Budžet

Odgovori
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Budžet

Post od Upravnik »

U predlogu Odluke o budžetu opštine Senta za 2011. godinu, koja ide na usvajanje pred Skupštinu opštine 30. decembra 2010. godine, Kamerna scena ''Miroslav Antić'' slovi sa iznosom od 750.000 dinara. Ovo je do sada najveća suma koju treba da dobijemo od lokalne samouprave.

:D
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Budžet

Post od branko »

Odlično. Popović mi reče da smo ove godine ponovo "izostavljeni" iz budžeta. :shock:
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Budžet

Post od Upravnik »

Ja ne znam koji je on budžet gledao. :shock:
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Budžet

Post od Bibliotekar »

Onaj koji se do juče nalazio istavljen u PDF formatu na oficijelnoj web-stranici SO Senta, a koji je NAPRASNO NESTAO tokom današnjeg dana, dragaj dušo moja. :)

Dokaz da je pomenuti dokument zaista bio istavljen na dotičnom mestu još uvek je, srećom, on-line dostupan. Naime, u pozivu za javnu raspravu o budžetu Opštine Senta za 2011. godinu predsednik Skupštine opštine Senta, g. Laslo Rac Sabo, direktno upućuje zainteresovane da pomenuti dokument preuzmu u PDF formatu sa date adrese (taj oficijelni anons ćete videti ako kliknete na niže navedeni link):

http://www.zenta-senta.co.rs/doc/javna_ ... zet_hu.pdf

Radi veće jasnoće, evo i odnosnog dela teksta koji govori o tome:

„A Zenta község 2011. évi költségvetéséről szóló rendelet javaslatát az érdekeltek megnézhetik és átvehetik Zenta Község http://www.zenta-senta.co.rsHivatalos Honlapjáról, illetve a Városháza 11. számú irodájában.”

No ukoliko SADA kliknete na tu adresu, dobićete puku naslovnu stranicu te oficijelne (posle 9 meseci konačno obnovljene i redizajnirane) web-stranice.

Interesantno, zar ne? :)

Apropo: juče je, kako mi vrapci-dživdžani javljaju, u rani mrak bilo bogougodnoga i toržestvenoga poslaničko-predstojničkoga čerupanja na dotičnoj javnoj raspravi. Detalji će mi biti priopćeni koliko sutra.

Ah, da: čini mi se da ću sutra imati i naslovnu stranicu novog besplatnog (čitaj: parama poreskih obveznika plaćenog!)senćanskog lista po imenu „Senćanski glasnik”, koji će - prema planovima mile nam samouprave vrle - zarad objektivnog & pravovremenog informisanja vaskolikog lokalnoga pučanstva senćanskoga biti dostavljan svakome domaćinstvu ponaosob.

Ono, istini za volju, usled velike hiće ima sijaset pravopisno-gramatičkih grešaka, ali to nije bitno - važno je da mi objektivno informisani budemo! :twisted:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Budžet

Post od branko »

Ima li i "Senćanskog glasnika" u PDF-u?
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Budžet

Post od Bibliotekar »

Za pučanstvo nema, ali će za Vas biti, dragoviću moj. Dajte nam samo 24 časa. Znate, ono nemoguće rešavamo odmah. Ali za čuda nam je potrebno nešto vremena. ;)
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Budžet

Post od Upravnik »

Gledao sam ja taj sajt danima (i novi i stari) i video taj papir u PDF-u gde se poziva na javnu raspravu o budžetu, ali predloga budžeta nije nigde bilo i nije nestao danas.
Predlog budžeta sam imao u rukama u ''papirnoj'' formi i to onaj koji ide na sednicu SO Senta 30. decembra. Tada sam video sredstva razrezana za KSMA. Možda će se, u međuvremenu, pojaviti novi predlog. To ne znam.

Ej, i mene interesuje taj Glasnik. ;)
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Budžet

Post od Bibliotekar »

Sto sam se hiljada puta do sada zaklinjao da ću sve bitne stvari obavezno i smesta sačuvati na mom sopstvenom hard-disku umesto da ih prepuštam slučajnostima Mreže, i eto - opet ne sačuvah dokument koji prethodne nedelje lično očima iščitavah!

Ništa - sačuvale su se papirnate verzije nacrta budžeta koje su odbornicima (a i inima!) za javnu raspravu deljene, pa ću pokušati sutra i njih da pribavim, e ne bi li izvorno predviđene budžetske stavke na čistac isterali. ;)

U međuvremenu - uživajte u Glasniku:

Slika
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Budžet

Post od Upravnik »

Da budem precizan:
U predlogu Odluke o budžetu opštine Senta za 2011. godinu, na strani broj 9, u razrezu 820 164 481 Dotacije nevladinim organizacijama, a pod rednim brojem 10. jasno stoji:

Kamerna scena Miroslav Antić 750.000

Kako na srpskom, tako i na mađarskom jeziku.
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Budžet

Post od Bibliotekar »

Opet kaskate za događajima, česnejši: u najnovijoj varijanti stoji 850.000. :)

Šteta što i nadalje nema on-line dostupnog teksta u PDF formatu, kojega je bilo. Znate, sada se već i odbornici skupštinski bune. Imaju utisak da neko stalno meša lončiće. :roll:

Uostalom, nakon enormne blamaže na protekloj sednici opštinske skupštine na kojoj su odbornicima bile dostavljene DVE RAZLIČITE „PAPIRNATE” VERZIJE REBALANSA BUDŽETA ZA 2010. (da stvar bude još gora - razlikovale su se srpska i mađarska varijanta!) ova zamešateljstva oko čas dostupnog-čas nedostupnog nacrta budžeta uopšte i ne čude. Od tolikih silnih šefova i načelnika odeljenja u miloj nam opštinskoj upravi nije ni čudo što se dokumenti menjaju na svaka 2 sata. :twisted:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Budžet

Post od aleksey »

 
Sve ovo gore pročitah, sa posebnim interesovanjem, i zaključih (ma, vidi ti te "pameti"):

1. nalazimo se u predlogu budžeta za 2011. godinu
2. treba da dobijemo nekih 750 ili 850 K dinarjev
3. dosadašnji istavljaoci postova su, uglavnom, veoma radosni zbog toga

Pošto sam ovde, po godinama, skoro najstariji (Lukašenko, za ovo mi dođeš kafu :lol: ), i pošto dosta toga pamtim, ne bi bilo zgoreg da vas podsetim na ne tako davnu prošlost:

1. i prošle godine smo bili u predlogu budžeta
2. ne sećam se koliko smo dinarjev trebali, po tom predlogu, dobiti (krečana, šta ćete),
3. u konačnoj (izglasanoj) verziji nas uopšte nije bilo.

Po(r)uka za "nadležne": Historia magistra vitae est...
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Budžet

Post od Upravnik »

aleksey napisao: 
Pošto sam ovde, po godinama, skoro najstariji (Lukašenko, za ovo mi dođeš kafu :lol: ),
Svakako. ;)
aleksey napisao: 
1. i prošle godine smo bili u predlogu budžeta
Prošle godine nismo bili u predlogu budžeta o kome se raspravljalo i koji je usvojen na sednici SO Senta. Dogovor je bio na koalicionom sastanku (naglašavam da su tada bili drugi koalicioni partneri) i na Opštinskom veću je taj dogovor potvrđen da dobijemo 500.000 dinara iz budžeta, ali je taj dogovor volšebno, kada se kucao predlog istoga za sednicu SO, nestao.
Bibliotekar napisao: 
Opet kaskate za događajima, česnejši: u najnovijoj varijanti stoji 850.000.
A otkuda sad iznos od 850.000 dinara, ja zaista ne znam. Može li nekakav dokaz toj tvrdnji? Mada, daj bože da je tako.
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Budžet

Post od Bibliotekar »

Ta kako ne bi moglo, česnješi - čim prethodno dođe nepobitni dokaz o istinitosti postojanja onih 750.000. :)

Uostalom, sutra će se već održati i sama sednica SO. Videćemo stoga i definitivnu varijantu budžeta, koja će biti usvojena, odbačena ili modifikovana. Posle će nam već odbornici staviti na uvid i sva ona dokumenta kojima su raspolagali. Dobri su to ljudi, uljudnu molbu neće odbiti. ;)
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Budžet

Post od Upravnik »

Bibliotekar napisao:Ta kako ne bi moglo, česnješi - čim prethodno dođe nepobitni dokaz o istinitosti postojanja onih 750.000. :)

Uostalom, sutra će se već održati i sama sednica SO. Videćemo stoga i definitivnu varijantu budžeta, koja će biti usvojena, odbačena ili modifikovana. Posle će nam već odbornici staviti na uvid i sva ona dokumenta kojima su raspolagali. Dobri su to ljudi, uljudnu molbu neće odbiti. ;)
A pre sednice, pošto ste već tražili taj nepobitni dokaz:
Sledite link
http://pdfcast.org/pdf/file-9

A sad, dragoviću moj, vi ste na potezu. Da vidimo tih 850.000 dinara!?
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Budžet

Post od Bibliotekar »

Vaš trud uistinu je hvale vredan česnejši, ali ni časa ne dovodeći u sumnju Vaš lični integritet, moram da vam saopštim jednu veoma neprijatnu i duboko zabrinjavajuću vest: NEKO VAM JE PODMETNUO POGREŠAN MATERIJAL!

Dokaz za ovu moju tvrdnju? Pogledajte dobro stavku 06 Budžeta, koja se nalazi na 4 reda iznad one koja se odnosi na Kamernu scenu „Miroslav Antić”. Videćete da tamo piše „XI Letnje omladinske igre” ...... 900 000 (dinara)

Problem je u tome što su XI Letnje omladinske igre bile održane od 20. do 24. jula 2010. godine!

Evo i neposrednog on-line dostupnog dokaza za ovu konstataciju:

http://nyarijatekok.eu/

Ako Vam treba još dokaza - samo recite. Čak i najnoviji „Senćanski Glasnik” u svom prvom broju, a na do sada neprikazanoj stranici donosi izveštaj o toj manifestaciji koja se već dogodila OVE, 2010. godine!

Obavezno sačuvajte taj Vaš materijal! On će predstavljati ključni dokaz u postupku koji će nadležni organi morati da preduzmu povodom do sada samo sumnjanog, a OVIM DIREKTNO DOKAZANOG FALSIFIKOVANJA SLUŽBENIH SKUPŠTINSKIH DOKUMENATA! Ja iz ovih stopa preduzimam sve što je u mojoj moći da informišem iste! :!:

Još jednom naglašavam da Vi nipošto niste odgovorni za sadržinu materijala koji Vam je dostavljen, ili koji ste pribavili! Ali jednom se mora stati na kraj sramnim marifetlucima koji prerastaju u krivična dela falsifikovanja službenog dokumenta, a koja su učinjena od strane za sada nepoznatih počinilaca!

Inače sednica skupštine je počela u 15.00 časova i još traje, tako da moja kontakt-osoba, odbornik Skupštine opštine, nije bila u prilici da mi preda sopstvene primerke predloga opštinskog budžeta za 2011. godsinu koje sam nameravao da skeniram i ovde istavim. Čim budem u prilici da stupim u kontakt sa dotičnom osobom ja ću moju javno zadatu reč ispuniti.

U svakom slučaju - čuvajte Vaš dokument! On predstavlja suštinski važan dokaz!
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Budžet

Post od Upravnik »

Ne verujem da je materijal pogrešan jer postoji samo jedan jedini, a to je ovaj koji kaže da je KSMA dobila 750.000 dinara za 2011. godinu. To je podatak iz materijala koji su svih 29 opštinskih odbornika dobili.
A što se tiče ovih letnjih igara, to je, sasvim sam siguran, samo štamparska greška. ;)
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Budžet

Post od Bibliotekar »

Oh, ne budite tako dobrohotno lakoverni, Česnejši. Postojale su najmanje 4 različite varijante nacrta budžeta za 2011.

1. Varijanta I koja je bila istavljena na starom oficijelnom web-sajtu SO Senta, a koja je netragom nestala (verovatno zbog toga što je naknadno otkriveno da je totalno manjkava, jer, između ostalog, uopšte nije sadržavala odrednicu „Kamerna scena ‘Miroslav Antić’”

2. Varijanta II koja je bila data na uvid članovima skupštinskih tela i koja je potom dospela na javnu raspravu koja je održana 27. I 2010. (varijanta u kojoj figurira cifra od 850.000 din. za Kamernu scenu „Miroslav Antić”)

3. Varijanta III koja je sa tako utvrđenim izmenama i dopunama dostavljena odbornicima za sednicu.

4. Finalno usvojena Varijanta IV (koja se čak razlikuje i od ove koju Vi posedujete i koju ste istavili, a koja je zapravo Varijanta III), budući da su odbornicima Skupštine opštine Senta pred samu sednicu deljeni dokumenti koji sadrže amandmane na budžet (ti amandmani nisu obuhvatali cifru od 750.000 din. za Kamernu scenu, a ni Letnje omladinske igre).

Dokaz da ovde predstavljena rekapitulacija ima osnove, nalazi se u sledećem oficijelnom dokumentu (Zaključci Odbora za budžet, finansije i privredu SO Senta), a koji - između brojnih drugih stavki - sadrži i sledeći decidni zaključak:

Slika

Obratite naročitu pažnju na stav br. 3. Tvrdim, naime, da je taj stav direktno nastao kao rezultat cifre od 850.000 din. koja je figurirala u onoj varijanti nacrta budžeta (Varijanta II) po osnovu koje je dotični Odbor raspravljao.

Naravno, ja i nadalje imam obavezu da pribavim taj dokument. Valjda će mi to nakon novogodišnjih praznika poći za rukom. :)

Apropo: Ta Vaša „mala štamparska greška” u sada već usvojenom Budžetu za 2011. godinu mogla bi da obori kompletni opštinski budžet u postupku koji bi po osnovu prijave sprovele Budžetska inspekcija i Državna revizorska institucija (DRI). Naime, Budžetom za 2011. ne može se finansirati manifestacija koja je svoj Završni račun već podnela za 2010. godinu. :twisted:

Tako je to kada u miloj nam opštini rade sve sami eksperti... :roll:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Budžet

Post od Upravnik »

Bibliotekar napisao:Opet kaskate za događajima, česnejši: u najnovijoj varijanti stoji 850.000. :)
Ja još uvek, k'o ozeb'o sunce, čekam dokaze za ovu tvrdnju. :geek:
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Budžet

Post od Bibliotekar »

Onome ko zna čekati i vreme vrata otvara. :)
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Budžet

Post od Upravnik »

Čekam, čekam. Strpljiv sam ja. ;)
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost