominješ proju... 'Ajde, vodi me kod te dece!

-Mikula, reci Limaru neka uđe!
-Limar... Gos'n šefe neće doći...
-Šta kažeš!?
-Pa... Rekao sam da neće da dođe... Njega su doneli... A onu četvoricu... pobili komunisti!
-Šta to pričaš... Mikula... Pijan si, sunce ti 'lebovo...
-Jesam!!! Napio sam se... Što da lažem... pa sam doš'o da vas zamolim za tri dana odmora, kol'ko da smirim živce... Ako može...
-Vuci mi se ispred očiju barabo pijana!!!
-Šta sad gospodine majore?
-Gospodine Mišiću, Gestapo će se postarati da se ta banda likvidira u naredna 24 časa. Rekao bih vam... Posmatrajte i učite, ali mislim da bi to bilo suvišno!

VARLJIVO LETO ' 68

"Drug Tito je rekao da su studenti u pravu"

"Danas crveno, sutra zeleno, a preksutra- je li?- zuto" "A njemu guska!"

"Zvala se sasvim obicno: Jagodinka Simonovic; mirisala je na sveze testo, kifle i pekarski kvasac"

"-A zasto sad peremo zube?
-Pa, dolaze nam gosti."
-A sta cemo da im radimo?"

Mesi,mesi...nece nista da ti fali u zivotu!

Perica ima zenu, Perica ima zenu!

"sine ti si doneo odluku koja ce ti mnogo znaciti u zivotu"

„Manje vina, manje vina!


BALKANSKI SPIJUN

Danice, šta bi ti rekla da vidiš ovako čoveka?
Pa ništa, čovek šeta
E, Danice, jesi ti naivna
Pusti, Ilija, to bi i moja Milka rekla

Ajde sad sve lepo priznaj pa će ti moj brat oprostiti što te tukao

Oćete li da vam smotam jednu s celerom?

...Soko zove Orla, Orao javi se!
-Orao pao, Orao pao
-Soko dolazi...

Danice, daj rakije!

"...halo centrala.... jeste vi maločas zvali. e slušajte me dobro... možda ste dobili pogrešan broj al ste dobili onoga kog ste tražili.

-Zasto su te zvali, jel' su te zvali zbog...?
-Zbog cega?
-Pa rekao si da mozda proveravaju...
-U grob ces ti mene oterati, u grob! Jel' onaj kod kuce?
-K'o?
-Moj pokojni caca.... pa podstanar!!!!
-Nije.
-Pa gdje je?
-Odkud ja znam, sta je bilo tamo Ilija?
-Nista tek ce biti...
Kazem ja: 'Druze sumnjate li vi u mene? Vi znate' reko' 'da sam ja odlez'o dve godine.
'Ne znam verujte', kaze on, a , na stolu mu ovakva (pokazuje rukama) , plava fascikla , sa kruzicima od soljice kafe. MOOOOOJ slucaj sigurno!

Jos ne bi covek ni rek'o da je on inspektor , onako uredan. Lepo odeven , znas. One iz mog vremena , mogla si da prepoznas sa pet kilometara. To im je bila taktika. Da ga se plasis! Cim ga vidis-znas ko je. A ovi opet idu u drugu krajnost. Cim ga vidis-ne znas ko je!!

Javite Djuri da blokira aerodrom !

-Danice, znaš li ti šta je to Vinča?
-Čula sam...
-Čula si za Vinču kao što si čula za Madagaskar!!!

- Dobar dan.
- Dobar dan.
- Vi ste.
- Ja sam.

Mala je ovo zemlja, koliki je on izdajnik!"

Okrečimo Beograd!!!

Za sitne pore ste se prodali zlikovci. CLIK!

koji je to auto bolji od Moskviča?"....

Pa ti nisi Jakovljević, ti si mnogo veći izdajnik.

"Profesor gužva plan. Baca ga u reku. Danice, zašto" D: "pa ..."
"Da ga je spaljivao bio bi sumnjiv. Reka nosi plan. Ja ga pratim i ulazim u reku".
"Crni Ilija, kupao si se u ovo doba godina?"
"Za takav dokaz skočio bi i u zaleđenu reku"


"Na poljima podno Kosmaja izvode čistu vojnu vežbu pod krinkom lova na fazane. Razgovaraju sa seljacima. Danice, ZAŠTO? D: "Pa pitaju gde ima fazana" I: "Danice, Danice. Raspituju za raspoloženje u narodu".
Kreću se u trojkama, a trojke su brate Đuro što? Đ: "Osnovne jedinice diverzantskih trupa"

"Ilija mogli su te ubiti".
"To su i hteli. Ubistvo u lovu ne podleže krivičnom zakonu. Kod nas u selu kad neko nekoga mrzi samo ga pozove u lov.

Ma to su neki čobani, budale..

-jel vepar?
-jeste vepar je!ima trista kila!....

--Pricaj brate Ilija,sav se oznoji...

Ilija: 'odi, 'odi...
he tako, u redu.
Izvinite nisam mislio da cemo ovako da razgovaramo ali vi ste krivi: stalno izazivate, ponizavate nas, vredja te nas, a djura ima slabe zivce.
Da skuvamo jednu kaficu, AH. E sad cu da skuvam kafu.
Vama je sigurno poznato to su vam vasi rekli pre nego sto ste se ovde doselili da sam ja bio u zatvoru 2 godine, ne znam da li su vam pominjali i djuru, verovatno jesu, i on je bio preko 4 godine. E vidite to sto su vam rekli, to je tacno!?!?!?! I ja to priznajem!?!?!?!!?!?!?! Kad god me neko pita, ja kazem: jeste, voleo sam ga. Staljin je za mene bio sve i sja. Njemu danas prepisuju svasta i to sto je istina i to sto nije istina. Optuzuju ga zlocine koje nije ucinio, nesto jeste to se zna i to priznajem. Ali onda u ono vreme pa ja sam mislio da je bezgresan. Bio sam mlad, lud. Uzeo bih pusku i borio bi se misleci da ginem za svetsku pravdu. Trebalo mi je otreznjenje, da stane da razmislim, da sebi kazem onaj ko te osudio zeleo ti je dobro i ja sam mu danas zahvalan. Danas tacno znam gde je bila greska a gde nije.
Sta, boli vas??? E pa Djura ima tesku ruku. Sve ovo ja vama pricam iz prostog razloga sto mislim da ste u slicnoj situaciji u kojoj sam ja bio pre mnogo godina, ali prijatelju moj, nisi ti mlad pa da ne znas sta radis. U godinama si kada se ne prasta greska. Saberi se, ispovedaj mi se, evo a ja ti se kunem, sve sto budes meni rekao, kao covek coveku ostace izmedju ova 4 zida. Cekaj, krisom sam bio ukljucio magnetofon... (klik) EVO! Ugasio sam ga. Ja znam da si ti kao dete morao da budes na strani brata i oca i to te pogresno orjentisalo, zalut'o si u gustu sumu gde su te sacekali strani agenti koji vrsljaju po nasoj zemlji. To su sve Englezi organizovali. Dojavili amerikancima, amerikanci te sacekali u Parizu i uvukli u podzemlje. Jel tako bilo. Jeste. A bio si mlad, prirodno je, hoces da jedes, hoces da jebes a to kosta brate, pa onda droga.
Podstanar: Gospodine Cvorovicu izgubicu avion.
Ilija: Ne brini sticices, sticices ako se lepo dogovorimo.
Podstanar: Sta da se dogovorimo
Ilija: Lepo, da sve ovo meni priznas, evo ja tebi ovo govorim kao sto bi govorio mom bratu djuri da se nasao u slicnoj situaciji. Da meni lepo priznas, pa da sednemo u moja kola, odemo do Sup-a, gde ces stati pred licem zakona i reci: JESTE, KRIV SAM, JEO SAM GOVNA, bas tim recima bez moljenja, JEO SAM GOVNA RADIO SAM TO I TO, JER SAM BIO SLEP PORED OCIJU. KAZNITE ME DA OKAJEM SVOJE GREHE DA PONOVO BUDEM COVEK DA STANEM NA SVOJE NOGE.
Sta se ti smeskas???
Podstanar: Ne mogu da verujem da postoji covek kao vi.
Ilija: Smem li nesto da vas zamolim?
Podstanar: Izvolite...
Ilija: Pomozite mi da vas ne ubijem! Razumes, sa puno razloga da nikog ne ogovaram, ja sam uvek bio na ivici da nekog ubijem, neomjte to vi da budete, nemojte molim vas, nemojte vi da budete... da mi platite za sve one koji su me ponizavali, koji su me mucili. NEMOJTE VI!!!
Tako ces ti, brate njima lepo da kazes a oni ce lepo da se povuku, dok se dogovore i vratimo se lepo kod Danice. Ona spremi rucak, pozovemo djuru, On ce ti oprostiti sto te tukao!!!!! Je li, i ti se lepo vratis u pariz i pocnes da radis ali za nase.

Mene, ako se sete na dan bezbednosti, sete se, ako se ne stete, nikom nista to je bila moja duznost da radim. najvece zadovoljstvo bice mi misao da sam jednog coveka izveo na pravi put.


- Jesu pitali za mene?
- Zašto za tebe?
- Zbog onog...
- Kojeg-onog?
- ...pa,zbog onog...
- Aaa!Zbog onog!Nisu,nisu.

Čistili smo podrum!

Sve je to bivsa reakcija.On im je doneo pesme i note

- U ratu ste me ranjavali! Jedva sam zivu glavu izvukao!
- Ko mi? Ko to mi?
- VI ! Ti, tvoj otac, tvoj brat i sve oni koje smo pobili i oni koji su uspeli da pobegnu! Kad ste videli da mi ne mozete nista, da sam izvukao zivu glavu. Onda ste me zatvarali. Nije vam odgovaralo da svi budemo jednaki i da nema ovakvih razlika medju ljudima. Nije sa rat ni zavrsio, a ti si se vratio sa posteno zaradjenim kapitalom. Pre tebe, njih hiljadu. Posle tebe jos hiljadu! Da ponovo zidate dvorce i zamkove. Da ponovo tlacite i unistavate ljude. Jeli? Pa jesu mene zatvarali samo zato sto su me terali da verujem, a tebe ne zatvaraju zbog onog zbog cega smo se borili! Pa majku vam * E B E M!!!! Sta to znaci? Pa jel to znaci da sam je celog zivota bio budala koji je radio protiv svojih principa? Da sam bio stalno na suprotnoj strani? Jel to znaci? Pa jesu mene zatvarali samo zato sto sam vikao ZIVEO STALJIN I SVETSKA REVOLUCIJA!!! Jeste me zato zatvarali?? Pa sta je trebalo da vicem? ZIVEO KAPITALIZAM??

Nisi ti Danice izdala sobu, ti si izdala mene!

lisac

VELO MISTO

"Evo, ja iz ove svoje butige nisam maka, a cet'ri san drzave prominija!"

Karat se oću...
Karat mi se triba...

Pametan san i pripametan!Poneki put se pripadnem koliko san pametan! (Njegova svitlost-picaferaj)

E moj lipi čovik. Jema, jema puno lipi stvari, al`nesmin kazat.


VALTER BRANI SARAJEVO

Vazduh trepti kao da nebo gori.
Oluja se sprema

"Onda gledaj lafčino,vidis ga !"

"Dok je ljudi mjeriće se vrijeme!"

-Merkwürdig! Seit ich in Srajevo bin, bin ich auf der Suche nach Walter und finde ihn nicht. Jetzt, wo ich gehen muss, weiß ich wer er ist.
-Sie wissen wer Walter ist?! Sagen Sie mir sofort seinen Namen!
-Ich werde ihn Ihnen zeigen... Sehen Sie diese Stadt? Das ist Walter!

KAKO JE PROPAO R'N'R

"Barbara, nemoj da se blamiraš!"

"A jesi ti ninđa ili minđa?"

Mislim da je vreme za jedno piće za mladiće

"a jel bi ti mene mozda tucao"

Diram ti gacice, cupkam ti dlacice. Danima sanjam tvoj beli stomak. (citat iz pisma)

"'ajde da gledamo tv dok se ne rastope boje"

"Slušaj bejbe ako misliš da ću da trčim za tobom grdno se varaš. Pa ne zovu mene badava Đole Haubica"

Zapališ pljugu, zauzmeš busiju kao na stočnom sajmu, pa malo pipaš. Ako nema otpora, vodiš na klanje.

E ajde da idemo unutra. Danas nisam popila antifri"

Mrzim narodnjake!Mrzim narodnjake!

Ustani,ustani da te ne udarim nogom u glavu.I pusti tog psa!...Iju!Po...po...pokojni Toza!

ade da je zigujemo dok je još u komi!
Zdravo kojo!
Zdravo zeleni zube!
kako ti se sviđa film?
koji film?
pa ovaj naš film

Ja samo hocu da mi se nesto desi, kapiras covece, necu da me staros' pita gde mi je bila mlados'-ludos'

- Kazi Dino!
- Pa da me zajebes. Ja da kazem Dino, a ti da kazes na moj si zin'o ili moj te gadja preko Sar Planine!
- Ma kazi Dino!
- Dino!
- Na govno si zin'o!

- Za ovo ces da platis!
- Sta si rek'o!?
- Kazem, za ovo ces da platis!
- Na mome se klatis!

- Evo nama stize nindza! Koji Nindza? Jugo nindza!

TAJVANSKA KANASTA

Ako smo pali, bili smo padu skloni.

Šefe, biljka vanevropskog porekla!
Ciklama, Petroviću, traži dalje

Sad ću da vam * E B E M majku, sad ću da se ubijem!


Sedam na popa.
Cucim na damu.
Imam florami.
Nemam zatvor...
Stari kocos.


"Narcisa, sta vam je?"
"Udari me".
"Molim?"
"Udari me, ubi me od batina".

Saša, Saša, pravi ste lisac


OTAC NA SLUŽBENOM PUTU

...Malik, Malik na govno si nalik...

A onda su po cika Vladu dosle cike u koznim kaputima a on je dok su ga odvodili rekao naglas da ga svi cuju "vise volim rusko govno nego americku tortu"

I tri kurvara su, i tri kurvara su...

Chiquita,vodi me u Barcelonu,
da ja vidim ljubav svoju...
Aaaaa,sombrero tengo yo
aaaaa,tu quierida chiquita...

Chiquita
Spanska zemljo majski cvete
tebe voli svako dete
svirajuci kastanjete


Aj sombrero tengo yo
Aj tucerita chiquita


"...eh, kad su mene sunetili, mogao je kaput da se sasije od ostatka..."

i kad se vratim ...
da vam cune budu zdrave...

Ne mogu vjerovat da se niko nije sjetio one kultne konstatacije

DRUGI JEBU, A TI SE, MUZAFERE, KUPAJ!


ŠTEFICA CVEK U RALJAMA ŽIVOTA

Sad ću te karam sve dok tetka ne dođe

štef, pa ti imaš dojku!

A papiga koja govori:
"Štefka,štefka
p...a ti je kefa!!"

teta, kako se na engleskom kaze krvna grupa?
d blad tajp. svako bi moro znati svoju krvnu grupu na engleskom i svim ostalim jezicima...

ne znam zasto si mokra legla u krevet i sto si mi pop'la sve multivitamine...

Ovako ću da te rastačem prvi put...

Nema više goriva (Rade Šerbedžija eksirao rakiju iz Fiće)


SJEĆAŠ LI SE DOLLY BELL?

...na morskome plavom zalu,
gdje carlija vjetric mio,
plavusu sam bajnu snio....

E neces pusiti bog te jebo, sa zemljom cu te sastaviti.

Svakog dana,
u svakom pogledu,
sve vise napredujem....

Svakog dana,
u svakom pogledu,
sve vise napredujem....

Hoce li u ovom gradu ikada sunce zasjati kako treba.

>Imas ti curu?
Imam.
>Pa radite li sta?
Pa, onako, malo u usta.
>Sta u usta???
Pa, ljubimo se.
>A,to....

Places picko.

...Sabahudin-sranje, Kerim-sranje...

"Daj meni, ja mogu i uzbrdo."

"E pa Dino, neć'mo tako, neć'mo neć'mo"

Klikeru, *ebeš, *ebeš?

E,neš´pušit´ni uzbrdo ni nizbrdo!

Joj sto mi zuji u usima!

"Mama hocemo li ici na more?
Ne znam pitaj tatu!
Tata hocemo li ici ne more?
Suti ,sine suti.

Do 2000-te godine na Zemlji ce biti oko 6 milijardi stanovnika...
Mene ne računaj!

guzio bih i ja kad bi znao lagat ko ti.
jest al ne vako snogu ko ja

emire mahnitove šta ti pričaš.vraćaj se kući odmah

cuj budale, vi's da ne spavam!

Maho, pisi...

Guslam ti ja guslam kad pade kap
za vrat,cuna ispiri ko balon

..."Jest' ona Ljubica kurava, uhvatim je otpozada, kad ono nema gaca. A tu smo ti, velim... Guslam ti ja, guslam, noge mi se tresu, kad ono jedna kapka TUP pravo za vrat. Pade cuna u sekundí, izduva ko dusica. Pita kurva: Sta ti bi?
-I sta joj ti rece?
-Na morskome plavom zalu..."


DAVITELJ PROTIV DAVITELJA

Nije lepo da nevolite karamfile"
"Ko ne voli karanfile, ne treba ni da zivi!"

Halo govori inspektor Ognjen Strahinjić šta radite vi tamo u toj rokoladi šta mislite da vam je dužnost????

-Inspektore, dole je jedna mrtva zena.
- Sta hoce??

Spiridon Kopicl-mozda ubica?

'Pevaj mi mama, ja ću da pumpam


KO TO TAMO PEVA

"ne brinite, puška je zakošena..."

- Joj tata i ja bi ovo da radim,
- i tata bi, sine!!

-Vidi tata to je gospodin Trajkovic. Sta mu je?
-Sad mu nije nista. Ubio si ga k'o zeca!

Sorry,trebalo je na jedan link nize.

" Ljudi , pa ovaj čovek je neuništiv ! "

Dalje neces moci!

"Da se ja pitam ja bi ovuda proterao autobus..."

-Vozi Misko!Moj Misko je genije za voznju.Jednom je za opkladu vozio 3km vezanih ociju!

- Sad je gotov stvarno

...ta lakse malo, nismo dosli da se bijemo...

Ko ga tero da drmusa ogradu.

Puce puska iz potaje,ucitelja naseg nema voleo bi majko da sve ovo samo snevam ,da sve ovo samo snevam joooj joooj itd.

Buši!!!

pusti me zvacu decu!!
Decooooo!!

-Moj Misko mnogo voli zivotinje.U zooloskom vrtu ne mogu da ga odvojim od kaveza s majmunima.
-Pa,kad su smesni hn-hn-hn

Molim kartu!
Kakvu kartu?
AVIONSKU

"Ljudi čiča traži da platimo put preko oranja. Skupljajte pare kako znate i umete"
- "Koliko traži?"
- "Mnogo. Dvesta dinara"

"Hoćeš rakije"
- "A ne hvala. Patim od stomaka"
- "Uzmite onda ovo"
- "Die beste"
- "Di beste, di beste. Nemačka medicina je najbolja na svetu"
- "Kanda bi se obradovao da dođu ovamo?".
- "Pa bar bi se znao red i disciplina"
- "Ubijao sam ja te švabove ko vaške. Sve treba uz zid pa metak u čelo"
- "Imate sto godina, a govorite gluposti"

"Izvinite koliko ima do sledeće stanice?"
- "Pa ti si bre lud čovek. Ovo je stanica"
- "Ne mogu da čekam autobus. A možda usput nešto i ulovim"

- "vi ste novinar?"
- "A ne. Zapisujem retke i neobične reči. Znate neko mora da vodi računa o bogatstvu ovoga naroda"


"Ja sam šlager pevač"

karte molim...
ma kakve karte, ..
ajde pusti čiču...vid' njega sirotinja
...ko sirotinja...daj pet karata...
ne može, samo jedna
daj pet....daću ti ja sirotinju....

- Umalo se ne udavih.

Ume Miško i zavezanih očiju...

-"Karte na pregled!"
- "Pa stari znaš da sam ih kupio!"
- Neznam ja ništa, pregled karata svakih pedeset kilometara, takav je propis, nemoj i ti džigericu da mi ždereš!

- Tata,... jel' jedu prasići?
- Jedu sine, jedu.

"khhh,khhh,khhh" -Pu crko dabogda-

"ovaj pevac kako je poceo nagazice mladu"

"E, moj prijatelju, neš se ti od pevanja leba najesti"

KAD BUDEM MRTAV I BEO

"Buknuće čovek"
"Čista sam, majke mi"


BALKAN EXPRESS

Samo tetki lek da odnesem

BITKA NA NERETVI

"Ja znam čiko kako tebe zovu: Martin od Topova...A sad nemaš više nijednoga!"

"Tifusari, za mnom!!
"Preko vode do slobode!"

KUDUZ

"Đe si Goro, pičkin dušmanine!"

"Semso Bonaparta!"
“Udario me babo, daljinskim!

SPECIJALNO VASPITANJE

"Gde si bre Violeta, kućo stara!"
"Nastavniče, jeste li ono vi malopre pili šampon?"


LEPA SELA, LEPO GORE

"Nemoj da ti ja sad-ustanem!"

Znas li ti koliko sam ja zenski zbario sa ovom pesmom.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5516
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Filmski citati

Post od Bibliotekar »

Malena nadopuna pređašnjeg jednim antologijskim biserom:

BALKANSKI ŠPIJUN

Danica: Znači, bio si stvarno u pozorištu?
Ilija: Da.
Đuro: Eh, šta čovek sve mora da trpi zbog razbojnika...

:lol:
Acriter et Fideliter!
Slika
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gosta