Problem

Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Problem

Post od branko »

Naš server je u Americi?
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Problem

Post od Bibliotekar »

Pojma nemam. Možda je zapravo i na Zelenortskim ostrvima. Možda je i u Stepojevcu. Ili u Tunguziji. Poenta je u tome da je forum i tebi i meni nedostupan u jednom priličnom ustaljenom vremenskom intervalu, u kojem ga nešto ometa u funkcionisanju, ili pak neko nešto prčka po njemu. Šta bi moglo da ga ometa? Zagušenje mreže, recimo. Ili redovno održavanje servera. To se – po pravilu – dešava u neko ustaljeno vreme. Serveri se npr. po pravilu održavaju onda kada je saobraćaj na njima najmanji, tj. negde u cik zore. Ako je server alociran negde u okolini Enkoridža na Aljasci npr. (a tamo je u trenutku dok ovo pišem 4.38 H izjutra) racionalna pretpostavka je da se bekap servera radi negde oko 5 izjutra, kada su internet-noćobdije otišle da prilegnu nakon noćnog argatovanja, a dnevni pregaoci još nisu popili svoju jutarnju kafu...

No stvarni problem je u tome što ni ti ni ja, niti ma ko od redovnih korisnika ovog foruma (izuzev, možda, Velikog Mučaljivog Manitua) nema zapravo blagog pojma zbog čega u pravilnim periodičnim razmacima server biva nedostupan! Ja bih smatrao za svoju dužnost da istražim ovo pitanje i obavestim korisnike foruma o faktičkom stanju stvari, da se ljudi bespotrebno ne nerviraju! Naravno, pod uslovom da ne mogu da utičem na samu stvar. Znaš, ako ja već plaćam za uslugu ja mogu i da zahtevam određeni profil same usluge (npr. to da moj forum bude dostupan u tačno određenom vremenskom intervalu – bekap može da se obavi i oko 3 izjutra – treba samo podesiti parametre).

No naš se vajni kolega, kojem bi ovaj problem trebalo da predstavlja prioritet u rešavanju, ponaša kao da je u pitanju Alajbegova slama, a ujedno je i kriptično mučaljiv glede same prirode nedostupnosti, kao da u najmanju ruku čuva informaciju o lokalitetu strategijskih interkontinentalnih balističkih raketa sa višestruko nezavisno usmerenim nuklearnim bojevim glavama (pa strahuje da će mu, u slučaju da predoči informaciju, strategisjka sigurnost otići u nepovrat!).

Stvarno ne znam šta je u pitanju, ali bilo bi zaista fer i ljudski reći ljudima o čemu se radi. Jer frustrirajuća ritmična nedostupnost ovog foruma nije tvoja i moja puka uobrazilja. :!:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Problem

Post od Upravnik »

Bibliotekar koji tuguje napisao:
Možeš li zamisliti kako se oseća neko ko se ulogovao, otkucao kojih 25-30 redova teksta, te ostao zabezeknut porukom na ekranu da mu je server trenutno nedostupan, pri čemu je njegov manuelni napor otišao u nepovrat? Treba makar javno anonsirati period nedostupnosti da se ljudi ne nerviraju bespotrebno, za ime sveta! :!:
C,c,c,c,c... :cry:
Bibliotekar u nastavku napisao:Šta bi moglo da ga ometa? Zagušenje mreže, recimo. Ili redovno održavanje servera. To se – po pravilu – dešava u neko ustaljeno vreme.
Toplo, toplo, toplo... :)
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Problem

Post od Bibliotekar »

Zaludni konzument dragocjena zraka koji okaziono cvrkuće napisao:C,c,c,c,c... :cry:
Cvrkutaćeš, dropljo mila, glede operativne nefunkcionalnosti na staranje Ti poverenog web-foruma na sledećoj sednici Upravnog odbora Kamerne scene „Miroslav Antić” kano slavuj pred mitarenje! :!:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
tanja
Postovi: 401
Pridružio se: 08 Dec 2010, 13:15
Lokacija: Senta

Re: Problem

Post od tanja »

:o Pa ti to pretiš Lukašenku??? :-o
The only difference between a good day and a bad day is your attitude.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Problem

Post od Bibliotekar »

Sačuvaj bože i sakloni! Samo mu predočavam operativni sled budućih događaja. :twisted:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Problem

Post od Upravnik »

Bibliotekar napisao:
Zaludni konzument dragocjena zraka koji okaziono cvrkuće napisao:C,c,c,c,c... :cry:
Cvrkutaćeš, dropljo mila, glede operativne nefunkcionalnosti na staranje Ti poverenog web-foruma na sledećoj sednici Upravnog odbora Kamerne scene „Miroslav Antić” kano slavuj pred mitarenje! :!:
Uplaši me, čoveče!

A uostalom, koji moj ćeš ti na sednici UO, kada nisi ni član istoga. Na sednicu dolaze samo oni koje upravnik pozove. ;)
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Problem

Post od Bibliotekar »

Pročitaj Slavujčiću mili statutarne odredbe koje se odnose na ingerencije Nadzornog odbora. Sticajem okolnosti sam predsednik istog. :twisted:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Problem

Post od branko »

Nije Đuro Banjac?
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Problem

Post od Bibliotekar »

Sada je samo član NO. Predsednik NO je bio u prethodnom mandatu. No već u narednom mandatu drug Đuro će iznova biti u rukovodećem nadzornom kapacitetu. :D
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Problem

Post od Upravnik »

Dobro da si me podsetio. Smenjujemo te na narednoj Skupštini. :D
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Problem

Post od Bibliotekar »

Ta će biti sazvana tek za 11 meseci. Taman dovoljno vremena da prethodno na zahtev NO procvrkućeš pred UO KSMA glede permanentne periodične nedostupnosti plaćenog web-foruma KSMA. :twisted:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Problem

Post od Upravnik »

Na tvoju veliku žalost, Skupština će biti krajem avgusta ili početkom septembra. Naravno ove godine.
A onda ćeš biti smenjen.

:D
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Problem

Post od Bibliotekar »

Oh, do kraja avgusta će biti savršeno dovoljno vremena da zacvrkućeš. :twisted:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Problem

Post od Upravnik »

Pošto je, u međuvremenu, tajna otkrivena, nema razloga da se i ovde ne obelodani. :D
Elem, server na kome je pohranjen naš forum se nalazi u USA, a provajder je Dreamhost. Kako oni svoje bekapove rade u ranim jutarnjim časovima (po njihovom vremenu), to je kod nas baš to vreme (između 15 i 16 časova) kada Bibli nema pristup forumu. No, bez obzira na bekap, dobio sam od glavnog administratora mejl da bi smo, i pored bekapa, trebali da imamo pristup forumu, doduše malo otežan. Trenutno se radi na tome da se ovaj problem, ukoliko može, reši.
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Problem

Post od Bibliotekar »

Veliki Manitu je konačno rekao! Haug!

^:)^

U međuvremenu pak, poštovane dame i gospodo:

Slika

:roll:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Problem

Post od branko »

A nije server u Stepojevcu?
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Problem

Post od Bibliotekar »

Nije. Doduše ni sada ne znamo da li je u gradu Čikagu, Los Anđelesu ili pak u okolini Šageluka (meni je ta mogućnost nekako bliža), ali je definitivno alociran u SAD.

Što je veoma dobro, jer ga u tom slučaju NSA garantovano drži pod paskom. Na jamačnu radost g. Alekseya. :twisted:

Slika
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Problem

Post od aleksey »

Iskreno se nadam da zaista čitaju, između ostalog, i ove (moje, naše) postove.

I, vala, imaće još štošta da pročitaju... :ymdevil:

BTW, pošto ja iz Greecije uspevam da se ulogujem čak i u Biblijevo "Bermudski trougao vreme", ja ipak mislim da je ovde problem u legendanom serveru TLKK. Jesi li proverio možda i ovu opciju, Bibli? ;)
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Problem

Post od Bibliotekar »

Slika

BTW: I niste se ulogovali u tzv. moje vreme, Honey Bunny. Ono nastupa nekih 6 časova ranije od ovog Vašeg, noćobdijskog. :)
Acriter et Fideliter!
Slika
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju