Problem

Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Problem

Post od aleksey »

 
Palma napisao:WOW, Aleksey pa i ti si pozeleneo!
Eto nepobitnog dokaza da i Lukašenko zna da pogreši. I to žestoko... :ymdevil:
Brankica napisao:Eto odgonetke...
Ti se ni slučajno ne prijavljiuj na neki kviz znanja.
Mislim, nećeš zaraditi ni za kartu do kuće... :))
Don't cry because it is over, smile because it happened.
storisbrusdendblu
Postovi: 1
Pridružio se: 31 Dec 2011, 02:23

Re: Problem

Post od storisbrusdendblu »

Moze li neko da mi kaze sta se desilo sa nizom dramskih tekstova koje su prije samo par mjeseci bili u rubrici "pozoriste"? Unaprijed hvala.
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Problem

Post od aleksey »

 
Delete... :(( :(( :((
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Problem

Post od Upravnik »

storisbrusdendblu napisao:Moze li neko da mi kaze sta se desilo sa nizom dramskih tekstova koje su prije samo par mjeseci bili u rubrici "pozoriste"? Unaprijed hvala.
Trebalo bi da ih vidite kad se ulogujete na forum.
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Problem

Post od Bibliotekar »

Poštovani Upravniče: u poslednja tri dana dostupnost ovog web-foruma postaje izuzetno problematična, budući da je isti (za razliku od matične web-stranice Kamerne scene!) samo tokom današnjeg dana za mene lično u 4 navrata bio apsolutno nedostupan, uz legenadrni ispis na ekranu računara „Internet Explorer cannot display the webpage” (poslednji put ovaj forum je bio potpuno nedostupan u periodu od 21:09 do 21:22 H. Počeo sam da pišem ovu poruku odmah nakon toga.

Osobito frustrirajuće neugodnosti nastaju kada je član foruma ulogovan i kada npr. kuca svoj post u prozorčetu za ispisivanje, da bi u momentu kada klikne na komadu „pošalji” bio (posle desetak sekundi) obavešten da je forum nedostupan. Sav trud koji je prethodno uložio u stvaranje posta je, naravno, izgubljen bez traga. Meni se to dogodilo upravo juče kada sam pisao post u tematskoj oblasti „Politika”.

Problem nije u individualnoj konekciji korisnika - nebrojeni drugi web-sajtovi (čak i oni grafički izuzetno intenzivni, te, štaviše, i matična web-stranica KSMA) meni su npr. potpuno dostupni u isto ono vreme kada je naš web-forum nedostupan. Zbunjuje to što je ova nedostupnost ciklična i pri tome nepravilna - ne postoji neki određeni vremenski interval u kojem je forum nedostupan (a koji bi mogao da se objasni ažuriranjem foruma ili pravljenjem njegovog backup-a), već je ta nedostupnost potpuno randomizirana.

Šta je u pitanju? Da li je slučajno pređen eventualno postojeći konekcioni limit foruma? Ukoliko je to slučaj, kakav je limit u pitanju? Ili možda nisu izmirene materijalne obaveze prema provajderu? Ili neko vrši kontinuirane DDoS napade na forum? Ja zaista ne znam šta je u pitanju, pa bih molio da mi u punom kapacitetu autorizovani personal (čitati: Upravnik) odgovori na ova pitanja i iznađe rešenje za ovaj istinski iritantan problem. :evil:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Problem

Post od Bibliotekar »

PROBLEMI SE NASTAVLJAJU, O VELIKI & JEDINO OPUNOMOĆENI MANITU KOJI NE ODGOVARAŠ NA UPITE!

Počev od 18.17 do 18:36 web-forum KSMA bio je potpuno nedostupan. Matična web-stranica KSMA + ostatak Interneta istovremeno su dostupni! Za vreme mog pokušaja logovanja sajt je ponovo nestao u 18:38. Postao je iznova dostupan u 18:41H. No sada se javljaju i dodatne zanimljivosti na ekranu. Pre nego što je ovaj web-forum nestao sa svetski razapete mreže pristigla je prilikom mog pokušaja slanja posta sledeća poruka:
General Error

SQL ERROR [ mysqli ]

Lost connection to MySQL server at 'reading authorization packet', system error: 0 [2013]

An sql error occurred while fetching this page. Please contact an administrator if this problem persists.
The Problem is persisting, furthermore - it is pretty stable at an unacceptable level! :evil:

Veliki Manitu! Da li bi ste se udostojili da nešto poradite po ovom pitanju, ili treba da Vam šaljemo dimne signale? :?:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Problem

Post od branko »

I meni se isto dešava, a koliko vidim to mi se dešava i sa forumom - Tvorac grada. Koliko znam mi smo na istom serveru, možda je tu problem. Ne znam...
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Problem

Post od Upravnik »

Usplahireni, a po malo i dosadni Bibliotekar napisao: Veliki Manitu! Da li bi ste se udostojili da nešto poradite po ovom pitanju, ili treba da Vam šaljemo dimne signale? :?:
Sve radnje koje ste izvoleli navesti su posledica bekapovanja servera i nema nikakve potrebe za toliko Bibliju željnih senzacija.
Samo opušteno.

:D
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Problem

Post od Bibliotekar »

Dodatno Pitanje & Konstruktivni Predlog upućeni Omnipotentno Opunomoćenom i Mučaljivom Forumskom Totemu Plodne Majke Kibele koji se s vremena na vreme smiluje da edukativno prozbori:

Imajući u vidu da u registar pravnih lica upisani minorni pravni entitet pod imenom Kamerna scena „Miroslav Antić” (pretpostavljeno) uredno plaća svoje materijalne obaveze prema provajderu ovog web-foruma, da li bi bilo moguće uputiti zahtev istom da se pomenuta delikatna & permanentna operacija obavlja u saobraćajno manje intenzivnom periodu dana, npr. negde oko 3 časa posle ponoći?

To bi bila malo više user friendly solucija. Forum, evo, opet nije bio dostupan sve do maločas, tj. od 15.37 pa sve do 15:55 H. :roll:

Šta li se toliko permanentno bekapuje da mi je znati... :?
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Problem

Post od aleksey »

 
Šta li se toliko permanentno bekapuje da mi je znati... :?
Šta se sad pa ti čudiš?

Pa samo tvoji postovi zaslužuju barem jedan poseban server. ;)
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Problem

Post od branko »

Zbog čitanosti istih?
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Problem

Post od aleksey »

 
(Uglavnom) zbog čitanosti, ali i zbog silnih linkova u postovima.
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Problem

Post od Upravnik »

Administratori servera su me obavestili da, pošto je ogromna jagma za čitanjem postova dotičnog (iz čitavog sveta, razume se, a postovi mu se prevode čak i na svahili), morali su da proširuju kapacitete servera, pa je moguće da je čak i zbog toga naš forum bio nedostupan od 15.37 pa sve do 15:55 dana 16. maja 2013. godine.

:D
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Problem

Post od Bibliotekar »

A zbog potreba prevoda mojih postova na Ubangijanski (čitaju moje postove i u Demokratskoj Republici Kongo, sve u šesnaest!) forum nije bio dostupan ni danas u periodu od 14.47 do 15.12 H.

Šta da se radi kada u tim krajevima vlada ogromno interesovanje spram s moje strane predočenih najnovijih političkih akcija Pokreta Mađarske Nade... :roll:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Problem

Post od Upravnik »

Bibliotekar napisao:A zbog potreba prevoda mojih postova na Ubangijanski (čitaju moje postove i u Demokratskoj Republici Kongo, sve u šesnaest!) forum nije bio dostupan ni danas u periodu od 14.47 do 15.12 H.

Šta da se radi kada u tim krajevima vlada ogromno interesovanje spram s moje strane predočenih najnovijih političkih akcija Pokreta Mađarske Nade... :roll:
Dok pišem ovaj post tačno je 14:56.
Ja se na forumu nalazim već više od pola sata i nikakvih problema nisam imao. 8-)
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Problem

Post od Bibliotekar »

A jeste li možda bili na forumu u periodu od 13.47 do 14.12 H po Vašem standardu? Ja sam pokušavao i nisam uspevao. Trenutno mi (15.03 po GMT+01) to uspeva.

Dopuna prethodno napisanog:

Primetivši pogrešno otkucano slovo u tek istavljenom postu, pokušao sam da u 15.04 (po GMT+01!) ispravim tekst. Ispravih ga i poželeh da ga pošaljem. WEB FORUM JE POSTAO NAPRASNO NEDOSTUPAN! I ostao je nedostupan sve do 15.16 (GMT+01)!

(Izmena poslata u 15.18, GMT+01!)
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Problem

Post od branko »

Mislim, da te upravnik zavlači...
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
aleksey
Globalni moderator
Postovi: 1008
Pridružio se: 08 Dec 2010, 15:28

Re: Problem

Post od aleksey »

 
Nešoje,

Nemoj,bre, više da ga iskopčavaš.

Vidiš da se skroz unervozio zbog toga...
Don't cry because it is over, smile because it happened.
Korisnikov avatar
Upravnik
SiteAdmin
Postovi: 2370
Pridružio se: 07 Dec 2010, 23:54
Kontakt:

Re: Problem

Post od Upravnik »

Bilo bi mu bolje da on proveri svoj TLKK server. ;)
Не бојим се од вражјега кота,
нека га је ка на гори листа,
но се бојим од зла домаћега".
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5510
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Problem

Post od Bibliotekar »

Server proveren - radi kano Zmaj:

http://www.tlkk.org/

A ovaj Vaš i nadalje zapinje kano da ide na ćumur, a ne na elektriku... :roll:
Acriter et Fideliter!
Slika
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gosta