Tode Nikoletić - Sedam Snežana i patuljak

Odgovori
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Tode Nikoletić - Sedam Snežana i patuljak

Post od branko »

SEDAM SNEŽANA I PATULJAK

Žanr: savremena bajka


Mesto događaja: Kuća patuljaka

LICA

SNEŽANA 1 PATULJAK Mrvuljak
SNEŽANA 2 PRINC Hajvanko
SNEŽANA 3 BAKA Staka
SNEŽANA 4 VUK Vule
SNEŽANA 5 ŠTITONOŠA Mićo
SNEŽANA 6
SNEŽANA 7

Scena:
Kućica na proplanku, oko kućice je šuma. Između dva drveta je razapeta žica. Malo napred se nalazi veliki kovčeg sa blagom. Ispred kućice se sa leve i desne strane nalazi sedam ogledala i sedam stolica.


PATULJAK: Zdravo, narode dečiji! Zdravo, radoznali svete! Zdravo, šumna šumo! Zdravo, nežni cvete! Zdravo, bistra reko! Zdravo, jagodico! Zdravo, strašljivi zeko! Zdravo, cvrkutava ptico!
Dan je okačio svoj žuti kišobran i širom vam vrata otvorio moj skromni stan. Dobro mi došli na ukusni čorbuljak, pozdravlja vas vaš patuljak Mrvuljak! Sigurno se pitate otkud patuljak, odnosno ja, u pola dva!? E, pa, to je duga priča. Ali, ispričaću vam, dragi moji sanjari, evo, dakle, kako stoje stvari. I šta ja zapravo radim ovde u stvari. Ali, najpre da vas pitam (Seda na proscenijum) volite li bajke. Svašta od mene!? Naravno da volite. E, pa, razdragani moji, došlo je vreme da jedna lepa bajka krene.
Bajka koju je neki maštoviti pisac potpuno izokrenuo. I u novo ruho sasvim zaodenuo. Zamislite šta je uradio taj šašavi pisac pre nekoliko dana! Umesto da nam je poslao u šumu onu prelepu Snežanu, on je kao stari lisac pobrkao šerpe i lončiće, pomrsio trice, kučine i končiće. I poslao nam sedam Snežana. Da. Sedam. I to sedam razmaženih Snežana evo već mesec dana. Ali najbolje je da pođemo u ovu blesavu avanturu i da vam dočaram uživo moju strašnu torturu. Pst. Bila jednom jedna Snežana…
Izlazi Snežana, rasteže se i zeva.
SNEŽANA 1: (Gleda u sat) Jao! Dvanaest je sati. Baš sam se probudila rano. Mogla sam još malo odremati. (Zeva) Uh, ala sam gladna. Zalepio mi se za kičmu stomak. Da vidimo gde je naš poslušni momak. Šta li je Mrvuljak spremio za krku? Vreme je da dignem frku! (Seda za jednu od stolica i gleda se) Mrvice! Mrvice! Gde je taj patuljak Mrvuljak? Uvek kasni. Mrviceeeeee!
PATULJAK: Bila jednom još jedna Snežana…
SNEŽANA 2: Šta se dereš, oštrokonđo jedna? Probudila si me, a tako sam lepo sanjala. (Seda za drugu stolicu) I jednog zgodnog princa u snovima ganjala.
PATULJAK: Bila jednom još jedna Snežana…I još jedna Snežana…
SNEŽANA 1: Mrvuljko! Pa šta ta šeprtlja radi? Umreću od gladi.
SNEŽANA 3: Koji vam je vrag, lenje zevalice?! Šta skičite ko gladne gice?

SNEŽANA 1: Onaj smetenjak od patuljka opet kasni sa doručkom.
SNEŽANA 2: Misliš ručkom.
PATULJAK: (Na glavi mu je kuvarska kapa, a oko struka kecelja) Stojim na usluzi, drage moje. Šta izvoljevate za guze svoje?
SNEŽANA 1: Pa dobro, gde si ti, lenčugo? Jesi li ti gluv?! Čekamo već dugo!
SNEŽANA 3: Biće da je glup.
SNEŽANA 1: Tup!
SNEŽANA 3: Glup!
SNEŽANA 1: Tup!
SNEŽANA 3: Nije nego glup!
SNEŽANA 1: Rekla sam tup!
SNEŽANA 2: Tišina! Nije on ni glup ni tup! Mrvuljko ima zlatni ćup! Je li gotova hrana? Govori! Crkosmo od gladi. Hajde, klopu na sto posadi! Nismo jeli već pola dana.
PATULJAK: Šta žele gospoda? Možda, kajganu? Omlet? Jaja na oko?
SNEŽANA 2: Jaja na oko! Stoko! Jesi li ti blesav? Hoćeš li da oćoravim? Meni donesi dimljenog lososa u kikiriki sosu. Trkom! Dok te nisam zviznula po nosu!
SNEŽANA 4: Stani! Ja ću pršut sa ruskom salatom, kavijarom i suvim vratom.
SNEŽANA 5: Čujem li ja to dobro? Sprema se pir. Baš mi se jedu pohovani šampinjoni i pečeni krompir.
PATULJAK: Svakako. Šampinjoni, krompir... (Piše kao porudžbinu)
SNEŽANA 6: A ja ću mešani sir!
PATULJAK: Zapovedajte.
SNEŽANA 6: A ja ću nešto skromno zbog linije. Donesi kompot od kajsije, prženi badem, punjene smokve, pune dve činije.
PATULJAK: Kako vi kažete. Pržene smokve... Odmah ću…
SNEŽANA 7: Čekaj! (kroz prozor) Zaboravio si pekinšku patku.
PATULJAK: Patku!!!Odakle mi pekinška patka!?
SNEŽANA 7: Baš me briga. Rodi! Nek bude slatka!
PATULJAK: Da rodim patku?
SNEŽANA 7: I to reš. (Seda na stolicu) I daj, brate, nešto za osveženje. Na primer, ovčije pečenje. I donesi bokal limunade. Bokal maline. Bokal đusa… I nešto, brate, da se kusa! Šta stojiš! Mrdni malo, budalo!
PATULJAK: Drage moje Snežane, eto me za tren. Dok se vi umijete i operete zube, sto je postavljen...
SNEŽANA 1: Da se umijem? Ne pada mi na pamet. Da se zaledim. Aaa, ne! Draže mi je da sedim!
SNEŽANA 3: Ko će se svaki dan umivati? Zar hoćeš da potrošim ovo lepo lice!?
SNEŽANA 4: Da perem zube? Nisam blesava. Da mi se smanje zubi? Propadnu desni! Da li ste vi te opsanosti svesni?!
SNEŽANA 2: Mi smo ionako lepe. Prirodno lepe. Je l' tako, ogledalce?
SNEŽANA 7: Ogledalo, ogledalce moje, kaži mi na svetu najlepši ko je! (pauza) Ja! (ushićeno) Ja! Oh...
SNEŽANA 6: Grešiš. Slušaj ko je nalepši. Ogledalo, ogledalce moje, kaži mi na svetu najlepši ko je! Ko? Jaaa? Pa naravno. Ko bi drugi bio?
SNEŽANA 1: Biće da sam ja najlepša.
SNEŽANA 3: Koza.
SNEŽANA 1: Molim?
SNEŽANA 3: Dobro si čula. Lepa si ko koza što se na dupetu voza!
SNEŽANA 1: Ako sam ja koza, onda si ti krava što voli da knjava.
SNEŽANA 5: Ne prepirite se, guske. Obe više ličite na ćurke.
SNEŽANA 3: Ćurka ti je strina. Gusko jedna guskava.
SNEŽANA 5: Ponovi to još jednom, nevaspitana svrako.
SNEŽANA 3: Gusko!
SNEŽANA 1: Kozo!
SNEŽANA 3: Kamilo!
(Počinje svađa i tada uleće patuljak)
PATULJAK: Mlade moje dame, dosta je galame. Doručak je gotov. Izvolite u trpezariju na žderaniju.
(Sve su potrčale na vrata i gaze Mrvicu)
SNEŽANA 7: Ne gurajte se, proždrljivke!
SNEŽANA 6: Pusti me! Ti debela…
SNEŽANA 1: Prasice!!!
PATULJAK: (Nakon što su otišle) O, jadan sam ja. Nema na svetu nesrećnijeg patuljka od mene. Moje posustalo srce kao cvet vene. Gde baš mene snađe ova ženska svita? Mene da zadesi sedam Snežana, sedam gladnih termita. Oooo! Neee! Hajde da je jednu Snežanu oterala maćeha. Ali sedam?
Da li da se predam? Da li negde da klisnem ili od brige da svisnem?
Šta sad da radim? Blago sam potrošio na njihove želje. (Otvara kovčeg.) Braća su mi pobegla. A opet, mene neka tuga stegla pa ne mogu da ostavim te jadne proždrljive sirotice. Dovoljno je što su maćehe pobegle od njih. E, kako je život surov. Pih! Osim toga, neko ih mora vaspitati. Naučiti bontonu i manirima.A Mrvuljko strpljenja ima...
(Tada jedna Snežana pretrčava noseći veknu hleba, a druga je juri)
SNEŽANA 1: Vrati hleb! Vrati hleb!
PATULJAK: Vidi ih! Baš su nežne.
SNEŽANA 3: Evo ti, ždero žderava! (Udara je metlom)
PATULJAK: Neko ih mora hraniti. Bogami, imaju apetit kao krokodili. Ako nastave ovako sa ždranjem, izgledaće kao neki reptili. Ih, kad bi naišao neki bogat i zgodan princ na konju! (Tada padaju na scenu ogrisci od jabuka i druge hrane. Opet jedna Snežana istrčava) Pa makar ličio na običnog šonju!
SNEŽANA 4: Vrati pile! Vrati moje pile!
PATULJAK: Auuuu…Al tarupaju! Ko gladne gorile!
SNEŽANA 3: (Nosi naramak gardarobe) Mrvuljko, ovo da si mi oprao do večeras.
SNEŽANA 1: A meni, Mrvuljko, hitno opeglaj ovu krinolinu. Idem na bal i na klopu finu.
SNEŽANA 5: Pa dobro, čovečuljče, zar mi još nisi očetkao cipele, of! Šta ako se pojavi kakav princ, baron ili zgodan grof?
PATULJAK: Odmah ću, Snežanice.
SNEŽANA 4: A, ne. Prvo ćeš mi bluzu očetkati. Hoću da svaki princ zbog mene pati.
PATULJAK: Bluzu! Evo, stigla je igla...
SNEŽANA 3: Da nisi pipnuo iglu! To može da čeka. Prvo idi u trgovinu i kupi: puder za lice, maskaru, tonere, belilo belje od mleka, parfem, olovku za obrve, veštačke trepavice i lep ruž. Požuri, Mrvice, čeka me muž! Biću najlepša.
SNEŽANA 1: Bićeš, al' sutra, mislim, malo sutra.
Mrvice, prvo donesi nešto malo za meze. Znaš da ne smeju smršati princeze!
Požuri, čim pre, po šlag, voće i ostale đakonije!
PATULJAK: Kako vi kažete. Šlag, trepavice, voće, maskara, povrće sve. (Vadi zlatnike, broji)
(Snežane sedaju za sto i dive se svojoj lepoti)
SNEŽANA 1: Jao, što sam ja lepa! (Ljubi ogledalo) Pogledajte ove oči!
SNEŽANA 2: Izgledaš kao da si se uplašila! Moja lepota je raskoš prava. Gledajte usne!
SNEŽANA 3: Ko kravlja gubica! Ja sam lepša. Mene je verovatno rodila vila. (Ljubi ogledalo)
SNEŽANA 4: Tebe je oždrebila kobila. Ne lupaj, gledaj šta je lepota. Ovakav nos nema ni…
SNEŽANA 5: Ni slon. Šta lupaš to nije nos već surla! Grupa noseva. Sajam!!! Pogledaj moju lepotu. Mogu da konkurišem za mis. Svakom princu da otmem kis.
SNEŽANA 6: Istina da možeš. Ali sa toljagom. Prava si karikatura. Pogledaj šta je lepota i frizura!
SNEŽANA 7: Drage moje. Osim što sam lepa, zgodna i fina, uz sve to igram i plešem kao balerina. Pogledajte. (Uz lepu muziku igra neukusno i trapavo)
SNEŽANA 1: Smešno, samo tatrljaš, pre bi se reklo da se kotrljaš! Pa to mogu i ja. (Igra još gore)
SNEŽANA 3: Gledajte blese, kao da vas struja trese! Hajde svi da igramo. (Igraju na neku poznatu muzičku temu)
(Sve Snežane se pridružuju. Tada se pojavljuje patuljak, Snežane skaču i sve mu otimaju)
PATULJAK: Uhuuuu! Stigla je užina. Je li gladna družina!?
SNEŽANA 5: Meni čokolada!
SNEŽANA 6: Meni sladoled?
SNEŽANA 7: Dajte mi šlaga! (Ruše ga dole i sve ga gaze) Pusti!
SNEŽANA 2: Ne diraj banane, ti proždrljivko!
SNEŽANA 4: Ostavite, orangutani!
SNEŽANA 3: Gde je moja lutka? Zašto mi nisi kupio lutku? Treba mi lutka istog trenutka!
PATULJAK: Jaaao…želiš lutku finu? Ovaj… Odoh po pare pa u trgovinu.
SNEŽANA 4: Čekaj! Ja sam gladna.
SNEŽANA 5: Hoću limunadu!
PATULJAK: Limunadu? Evo limunade, šećeru.
SNEŽANA 7: Pusti limunadu. Daj prvo večeru.
PATULJAK: Večeru? Pa tek sam ručak poslužio!? Malo sam odmora zaslužio!
SNEŽANA : Baš me briga. Večeru kažem! Ili ću te celog s cipelama da smažem!
SNEŽANA 1: I ja! Meni s doručakom spoji.
SNEŽANA 3: I meni, tako se lakše goji!
PATULJAK: Ko je još video da se večera služi u vreme ručka, ručak za doručak, a doručak sa...užinom? To je katastrofa. Odoh, vi ste ko probušena kofa!
SNEŽANA 6: Hoćemo klopu! Hoćemo klopu!
SNEŽANA 2: Da nisi mrdno ili ćeš nastradati grdno!
SVE: Hoćemo klopu!
PATULJAK: Dobro. Dobro... Ali posle idete na spavanje. (Stavlja kuvarsku kapu i kecelju) Šta želite za jelo? Jaje celo? Omlet? Koji čvarak, ili možda podvarak?
SNEŽANA 1: Prasetinu. Prilog bareni krompir.
SNEŽANA 3: Jagnjetinu. Lešo.
SNEŽANA 2: Pohovane batake. I malo supice da si zameš'o!
SNEŽANA 4: Smuđ a-la parizijen! Salata ren. Sa friškom pletenicom.
SNEŽANA 5: Punjenu dinju.
PATULJAK: Punjenu dinju?! Sa čime?
SNEŽANA 5: Sa lubenicom!
SNEŽANA 6: Rusku, francusku i valdorf salatu.
PATULJAK: A vi, lepotice?
SNEŽANA 7: Ja ću morske plodove i voćni kup ko palatu!
PATULJAK: Dok ja pripremim jelo, vi lepo uzmite knjigu i pročitajte neko poznato delo. Je l' važi?
SVE: Važi. (Odmahuju glavom)
SNEŽANA 1: Evo, ja ću prva da čitam. (Uzima jednu veliku knjigu, svi sedaju u polukrug) Ovo su sigurno bajke. Evo piše „Pripovetke moje tetke“.
SNEŽANA 7: Jao, tvoja tetka je unutra.
SNEŽANA 2: Daj da vidim! Ha, malo sutra! Ovde su neka slova. Ej, koje je ovo slovo?
SNEŽANA 3: Slovo! Ovo je nešto sasvim novo! Biće da je slovo Ž, kao žaba!
SNEŽANA 5: Ž! Tebi trebaju naočale. Ti vidiš kao baba. Ovo je slovo P, P kao puška.
SNEŽANA 3: P kao puška. Svašta! Vidiš da je NJ. NJ, kao njuška!
SNEŽANA 5: Kome si ti rekla da je njuška! Ako te opalim po nosu, biće ti kao kruška!
SNEŽANA 6: Samo je pipni.
SNEŽANA 7: Ti, karakondžulo, da ćutiš. Ti si gora od nje.
SNEŽANA 2: Ni ti nisi ništa bolja, karikaturo!
SNEŽANA 7: Alapačo!
SNEŽANA 2: Torokušo!
SNEŽANA 7: Zmijo! (Opet se tuku) Izbiću ti zube!
SNEŽANA 6: Ne diraj mi drugaricu, rugobo!
SNEŽANA 1: Udari je! Razbij joj njušku!
SNEŽANA 3: Ugrizi je! Zvizni joj ćušku!
PATULJAK: Opet? O ,neeee. Čekajte! Stanite! (I dalje se tuku) Dosta!!! Ne vredi. (Uzima zvonce i zvoni) Večeraaaa!
SNEŽANA 5: Večera! Juriiiiiš! (Opet se guraju, odlaze na večeru i gaze ga)
PATULJAK: Majko moja? Šta je ovo? Uragan! Ne čudim se što su ih maćehe oterale. A imao sam u rudniku posao lagan. Počeo sam da gubim živce. Bar da mi je koje pivce. Zlata nemam ni gram. Od sedam braće ostao sam sam. Evo, dobio sam već bore. Što sam ja bolji, one su još gore.
SNEŽANA 3: (Ulazi i podriguje) Mrvice! Još nisi gotov. A tako mi se spava.
SNEŽANA 1: Ja ne mogu zaspati bez priče. Boli me glava.
SNEŽANA 7: Ni ja. Mrvice, pročitaj nam neku bajku.
SNEŽANA 2: Meni „Alisu u zemlji čuda“.
SNEŽANA 3: Meni „Crvenkapu i strašnog vuka“
SNEŽANA 6: A meni „Pepeljugu“ što stalno kuka.
SNEŽANA 5: A ja ću „Tri praseta“. Gladna sam!
PATULJAK: Dobro, dobro. (Uzima knjigu i čita) Bili jednom tri praseta, Pepeljuga, Crvenkapa, Ivica i Marica, Alisa, kapetan Kuka, i krenuli oni tako kod bake biciklima. I tako ih susretne Pinokio iiiiiiiii… (Snežane počinju u horu hrkati) Šta je ovo, majko moja? Ovo je gore od nekog boja! Ne znam šta da radim. Da bežim. Ne vredi, uhvate me svaki put. Da skočim u reku! Da, ionako sam nastradao kao žut. Zbogom, životiću. Uskoro oči sklopiću (Vuče kovčeg do ivice proscenijuma, penje se na njega i skače)
PATULJAK: Ne vredi. Znam da plivam. Neće!
(Skače ponovo) Neće opet!
(Ulazi princ obučen kao Robin Hud i Mića, njegov štitonoša)
PRINC: Hej, ti! Ti što pačeš, ovaj plačeš. I njačeš.!
PATULJAK: Ko, je l' ja?
PRINC: Da, ja! ( udara ga štitonoša) Ovaj, ti! Ovaj čekaj! Šta to čadiš?
Radiš!
PATULJAK: Ne prilazi! Skočiću, ne prilazi!
PRINC: Ooo! Mako mi tača-! Ovaj mača! Makva te to kuka naterala, da ročiš u seku!? Ovaj reku. Šta te muči? Stigao je strinc! Ovaj princ!
ŠTITONOŠA:
( Udara ga.) A ja?!
PRINC:
I moj štitonoša Noša, ovaj, Mića!
PATULJAK: Šta ovaj bulazni? Ko skače u seku. Kakav strinc? Ko si ti, stranče?
PRINC: Ko sam ja! Ko kam ja!
ŠTITONOŠA:
( Štitonoša ga udara) Predstavi se!
PRINC:
Ah, predstavi mi da se dozvolim. Princ Ajvanko! (Skida kapu) Junak iz šlavnog Serivuda! ( Štitonoša ga udara) Ovaj Šerivuda.
PATULJAK: Princ Hajvanko iz Serivuda! Samo mi je ovaj bio potreban ! Zbogom!
PRINC: Vekaj! Ovaj čekaj! Ti ne čeruješ! Ne veruješ?
PATULJAK: Nije da ne čerujem, ovaj, da ne verujem. Nego, otkuda vi ovde?
PRINC: Na zajnom tadatku smo. PST!
PATULJAK: Hm. Jao! Ko da vas dobra vila šalje. Vidi ovako, imam mali problem koji treba rešiti, a ne pogrešiti I moje blago će vam se smešiti.
PRINC: (Prilazi koferu) Naravno. Nato smo ovde. Movori šta te guči? Ovaj muči. (Kuca u kovčeg) Kako se koveš? Bime se čaviš?
PATULJAK: Bime se čavim? Aha, razumem! Čime se bavim? Zovem se Mrvuljak. Znate, prinče, ja sam patuljak. Po zanimanju sam rudar… Živeo sam s braćom patuljcima sve dok nisam doživeo invaziju, ovaj, udar.
PRINC: Satuljci! Aha. Pedam satuljaka. Ovaj sedam! (Vadi lupu i gleda tragove. Štitonoša gleda kovčeg sa blagom) I šta je balje dilo?
PATULJAK: Balje je dilo, ovaj, mislite, šta je dalje bilo? Ne znam kako da objasnim. Ludilo! Sve je nekako zamršeno. Sve se nekako zamumuljilo. I dosta oduljilo. Kad su Snežane stigle, živim kao na vrhu igle!
PRINC: Pnežane Ahaaa! Pnežana i pedam satuljaka. Hajvanko zna tu triču. Priču!
PATULJAK: E, u tome je problem. Nije Pnežana i pedam satuljaka. Već Sedam Snežana i patuljak. A to sam ja, Mrvuljak!
PRINC: Gako? A kde su prugi datuljci? Ovaj patuljci!
PATULJAK: Drugi patuljci. Pobegli. Zbrisali, još mi nisu pisali.
PRINC: Brisali. Ostavili ti su blago i bedam Snežana. Vigurno te sole.
PATULJAK: Ko me soli? Ne sole me ni malo. Sole, ovaj, one vole samo prinčeve. Slušaj kako lepo pajke. Kao da su iz neke bajke.
ŠTITONOŠA:
(Gleda u Snežane)
PRINC: Blago tebi. Imaš pedam srinceza. A ja samo štitonošu! (Vadi mač, ispada mu, okreće ga prema Mrvuljku)
PATULJAK: Polako, Hajvane. Hoćeš reći da nisi oženjen? Takav junak nema princezu?!
PRINC: Ne! Noš jisam našao žravu penu.
PATULJAK: Nisi našao pravu penu! Mislim, ženu? Ooo, spasioče moj! Sam Bog te poslao u raj. Pogledaj ovu lepotu što hrče! Kad te vide, ima za tobom da trče. Hoćeš li da te upoznam sa njima? Hoćeš, dabome. Videćeš, slatke su, poslušne, pitome… Možete obojica da se oženite. Birajte!
PRINC: Diće mi brago.
PATULJAK: Diće tebi i drago i milo. Samo nebo te šalje. (Ljubi ga u ruku, a štitonoša podmeće svoju)
PRINC: Dobro, dobro. Ne ralavi mi buku. Nindža!!!
PATULJAK: Auuu, al' je opasan! Zna i džiu-džicu! (Zvoni.) Kukuriiikuuu! Kukurikuuuu! Ustajte, lepotice iz raja! Stigao je baja!
SNEŽANA 2: Koji to konj kukuriče?
SNEŽANA 1: (Gađa ga jastukom) Umukni, njako!!
(Ostale Snežane ga gađaju jastucima.)
SNEŽANA 5: Zaveži, svrako!!
PATULJAK: (Baca jastuke na njih) Cure! Imamo važne goste. Stigao je konj na princu!...Ovaj...princ sa Štitonošom! Spavanja je dosta!
SNEŽANA 6: Ko je ovaj zelenko? (Prilazi mu)
PATULJAK: Dozvolite mi da vam predstavim našeg drage goste. Princ Hajvanko i njegov Štitonoša...
ŠTITONOŠA:
Mićo! Sa veliko M!
SNEŽANA 7: Princ Hajvanko? Nešto mi izleda mršuljavo i tanko.
SNEŽANA 4: Princ? Devojke, stigao je princ!!!
SNEŽANA 2: Pravi pravcati princ?
SNEŽANA 6: Kako je zgodan i lep! Je li mu dubok džep?
ŠTITONOŠA:
A Ja? I ja sam stigao!
PATULJAK: Hajde, orle, predstavi se ovim damama u pidžamama.
PRINC: Cravo, drinceze. Rubim vam ljuke! (Ljubi ruku jednoj Snežani)
( Štitonoša ga udara i pruža ruku)
SNEŽANA 1: Izgleda da su se našem princu pobrkali tonovi. Hoće ruku da poljubi meni.
SNEŽANA 7: Nema veze. Sigurno je došao da me ženi.
PATULJAK: Pa, lepe moje... dok se vi upoznate, odoh ja da pripremim nešto predjela i salate.
SNEŽANA 3: Pre će biti da mene želi. Pogledajte mu taj pogled vreli.
SNEŽANA 4: Tebe da uzme? Pogledaj se, pegušo, na šta ličiš. Izgledaš kao ćurčije jaje!
SNEŽANA 3: Ne, nego će tebe uzeti, ružnija si od aždaje!
SNEŽANA 6: Mali, polazi sa mnom (Hvata ga za ruku)
PRINC: Evo…(Kreće)
( Štitonoša beži)
SNEŽANA 1: Ostavi ga. Moj je. (Vuče ga na drugu stranu)
SNEŽANA 5: Može. Ali preko mene mrtve. (Vuče ga na svoju stranu i otkida rukav)
PRINC: Šta je ofo? Brvuljko! Mićo! Upomoć! Upomoć, Prvice!!!
ŠTITONOŠA:
Odoh po pomoć!
PATULJAK: (Izviruje) Hehehe-he!
SNEŽANA 3: Dođi, ljubavi moja. Ideš sa mnom da pereš posuđe. (Vuče ga za glavu)
SNEŽANA 6: Iščupaćeš mu glavu. Pusti glavu!
SNEŽANA 3: Baš me briga. Samo nek mi u srce uđe!
SNEŽANA 2: (Ruše ga) Ako ćeš ti glavu, onda ću ja nogu. (Vuče mu nogu.)
SNEŽANA 7: Ja ću ruku.
SNEŽANA 4: Meni uvo. (Vuče ga)
PRINC: Ufo! Nemoj ufo!
SNEŽANA 4: Dobro. Ako ne želiš da budemo grubi, onda hoću poljubac. LJubi!
SNEŽANA 2: I ja. I to filmski.
PRINC: Boljupac! Finski! Zar zoram? Ovaj moram?
SNEŽANA 6: Moraš. Prinčevi u bajkama uvek ljube princeze. Hajde, daj cmokić.
PRINC: (LJubi je izdaleka)
SNEŽANA 6: Aaa, ne! Priđi, slatkišu, da vidiš kako princeze uzdišu!! (LJubi je) Ohhhh!..(Pada)
SNEŽANA 3: A sad mene. Nek bude ko med!
SNEŽANA 4: Ne gurajte se. Sve ćemo doći na red. Mene dva puta. (Pada.)
SNEŽANA 1: Dođi, pilence moje. (LJubi ga dugo sve dok princ ne izgubi vazduh i ne padne u nesvest)
SNEŽANA 5: Hajde, hajde, ne foliraj. Ustaj!
PRINC: Ne mogu. Zisi oprala nube. Umireeeem…
SNEŽANA 5: Aaaa. Ne! Onda ću ja tebe oživeti sa poljupcem. (Ljubi ga u ruku, vrat, lice...)
SNEŽANA 7: E, Balvanko. Sada je vreme za ples. Reci jes!
PRINC: Jeci Res! Ovaj. Jes!
SNEŽANA 7: Pustite valcer. (Ide muzika za ples i sve plešu sa princom tako da ga bacaju kao lopticu jedna do druge)
PRINC: Jao! Trti mi se u glavi. Pože li mauza?
SNEŽANA 1: Misliš pauza. Može. Minut. Posle ćemo se igrati mame i tate.
PRINC: (Seda) Tame i mate? Kidaj, Kajvanko, ako ti je mivot žio. (Beži, a Snežane ga jure)
SNEŽANA 3: Pobeže!!! Za njim.
SNEŽANA 2: Ne daj mu!
SNEŽANA 4: Staniiii! (Odjuriše)
PATULJAK: Jadnik. Bolje da je naišao na osinje gnezdo. Baš mi ga je žao. Ali, bolje on nego ja. Ovo je prava prilika da se spakujem i zbrišem. Sada će Mrvica malo da pajki. Sad mogu lakše da dišem. (Leže)
(Odjednom istrčava princ, a i Snežane)
SNEŽANA 6: Stani! Stani!
SNEŽANA 7: Za njim! Opkoli!
PATULJAK: Auuuu. Gadno mu se piše ako ga uhvate. Oderaće ga ko jarca. Ne bih voleo da sam u njegovoj koži. (Namešta krevet) Ima od njega da naprave starca.
(Sa druge strane, okrenut leđima, ulazi princ i sudara se s Mrvicom. Oba se uplaše i beže svaki na svoju stranu) Uhhh! Što me uplaši!
PRINC: (Kleči) Spasavaj. Domozi, pobri batuljče. Dve ću ti stati. (Vadi kesu s novcem) Blago, sač, mivot. Žilost!
PATULJAK: Dobro. Ne cmizdri, plačko. Šta si se smrzo! Pomoći ću ti. Hajde, ulazi u ovaj sanduk! Brzo!
( Otvara kovčeg a iznutra skače Štitonoša)
ŠTITONOŠA:
Haaaaa!
PRINC:
Umalo mi rce ne stade! Tu si, Mićo, kukavico! Otpušen si. Ovaj otpušten
MRVICA:
Pusti Miću! Ulazi unutra, slabiću! Evo ih!
PRINC: Dvala, hruže. (Lјubi ga) Ti si travi batuljak. Tolim ve! Ovaj, volim te!
PATULJAK: Beži tamo. Ne balavi me. Slinavko! Evo ih! (Seda na kovčeg)
SNEŽANA 5: Gde je? Gde je? Govori!
SNEŽANA 6: Pričaj. Video si ga?
PATULJAK: Video. Što jest, jest. Otišao je na onu stranu. (Pokazuje na pogrešnu stranu)
SNEŽANA 3: Za njim. Ne sme nam pobeći! (Odjuriše)
PATULJAK: (Otvara sanduk) Izlazite.
PRINC: (Viri) Novo ti zeću naboraviti. Zaboraviti.
PATULJAK: Zaboravio, ne zaboravio. Malo si se oporavio. Otišle su.
PRINC: Ne znam zako da ti se nahvalim. (Opet ga ljubi) Kidam na sraj kveta.
ŠTITONOŠA:
A ja još dalje!
PATULJAK: Čekaj. A ja? Povedite i mene.
PRINC: Tiše! Evo ih opet! (Pokušavaju ući svi u kovčeg) Težimo!!! (Sakrivaju se u kovčeg.)
(Ulazi pogrbljena baba. Nosi u jednoj ruci štap, a u drugoj korpu s jabukama)
BAKA STAKA: Uhuuuu! Uhuhuuu! Ima li koga? Eeehej! (Lupa na vrata kućice)
PRINC: Ko je ova kabetina? Babetina!
PATULJAK: Videćemo ko je baba. Izgleda da je slaba. Tražite nekog, bako?
BAKA STAKA: Šta kažeš? Ne čuje baba! Baba je gluva!
PATULJAK: Baba je gluva.
HAJVANKO: Suva!
ŠTITONOŠA:
( Štitonoša ga udara)
HAJVANKO: Gluva!
PATULJAK: Gluva! A, suva ti ja glava!
HAJVANKO: Gluva mi je sava!? (Pipa se)
PATULJAK: E, ovo ti je da pukneš od muke. Baba je gluva, a ovaj je glup ko noć. Baba je gluva! Gluva! Šeprtljo!
BAKA STAKA: Jeste. Baka Staka je suva! I baka se umorila...
PATULJAK: Evo stolice, bako, odmorite se. (Donosi stolicu i umesto da sedne baka, Hajvanko uzima i seda, a baka pada)
BAKA STAKA: Hvala, sinko. Vrlo si učtiv. Kako reče da se zovete?
PATULJAK: Mrvica. A ovo su moji prijatelji, princ, Hajvanko i...
ŠTITONOŠA:
Mića!
BAKA STAKA: Ne čuje baka. Malo sam gluva, kako rekoše Grudvica, Kajmanko i Pićo!.
PRINC: Čuj? Kajmanko? Blušaj, saba. Ovaj baba! Nemoj da vadim sač!! Hrinc Pajvanko.
BAKA STAKA: Ne deri se. Čujem, čujem. Balvanko.
PRINC: Ova je bukla.
PATULJAK: Ma pusti babu. Nego, bako Stako. Kako vam mi možemo pomoći?
BAKA STAKA: Kao što rekoh. Baka Staka se izgubila, pa traži put.
PRINC: Prvice, setio sam se, sođi ovamo. (Odvajaju se)
PATULJAK: Šta je sada?
PRINC: Pa ova paba je zla paćeha.
PATULJAK: Zla maćeha! Misliš?
ŠTITONOŠA:
Auuuu! Zla maćeha!
PRINC: Pogledajte porpu! Jonela je otrovne pabuke.
PATULJAK: Misliš jabuke? Pazi, stvarno. Auuu. Pa šta da radimo?
ŠTITONOŠA: Uzećemo jabuke i otrovaćemo se. Tako ćemo pobeći od trinceza!
PATULJAK:
Sjajno. Odličan predlog. Slušaj, baba. Da se dogovorimo. Pokazaćemo ti put pod uslovom da nam date jabuke.
BAKA STAKA: Da vam sirota baka da jabuke? A pemzija je mala i kasni. Sram vas bilo...
PATULJAK: Bobro, daba. Ne clači. Ovaj ne plači! Onda nam prodaj pabuke.
BAKA STAKA: Odbij! Prodaću vam jeftino. Ispod svake cene. (Proverava da li je pravo zlato) Može i za zlato. Menjaće baka za evro.
PATULJAK: Za jedan evro? Sve!? Kupujem!
BAKA STAKA: Marš!
HAVANKO: Kome ti kažeš karš? Vadi kač, babuskaro! (Vadi mač)
BAKA STAKA: (Udara ga kišobranom) Šibe! Šibe!
PATULJAK: Čekaj, Hajvanko! Smiri se, baba. Koliko tražiš za jabuke!
BAKA STAKA: Deset…
PATULJAK: Deset! Pristajem. Hajvanko, daj deset evrića…
BAKASTAKA: Deset hiljada evra!
HAJVANKO: Heset diljada? (Pada u nesvest)
ŠTITONOŠA:
(pada u nesvest)
PATULJAK: Evo šta uradi. Ubi ih ko muve! Pristajem. Evo ti zlato . I gubi se!
BAKA STAKA: Hvala, Strvice. Hvala, Kajmanko! Ajd' uzdravlje Mićo!
PATULJAK:
Oderala nas matora veštica. Hej! Pa nismo joj pokazali put.
PATULJAK: Nek je smažu vukovi. Nego, da mi pripremimo zamku za Snežane. (Stavljaju korpu nasred bine)
Stavi jabuku kod ogledala. (Hajvanko stavlja) Pomeri je malo ulevo.Tako. Ne! Ipak je stavi ovde kod kreveca. (Ovaj nosi) Nije dobro, bolje da je na stolici. Jeste. Ne! Odnesi stolicu kod kovčega. E, to je to! Ne valja. Vrati je na staro mesto!
ŠTITNOŠA:
Tišina, budale! Dolaze Snežane! Bežimo! (Kriju se iza kovčega)
SNEŽANA 2: Nema ga. Pobegao je.
SNEŽANA 4: A tako se lepo ljubio.
SNEŽANA 5: (Ulazi s druge strane) Jeste li ga pronašle? Gde se izgubio?
SNEŽANA 2: Kao da je u zemlju propao.
SNEŽANA 6: Kakav momak. Jeste li videle kako me spopao? Šteta. Baš šteta. (Seda)
SNEŽANA 7: Oh, kako se ljubio! Gde je onaj patuljak? Opet se izgubio. Vreme je za večeru. Tako sam gladna.
SNEŽANA 1: Ko je spomenuo klopu? Tako sam gladna i kruha.
SNEŽANA 2: Hajdemo u ostavu, puna je do vrha.
PATULJAK: I jesi li video moju muku? Život mi je lele i kuku!
PRINC: Napunio sam nune paće. Šta da štadimo?
ŠTITONOŠA:
( miriše mu gaće i gadi se)
Auuuu. Prvo moraš promeniti gaće. Majko moja, šta si jeo?
PRINC: Basulj sa planinom.
PATULJAK: Jeo si pasulj sa slaninom. Uh, i ja sam gladan.
VUK: (s naglašenim ramenima kao atleta) A tek ja! Buahaha-ha- haaa! Mesec dana nisam klopao pasuljčinu sa rebarcima od patuljaka. Buhaha-ha! A sada sam se vas dokopao!
ŠTITNOŠA:
Ja nisam Patuljak. Ja Sam Mića.
PRINC:
On je patuljak.
PATULJAK: A ko si ti, moliću lepo?
VUK: Vuk.
PRINC: Buk?
VUK: (Vuk se lupa u glavu)Šta lupa ovaj? Nisam ni buk ni bauk. Vuk, konju jedan!?
PATULJAK: Pazi ta ti ne poverujemo. Čime dokazuješ da si vuk kad imaš vrlo tanak struk?
VUK: Pogledajte malo bolje. Rep, uši, zubi. Pa … ko sam?
PRINC: Džukac.!
VUK: Ne vredi. Pokazaću vam! Ide maca oko tebe, pazi da te ne ogrebe. Čuvaj, mijo, rep da ne bude slep, ako bude slep, otpašće ti rep. (Stavlja kapu kod patuljka)
PATULJAK: (Uzima kapu) Setio sam se. Ti si igračka.
ŠTITONOŠA: Ovo je neka budala!
VUK: Polako, ljudi. Objasniću vam. Ja sam vuk. Je l' jasno, vuk. Pošao sam do Crvenkapine bake da je pojedem. Međutim, ona je otišla negde da proda pokvarene jabuke. Da je niste videli možda? U poverenju, ona je zelenaš. Radi na crno. Čim je uhvatim jedem je na krupno!
PRINC:
Otišla je...
PATULJAK: Ćuti! Prinče, dođi ovamo. (Odvajaju se i šapuću) Poštovani Vuče, o kako mi srce tuče, da li ste ikada za obrok imali Snežanu?
VUK: Nisam, al' vrlo sam zainteresovan.
PRINC: Buče, ovaj Vuče, imaš sreće. Imamo tuce Snežana.
VUK: Šta kaže ovaj stranac? Translejšn pliz.
ŠTITONOŠA: Kaže da imaš sreće jer imamo sedam friških i ugojenih Snežana.
VUK: Molim? Sedam! Gde su? Odmah za sto sedam!
PATULJAK: Sedi ti tu, odmah ćemo ih poslati.
VUK: Ima li koji patuljak za prilog?
PATULJAK: Puj, puj, jezik pregrizao! Ima salate, brate. ( Odlaze da mu donesu)
VUK: Hajde, požurite, već mi slina curi! I donesite nešto da se zalije, bando kilava! Nema ništa bolje za vuka od nekog dobrog džabaluka. A kad je džabe, mogu i babe.
SNEŽANA: Izvini, kuče, da nisi video nekog princa i patuljka klinca?
VUK: Kuče! Pardon, madmoazel. Ja sam Vuk!
SNEŽANA 1: Ko je taj džukac? Smrdi na divlji lukac!
VUK: To je uvreda! Pa šta! Smrdeo je moj tata, đeda i prađeda! Pa mogu i ja. Ja imam ponos!
SNEŽANA 4: Daću ti ja ponos po nosu. Vuci se tamo i operi tu dlaku i kosu!!
VUK: (Trlja oči) Mora da sanjam, zažmuriću. Možda mi se pričinjava.
SNEŽANA 2: (Šutne ga) Evo ti, da te probudimo i da vidiš da je java!
VUK: Joj! Nije san. Ovo je košmaran dan.
SNEŽANA3: Sedi ovde i priznaj ko si, šta si? Ili nadrlj'o si!
SNEŽANA: (Uzima toljagu) Kazuj ime mame, tate, mesto stanovanja, broj štedne kartice, bračno stanje, ili ideš na batinanje.
VUK: Nemojte, lepe princeze. Ja sam Vule, Vukašin, Vulence... moje rodno mesto je Kolašin. Ovde sam svratio da bih džabe napunio dupence. Ko velim, ima nešto za jelo i odlučih se da maskiram odelo.
SNEŽANA: Prevarant i zabušant. Kradeš od nas. E, pa stigao ti je sudnji čas!
SNEŽANA 6: (Donosi veš) Ovo da si oprao i opeglao do večeras.
VUK: Da operem? Ne dolazi u obzir. Vule ima dostojanstvo.
SNEŽANA 7: (Udara ga metlom) Šta imaš, more?
VUK: Jao. Ništa. Vule se šalio. Vule zna da pere... Vule zna da kosi, Vule zna da ore...
SNEŽANA 7: I da si sve počistio. Da se cakli kad se vratimo. Idemo, devojke, po one dve vucibatine.
(Odlaze) A ti! Nemoj da ti padne na pamet da pobegneš. Inače te čekaju batine!
VUK: Ni govora. (Kad su otišle) Jao, Vule, crni Vule! (Širi veš) Umesto da sada pljačkaš bake, osobe druge, a ti pereš i čistiš poput nekog sluge. Crni Vule. Ostavićeš kosti ovde. Joj! Evo ih!
(Ulaze princ i Mrvica. Vule skače i stavlja ruke na oči) Biću poslušan. Biću ko jagnje! Nemojte!
PRINC: Voji ti je trag? Ovaj vrag!
MRVICA: Kao da je video živog mrtvaca. Hej, kučence, mrdaj dupence!?
VUK: Braćo! Braćo! Spasavajte. Pomažite. Zarobljen sam!
PRINC: Sidi ovog srašljivka? Bruko od buka. Bram te silo.
PATULJAK: I to mi je vuk. Ni voda ni luk!
VUK: Nisam ja vuk. Ja sam Vule! Vulence, Vukoje Vukić.
PRINC: Pa si palutao u ovu zriču.
VUK: Tražio sam hranu i neko lepo mesto za kampovanje i lenčarenje.
PRINC: Je li, Žule, a je si li ovenjen?
VUK: Šta priča ovaj? Ko je Žule? Ko je ovenjen?
PATULJAK: Pita jesi li oženjen.
VUK: Kaži mu da sam samotnjak i da volim život lak.
PATULJAK: Nije. Zato se krije.
PRINC: E, sad ćeš siti. Biće dobar puž.
VUK: Ne razumem šta je rekao, ali ne prihvatam.
PATULJAK: Predlaže da te oženimo i da ti život na bolje promenimo.
VUK: Nemojte, braćo, svoga druga, bolje je biti slobodan i gladan, nego sit, a sluga.
PRINC: Pravo paže. Ovaj kaže. Mako mi tača! (Vadi mač, zamahnjuje i umalo vuka da poseče. Vule pada) Časnuo je kuc da se u kren rat! (Skače na kovčeg) Sraćo, borićemo se do poslednje paki krvi! U nama puca srabro hrce! Mačite vadeve!
VUK:A, je l' ovo japanski jezik?
PATULJAK: Kakav govor. Svaka mu čast. Ljudi, mislim, junaci. Nema nam druge. Moraćemo se boriti. Bolje je časno poginuti nego sramno prati veš. Nećemo biti sluge! A gde je Mićo?
PRINC:
Mićo! Mićo!
VUK: Pobegao je. Kukavica!
PATULJAK: Imam plan. Vule, ti ćeš biti mamac, dok ih Hajvanko i ja ne opkolimo.
PRINC: To je pobar dlan. Ima nas posta.
VULE: Osećam da ću nastradati. Al' bolje i to nego čarape prati.
PATULJAK: Slušajte plan. Naoružajte se jastucima. Ti se, Hajvanko, sakrij iza kovčega, a ti Vule, iz ogledala. A ja ću iza drveta. Kad dam znak, napadamo.
VUK: Daj meni prvom!
PATULJAK: Ne lupaj. Kad viknem: Roookaaaaaj!
PRINC: Kad rikneš? Šta kad rikneš?
PATULJAK: Kada viknem. V. I. K. N. E. M!
PRINC: I ja sam rekao riknem!
VULE: Dosta je rikanja, izgleda da dolaze. Tiše!
SNEŽANA 1: Samo da mi padnu u ruke. Kuku li ga njima. Ima da me oženi princ ili Vule...
SNEŽANA 4: Gde li su se sakrili? Tako je dosadno bez njih.
(Ulaze ostale Snežane)
SNEŽANA 3: Kukavice! Misle da su face, a uplašili su se ko cica-mace.
PATULJAK: Rokaaaaj!!!!! Raspaliiii!!!!!
VUK: Bežiiiiii!
(Vule beži.)
PATULJAK: Vule, izdajico!
HAJVANKO: Riiikaj!
SNEŽANA 5: A tu ste, vucibatine. Sada ćete dobiti batine.
SNEŽANA 6: Znači, ratno stanje? Držite Vuleta!
VUK: Beeegam!
SNEŽANA 7: (Staje ispred njega i hvata ga za uvo) Gde si pošao, mače!? A!? Gde si video da vuk njače? Sad ću ti pokazati kako se cmače. (Ljubi ga)
VULE: Nemojte! Joj! Mrvuljko! Hajvanko! Joj! Ju!
PRINC: Madite vačeve!
SNEŽANA 1: Nemamo mačeve gnusne, ali zato imamo usne. Držite ga.
(Hvataju ga i počinju da ga ljube)
HAJVANKO: Puj! Puj! Brvuljko, brate!
SNEŽANA 4: O, ko to nama skiči u ovoj priči! Navalite, cure, kad se slatko dure!
SNEŽANA 6: Ljuuuuubiiiiiiii!
VUK: Nemojte, cure, sline mi cure!
SNEŽANA 2: Opali! Ne žali!
SNEŽANA 1: Cmači!
MRVULJKO: Ne u nos! Ne u nos!
SNEŽANA 3: Drži ga!
(Ovde uz veselu muziku dočarati cmakanje sve dok se ne pojavi baka Staka)
SNEŽANA: Je l' dosta?!
PRINC Deni je mosta. (Diže ruke)
BAKA STAKA: (Ulazi i lupa štapom) Dosta je bilo, deco. Prekini paljbu.
PRINC: Baka Baćeha! Mule! Vrvice! Baćeha!
PATULJAK: Baka Staka? Otkud sad baka usred mraka?
BAKA STAKA: Tišina! (Maše štapom)
SNEŽANE: Bako... Bako... (Umiljavaju se oko nje)
VUK: Priznajem da sam glup. Ali izgleda da ništa ne kapiram. Zar ih maćeha nije oterala od kuće? Meni se sve ovo čini nemoguće!
PRINC: Ja sam, izgleda, glup. Gle, ljudi! Pa ja sam progovorio! Ljudi, pa ja pričam pravilno?!
BAKA STAKA: Umukni, blebetalo! Deco, vreme je da se vratite kući. Raspust je gotov. Dosta ste se igrali i uživali.
PATULJAK: Igrali? Zar je ovo sve bila igra?
BAKASTAKA: Ne zamerite. Malo sam ovu bajku izmenila, da bih svoje učenice obradovala i opismenila. Malo smo pretumbali bajku i napravili vam malo hajku da bude dirljivije i uverljivije. A i oženimo Miću. Mićo gde si?
ŠTITONOŠA:
Ovde sam taštice draga. ( izlazi sa jednom Snežanom)
PRINC:
Mićo!
ŠTITONOŠA:
Kad ih ne možemo pobediti onda se bolje pridružiti.
BAKA STAKA.
Hajde pozdravite se drage moje Snežane.
SNEŽANA 1: A tako nam je lepo bilo.
SNEŽANA 6: Učiteljice, mi bismo se još igrale.
BAKA STAKA: Nema više. Hajde, deco, pozdravite se lepo sa vašim domaćinima. Kraj priče je ove. Škola zove.
PATULJAK: Mislim da i ja kapiram u čemu je štos. I mislim da ću nekom razbiti nos.
SNEŽANA 7: Pa… čika Mrvice, nadam se da se ne ljutiš. Zbogom. Bio si odličan kuvar.
SNEŽANA 6: Izvini ako nešto nije bilo u redu. Zbogom, Vule. Zbogom, Hajvanko.
VUK: Meni se plače. Ne znam je li od sreće ili od tuge. Zbogom.
SNEŽANA 5: Nemoj nas zaboraviti, Mrvice.
SNEŽANA 4: Vidimo se sledećeg leta. Doviđenja. (Ostale se pozdravljaju i odlaze)
SNEŽANA 3: Doći ćemo vam i idućeg leta. Doviđenja.
BAKA STAKA: Pa, dragi moji prijatelji, hvala vam što ste se brinuli o devojčicama. Vidimo se opet.
PATULJAK: Aaaa, ne bakice! Ne može tek tako da se završi ova bajka.
BAKA STAKA: Molim?
PATULJAK: Pa ostala nam je još jedna mala hajka. Vule! Hajvanko! Držite je!
BAKA STAKA: Čekajte. Čekajte! Objasniću vam…Čekajte! Šalila sam se!...(Patuljak, Hajvanko i Vule jure baku)
(Glumci izlaze na scenu uz veselu muzičku numeru)

K R A J
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju