Festival festivala Trebinje

Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Festival festivala Trebinje

Post od Upravnik »

Subota 26.07.2014. Dan četvrti

Upoznavanje – Kamerna scena „Miroslav Antić“ iz Sente

Posljednjeg takmičarskog dana Festivala festivala, večeras, u Kulturnom centru nastupiće glumci Kamerne scene „Miroslav Antić“ iz Sente. Gledaćemo staru, a novu „Ožalošćenu porodicu“, koju je, prema tekstu Branislava Nušića, režirao Dejan Cicmilović. Ova Kamerna scena poznata je diljem regiona po izuzetnim predstavama, a tokom 28 godina, imali su oko 400 izvođenja pozorišnih predstava. Među veselom družinom, ispred Kulturnog centra, upoznali smo i Simku, odnosno Ljubicu i Agatona tj. Branislava.

Slika

LJUBICA ROMANDIĆ, Simka, Agatonova žena
- Dejan Cicmilović je u našoj predstavi ostao dosljedan Nušiću, nije se remetila dramaturgija teksta,oplemenjena je igrom, scenografijom, muzikom i karakterima koji izlaze na scenu. Dejan je uradio jako dobar posao, po meni. Izuzetno mi je drago što nije dirao izvorni tekst, on je ostao originalan, vjeran sebi.
Volim da kažem da likovi poput Simke žive svuda oko nas. Ako malo bolje pogledamo ljude ima nas svakakvih. Veličina tih tekstova i pisaca je u tome što oni i dan danas žive, njihovi likovi su tu oko nas. Kada budete vidjeli Simku prepoznaćete svoju koleginicu, komšinicu. Bilo ih je tada, ima ih i danas. Ne treba nikakvo osavremenjavanje teksta. Sviđaju mi se ovakvi likovi poput Simke. Ekipa je fantastična, mi zajedno igramo, znamo se dosta dugo i ne možemo jedno bez drugoga. Svjesni smo toga, i to se vidi na sceni.
„KAPA DOLJE“ FESTIVALU FESTIVALA
- Veliku zahvalnost dugujemo Trebinju kao gradu koji ima sluha za kulturu, ima finansije, moći i snage da odžava ova festival. Oni se jako teško organizuju, održavaju, ovdje je jednom glumcu kruna da dođe. Više nije pitanje šta će odavde odnijeti, on je došao, bio. Ja sam ovdje bila prije 15 godina sa rumskim pozorištem, sada sa Senćanima, ovo je jedan doživljaj koji mi ne možemo da uzvratimo Trebinjcima. Hvala čitavoj organizaciji festivala, svaka čast, „kapa dolje“. Hvala na gostoprimstvu!

Slika

BRANISLAV UNGINOVIĆ, Agaton Arsić, sreski načelnik u penziji
- U Trebinju je uvijek dobra atmosfera na festivalu. Zadovoljstvo je glumcu biti tu. Publika je privržena festivalu kao i ovaj grad koji stoji iza njega. Sam doživljaj je samo doći do Trebinja.
Ove godine proslavljam 50 godina mog amaterskog rada u pozorištu. Dejan je, kada je razgovarao sa upravnikom, izabrao „Ožalošćenu porodicu, i jednim dijelom da bi ja upriličio taj moj jubilej. Počeo sam od malena da igram kod pokojnog oca. Hvala Bogu da sam doživio ove godine, što kažu ljudi. Poseban osjećaj je što smo uradili jednu tako dobru predstavu. Izuzetno mi je drago da sam uspio da Agatona pokažem na jedan drugačiji način nego do sada. To je bio jedan izazov, zadovoljan sam jer gdje god smo igrali dobili smo dobre kritike. Vrijedilo je rizikovati, da Agaton ne bude stereotipan. Drago mi je da smo se dogovorili, i Dejan je prihvatio moje sugestije, ja njegove i dobili smo jednog Agatona koji, vidjećete, stoji.
Agaton je u prijašnjim izvođenjima uvijek bio bezobrazan, komandovao je, malo je bio dvoličan. Ovaj je ljigav, prljav, podmukao, nikakav, a takvo je društvo danas. Sve vrijednosti, koje su nas krasile kao narod su nestale, a Nušić kao da je „gledao u pasulj“ kada je pisao prije 150 godina. Sve što je pisao o nama isto je kao i u njegovo vrijeme. Strašno je poznavao mentalitet svog naroda i mislim da nas je u svojim djelima jako lijepo opisao. Tu ništa ne treba oduzeti ni dodati.
U Trebinju je uvijek puna sala nadam se da ćemo odigrati dobru predstavu. Mislim da je Dejan Cicmilović napravio izuzetnu glumačku predstavu i nadam se da će publika uživati u drugačijoj „Ožalošćenoj porodici“, kao što je i u svim mjestima gdje smo igrali.
S obzirom na 28. godina uspješnog rada, ne sumnjamo da ćemo uživati. Pozdravimo drage nam Senćane!

Preuzeto sa http://radiotrebinje.com/upoznavanje-ka ... -iz-sente/
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Festival festivala Trebinje

Post od Upravnik »

Protagonista večeri – Branislav Unginović

U SVIJETU AMATERIZMA – TREBINJE JE KRUNA FESTIVALA!
Izvedbom predstave „Ožalošćena porodica“ Branislava Nušića, u režiji Dejana Cicmilovića ansambla kamerne scene „Miroslav Antić“ iz Sente, sinoć je završeno scensko nadmetanje za Zlatne maske. Poslјednje takmičarske večeri 57. Festivala festivala, pozorišna dvorana Doma kulture ponovo prepuna, a oduševlјena publika glumce iz Sente više puta, opravdano, vraćala je na bis! Jednako i zbog uigranosti ovog ansambla, ali i Nušićevog komada, u kojem se generacijama prepoznajemo. Diploma protagoniste večeri, po odluci žirija publike, u ruke je otišla glumcu, koji se ovom pozivu predaje već 50 godina, Branislavu Unginoviću, za ulogu Agatona.

Još jedan klasik na sceni ovogodišnjeg festivala i večerašnje izvođenje je potvrdilo da publika dobro prihvata ovaj žanr i naravno Nušića, koji je i danas aktuelan?
- Jeste, jer Nušić je uvijek aktuelan i ostaće tako. Nušića ne može niko da prevaziđe! Toliko nas je poznavao, maltene u dušu, tako da sve što je napisao o nama je istina i to će da traje, dokle traju Srbi.
Ova predstava, osim u Kuli, nagrade je odnijela i sa drugih festivala?
- Pobijedili smo prvo u pokrajini, odakle se ide na Republičko takmičenje, gdje smo takođe pobijedili, potom u Laktašima, Kuli na Republičkom festivalu dramskih amatera Srbije i evo nas večeras u Trebinju na četrnaesto izvođenje „Ožalošćene porodice“ Dejana Cicmilovića.
Godinama učestvujete na trebinjskom Festivalu festivala, ovo je koji put?
- Od 2003. smo na ovim daskama, a te godine odnijeli smo i zlatnu masku za najbolјu predstavu „Izbiračica“. Igrali smo ovdje i komade „Lepe oči, ružne slike“, „Jelisavetini lјubavni jadi zbog molera“…..dosta je toga bilo. Ovo nam je peti put da smo u Trebinju.

Glumom se amaterski bavite već 50 godina, a sve je počelo u djetinjstvu igrajući uz oca. Možete li da napravite paralelu između dramskog amaterizma nekada i danas?
- Kao nebo i zemlјa! Nekada je to bilo sasvim drugačije. Primjer ću da navedem – u ono vrijeme, ko bi na republičkoj smotri pobijedio kao glavni glumac, kao nagradu je dobijao put na more na sedam dana. To se desilo glumici Gorici Popović, u vrijeme dok se glumom bavila amaterski, kao i mnogim našim velikim lumcima. A sada dobijemo samo plakete. I cijela težnja ovog društva je gašenje amaterizma, a mi se mučimo da održimo festivale i u Staroj Pazovi i u Kuli. Već skoro 60 godina i jedan i drugi festival imaju tu tradiciju, ali ni Pokrajina ni Republika neće da ih finansiraju. Smatraju da amaterizam nije potreban. Zahvalјujući razumijevanju opštine Stara Pazova, njihovom rukovodstvu i lјudima u Kuli taj festival se održava, a dokle će, vidjećemo. A što se tiče mojih 50 godina u svijetu glume, zahvalјujući reditelјu Dejanu Cicmiloviću, koji je čuo da slavim svojesvrstan jubilej, smatrao je da treba da uradimo ovu predstavu i da mogu da iznesem lik Agatona. Ja sam se pribojavao zbog toga što su brojni naši profesionalni glumci igrali Agatona i gledao sam dosta izvođenja, a nisam želio da igram Agatona kao do sada, već prema nekom svom viđenju i doslјedan sebi. Ali kada smo prišli ovom tekstu i kada sam vidio kako ga je Dejan postavio i šta je htio, prihvatio sam.
Kako je ponovo učestvovati na Festivalu festivala?
- U Trebinju je uvijek lijepo igrati, zato što je uvijek prepuna sala, a ima i izuzetnu pozorišnu publiku. Trebinje je u svijetu amaterizma kao jedna kruna festivala i lijepo je dođi zato što vlada jako dobra atmosfera. Nama je bitno da dođemo ovdje. Nagrade i dođu i odu, a nama je od velikog značaja da opstajemo kao pozorište i da dođemo na ovaj festival. Nekome će se predstava svidjeti, nekom neće, isto je i sa ulogama koje igramo, to je lični sud svakog pojedinca, ali nama je važno da prođemo sve selekcije i damo svoj maksimum, kako na drugim, tako i na trebinjskim pozorišnim daskama!
M.B.

http://radiotrebinje.com/protagonista-v ... unginovic/
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Festival festivala Trebinje

Post od Upravnik »

Razgovori poslije predstave „Ožalošćena porodica“

Slika

Božidar Zečević, voditelј razgovora
-Predstava je urađena dobro i uspjela je da očuva sve glavne vrijednosti Nušićeve komedije u specifičnom čitanju ovog dramskog teksta. Koristeći u jednoj sceni filmski postupak reditelј je oživio duh ovog komada u jednoj dramskoj slici upravo u trenutku kad porodica rastače imovinu, odnosi je i pokazuje svoje pravo pokvareno lice. Opšti utisak nakon takmičarskog dijela Festivala festivala je da su potvrđene amaterske vrijednosti, što je i cilј ovakvih manifestacija.

Vladimir Putnik, reditelј
- Reditelј Dejan Cicmilović dobro radi sa amaterima i što je najznačajnije, uspjeva da ih motiviše da njegovu reditelјsku ideju i viđenje vrlo doslјedno, disciplinovano i svojski prihvate, što je prilično teško ostvarlјivo i sa profesionalcima. Uspio je da postigne dobro orkestrirani hor moralnih i mentalitetskih nakaza koji su pred publikom odigrali jedan „bal vampira“ dostojan divlјenje u crnohumornoj priči. Ova predstava je jedna prekretnica u tumačenju Branislava Nušića u amaterskom pozorištu. Ima u njoj i žanrovskih nedoslјednosti, ispadanja iz konkretne ideje, ali generalni utisak je jedna cjelovita, uhodana predstava. Reditelј je radio sa svim glumcima podjednako.

Dragan Koprivica, reditelј
- Nema tog dramskog teksta koji ovaj ansabl ne može iznijeti svojim glumačkim kapacitetom. Začudilo me da su se desile neke tehničke greške koje smanjuju fascinacije na sceni. To su stvari koje nisu na nivou ovog sjajnog ansambla i glumaca pojedinačno. Posebno mi se svidio Branislav Unginović u ulozi Agatona, a veoma Nušićevski mi je djelovao i lik advokata, Nikola Bulatović, iako mi se čini da je dosta neiskorišten, koliko je moglo da se poradi na njegovoj ulozi. Lik Vide je, po meni, vapio za većim učešćem, jer je bila autentično pogođen Nušićevski lik. Gledali smo lijepu, vrijednu prestavu, ali sam očekivao da će redielј Dejan Cicmilović donijeti nešto novo. Vrhunski ansambl, sjajan potencijal, ali neučinjen iskorak.

Miroslav Trifunović, reditelј
- Pohvalio bih jedno drugačije iščitavanje likova Simke i Agatona kao para. Simka, koja počesto preuzima čak i replike od Agatona, pokazuje veću inicijativu. Postavlјa se pitanje zašto je izbačen Trifun i zašto Agaton pošalјe Simku u sobu da upali kandilo i onda stvarno umre. Meni nije jasan kraj, a mislim da je šteta što je Agatonu skraćena i priča šta je sve razgorao sa avokatom. Kruna „Ožalošćene porodice“ je kad on puzi pred advokatom, a onda trijumfuje pred porodicom objašnjavajući šta mu je sve rekao. Ukršetnih pitanja u prestavi nema i mislim da je time glumcu skraćen prostor. Velika pohvala za ulogu Vide.

Zoran Đerić, teatrolog
- U ovoj inscenaciji „Ožalošćene porodice“ vidjeli smo da je smijeh potisnut u drugi plan, da je sve igrano poprilično ozbilјno, mada postoje elementi koji nagovještavaju i drugačije mogućnosti interpretacije. Muzika je nametala jedan vodvilјski stil. Predstava je kombinacija nekoliko stilova, ima elemenata nijemih filmova, horor scena, a najviše je to vidlјivo po onom što nose glumci na sebi. Ona na momente podsjeća na „bal vampira“ sa groteskno- horor varijantom i na taj način je postignut neki pomak. Muzika je bila malo glasnija, pa su se neke replike gubile, što može biti i tehnički problem. Večeras je za sve glumce bila sparina u sali i bio je potreban nadlјudski napor da se predstava iznese do kraja istim intezitetom. Glumci su uložili veliki napor da je održe u furioznom ritmu koji ima od početka do kraja, da se cijelo vrijeme kreću po sceni i izgovaraju replike koje nimalo nisu jednostavne.

Luka Kecman, teatrolog
- Mislim da se režiser onoliko koliko se bavio Agatonom toliko zapostavio druge glumce. Agaton je u glumačkom smislu prilično odskočio, pa su ostali bili samo njemu dobri partneri, a svako od njih ima svoju muku i svojih „pet minuta“ i vidimo šta ih tjera da budu takvi kakvi jesu. Postavlјa se i pitanje muzičke podloge koja odudara od onoga što se igra. Jasno izražena maska koju nosi ožalošćena porodica za razliku od ostalih koji su „normalni“ onemogućava gledaocu da ima kontakt sa licem. Amateri iz Sente su vrlo dobar ansambl i iz toga ansambla se moglo daleko više izvući od onoga što smo večeras vidjeli. Prvih 40 minuta glumci su, uglavnom, bili u recitatorskoj poziciji, gdje pravog, međusobnog dijaloga u dramskom smislu nije bilo, osim u dijelu gdje su funkcionisali, zaista, kao porodica. Do jednog momenta predstava je funkcionisala ubitačno, a onda se razlila na svaki lik. Ipak, Festival se zavšava dobrom predstavom.

Želimir Kovačina, gledalac
- Simbioza između reditelјa i glumaca je na visokom nivou. Reditelјsko povjerenje glumci su opravdali na najbolјi mogući način. Lik Agatona, ali i ostali likovi su svakim svojim pokretom „kupili“ publiku. Zajedno čine odličnu scenu. Scenografija je jednostavna i upečatlјiva, a muzika je dobro birana i ukloplјena.

http://radiotrebinje.com/razgovori-posl ... -porodica/
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Festival festivala Trebinje

Post od Upravnik »

Izvještaj Žirija 57. Festivala festivala

57. „FESTIVAL FESTIVALA“ u Trebinju pratio je, od 21-27. jula 2014. godine, Stručni žiri u sastavu:
• Olјa Vuković, prvakinja drame, glumica Crnogorskog pozorišta iz Podgorice,
• Milovan Pandurević, teatrolog, direktor Kinoteke Republike Srpske,
• Miladin Ševarlić, dramaturg i dramski pisac iz Beograda, u svojstvu predsjednika
Žiri konstatuje da je i ovogodišnji Festival održao nivo dostojan tradicije ovog važnog i prestižnog sabora kulture, koji povezuje duhovne sadržaje i kreativnu energiju balkanskih naroda.
Ovdje okuplјene najbolјe amaterske pozorišne predstave iz Bosne i Hercegovine, Srbije, Crne Gore, kao i gostujuća predstava iz Makedonije pokazale su zavidni umjetnički rezultat, koji bi često mogao stati rame uz rame sa bilo kojim profesionalnim dostignućem.
Repertoarski gledano, sva pozorišta čije smo predstave vidjeli bavila su se onim što se naziva „Novim čitanjem klasike“, u želјi da na taj način progovore o aktuelnim sudbinama lјudi sa ovih prostora. Ma koliko uspješno oni to činili, ostaje otvoreno zanimlјivo, čini se indikativno pitanje zašto se bar neko od ovih pozorišta nije latilo kakvog našeg savremenog teksta, koji, van dobro nam znanih paradigmi, konkretnije i preciznije govori o onome što nam se desilo i što nam se dešava danas i ovdje. A takvih drama ima i to vrlo kvalitetnih, a publika želјno očekuje da ih čuje i vidi.

Na sjednici održanoj 27. jula Žiri je jednoglasno donio slјedeću Odluku:

1. Diploma mladom perspektivnom glumcu dodjelјuje se Sari Božović, za ulogu Advokata u predstavi „Praznina“ Bjelopolјskog pozorišta.

2. Diploma za „Lepotu scenskog govora“ dodjelјuje se Slađani Bubanji, za ulogu Tužioca u predstavi „Praznina“ Bjelopolјskog pozorišta.

3. Diploma za efektno tumačenje Žudite u predstavi „Boing – boing“ Gradskog pozorišta iz Trebinja dodjeljuje se Ani Rudakijević.

4. Diploma za „Efektnu kolektivnu igru“ dodjelјuje se ansamblu predstave „Boing-boing“, Gradskog pozorišta iz Trebinja.

5. Dodjelјuje se diploma Sanji Dimić, koja je lik udovice Sarke, u predstavi „Ožalošćena porodica“ Kamerne scene „Miroslav Antić“ iz Sente, tumačila najpribližnije Nušićevom komičarskom prosedeu.
6. Dodjelјuje se diploma Nikoli Bulatoviću za suptilno psihološko nijansiranje lika Doktora Petrovića, advokata u predstavi „Ožalošćena porodica“, Kamerne scene „Miroslav Antić“ iz Sente.

7. Diploma za inventivna reditelјska rješenja, u predstavi „Ožalošćena porodica“, Kamerne scene „Miroslav Antić“ iz Sente, dodjelјuje se Dejanu Cicmiloviću.

8. Diploma za „Glumačku bravuru“ dodjelјuje se Adnanu Tajiću, za ulogu Srećka, u predstavi „Čekajući Godoa“.

9. Diploma za glumačku bravuru dodjelјuje se Zoranu Raduloviću, za ulogu Svetozara Ružičića u predstavi „Pokondirena tikva“ pozorišta „Stevan Sremac“ iz Crvenke.

10. „Zlatna maska“ za najbolјi kostim dodjelјuje se Radoju Čupiću za kostimografsko rješenje u predstavi „Pokondirena tikva“ Pozorišta „Stevan Sremac“ iz Crvenke.
Kostimi u ovoj predstavi, svojom simbolikom i funkcionalnošću, komplementarno podržavaju stil igre i ideju teksta. Svojom preciznom diferenciranošću oni podcrtavaju karakterizaciju likova, njihovu društvenu kvazievoluciju, a raskošnom likovnošću doprinose scenskoj upečatlјivosti glumačke igre.

11. „Zlatna maska“ za scenografiju, u predstavi „Čekajući Godoa“ teatra „Total“ iz Visokog, dodjelјuje se Jesenku Muzaferiji. Scensko rješenje prostora, na efektan, sugestivan način podcrtava ideju ovog ostvarenja, prije svega svojim simboličkim svojstvima, a organizacijom prostora kanališe funkcionalnost mizanscena.

12. „Zlatna maska“ za scensku muziku dodjelјuje se Radoju Čupiću za muziku u predstavi „Pokondirena tikva“ , Pozorišta „Stevan Sremac“ iz Crvenke.
Diskretnim, kreativnim varijacijama i gradacijom teme poznate pjesme „Hajde Jano kuću da prodamo“ , Radoje Čupić uspjeva da načini izuzetno funkcionalno muzičku podlogu, koja dejstvuje kao interalni dio smisla i značenja predstave.

13. „Zlatna maska“ za žensku epizodnu ulogu dodjelјuje se Milici Glogovac za ulogu Služavke u predstavi „Boing-boing“ Gradskog pozorišta iz Trebinja. Milica Glogovac isticala se izrazitim komičarskim nervom, kultivisanim scenskim govorom sposobnošću da – iako dio izrazito kolektivne ige – pokaže svoje individualno umjeće karakterizacije lika i mizanscenske atraktivnosti.

14. „Zlatna maska“ za mušku epizodnu ulogu dodjelјuje se Vinku Stuparu za ulogu Jovana, u predstavi „Pokondirena tikva“ Pozorišta „Stevan Sremac“ iz Crvenke. Vinko Stupar s lakoćom i neusilјeno postiže preobražaj Jovanovog lika u duhu „Femine“ evropejske projekcije.

15. „Zlatna maska“ za glavnu mušku ulogu dodjelјuje se Fajku Salihbegoviću, tumaču uloge „Vladimira“, u predstavi „Čekajući Godoa“ Teatra „Total“ iz Visokog. Salihbegović je uspio da efektno dočara metaforu tragične kolektivne sudbine čovjeka našeg tla i našeg vremena.

16. „Zlatna maska“ za glavnu žensku ulogu dodjelјuje se Cvijeti Jovanović Mučalici za ulogu Feme u predstavi „Pokondirena tikva“ Pozorišta „Stevan Sremac“ iz Crvenke.
Ova vrsna dramska umjetnica prestavila nam je čitavu lepezu glumačkih nijansi, u rasponu od bezazlenog kaćiperstva, preko groteskne i agresivne težnje za umišlјenim evropskim gospodstvom do depresije u porazu njenih evropejskih snova.

17. „Zlatna maska“ za režiju dodjelјuje se Radoju Čupiću za realizaciju predstave „Pokondirena tikva“, Pozorišta „Stevan Sremac“ iz Crvenke
Vješto balansirajući između tekstualnog i mizanscenskog nivoa predstave Čupić uspijeva, uprkos korišćenju izrazitih, skoro grotesknih rješenja u glumačkoj igri da sačuva integritet Sterijnog teksta, a da predstavu učini dinamičnom, scenski upečatlјivom i skladnom, u svim elementima koji, zajedno, čine izrazito efektnu cjelinu.

18. „Zlatna maska“ za predstavu u cjelini dodjelјuje se predstav i „Čekajući Godoa“, Teatra „Total“ iz Visokog, koju je po motivima Beketovog teksta, sačinio Jesenko Muzaferija.
Sintezom brektovske angažovanosti i beketovskog osjećanja beznađa, začinjenog ciničnim natruhama, predstava nas na izuzetno sugestivan i nedvosmislen način suočava sa tragizmom vremena u kojemu, bez obzira na entitete i pokrajine, svi živimo danas i ovdje.

U Trebinju, 27. jula 2014. godine

Članovi žirija:

Olјa Vuković
Milovan Pandurević
Miladin Ševarlić, predsjednik
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Festival festivala Trebinje

Post od branko »

Ima još jedan članak "Glasa Trebinja", al' o tome kad se dokopam časopisa. Nije nimalo bio nežan novinar prema žiriju.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
tanja
Postovi: 401
Pridružio se: 08 Dec 2010, 13:15
Lokacija: Senta

Re: Festival festivala Trebinje

Post od tanja »

Nađe li članak? :D
The only difference between a good day and a bad day is your attitude.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Festival festivala Trebinje

Post od branko »

Momčilo će doneti novine kad se vrati krajem meseca.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
tanja
Postovi: 401
Pridružio se: 08 Dec 2010, 13:15
Lokacija: Senta

Re: Festival festivala Trebinje

Post od tanja »

super..... ;)
The only difference between a good day and a bad day is your attitude.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Festival festivala Trebinje

Post od branko »

Delovi interesantnog članka "Glasa Trebinja" broj 1046 od 31. jula 2014. godine.

Slika

Slika
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Festival festivala Trebinje

Post od Upravnik »

Vrlo interesantan članak koji pokreće mnoga sporna pitanja trebinjskog festivala.
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
klesc
Postovi: 3
Pridružio se: 24 Dec 2010, 16:33

Re: Festival festivala Trebinje

Post od klesc »

TRI ZLATNE MASKE istom akteru???
#:-s :oops:
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Festival festivala Trebinje

Post od branko »

Tako je.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Festival festivala Trebinje

Post od Upravnik »

Festival festivala od 25. do 31. jula 2015.

Ovogodišnji Festival festivala biće održan od 25. do 31. jula, a na ovoj tradicionalnoj smotri najboljih amaterskih pozorišta biće izvedeno sedam predstava iz Srbije, Crne Gore, Hrvatske i Makedonije, BiH i RS.
Kako je saopšteno na današnjoj sjednici umjetničkog Savjeta na Festivalu će biti izvedene predstave iz Bijelog Polja, Kruščića, Trebinja, Kumanova, Smederevske Palanke, Zagreba i Gračanice.
I ove godine sve predstave će biti odigrane u pozorišnoj sali Kulturnog centra.
Pokrovitelj Festivala je Grad Trebinje.
Iz Srbije tri predstave (Kruščić, Smederevska Palanka i Gračanica)?
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Festival festivala Trebinje

Post od branko »

Gračanica?
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Festival festivala Trebinje

Post od Upravnik »

Програм „Фестивала Фестивала“ 2015.

25.07.2015. Представа „Одјеци“ – Бјелопољско позориште (Црна Гора), по мотивима драме „Час“ Eжена Јонеска, режија: Горан Бјелановић
26.07.2015. „Српска драма“- “Велика драма” Крушчић (Србија), по тексту Синише Ковачевића; режија: Дејан Цицмиловић
27.07.2015. Представа позоришта из Требиња
28.07.2015. Представа „Недоразбирање“- Театар „Гоце Делчев“ Куманово (Македонија); режија: Давид Јовановић
29.07.2015. Представа „Тетовиране душе“- Градско позориште „Горан Стефановски“ Смедеревска Паланка (Србија); режија: Фуад Табучић
30.07.2015. Представа „Les Bones“ (“Слушкиње”) – аутор Жан Жен; Драмска скупина “еРКаВе” Загреб, Хрватски студиј свеучилишта у Загребу и Француски клуб Вараждин (Хрватска); режија: Кристијан Јалжечић
31.07.2015. Представа „Скидајте се до краја“ – аутори Антони Мек Картен и Стивен Синклер Босански културни центар и КУД “Алем Алић” Грачаница (БиХ); режија: Мирела Трепанић
Evo pojašnjenja. Gračanica iz BiH, a ja mislio na Gračanicu sa KiM.
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Festival festivala Trebinje

Post od Upravnik »

PROGRAM 35. FESTIVALA FESTIVALA - TREBINJE 2015

Subota, 25. jul, Kulturni centar, 20:30
Pozdrav predstavnika Grada domaćina,
zvanično otvaranje Festivala
Bjelopoljsko pozorište
Po motivima drame “ČAS” Ežena Joneska “ODJECI”
Režija: Goran Bjelanović

Nedjelja, 26. jul, Kulturni centar, 20:30
KUD „Kruščić“ Kruščići
Siniša Kovačević: „VELIKA DRAMA“
Režija: Dejan Cicmilović

Ponedjeljak, 27. jul, Kulturni centar, 20:30
Kulturni centar Trebinje
Gradsko pozorište
OF scena
Goran Vrbanić i Igor Svrdlin:
„KO TO TAMO REŽIRA“
Režija: Igor Svrdlin

Utorak, 28. jul, Kulturni centar, 20:30
Teatar „Goce Delčev“ Kumanovo
David Jovanović: „NERAZUMIJEVANJE U D-MOLU“
Režija: David Jovanović

Srijeda, 29. jul, Kulturni centar, 20:30
Kulturni centar – Gradsko pozorište Palanka, Smederevska Palanka
Goran Stefanovski „TETOVIRANE DUŠE“
Režija: Fuad Tabučić

Četvrtak, 30. jul, Kulturni centar, 20:30
Dramska skupina eRKaVe
Hrvatski studij sveučilišta u Zagrebu i
Francuski klub Varaždin
Žan Žen: „SLUŠKINJE“
Režija: Kristijan Žan-Mišel Jalžečić

Petak, 31. jul, Kulturni centar, 20:30
Bosanski kulturni centar i KUD „Alen Alić“ Gračanica
Antoni Mek Karten i Stiven Sinkler
„SKIDAJTE SE DO KRAJA“
Režija: Mirela Trepanić
URUČENJE NAGRADA I SVEČANO ZATVARANJE FESTIVALA

PRATEĆI PROGRAM
Nedjelja, 26. jul, Kino sala Kulturnog centra, 19:15
PROMOCIJA IZDANJA STERIJINOG POZORJA
SABRANA DJELA JOVANA STERIJE POPOVIĆA
U dva toma: Vesela pozorja i Žalosna pozorja
PROMOCIJA ČASOPISA ZA POZORIŠNU UMJETNOST „SCENA”
Učestvuju:
Dr Zoran Đerić, pomoćnik direktora Sterijinog pozorja,
Glavni i odgovorni urednik časopisa „Scena“
Dr Milovan Zdravković

Ponedjeljak, 27. jul, Kino sala Kulturnog centra, 19:15
PROMOCIJA IZDANJA POZORIŠNOG MUZEJA VOJVODINE
Dr Zoran Đerić
DRAMATURŠKI POSTSKRIPTUM
LUTKA I MASKA U SRPSKOJ TRADICIJI
Učestvuju:
Dr Zoran Đerić
Mr Snežana Kutrički

Srijeda, 29. jul, Kino sala Kulturnog centra, 19:15
TRIBINA: “PRVO BJEŠE AMATERIZAM”
(Razgovor predstavnika pozorišta na temu pozorišnog amaterizma)
Medijator: Mr Snežana Kutrički

Petak, 31. jul
Galerija Kulturnog centra, 22:00
Fotokino klub Trebinje
Izložba fotografija „FESTIVAL OKOM KAMERE“
Pozorišna sala Kulturnog centra, 22:30
IKS-OKS-Teatar Boljevci
Vladimir Đurđević: „NE IGRAJ NA ENGLEZE“
Režija: Bora Nenić

Tokom trajanja Festivala – muzički i scenski performansi u centru grada u izvođenju, studenata Muzičke akademije Banja Luka i Artističke grupe i glumci iz Beograda i Trebinja.
POKROVITELJ FESTIVALA GRAD TREBINJE
Manifestaciju pomogao M:tel
Izvršni producenti Festivala: Centar za informisanje i obrazovanje Trebinje i Kulturni centar Trebinje
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Festival festivala Trebinje

Post od Upravnik »

ŽIRI FESTIVALA

1. Željko Hubač, dramaturg i dramski pisac
2. Raško V. Jovanović, književnik, teatrolog, pozorišni i radio-kritičar
3. Lea Obradović, magistar dramske i filmske umetnosti, reditelj i producent

VODITELJ RAZGOVORA
Miladin Ševarlić, dramaturg i dramski pisac
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Festival festivala Trebinje

Post od branko »

Hubač je izbor na mestu, ali Ševarlić da bude voditelj razgovora? Prošli put je desetak puta rekao da je nagradu dobilo pozorište "Stevan Srijemac" iz Crvenke.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Festival festivala Trebinje

Post od Upravnik »

Takođe sam saglasan sa Hubačevim izborom.
Ševarlić je devedesetih godina bio beogradski ministar za kulturu, kao istaknuti član JUL-a. Tada je beogradsku kulturu u crno zavio i mnogima se zamerio jer je smenjivao i postavljao kadrove kako je hteo. Čini mi se da je on Slobin izbor.
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Festival festivala Trebinje

Post od branko »

Prošle godine je na mene ostavio utisak nekog kome nije mesto tamo. Najblaže rečeno.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju