Đukičin Dančika - Već viđeno!

Odgovori
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Đukičin Dančika - Već viđeno!

Post od branko »

Đukičin Dančika

Već viđeno!


-DEŽa VI-
(Deja vu)


Uloge:
Ana-Marija: učenica gimnazije, 17 godina, lepa, pametna, malo čudnih pogleda na svet*svi je znaju kao TATIN SIN*, pa u skladu sa tim, tako se i ponaša. Obožava sve što vole mladi (dečaci) sport, akcione filmove pecanje... U svojoj ljubavnoj vezi vodi glavnu reč, tako je bilo, a Bogami i biće u buduće. Voli svog decka bez rezerve, važno je naglasiti!
Marko-Markić: Učenik gimnazije, uskoro puni 18 godina, lep pametan, a sin jedinac, Živi sa majkom naravno samohranom. Oce je upoznao preko fotografija sa letovanja, kad je još uvek bio u obliku bez oblika. Ubrzo se raspao taj brak, i od tad majka mu je sve, a i on njoj. Malo(puno se to vidi i u njegovom vaspitanju, i u opšte pogled na svet mu je blago rečeno čudan!)Svoju devojku voli baš zato što ona tako hoće. sluša je bez pogovora.
Sterenka: Profesorka, ozbiljna, savesna, među decom omiljena(bar tako misli)Obožava da sve zna iz dečijeg života, i sa njima da raspravlja ne sve teme. Deca bi za nju rekla koja SMARAČICA.
Olivera Oki: BFF sa Markićem, gotivi ga. . ono brate... i za njega bi ginula. Ne razume zašto je on baš sa onom devojkom, alo brate... i jedva čeka da se sve to razbuca, e onda će oni da budu opet Carevi. Vrlo niskog praga tolerancije , moglo bi se reci agresivna vrlo. Ima malo više testosterona, valjda ste i sami to zaključili.
Zorana-Kiza: Momak (devojka) Oliverina verna senka, svugde je preti i u svemu podržava!Intelekt joj je ograničen, ali zato je snaga krasi. Uvek spremne za akciju, i narodnjake.
Maja mače: Obožava Anu, Voli je pomalo čudno posesivno, strašno joj smeta što je sa onom likom. Šta bi njih dve radile samo da im ne smeta onaj derpe, nada se da će se ta besmislena veza uskoro prekinuti. Svojski se trudi da tako i bude. Izgleda kao da je nekoliko godina starija od njih, i vrlo je zgodna!
Anabela: Lepotica, Majina verna pratnja, ali nije uvek na njenoj strani, iz jednostavnog razloga ipak misli za sebe da je najlepša devojka u razredu!
Tamara Teške: Jadna, ona se toliko smara da ih sve redom smara!Ne razume nikog, ali zato nju baš niko ne kapira, zbog toga se ne opterećuje puno, jedva čeka da se škola završi i da ona kulira do mila volje, a do tad je baš SMOR.
Irena-iris: Stalna podrška Tamarina, na svaku reč koju ova izgovori ova se pokida od smeha i uživanja.
Olja-colja: Devojka koja malo pije, i zato je u stalnoj minus fazi. Stalno kasni na časove, ali i sa informacijama
Jelena Kvisko: Budući učenik generacije, lekar, pardon spec. dr. prof. Naravno direktora, pardon ministra, ostvarena kao majka, i supriga, ako mora, njeno učešće u društveno političkom životuvrlo je zapaženo, pokretač mnogih akcija, pritom neshvaćena od strane vršnjaka. Sve su to Klinci, ali neka odrašće i oni nekad!
Nogdan-bleki: Zavodnik bez pokrića, nije lep, ali je strasno uporan u nastojanju da smuva neku devojku iz razreda.
Todor-Tod: dečko izrazite lepote, intelegencija mu nije jača strana, ali njemu to ne smeta!Lako osvoji svaku devojku koju poželi, ali je zato još lakše izgubi, zbog svoje gluposti!U Srbiju kao razmena učenika, ali i sa zadatkom da pronađe svoje korene koji su sa ovih prostora!
Irene ih: Dete vrlo intelegentno, ali bez porodice i zato je prepuštena ulici, korisnik centar za socijalnu pomoć. Vidno nesrećna zbog tog svog društvenog statusa, i to pokazuje agresijom, i neprimerenim ponašanjem. Spremna na sve, i zato deca zaziru od nje!Većina joj se baš ne vesele, ali to je cena inkluzije!
Novinar strane TV stanice
Prevodilac i asistent novinaru.
Balerine, igraju pardon vežbaju dok se iza njih dešava nešto što ih ne dodiruje.

Novinar strane TV stance: na engleskom jeziku Režija da li se čujemo? Poštovani gledaoci, dame i gospodo, Tragom interesantne i nesvakidašnje vesti evo nas na licu mesta!Nalazimo se u jednoj srednjoj školi ispred učionice!Želimo da se upoznamo sa decom i da podelimo njihovu sudbinu!
Moglo bi se reći da je sve uobičajeno.
U ovom trenutku nećemo reći koja je to škola u pitanju, Čini nam se da bi mogla biti bilo gde na svet, jer sve dobre škole liče jedna na drugu, a loše su loše svaka na svoj način, Dovde nas je dovela ekskluzivna vest i saznanje da se baš ovde na ovom mestu, u ovom trenutku, dešava jedna iskrena ljubav dvoje mladih ljudi. A okolnost su vrlo čudne!
Mlada dama koja prevodi na naš jezik: Sve to ponavlja ali na svoj način i vrlo paušalno, Režija da li se čujemo, Poštovani gledaoci, drugarice i drugovi mi smo ovde, ... da bi vam preneli deo atmosfere iz učionice, jer je u toku obustava nastave, iz razloga nezadovoljstvo prosvetnih radnika, Evo nas u školi, i zato da vidimo kako deca sve to podnose i šta rade, da li ima ljubavi i ... . razumenvanja mađu njima... Režija molim Vas, ova... gleda u novinarku i smeška joj se toliko žuri kad govori i kako onda da prevedem? Studio molim Vas. Da li se čujemo?
Novinarka: Ulazimo u učionicu, da vidimo kako se sve odigrava...
Prevo. Studio, tu su deca, tu je tabla sve je tu ali nema. . ovih profes... i zato... . ulazimo...
Učionica, kao i svaka druga, klupe tabla katedra, ali deca ne sede na svojim mestima, već po klupama šetaju se razgovaraju, čak jedan svira gitaru dok ga drugi slušaju(vrlo lepo svira poznate numere ljubavnih pesama)
Marko: Svita gitaru vrlo lepo, i na taj način osvaja srca svih devojaka. Okružen je u glavnom devojčicama, ali jedna prednjači u blizini i prienosti!To je Ana-Marija koja je iskreno zaljubljena u Marka i to ne krije!
Ana-Marija: Kako si mi sladak čoveče, vau... jesi li ti brate svestan te činjenice(ljubi nežno momka koji svira gitaru)
Marko: pogle da je zanosno poljubi, ali ne prekida sa muziciranjem!Mmmm, kako da ne!
Olivera-Oki: Markoni care stvarno si legenda, jebote čoveče pa ti kidaš masu, kako sviraš!
Zorana-Kiza: Keve mi ti si ono, kako se kaže? gleda o Oliveru
Olivera: Legenda brate!
Zoran-Kiza: Da da e to, ono... joj brate kidaš masu!
Maja M: A ha, mislim stvarno, čekaj, čekaj, samo momenat, ... sad će... evo počinjem da plačem , al od sreće!Mislim daj?!
Anabela: Evo sestro, samo da je nađem daje joj maramicu, molim te nemoj sad još i da plačeš, znaš me imam meko srca, šta treba da se sad i ja skenjam?
Maja-mače: Ana, ... Kako možeš?
Anabela: Kad ne mogu!pokušava da zaplače
Maja-Mače: gleda zbunjeno u Anabelu Šta ti je danas?Ko se tebi obraća Bože svašta!?
Tamara Taške: Brate, Markić daj nešto od As-Ds?Idemo malo agresije... energija, histerija, ... . vau
Olja-colja: Gde ćemo, šta je bilo, palimo sa časa, a?
Tamara Taške: Ne, samo se ti meni smiri, biće vremena za akciju!Nego stvarno ajde recite i sami, svi ćemo da zaspimo ako nastavi sa ovom melodijom, jel da li fali energije?
Marko: krena sa par akorda da svira tu vrstu muzike. .
Zorana-kiza: Brate može i za mene nešto, al ćirilica samo!.
Tamara: Vau čoveče koji sund, ajmo svi živo živo, idemo ruke gore!skoči o počne čudno da pleše, ako se to u opšte tako može nazvati
Olivera: E alo sestro, mojne da mi ga dekoncentrišeš, nežno ga pomiluje po kosi samo ti gudi ono tvoje, pusti ove agresivce, pogleda u Tamaru, i ove nastrane značajno odmeri Maju M.
Zorana-kiza: Jeste brate, a ako može i ono moje
Marko: Dobro, ok samo recite ... istog trenutka nastavlja da svira senitš muziku Znam sve stvari samo slušajte!
Ana-Marija: uputi značajan pogled Tamari, Eeej polako devojčice pa nije ovo neka fontana želja! I samo da se zna ruke sebi!SESTRO prebaci Oliveri Mili, vrati se na 'onaj' repertoar!
Tamara: Ne, e jebi ga, seda razočarano, opet ovo smaranje!
Olja-colja: Baš vala za spavanja ubilo se!
Kvisko: LJudi jel' i vama tenzije?
Maja-Mače: Molim?
Kvisko: Ono, kao frka?Stavrno!za sebe A zašto i danas nema nastave?
Bogdan: A da te ja malo utešim, kad već nema profana?
Kvisko: pogleda Bogdana sa gađenjem, Ti svašta... Joj deco, kad bi Vi samo znali koliko ja... pogleda ostale koji je gledaju bledo... dobro de, mi... gubimo zbog ove situacije, razmislite i sami pa ljudi prijamni je tu... samo što nije! svi pogledaše sa čuđenjem Ma da, briga vas za život?A posle...
Tamara: Je... bo... te, koja si ti smoruša, e pa sestro da ti kažem ustaje i značajno prilaz Tamari i pruža joj ruku, ova zasija od sreće Čestitam...
Olja: podigne glavu Ko časti,
Svi: smeh
Tamara: Niko, nego ja ovu našu pametnicu proglašavam za smarača godine našeg razreda, ne ne škole, u stvari države najbolje odmah!Živeli
Kvisko: vidno razočarana Ok, zezaj ti zezaj, ali samo da znate, mene baš briga za Vas, ja svoj cilj imam... .
MajaM: Super pali onda, a mi se vidimo ono kao nekad, ... negde... OK!Možda i nikad?
Anabela: Ko, gde, kad?
Ana-Marija: Kako joj samo ne dosadi da toliko smara, ženo uživaj malo!Slušaj muziku i gledaj kako je život ... . Au Markić kako si lep, uf bruka. reče Marku i strasno ga poljubi
Olivera: Eh kako da ne znamo koliko je sladak naš Markoni, Markić ti si Car!zanosno ga pogleda
Zorana-Kiza: Brate, care daj da te poljubim!
Ana-Marija: Sestre, stane ispred Olivere i Kize Oladi malo, ima ovde nekog ko je u vezi sa ti vašim Carom, počne da se smeje grohotom Carica, aaa da ja mu dođem ko carica! ... svi je pogledaju čekajte ljudi. . ono kao Car, Carica, konta te smeje se histerično. Da li si ti ženo svesna koliko ja njega volim, pogleda Marka značajno, iskreno se nadam i on mene... !Ajde reci i ti koju mili moj!
Marko: Aaaa, da!?nastavi sa svirkom
Maja M: Stvarno si lik, CARICE, nego sestro, mislim ono kao ... onako za sebe ne kontam te, zašto si se naložila baš na njegana pogleda u Marka?On je tako... nekako, Ana je pogleda prekorno okej, okej shvatila!?
Olivera: Daaaa molim, mlada damo?
Anabela: Ništa ništa!
Olivera: Dobro, onda samo realno ni meni on nije naj jasniji... Kako s' njom ono kao gde su ti oči bile kad je... pogleda Anu. . samo ja ... ne mogu da mu zamerim ništa, joj vidi ga kako je samo sladak! uzdahne setno
Kiza: Tačno baš to!
Kvisko: vraća se radosna, JOJ Hvala Bogu izgleda da se uskoro sve završava, Ovaj glupi štrajk, kako se radujem što počinju predavanja!
Anabela: Neee... joj koji bedak!nokat joj se slomio
Bogdan: Mačak šta se desilo, daj da ljubi da prođe!
Kvisko: Koji ste Vi balavci, a sutra, eee šta će biti sutra?
Tamara: Rekla bi subota!
Olja: Jeste tačno! I onda ljudi oćemo u grad da se uradiimo ali onako istinski
Kvisko: Petak, Ako je danas Četvrtak onda je sutra... ne znaš ti ništa, eee a vi da smejete to znate, padavičari! tiho Videću vas, kad se budu delile stipendije...
Bogdan: Hoće neko od prisutnih dama da joj budem kavaljer za vikend, slobodno svaka može da me ima. .
Maja mače: Joj ti fuj ,
Anabela: Stvarno bljaks!
Maja-mače: Kvisku Mila moja ajde se ti nama lepo opusti, Možda će sutra petak kako ti to tvrdiš, ali. .
Kvisko: Znam značajno Ja to znam, za razliku od nekih pogleda svu decu
Maja mače: Fino, a jel' znaš da smo mi dušo , doduše koliko ja znam, tek treća godina, pomazi Kviska po glavi E pametnica naša, malo si se zanela, a! Smeh
Kvisko: razmisli pa kaže Joj stvarno?!Pa šta, kao da to neće proleteto brzo!
Tamara: Oće oće...
Olja: Oću i ja, ako ima?
Tamara: Kako ti brate, mislim sestro, više ne dosadi,
Kiza: Kad Voli?!
Tamara: Ne mislim na nju, nego na ovo stvorenje!pokaže na Kviska Ajde reci svima nama, zašto se toliko ložiš na to učenje, ... ?
Kvisko: Zato što...
Olivera: Stvarno, ajde dosta više?
Ana-Marija: Tačno, samo ti slušaj nas, mi ti to sve govorimo iz iskustva, okrene se i strasno poljubi Marka, koji staje sa svirkom istog časa.
Marko: Joj kako je dobro, može još... ?prilazi devojci
Ana-Marija: Luče moje, kako da ne može... i ponovo poljubi svog dečka Ne može nam niko ništa, jači smo od sudbine, mogu smo da nas mrze , oni što nas ne vole! zapeva u narodnjačkom stilu
Marko: zgrozi se Kako možeš, to da pevaš pobogu... ?
Zorana: Što, šta ima baš je ono kul!
Kvisko: Fuj ... bljaks... okrene glavu
Olivera: Jebote, stavrno, zar sa tom muzikom pred nas, ... Meni je to vaše onako nekako jedno!
Zorana-Kiza: Zašto, kako brate, baš je kul, skače u ritmu , i ako više niko ne peva Meni se ovo baš đasvi!
Ana-Marija: A tebi se ovo nesviđa, jel' tako, onda sori, more pali i nemoj da gušiš!
Olivera: Sve je to bezveze, uostalom kao i vaša veza na silu... pa majke mi!
Maja M: Sestro jel' tebi to blam od nas?Onda okreni glavuuuu opet smeh
Tamara: Što?Ono baš ste Kul!svi je pogledaše značajno Dobro de možda je malo slinavo, ali ako njima to ne smeta, šta ima meni da je gadno, mislim stvarno brate, samo napred u ono ...
Novinarka: Molim Vas deco, da počnemo!Reci te našim gledaocima, kako Vam je u školi?Prema našim saznanjima, od neimenovanih izvora bliskih Ministarstvu, Vi i danas nemate nastavu, ... .
Olja: naglo ustaje Super idemo na piće!
Novnarka: Zato nas zanima , da li će se sami organizovali...
Tamara: Naravno da neeee!!!
Novinarka: iznenađeno... . Deco, ... zar ne bi bilo bolje da ponavljate gradivo, ili ...
Zorana-kiza: Jok ono kao, samo će mo se zabavljati?Idemo pesma
Svi: Daaaa ushićeno
Novinarka: E, ee deco, deco još ste vi mladi i ništa ne ... a i ti profesori, u stvari ajde da čujemo i Vas, šta Vi mislite na tu temu?Postavi pitanje Ireni?
Prevodi: Deco molim Vas da se uozbiljite, ajde lepo nam reci šta ti misiš, o ovom ludilu u kom ste našli?
Irene iks: samo je pogleda mrzovoljni, Ja , mene pitaš?Beži ženo koji ti je... ma uredu je paljba brate ustane i izađe iz učionice
Prevod: Stvarno dete, pa zar pred kamerama, još su i stranci tu, uff i šta će svet misliti o nama i našoj zemlji?za sebe Šta je ono rekla, kako da prevedem... ?
Maja M: Neverovatno,
Prevod: Molim šta si rekla?
Maja-Mače: To, sve je užas!
Prevod: Tebi smeta ova situacija?!
Maja-mače: Molim, kakvo je to pitanj, Stvarno pa recite i vi , Vidi te ovaj lak za nokte!
Anabela: Kako je dobar, gde si ga kupila...
Maja-mače: I meni se sviđa, ali šta vredi sve čista Kina!Skida se na pogled!
Anabela: Nemoj da pričaš, koji bedak!?
Olivera: Ma ne vredi!Evo vidite ovu ovde , ona ga toliko balavi Ani se obrati da mi lepo zbog nje ne možemo raditi baš ništa!Sve nam se zgadilo, mislim na gradivo.
Ana-Marija: Molim... . ?
Zorana-kiza: Keve mi buraz, baš gadno, A ja još videla dlaku u knjizi, fuj nikad više je neću otvoriti! smeh
Olivera: Što molim , oladi više, pa dekoncentrišeš nas, veruj nam, naročito mene! pokušava se nadjača sa muzikom A i ti Markić, ... daj brate, ajde malo iskuliraj,
Marko: Soriška sestro, čekaj zar mi nismo ono kao... mislim ortaci i te fore?
Olivera: Jesmo ti si moj brate i car!Za tebe sam spremna da dam... ono ... sve. . !Ali nju baš nešto ne varim
Zorana-Kiza: Znaš kad smo mi ono, kapiraš, BFF!?
Ana-Marija: Šta si rekla?Ma crkni jadnice strasno poljubi Marka, Ne stvarno ljudi da radimo nešto korisnomalo zastane pa kaže ... Reacimo Biologija, razmnožavanje, emocija, LJubav i šta tu ima loše?Cico moja ajde reci i ti koju!zagrli Marka u inat Oliveri
Marko: Meni je kul, superiška, keve mi ja bih mogao stalno to da ponavljam ponovo pokuša da se poljubi sa Anom Samo da potraje, vidi te... . sve je ovo strava!
Olivera: Ne mogu ovo da gledam!
Kvisko: Strava, ljudi njemu je strava, ne, ne ne to je. . fuj, bljak. .
Olivera: Opa, vidi ti nje?Ako je čovek tako rekao, šta se ti javljaš, . . Ipak Markić razmisli šta pričaš, razočarano A ti ... gledaj da mi ga slučajno ne povrediš, inače... more... Ani se okrene
Zorana-kiza: Koje ludilo!Brate
Maje-Mače: Kad je tvoj vodi ga kući! Ironočno
Anabela: E baš si luda kako si joj to rekla?
Ana-Marija: Čekaj, čekaj, malo o kome ti to ... o mom čoveku i meni? Da si se ti nisi malo zaigrala, Oliveri se suprotstavi, Kako možeš tako da pričaš kao da ja nisam tu? Majo brate, a ti iskuliraj više!
Anbela: Šta se dešava?
Maja-mače: Gde znam!Anči šta si rekla, nisam te pratila. .
Olivera: Uuu jebote, a ti si tu, sa podsmehom odgovori ANI pazi kad te nisam skontala!
U sori!
I šta ja sad zbog toga? Da slučajno nećeš ti da mi zabraniš...
Zorana-kiza: Kako si joj ga skresala, brate... sestrooo
Ana-Marija: Ako treba, mogu da ti baš i zabranim ustaje i kreće ka Oliveri
Marko: Anči smiri se molim te!Oli iskuliraj keve ti!
Ana-Marija: zastane Ok samo zbog tebe ljubavi, ali ... pokazuje Oliveri da je prati šta radi
Novinarka: Šta se dešava, reci te mi?
Kvisko: Molim Vas obrati se novinarki pusti te Vi njih , evo ja bih rekla nešto, Nama škola treba za ceo život, na nesreću kako izgleda sam je meni to jasno, ...
Bogdan: Ma daj... kako si pametna, hoćeš da ideš sa mnom u biblioteku
Kvisko: Samo vi dobacujte, ali vidi te, ja želim da se usvršavam,
Svi: Uaaaa
Novinarka: Šta želite da budete, kad odrastete?
Kvisko: Skoro sasvim sigurno ću biti...
Tamara: Smaračica kao i sad!
Olivera: Ko da odrasti?Ovo pokazuje na Kviska Ona, ajte molim Vas, a kako će to da izvede?
Anabela: Šta zar ona može da poraste, misli više? Recimo kao ja, budući svetski top model ...
Novinarka: Sačekajte deco malo, molim Vas da čujemo Vašu drugaricu!Tek tad može te znati čime će se baviti... .
Ana-Marija: Da, evo vidi te ja ću se baviti naukom, pogleda u Kviska Nego za tvoju informaciju ako ne zanaš, sestro, sem Biologije ima i drugih prirodnih nauka, kao recimo Hemije i ili Fizike, . . ako me u opšte kapiraš?ponovo strasno poljubi Marka
Tamara: LJudi, ja ono kao kapiram da ima i Muzičko i Seksualno Vaspitanje... smeh
Olivera: Što si prosta...
Maja M: Vala baš!
Anabela: Zašto, šta je rekla?
Kvisko: Da baš To, njih i samo to i zanima!Seksualno obrazovanje, ta vrsta prakse , a za nauku ih baš briga!
Prevodi: Šta to pričate deco? A šta ako ovo neko sad gleda... režija ako mogu reklame, dok se ja ne dogovorim ovde o temi?!izbezumljena i zabrinuta
Kvisko: I zato ja, ...
Tamara: Keveti, a šta ti?
Kvisko: Kako šta, ustaje vidite me!
Maja-mače: Joj, a što baš tebe... da gledamo?Baš bezveze, evo molim Vas snimite te moje telo, shvati šta je rekla pa se zbuni mislim figu... o
Anabela: I moje. .
Maja-mače: mislim kosu i lice... Italija će poludeti za ovom lepotom, a tek Pariz...
Anabela: Ih
Olivera: Lepotice... . Pssst, tišina!
Kvisko: Dosta prodere se, zašto mi branite da pokaže, mislim kažem, svoj stav tajac u razredu Hvala! Dozvo li te , nastavlja razgovor sa novinarkom na primer, ne može se sve to generalizovati, nemamo mi svi isti cilj u životu... i nije nam isti pravac!
Ana-Marija: Meni jeste, ...
Tamara: Pazi kad sam lepo znala da ćeš pući kad tad!
Ana-Marija: Mislim na moju ljubav i sve ostalo što podrazumeva... nežno pogleda Marka
Marko: Vidite i ja, isto tako, ljudi meni je u životu , ... pogleda gitaru setno samo stalo do... Ana i Olivera se značajno . . muzike i karijere naravno da nikad neću ostariti!To se podrazumeva zbog fanova naravno!
Ana-Marija: Aaaa, još ćemo mi razgovarati!
Olivera: Kako tako?
Zorana-Kiza: Brate zašto?
Tamara: Eto ti ga sad, a mi , ... to jest ja ono kao ništa?daj ako neko ima viziju onda sam to upravo pokazuje rukom na sebe, a svi u čudu je pogledaju Samo se vi čudite, ali sestra sto posto znam šta hoće da radi...
Olja: Opa vidi, vidi!
Olivera: Keve ti, a šta ćeš ti da radiš?
Tamara: Ono kao ... . ništa! Lepo baš ništa, e sad recite zar to nije dovoljno od mene!?
Olivera: Daj stvarno sam te pitala, mislim. .
Kvisko: To je glupost, . .
Tamara: Pazi majku mu, a što moj se plan ne uzima u razmatranje!Ono kao, zašto?
Bogdan: prilazi Tamari Stvarno si kul, hoćeš da idemo kasnije u park, čisto samo malo da blejimo?
Tamara: Sa tobom ma važi, daj paljba od mene moram nešto da radim!
Kvisko: Pusti te vi njih, oni su još deca!unosi se u kadar Dozvoli te nešto da kažem!Ja znam moj tačno svoj cilj, i kako će se ostvariti, a do tada nema stajanja!Verujte mi meni se te njihove lascivne scene sa puno prezira ne mogu desiti nikad, . .
Olivera: Oooo da, oće to! Nego sad si stavrno rekla surivu istinu, moree pali, koja si ti . .
Zorana-kiza: Jadnica, smeh
Kvisko: A vi ste svi luzeri, ... . počinje graja Htela sam da kažem pre nego što završim školovanje!
Tamara: E onda ti se možda to i desi... ali nikad smeh kako si rekla ... te te tvoje lasc... otkud znam kakve scene... ?
Olja: Kakve cene, šta je otišla akciza na alkohol, au bruka, joj što mi je muka!
Maja M: Scene keve ti! okreće se Kvisku A ti nas oslobodi te tvoje demagogije, Kao mi ništa ne vidimo i ne znamo!Ajde ti lepo budi iskrena, pa nam priznaj da nemaš ništa muško u krugu od 1000km, ... što bi baš tebe htelo!
Anabela: Ja imam!O čemu se radi?
Tamara: Da stvarno si pravu, ... ona ga kao ne bi potrošila, mmm da!?E sestro sestro, u redu je...
Kvisko: Adolescenti jedni, i zato me baš ne interesuju šta vi... padavičari... od iskustva imate reći!Pih
Anabela: Molim šta smo mi, ja je ne kontam u opšte!
Prevod: Deco ajde lepo mir, koji vam je ispravi se mislim šta vam je danas?
Kvisko: Kad na shvataju, pre svega škola, obrazovanje karijera, a onda...
Svi: Penzija,
Olja: Opet tenzija, ne može čovek da se otr... opusti na miru!
Maja M: Samo nam se ti opusti, a ovde se radi o trećem dobu, pa se ti lepo zabavljaj, ali sa gerijatrijom!Štreberko...
Zorana-kiza: smeh Koja je to Likuša?
Novinarka: Čekajte pa zar Vama škola i obrazovanj, nisu na prvom mestu, pa tek onda sve ostalo... . vidi te deco vi morate imati prioritete, ako me razumete... !
Prevod: žuri da prevede sve što je rečenoKako kad pričaš brzo...
Ana-Marija: Evo, ja ću da odgovorim na to... , Jel to bilo pitanje, OK!
Anabela: Gde znam ja sam se češljala?
Ana-Marija: Ceo moj život pokaže na Marka, i svi moji planovi su vezani za njega... Posle dva meseca ove bajke, meni nema drugih preokupacija!Gde ja, tu i on!Evo neka moja lutkica kaže. . ajde Cico...
Marko: poče da peva;Jedina malena, sakam te, fukam te... do zorata... Bez tebe ne mogu da spavam, bez tebe ne mogu da učim ko pre! Jel dobro a... ?
Prevod: Molim Vas deco uozbiljite se, i odgovarajte civilizovano gospođa je iz poznate svetske Tv stanice... . zato ako može bez prostakluka... . i ružnih reči, tih za sebe E *ebeš mi mater, smo da ovaj dan preživim, au... iznervirano, a zatim odmah blago Režija može uključenje?
Irena-ih: Ma šetanja i ajmo da mi se svi lepo skinite sa grbače, obrati se novinarkama, Jasno, more pun mi je k... vas što sve znate a pritom smarate!
Prevod: Dete, Božije, au uf uf, pa kako tako strancu?Imaš li ti u opšte kućnog vaspitanja?Sram i stid da te bude!
Irena: Šta si rekla, nemoj da ti nabije taj mirofon. . ko si ti pa da mi ovde morališeš?Čibe, jasno?
Novinarka: Oprosti, curice a da li bi mi baš ti dala neku izjavu okrene se Ireni
Irena-ih: E alo, oladi te malo!obratei svima, Koji vam je danas curice, mislim... STVARNO VIŠE...
Olivera: Ok, samo opušteno, ne obraćaj te pažnju nju! Ona ovde samo bleji!?nasmeje joj se.
Irena-ih: Samo kad si ti ovde aktivna , ja sam tebi jednom već rekla i zato pripazi da se ne desi nešto neočekivano!?
Bogdan: Bravo super si joj ovo rekla, imaš vremena da te nešto...
Irena-ih: samo ga pogleda
Bogdan: Ništa ništa, save je ok!

Ana-Marija: zagrli i poljubi strasno Marka A ti samo kuliraj, niko tebi ništa ne sme, jer si moja svojina, ... vlasnoštvo... OK!ZAko treba za tebe ginem, ali prethodno neko gine!
Olivera: Vlasniče, da, da, samo se ti zanosi,
Ana-Marija: A ti se lepo nosi... !
Zorana-kiza: Šta ti je rekla da krenem... a brate?
Olivera: Nije ništa strašno opusti se. Ribo jedno znaj, ništa nije trajno, i sve može da se promeniti za čas. Eeee, a, tad je Markoni samo moj... i more marš!
Ana-Marija: Opa Curo, ovo su neki novi momenti, ustaje i kreće odlučno ka Oliveri, Pa da se nas dve malo dogovorimo oko...
Marija Mače: obrati se Ani, Šta se pališ, pusti je, oni je tako prazna, ... .
Anabela: A vidi nas, ne znam da li bi trebala malo silikone pokaže na grudi ovde, hoćeš i ti?
Olja: Šta bi ja trebala?prirodno obdarena devojka
Anabela: Kad vidi njene atribute shvati Uf sestro slatka, ti baš ništa, samo opušteno smeje se svom vicu
Tamara: Samo kad si ti puna!pokaže na usne i grudi, Lepotice moja, kako si mi ti pametna?
Ana-Marija: Šta ti imaš o nekom da se brineš, more šic da ne padne branje ušiju!Shvati već jednom, mene od Marka ne može da rastavi baš niko, čak ni vojna agresija, JASNO!
Oli: Berba. . kažeš, a ko će to da ih obere, ... i kome, ... podsmeh keveti a kako si to misli da izvedeš?obrati se svima
Zorana-Kiza: stane u gard Da dejstvujem?
Marko: Devojke opušteno, čemu frka, majku mu, ima kod bate mesta za sve, pokaže svoj torzo, samo u red za med, ha haha. Zašto rat vodimo ljubav, jel' tako lepotice moje?pogleda zanosno Anu
Ana-Marija: A molim, šta si rekao?
Marko: Ono kao, šala mala!Čemu tenzija, mogu ja vas sve da podmirim!smeh
Ana-Marija: Debilu skida ruku voljenog bića sa ramena Zar da me tako prodaš, kretenu! Au koja sam ja budala, a kako sam ti samo slepo verovala? Konju?!
Maja-mače: Šta joj je rekao, nisam čula?lakira nokte, i ako nije ni saslušala odgovor, odmah kreće u napad na dečka. E Marko stvarno si skot, i đubre jedno!priđe drugarici i zagrli je, Pusti ga mila on ja samo običan muškarac! Eeee a lepo sam ti govorila! Ti nisi verovala, još si me ubeđivala kako *on* nije takav, i šta sad?!Muškarci fuj
Anabela: Zašto tako surovo, može fuuj malo suptilnije.
Marko: začuđeno Molim, šta ti je odjednom?
Ana-Marija: Šta se praviš, kao da ne znaš?!
Marko: Keve mi ne kapiram, šta sam sad uradio?U kom si to trip, daj da ti objasnim... prilazi Ani
Olivera: stane ispred Marka Šta joj se pravdaš, nisi joj ništa ružno rekao, a to što se ona kao ubedačila, to je njen problem!Sori ribo!Ana-Mariji Šta ćeš to su ti žene!?sažaljivo se obrati Marku
Zorana-kiza: Stavrno brate fuj. .
Kvisko: Uf, uf , Eto to je ono o čemu sam Vam pričala obraća se novinarki, Dosta, prekinite stvarno ste ko neka deca... prekornim tonom svi učenicima
Tamara: Kevo, ajmo sad dosta i paljba, vidiš da se komplikuje situacija! značajno pogleda Jelenu
Novinarka: Molim Vas da mi objasnite šta se sad dešava?pogledom zatraži objašnjenje od pomoćnika, a i dece
Irena ih: Kako su naporni, dođe mi da ih sve iznabadam, keve mi!Miševi, alo više, ... mir!Koji ste kreteni. shvati da ne može da utiče na situaciju U stvari što me zabole za njih. nastavi da leži na klupi
Prevod: Samo bez nasilja, ako može?Ovo će da gleda čak i moj urednik, nadam se i Vaš direktor, tako da Vas molim deco, budi te dobri!Šta me snađe danas, joj prvi radni zadatak a vidi koj haos, jadna ja...
Ana-Marija: Marku se unese u lice Koji si ti skote, zar posle svega, ... gadiš mi se!
Marko: Kako, zašto ali. . nisam. . !
Ana-Marija: Zar sam to zaslužila, da mi tako nisko udariš?
Zorana-kiza: Prepone, al to boli. .
Olivera: Šta je sad pa tebi?
Zorana-kiza: Rekla je nisko...
Ana marija: Nema ovo je KRAJ, ...
Marko: šapatom Mila...
Ana-Marija: Šta sad mila. debilu jedan, pazi kad ne mogu da verujemji koji si ti kreten, Čoveče... jel'tebi jasno da si sve mogao da imaš... . ono kao ako treba i da me poseduješ!
Bogdan: Što ako treba, treba naravno!Au brate šta si izgubio, evo ako ja mogu da pomogne...
Maja-Mače: Brate, alo, a ti sestro oladi malo i ne preteruj!Možda ovo neko sluša?
Anabela: Ja slušam samo ovo ovde pričaju glasni tako da baš i ne čujem svaku reč apa ako može malo glasnije plizz. .
Marko: Koji ti je?Jebote, stvarno mislim, . Malo pre ljubav i te fora a sad odjednom kraj, pazi kod ne mogu te da pratim, šta se dešava?
Ana-Marija: Jel' da sad kao ne možeš da me pratiš?Ma važi, ajde paljba od mene. . kako sam te samo vol...
Maja-mače: Šta ćeš kad nešto ne ide, ne vredi žaliti!tužnim glasom
Ana-marija: Glupača, eto šta sam ispala , Ma valjda me zato i boli toliko što sam se ponadala da ću biti samo tvoja do groba,
Olja: Šta umro je?
Olivera: Šta lupaš, pomeri se sa mesta!ppp
Ana-marija: Ne vredi ti to ne kapiraš uopšte, ... . debilu?
Marko: Anči, ali mogu samo reci šta?Ne. . ne mogu da te pratim, LJubavi oprosti. . molim te . . plače
Ana-Marija: Sad kao oprosti, zar posle svega što se među nama desilo, ne ne... kraj krene iz učionice
Marko: Kako kraj...
Zorana-Kiza: super zvonilo!
Olivera: Molim, šta'
Zorana-Kiza: Čekaj Jel rekla da je kraj, znači zvonilo
Olivera: Au brate nije tebi lako!
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Đukičin Dančika - Već viđeno!

Post od branko »

Zorana-kiza: Gde, razgiba se lako sva sam se ukočila!
Marko: sustigne nekako Anu, Čekaj da ti objasnim, ali ljubavi, nije to. to što si videla!Veruj mi kad ti kažem!
Ana-Marija: Aaaa da, zastane i okrene se Oliveri Znači ja sad još i ne treba da verujem svojim očima, negi ću tvojim rečimaAjde Paljba
Marko: Molim te. .
Ana-marija: I da eto sad te tvoje ribe pa ih lepo startuj... sve baš sve te, te plače, ti si dno, i da znaš gadiš mi se!izlazi besno
Maja-Mače: Svinjo jedna muška,
Tamara: Misliš vepar!
Maja-Mače: Molim, šta si rekla?
Tamara: To muška svinja, znači vepar, jesmo tako učili?
Maja –mače: Ha ha ala je smešno... more marš!odgovori Tamari, i nastavi napad na Marka Kako si mogao tako da je povrediš? Shvati ona te je volela, skote!?Nikad te neće prežaliti, ... ja je znam ona je takva kad voli, voli do koske.
Olivera: Šta je lepotice, ulaziš mi u šemu, ajmo. .
Zorana-kiza: Gde ćemo?
Marko: Ana... čekaj me!govori ali ne ide za njom
Olivera: Alo, eee, alo, devojko ne nasrći na povređenog dečka, on je sad rovit, tako da nema način kako bi se odbranio, zato paljba!
Zorana-kiza: Šta se čeka, idemo, ajmo ajmo, gura Maju dalje
Olivera: Ne kapiram više ništa, Dobro de šta se tu može?Sad je gotovo, kraj, super. Pa mi smo tim Markoni, još od vrtića uvek smo za zezanje, jel tako, ajde reci Kizo?
Zorana-kiza: Jeste, a šta to brate?
Tamara: E sad keve mi moje mile, čak i ja ne mogu više da vas pratim!I šta sad, on se kao šatro izblamirao, a ona se pa ubedačila, ali ga kao fol voli, iii! Bezveze!Znači sad je to dođe ''ono kao ljubav''mislim ima je, nema je... alo... malo sutra!
Irena-ih: Kako ste samo komplikovani, budale!
Ana-Marija: vraća su prostoriju okrene se i sačeka da i Marko stigne, Brate šta sad hoćeš od mene? jesi li sve bacio pod noge?Jesi, i kao nisi svestan šta si mi uradio!
Marko: Molim te ako može odvali mi jedan šamar , bolje i to nego što me pocenjuješ ovde pred svima!
Ana marija: Pljusne mu šamarčinu.
Marko: Mislio sam ako mora, au keve mi ti nisi normalna vadi maramicu da izbriše nos
Ana-Marija: Normalno kad si slina, pa ne možeš da istrpiš ni običan šamar!
Marko: Mogu samo nemoj više, eee čekaj molim te da ti kažem, ... objasnim!plače
Ana-Marija: Neočekuj od meneto, ja neću da plačem zbog tebe kretenu jedan!
Olivera: Brate šta je bilo ko te je dirao?Ma ima kevu da mu ... shvati šta se desilo, a to, e pa Marko moraš joj sam to reći... Ili ako hoćeš ja da joj kažem...
Marko: Ne netreba ti ništa, ... gleda u oči Anu LJubavi kako možeš ... ?
Maja-Mače: Daj keveti, kako je ovo patetično, ajde budi muško bar jednom...
Olivera: Evo mogu ja da budem ... ako treba?!
Zorana-kiza: Ne treba buraz, evo biću ja!
Marko: pogleda Oliveru Pusti sam ću pokuša da zagrli Anu Jebo te stalo mi je do tebe, kako to ne kapiraš, mislim alo onako baš, baš? A što sam sve ove pesme samo tebi posvetio, to ništa. Ako to za tebe nije ništa onda... . stvarno ne znam... ?
Ana-Marija: skloni mu ruku i tihim glasom reče Sve si mi bio, čoveče, vazduh, voda, hleb i vino, moj život, nokat meso!A ti tako... i dalje ne mogu da verujem ... imao si me ko... tu ... debilu!
Irena-Ih: LJudi evo je ide... ova... ulazi u prostoriju
Kvisko: Ko ide? Da vidim istrča iz učionice, ali se brzo vrati Starenka, otkud ona nemoguće? Čekaj da vidim gleda u raspored časova Pa da tačno kako sam i mislila, mi sad nemamo Filozofiju?
Tamara: Joj otkud ona, uf koja frka!Ako me pita ugasila sam skroz!obrati se Jeleni Ajde života ti, reci joj da se zeznula!
Olivera: Pusti je samo neka neko dođe više, dosta je bilo ove patetike! Ovako nešto tužno nema ni Turskoj seriji, ako može ostavite nešto i za posle reklama!
Zorana-kiza: hahha, a za kad da ostave ne kapiram?
Olivera: Daj čoveče trgni se više, zar hoćeš da te i ova smori pokaza rukom na vrata Znaš je kakva je?
Marko: Kako Oli brate?Ti to ne kapiraš, kolko ja nju volim, setno i zabrinuto Šta sad?Kako da sve ovo objanim mami, kad me pita?
Anamarija: Da sad je to najvažnije, a kako je meni, i šta da kažem ćaletu, to ništa! Ma razbiće te moj matori kad čuje šta si mi uradio, mrcino jedna!
Maja mače: Šta ti je uradio, sestro mila?Vala neka je i upropastio ...
Anabela: Joj i ja sam , uf opet mi se prosuo lak!
Tamara: Ajmo paljba na mesto stiže likuša!
Starenka: ulazi žurno u učionicu Ajmo deco mir, mora se nešto raditi, da vidim ko je odsutan, dežurni?nije ni pogledala u predstavnike medija
Tamara: Niko, nije dežuran!
Starenka: Molim, kako to?
Tamara: Prosto i jednostavno sad smo i mi u štrajku!Inače profesorka greška...
Starenka: I ja to mislim, ali ko mene pita!
Tamara: To već ne znam, ali zato znam da vi danas nemate čas kod nas, ono kao nemamo Vaš predmet danas!smeh
Starenka: Molim kako, ... . idi dete iseče me skroz!A to znam, deco sad su neka čudna vremana, i vrlo specifične okolnosti Molim vas zato za malo ozbiljnosti, shvatam vi to sad ne možete da razumete, ... ali i mi prosvetni radnici imamo naš ponos i dostojanstvo. . za ne verovati!setno, ali se brzo pribere
Olja: diže glavu LJudi znate šta sam sanjala, neki košmar kao sad je neki štrajk profana, a mi se smaramo. Uf dobro je da ste tu profesorka, moram da menjam piće.
Starenka: Duhovito nema šta, ali sad to nije važno, koleginica će doći kasnije, otišla je u ministarstvo, a do tad ćemo raditi ono naše...
Olivera: Profesorka kako kad je kod nas pravi haos, danas nikako ništa ne možemo raditi, mora te i vi nas razumeti!Još su nam i ovi tu... pokaže na novinare
Starenka: Oprostite , a Vi ste... ?
Novinarka: Mi smo iz medijske kuće...
Prevodilac: Ona je iz inostranstva, strankinja ! šapuće
Kvisko: Molim Vas profesorka, meni ništa ne smeta, ako treba ja mogu da radim i kontrolni, obožavam Vaš predmet!
Starenka: Baš lepo, ali. .
Kvisko: Molim Vas sam ako mogu sa vama i neke konsultacije da obavim, pošto bih želi da pišem maturski iz vašeg predmeta,
Starenka: Dobro samo, možda sad baš i nije...
Kvisko: Lepo vam kažem ne obazirati na njih!
Olivera: Razbiću je keve mi moje Nevenke, kako me nervira, ona bi radila... more uf!
Zorana-kiza: Neka ja ću samo me pust!
Starenka: Deco molim Vas mir, Kvisku, ali sve te naše probleme ćemo kasnije!Sad kad su tu predstavnici sedme sile. bilo bi dobro da !pogleda u prevodioca, Da li bi ste bili ljubazni, da napustite učionicu, molim Vas? reče diskretno
Novinarka: ne sluša molbu profesorke Svakako sa velikim zadovoljstvom, baš se radujem što ćemo prisustvovati nastavi, molim Vas prevedite gospođi!
Prevod: Kako da joj to kažem, izvini te ali ona insistira da prisustvuje Vašem času!Šta da radim?Režija zavapi tiho
Starenka: Bože svašta, ovo vala nema nigde?Sad više ni čas ne možeš da održiš , na miru!
Olivera: Nadam se da nas sad razumete, kako nam je!Ceo dan su tu!
Kvisko: Meni oni u opšte ne smetaju. Baš je Super.
Tamara: tiho Bilo je i nama, dok vi niste došli!
Starenka: Dobro de, sad šta je, tu je, moramo održati čas, kao da se meni dolazi, za sebe Ovako, pošto vidim da je atmosfera takva kakva je, idemo neobavezno...
Tamara: Super uf. .
Irena-ih: To je ok, samo da me niko ne čačka!ustane i zato. . u stvari, moram da izađem!
Starenka: Dobro dete ako moraš, izađi, ali se i brzo vrati i pazi da te neko od profesora ne vidi kako se šetaš, dobro?!
Irena-ih: Ma da samo opušteno, krene ka izlazu
Olivera: Ovo i nije pošteno, A zašto joj tolerišete da se tako ponaša?Kad god da je neko spomene , ona ode, bezveze , stvarno možda bih baš sad ja rekla neku reč o njoj, i njenom ponašanju, a čemu ako on nije tu? Stvarno nije u redu!
Irena-ih: Ajde reci sad šta hoćeš od mene?prilazi Oliveri
Starenaka: Mir, ju ju Bože kakvo je to ponašanje, šta je to među vama?Sukob
Olivera: Neee, otkud!
Starenka: Vidim, vidim dobro, ajde recite u čemu je probamo, pa da ga rešimo ovde svi zajedno!
Olivera: Jok otkud, problem sa njom a ne samo ja već svi!Reci te što ćuti te?
Zorana: Keve mi tako je, svaka joj ko NJegoševa!
Olivera: Devojka je kako bih rekla jedno jeziva stvorenje, i da znate da se stiče utisak da bi svakom od nas zabila nož u leđa! Eto koliko nas voli!
Starenaka: Ju dete šta to govoriš, zar pred ovima, gde tako... ? prošaputa prekornim tonom
Irena-ih: Kad me smarate, a koga bi ja... šta lupaš, ma nosi se , vraća se nazad u učionicu Slušaj me, a i vi ostali da vam kažem, ne uzimaj te me u usta više, jer mi izuzetno idete na živac, i zato bi bilo bolje da me se klonite OK!?A ti ne lupaj, . . da ne bude...
Olivera: Meni ćeš ti da pretiš, ajde dođi da te malo...
Tamara: Ne raspravljaj se s njom, nabodi je, nabodi je!zapeva navijačku pesmu
Zorana-kiza: A eee, volim Partzan!
Starenka: Deco, prestani te, uf deco Božija šta vam je danas?
Anabela: Dajte, stvarno koji vam je to štos?Još samo fali da me neko gurne i da slomim nokat!
Maja-mače: A i ti šta ih ložiš?
Kvisko: Zar sad i pred profesorkom da se raspravljate, hoću da kažem bijete?
Starenka: Mir, šta vam je?Au deco, vi ste poludeli stvarno, ipak ćemo ovo rešiti kad budemo sami, važi?
Irena-Ih: Šta ima da se sa njom raspravljam, ima da je pokažem, ko je ko i to je to!
Olivera: Stvarno, ajde keve ti, da vidim i to čudo?
Zorana-kiza: Aaaa ajde brate
Tamara-Taške: Pis brate, koji vam je, ajde ti izađi, Irenia a ti se smiri keveti!Oliveri
Novinarka: Šta se to dešava?pita prevodioca
Prevodio: Ništa one su dobre drugarice pa se malo raspravljajo, znate deca, oko da je važno ko će biti bolji đak, Mir, uf šta mi ovo treba?
Starenaka: Valjda ste dosad shvatili da sam vam ja pravi i iskreni prijatelj, i zato naravno meni možete sve da kažete, ja to čuvam za sebe, ako me razumete?
Tamara: Do zbornice, kao i uvek!smeh svih u razredu
Starenka: Šta je rekla, kad je tako smešno?
Kvisko: Ništa važno, neobraćaj te na nju ona tako malo lupa, Tamari se obrati, mislim priča svašta!
Starenka: Iskreno deco, veruj te mi ja sam na vašoj strani, sve vas gledam kao da ste mi drugovi, ali ipak ne očekujte da vam glumim policajca!
Tamara: Nama i ne treba policajac, već sudija u ringu!
Irena-Ih: vraća se u učionicu Ne smaraj sad i ti!Ako vam smetam, što lepo ne napišete peticiju, i nek ma premeste u drugu školu. A što se tebe tiče još nije čuo gong!značajno pogleda Oliveru
Olivera: U svakom trenutku , sa zadovoljstvom ...
Zorana-kiza: Baci kosku kako si joj dobro rekla!
Starenka: Šta ću sa vama? Dete moje molim sedi probaj da se opustiš i da se smiriš ... , Oliveri se obrati a ti sedi!Kakvo je to ponašanje, e deco, deco, vi ste drugarice, i treba da pomažete jedno drugom, a ne da se bi... svađate!
Irena-ih: Ne skida pogled sa Olike Idem ja malo napolje
Olivera: pozdravlja joj sa srednjim prstom!
Starenka: pošto se smirila situacija obrati se Oliveri: Olivera ti si dobro dete, istvarno ne mogu da te razumem, zašto se kačiš sa njom?
Olivera: Kad me smara!Moram da vam priznam nije mi simpatična u opšte!
Zorana-kiza: Šta je rekla okreće se okolo Profesorka koliko ja kapiram Oliveru, ona dotični u opšte ne miriši, a brate i ja!
Tamara: Greška nije tačno , ja se ne slažem sa vama!
Olja: Molim
Tamara: Ona ne smara samo nju, nego sve nas!Ali nismo svi hrabri da joj to i kažemo!
Zorana-kiza: Ko nije, samo mi je glupo mislim tako fejs tu fejs
Starenka: Vi nju da razumeti...
Maja-mače: Štoona nas kao kapira, dajte molim Vas o čemu Vi to...
Olivera: Riba je u ozbiljnom problemu, a nas se to baš i ne dotiče, zar ne ... . evo neka kažu svi... . . ajde šta sad ćutite?!
Starenka: Dobro de, možda je malo čudna...
Kiza: Da malo... aaaa!
Starenka: Ali, ona je izuzetno pametno dete, to morate da shvatite, e sad što je imala tu nesreću. .
Olivera: Sreću... verujte mi na reč!
Starenka: Nesrećnu, pošto joj je porodica. .
Tamara: Što kao samo je ona iz rasturenih brakova, ... . ima ovde još takvih!Evo naprimer ja, živim sama samo sa kevom od svoje treće godine, matori zapalio navodno otišao po cigarete, i od tad ga niko čuo, niko video!Pa ništa! Teško ali šta ćeš kad se mora!Samo ja sam fer i nikog ne ugrožavam zbog toga!
Olivera: E sad da ne preterujemo, nije da nas baš ne gušiš...
Tamara: Ko ja ... . ?iznenađeno
Maja-mače: Neeee, ono kao mi tebe... ?
Kvisko: Mene... ne, ja je kapiram mislim razumem!Mi bi trebali da joj pomognemo, svako koliko može. .
Bogdan: Evo ja ću da se zabavljam sa njom ako treba, meni nije teško!
Tamara: Hvala brate, vi ste jedne p...
Bogdan: Misli sam samo ako treba?Onako
Olivera: Ok šala mala, šta se primaš, Tamari?Tačno i moji su ko fol zajedno, a brate svađaju se... strašno, bruka jedna, više mi je muka od njih!Ali ja to nekako trpim i nisam agresivna. .
Maja mače: Mmm da, stvarno...
Olivera: Šta ti sad hoćeš, jel tebe neko nešto pitao?
Kvisko: Dosta više? Profesorka ajde da nešto redomo , molim Vas!
Staranka: Deco moja, Sudbina vaše drugarice je...
Olivera: Što naša je kao super, samo je ona nešto posebna...
Starenka: Molim te da me ne prekidaš, zavlada tišina Hvala !Šta sam ono htela da Vam kažem?Da ona je doživela strašnu tragedija...
Tamara: Pa da vidi se po njoj... baš je tragičarka!
Starenka: Molim te dete... stvarno, tek toliko ću Vam reći da znate, o njoj nema ko da se brine i zato je završila u Domu!
Kvisko: Jadna... .
Starenka: Ona nikog nema, ... , u saobraćajnoj nesreći svi su joj poginuli, ...
Olivera: Strašno...
Starenka: Da da, ja vam kažem! U početku se o njoj brinula jedna baka, ali kad je jadna preminula, Centar za Socijalno je preuzeo brigu , i na kraju je završila u domu za nezbrinutu decu. Od tad ima i tu dijagnozu da je agresivna, i nesaradljiva!Razlog za njeno nasilničko ponašanje upravo taj!Ali pošto je intelktualno ne zaostaje za drugom decom, primili smo je u našu školu, da je na neki način uključimo u normalne tokove!
Svi: tajac, u razredu
Ana-Marija: nesluša šta se dešava oko njih Može li da dopire do tebe, ti si kreten, Sve si upropastio, čoveče!
Marko: Eee baš ja, a da nije slučajno bilo malo drugačije?
Ana-Marija: Ne, ne ti si za sve kriv, samo ne kapiram kako nisi mogao da shvatiš koliko si mi značio, to ne mogu da razumem!
Marko: Oprosti, ali... zašto značio?
Ana-Marija: Nema nas više, nikakvo ali, i oprosti!Čoveče, ja te obožavam, za mene ne postoji ni jedan drugi čovek, ali... sve ima granicu. . Kraj!
Marko: plače, Zar baš ništa ne može da se popravi, pa i ti si meni sve...
Maja mače: Šta se dešava?Koliko je sati...
Anabela: Joj moram u VC, koliko sam samo vode popila...
Ana-Marija: Kasno, ... sad je sve gotovo, !
Marko: Ana, mila...
Anabela: Šta nisam se valda... . joj strašno
Ana-Marija: Otkud znam štati je?
Anabela: Zar nisi rekla da je kasno?
Ana-Marija. Idi bre ko zna šta sam ja pomislila, Ja to ovom mom dripcu
Marko: A izvoli rekla si nešto srce?!
Ana-Marija: Rekla sam to da te ne zaslužujem, zato što sam grozna, ali znaj jedno nikad i niko mi ne može biti, ono što si mi ti bio!Ti ćeš sigurno naći bolju devojku, jer si super, zato to i zaslužuješ!Ko zna možda već sutra. . ?
Marko: Šta da uradim?Kako da popravim, Mila shvati ja bez tebe ne mogu da , a ne ... o kakvoj novoj devojci pričaš?Molim te da ne lupaš, nego mi oprosti, ako možeš! šapatom
Ana-Marija: Ne znam... možda... nekad, ... ali... teš... šta je ovo sa ljudima što svi ćute pogleda okolo u ostale prisutne. pita Mariju: Šta se dešava, kakva je ovo tišina?
Marija-mače: Ma pusti, ova nam ispričala tužnu priču, sad smo svi u bedaku, a šta ima kod vas?
Ana-Marija: Šta, šta?Kraj... brate... izneverio, izdao prodao... nije me ispoštovao!
Marija-mače: Super vrlo glasno to izgovori Kako je strava, znači on više nije aktuelan!Adakta...
Anabela: A . . šta, kako si ovo lepo rekla molimte da ponoviš, čisto da zapamtim!
Olivera: Jesi li ti normalna, šta se dereš?
Tamara: Ne bih se kladila da je ona bez dijagnoze, Mariji se obrati, devojko, zar sad u ovom trenutku?
Novinarka: Šta je to bilo, brzo da uzmem izjavu...
Prevod: Gde će sad, ne mogu više da jurcam za njom, molim Vas sačekajte me, gospođo!
Ana-Marija: Šta je šta ste zinuli, jeste raskinuli smo, i jel' sad ok?iznervirana, ali ponosna
Bogdan: Super znači sad ja mogu da ti se malo pričvrljim?
Marko: Molim šta si rekao?Zar on Anči, kako možeš da si takva !vrlo tuža Jako mi je teško!
Olivera: Šta je brate,
Marko: Pusti prso sam eto šta !
Olivera: Šta šutnuo si je, znači ono kao THE-END!Super, e a sad lepo nova era u našim životima, vala nek si je otkačio, bravo brate!
Zorana-kiza: Koja ludnica?
Marko: Koga sam otkačio, molim te ćuti?!
Jelena kvisko: Dosta viša koja ste Vi klinci, Molim Vas profesorka objasnite im vi!Kakav kraj sveta, ipak su ona i on samo...
Sterenka: Deco, stavrno, šta ja to čujem, vas dvoje ste u š... kako ono vi mladi kažete?Bože što je to lepo, znači vi ste pokazuje rukom na vezu zajedno!Eto bar nešto lepo da se desi danas, i koliko to traje?
Ana-Marija: Trajalo je dva prelepa prekrasna meseca, ali sad je kraj, tačka!
Marija-Mače: Vala da znaš, baš je i trajalo... dugo!
Anabela: Baš se brzo potroši
Olivera: I ja bih rekla tako nekako!Veza bez veze smeh zadovoljstva
Marko: Šta bih ja rekao, pogleda u Anu, samo jedno, OPROSTI mi molim te!
Starenka: LJubav, deco to je nešto uzvišeno, nešto prekrasno ... a zašto kraj? Šta je bilo da čujemo, gorim od želje da saznam brzo mi recite!
Ana-Marija: Sad to je već naša stvar!Gde da pričam, šta treba cela škola zna za nas?
Starenka: Otkud, ajde molim te , taman posla, Bože... i sami znate da meni možete bezrezervno verovati!Ja sve vaše tajne čuvam!
Tamara: Znamo, baš kako da ne!?
Kvisko: Profesorka ja sam im stalno govorila...
Starenka: pokazuje rukom Kvisku da ćutiŠta se desilo... , eeee moja omladino, ajde ti Ana-Marija da čujemo?!
Ana-Marija: Šta tu ima da se priča, nije nam išlo i kraj!
Maja-mače: Koja carica!
Olivera: Da kako da ne!?
Starenka: Kako tako iznenada, zar ne možeš da pređeš preko toga? Vidi ga kako je sladak!
Ana-Marija: Ne... misli da istina je on je meni nešto najlepše što mi se ikad desilo, i zato ga neću zaboravite, pogleda u Marka... nikad!
Marija-mače: Možeš, možeš i moraš... prekorno pogleda
Marka
Anabela: Kad je zapeklo, kako ću?
Olivera: zanosni pogleda Marka Šta kukaš i trebala jed da se prekine ta suluda veza, Evo neka kažu i ostali , moj Marko ja mala beba za ovu ovde... prekorno pogleda Anu
Zorana-kiza: Majke mi ono moje!
Marko: Oki, Kizo ajde molim vas da ćutite, kako možete tako da pričate o njoj?
Starenka: Au, znači tako, vi se volite, ali kraj, a zašto?
Ana-Marija: Izdaja profesorka, sve, sve, ali to nikako!
Marko: Ko te je izdao, i šta sam uradio, bar mi to duguješ objašnjenje!
Marija-mače: Bezveze, kako ko, pa ti! Moju Ančiku da tako prodaš, a znao si koliko te voli, i da od kad je sa tobom drugi muškarac nije postojao za nju!
Olivera: Aaaa volele ga , oće to! Nego je moj Markić dobar ko panja, i sve joj je tolerisao!Jadam Markoni još nije skontao šta ga je snašlo?
Irena-ih: Šta će tebe da snađe, ovo je premija!ulazi u učionicu
Tamara: A lepo sam im govorila... šta ćeš, BAT SORI , jebi ga!
Olivera: Samo je pogleda sažaljivo
Starenka: Znači tako, Bila velika LJUBAV!
Marko: IH. .
Ana-Marija: Nekad bilo, sad je ...
Sterenka: Ti ga voliš, baš onako iskreno reče Ani
Ana-Marija: Malo je reći volele, obožavala ga... pogleda Marka !
Tamara: onako za sebe, ali da svi čuju Ma da volele si ga ali juče, koga foliraš, ...
Olivera: Ala si joj rekla, svaka čast ma sad da uđe neki macan istog bi sekunda zaboravila mog Markića!
Zorana-Kiza: Brate uf ovde me boli koliko mi je teško!
Ana-Marija: Pa popusti kaiš, i prestani više sa tim tvojim insinuacijama, on je za mene večno biće, legenda, ali brate dostojanstvo je nešto drugo!Nek uđe ko oće ... posle ovog niko me ne znam!
Starenka: LJubav deco setno i zamišljeno, to je nešto uzvišeno, plemenito, ... .
Olja: Jesam li to već čuli, ili sam sanjala nešto slično?
Anabela: Čula sam i ja!
Starenka: u zanosu nastavlja sa pričom Ipak jedno upamtite, kad se iskreno voli tu razum popušta pred osećanjima!
Irena-Ih: Ma da stvarno, kako da ne, kad toga ima ali samo u ljubavnim pesmama daj šta ga tupite?!Koja crna ljubav, sam go interes.
Olivera: Možda kad si ti u pitanju, u stvari tebe nam ko da voli čak i iz interesa!
Irena-ih: prilazi Oliveri, Ja sam ti rekla da me se kloniš, a ti... krene da je udari
Olivera: lako se izmakne, ali stane u gard E pa ribo ovo čekam još od onog trenutka kad si se pojavila u ovu učionicu, i krene da uzvrati udarac
Starenka: Deco dosta šta vam je, skroz se poludeli!Neka ih neko razdvoji!Sklanja se u stranu
Marko: skoči da ih spreči, ali zdobije udarc po sred licaJoj brate, ... pade kao pokošen
Olivera: Marko, otkud ti brate, joj šta sam uradila?
Ana-Marija: E sad ću da te razbije, keve mi, zar da ga tako mučki udariš počinje opšti metež
Irena-ih: Molim te pust je meni samo da joj nešto kažem...
Maja-mače: Nemoj te se ... koji vam je?
Marko: ustaje i razdvaja zaraćene strane Dosta je bilo!Nije mi ništa, ajmo razlaz!
Tamara: Stvarno ste poludeli, ajmo lepo, dosta!
Starenka: Kako Vas nije sramota, zar takvu sliku da pošaljemu u svet, a i Vi ženo gasite te kamere!
Prevod: Ništa Vi ne brini te sve ovo leti u montaži, samo nek se smire!
Novinarka: Kakav kadar, ovo je za Pulicera... što su prekinuli?
Prevod: uzima joj kameru, Dozvoli te samo da nešto vidim briše snimak Tako sad je ok!
Novinarka: Ali...
Olja: Nema tu ali, nego ajde lepo napolje!
Novinarka izlazi iz učionice, vidno ne zadovoljnasa njom i prevod, koji se obraća razredu
Prevod: Deco ovo je strašno, i zato gledaj te da Vam se to nikad više ne dogodi, a za ovu nemoj te brinuti!Ona je pod mojom kontrolim!
Starenka: Jel sad sve ok, mislim smirili ste se?! Au šta to bi?I šta sad?Da idem kod direktora?
Svi: Neee
Starenka: Nego šta?
Maja-mače: Oprostite im, neće im se više desiti!Ajde obećajte te joj
Irena-IH: Neće... gleda popreko Oliveru
Olivera: Stvarno neće!
Starenka: Dobro, ako ste obećali, i ću probati zaboravim šta sam doživele!Ako se ponovi deco biće svašta!Dajem Vam reč!
Svi: Nikad više se neće desiti nešto slično, obećavamo!
Olivera: I ja vam dajem reč!
Irena-Ih: gleda je pa kaže Nisam sigurna, ali... da probam. . smeh
Ana-Marija: Imala ste sreće da su me zaustavili inače... ne znam?Neko me je tako udario u pesnicu...
Marko: Ja sa ljubavi to uradi glavom češe se i jauče od bola
Olivera: Mačak da te nisam i ja slučajno dobila u toj gunguli, gleda Marka vrlo zabrinuto
Marko: Sestro a tek tvoja ruka što je teška, pokazuje deo glave gde je primio udarac od Olivere
Starenka: Skroz ste me zbunili, i načisto sam smetnula s uma, pa vi imate novog učenika, okreće se i gleda po učionici... au gde sam ga ostavila, brzo idi vidi jel pred vratima reče Jeleni
Olivera: Ko je sad? Da nije opet neka inkluzja, e vala je dosta bilo tih problema gleda u Irenu ih
Tamara: Ni sa ovom nismo još uspostavili odnos, a već nam šalju novog ... . misli stvarno dokle?
Starenka: Ne ne nije on, ... on je došao iz druge škole, u stvari iz drugog grada, još tačnije iz druge države... iz A...
Tamara: Afrike baš super, sad još i crnce da gajimo!
Starenka: Ne deco on je na razmeni učenika, i stigao je iz Amerike...
Olivera: Kauboj, baš pravi, pa da ga vidimo onda!
Marija-Mače: Jel' bar čemu profesorka, ja sam već dugo sama...
Tamara: Blago nama, sigurno ceo jedan dan!smeh svih u učionici
Marija-mače: Kako si prosta, kao da sam ja kriva što nemam sreće u ljubavi, stalno me neki klinci startuju.
Ana-Marija: Daj mačak, molim te, ko zna kakav je gabor u pitanju, naši momci su lepši od njih uf... samo letimice pogleda u Marka
Olivera: pogleda Marka, vala da znaš, jednom i ti da si u pravu!
Starenka: On je našeg porekla, ali su njegovi otišli davno u Ameriku, i sad je on izrazio želju da upozna našu zemlju i kulturu!
Marija-mače: Jebote ovo ko na filmu. .
Anabela: Samo me podseti na koji film misliš, ja sam možda glupa, al sam zato lepa!
Bogdan: Jesi a da malo... ok dobro onda ništa
Novinarka: Šta se događa, molim Vas da mi kažete!prevodiocu se obrati
Prevod: Ne zmam ništa, sad sam baš zvala režiju, izgleda da su veze u prekidu. studio molim Vas da li se čujemo...
Otvaraju se vrata od učionice... . kad ono...
Maja-mače: Baš pravi kauboj, joj što je to super!
Olja: Ona mislili Dok Holidej razočarano!
Irena-IH: Što šta meni fali, kad ste tako razočarani?
Tamara: Pa sad kako da ti kažemo, sestro dosta toga... . smeh
Starenka: Gde je to dete?
Maja mače: Pa kad ste poslali onu ... , sad možete očekivati svašta
Starenka: Ajde molim te ne baksuziraj, vrlo zabrinutim tonom
Ana-Marija: Baš me briga ko to dolazi, ma sam Blek Stena sad da uđe na ova vrata ne bih se pomerila!Ja imam svoj predmet interesovanja pogleda u Marka. Joj kako mi ga je žao dušica mala!
Marko: Au brate boli me sve!Oćeš da me ljubiš da prođe?
Ana-Marija: Za sad neee...
Olivera: Evo mogu ja?Markić i ja mogu da zacelim rane...
Kiza: Ja mogu da napravim hahahah
Maja-mače: Joj opet ti?!
Kiza: Fora šta ti je?
Anabela: Zar opet sve izpočetka?Molim te prekini da se namećeš dečku!Zar se se to ne vidi, koga momak izabrao?
Starenka: Gde je ovo dete, ajde neka sad nju neko potraži!
Ana-Marija: Idem ja pa ću doneti neko oblog ovo mom... Marku izlazi iz učionice, ali se vrlo brzo vraća izbezumljena
Marko: Mila šta ti je, jesi li dobro?skloni te se potrča da joj ukaže pomoć
Ana-Marija: ubrzo se vraća zabezeknuta Joj ljudi... , ovo je strašno!
Olja: Šta ...
Otvaraju se vrata ulazi Jelena, a za njom prelep dečko
Todor: Haj ja se zovem Todor-Tod po Američki, došao sam ovde da vidim zemlju mojih dedova, ostajem ovde celu školsku godinu!Biće nam ludo!
Maja-mače: Vau kakav macan, prilazi mu Ja sam Maja ket!
Anabela: Ana mislim Vajt!
Ana-marija: Gde si pošla, bela ovo je moje dalje!odbrusi Maji
Marko: Kako a ja, šta će biti sa mnom?razočarano
Olivera: Uf brate, jel to sve tvoje, svaka čast. Pipka ga za tripces i biceps
Starenka: Ajde skloni te se, pusti dečka da sedne, gde ima slobodnog mesta?gleda po razredu
Sve devojčice povikaše ovde...
Todor: Sori, već sam odlučio sa kim ću da se družim...
Svi: međusobno se pogledaše
Irena-Ih: Kod mene nema mesta, lepi sori!
Maja-mače: Ja nemam para u klupi, pa izvoli dođi
Todor-Tod: Tenk ju, sori! Kako se kaže na vašem jeziku? Hvala bjutiful, ali ja ću pored ove devojčice, mi smo toliko pričali dok smo dolazili ovamo!
Kvisko: Šta će te dečka interesuje nauka!
Svi: ZAR SA NJOM, koji si ti lik, brate šta si na njoj pronašao?
Todor-Tod: Kako šta našao, ona tako najs grl, a end big pametna, meni jako žao ali meni svi tako lepi, bat ona je vau
Starnka: Znači tako, ovo je Već viđeno, deco uči te ipak znanje pobeđuje!
Svi: Zvonilo
Olja: Kome je odzvonilo

-Kraj-
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost