Problem

Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Problem

Post od Bibliotekar »

Pa kako si onda ovaj prethodni tekst postavio? #-o
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Problem

Post od branko »

Ne znam. Ovaj sam pokušao tri puta i rezultat isti.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Problem

Post od Bibliotekar »

Da li si ovu prethodnu, istavljenu rečenicu, kucao direktno u „prozorčetu” nakon logovanja, ili si je otkucao u npr. „Word”-u, pa je posle copy-paste metodom postavio ovde?
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Problem

Post od branko »

Postavio sam do sada 500 tekstova. Šta misliš kako?
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Problem

Post od Bibliotekar »

Ne znam - pokušavam nekako da dokučim u čemu se zapravo sastoji problem te naprasne nemogućnosti istavljanja teksta na koji se žališ. Kažeš da ne možeš da istavljaš tekstove, a sam tekst kojim se žališ na tu nemogućnost je istavljen. To znači da je nemogućnost samo delimična. Pretpostavljajući da obimom kraće tekstove prethodno ne kucaš u programima za obradu teksta, već da ih kucaš direktno (kao što to npr. činim i ja sada), odnosno da obimnije tekstove kucaš u nekom od programa za obradu teksta, pokušavam da ustanovim da li problem možda nastaje upravo zbog toga.

Naravno, moguće je i da ja u mojim pretpostavkama grešim. No nemam dovoljno informacija o samom nastanku problema, a tu jedino Ti možeš direktno da kažeš kako zapravo stoje stvari.

Ja, naime, nemam apsolutno nikakvih problema sa istavljanjem - ovaj tekst kucam u „forumskom prozorčetu i on se klikom na taster „pošalji” uredno pojavi na forumu. Problema nemam ni kada prethodno u „Word”-u sačinjeni obimniji tekst (poput forumskog posta o špijunu Alfredu Frauenknehtu u tematskom nizu „Istorija” - sa sve linkovima ka fotografijama) copy - paste metodologijom prebacim u „forumsko prozorče”, pa istavim isti na Forum po prethodno opisanom postupku. Možda Ti koristiš nešto treće - neki program koji je inkompatibilan sa phpBB programom koji pokreće Forum.

Stoga gukni malo opširnije, Lutko Moja - u čemu se zapravo sastoji procedura koju primenjuješ, a koja naprasno (pod pretpostavkom da si istu ranije bez problema ovde primenjivao!) više ne funkcioniše i onemogućava istavljanje forumskih postova? :ugeek:
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Problem

Post od branko »

Bože, bože...
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Problem

Post od branko »

Успео сам тако што сам исецкао на мање делове текст и тако постављао. Раније је постојала опција која кад пребациш, нпр. 15.000 карактера испише ти да имаш 15.069 карактера а дозвољено је 15.000. Сад те опције нема.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Problem

Post od Bibliotekar »

Izvini, ali apsoliutno ne razumem sa kakvim se Ti to problemom kod postiranja suočavaš. Ja sam (sticajem okolnosti upravo juče primivši jedan dramski tekst) zarad eksperimenta copy-paste metodologijom upravo postavio na forum dramski tekst koji sadrži 47.891 karakter, prebacivši ga iz originalnog Word dokumenta u forumsko prozorče i kliknuvši potom na komandu „pošalji” istavio isti - apsolutno nikakvog problema nije bilo! Tekst se nakon cca. 1,5 sekunde pojavio na Forumu! Bez ikakve poruke o premašivanju dozvoljenog broja karaktera, bez ikakve potrebe za suvišnim „cepkanjem” teksta na više fragmenata i sledstvenim postiranjem po višestrukim sukcesivnim tekstualnim segmentima. Jednom rečju - celovito, brzo i bez i najmanjeg problema!

Nakon istavljanja samog teksta naknadno sam koristeći funkciju za korigovanje dodatno uobličio tekst (boldovanje, formatiranje) kako bi bio prijemčiviji za pregled i eventualno korišćenje pri postavljanju dramskog dela. I to je sve. Stvarno ne znam sa kakvim se to problemima Ti suočavaš, ali vidim da si danas istavio više dramskih tekstova, te po svoj prilici Forumski engine zapravo funkcioniše i kod Tebe i omogućava Ti istavljanje postova na Forumu.
Acriter et Fideliter!
Slika
Korisnikov avatar
branko
Globalni moderator
Postovi: 11417
Pridružio se: 08 Dec 2010, 16:14

Re: Problem

Post od branko »

Vidi, istavio sam problem kad je bio i onakav kakav je bio. Zašto se desio, ne znam. Jedino je malo šuplje da me posle 20 godina postavljanja na hiljade tekstova na različitim forumima učiš kako da postavim tekst. No, ne iznenađujem se.
Sve naše nevolje dolaze otuda što nismo spremni da umremo od gladi.
Korisnikov avatar
Bibliotekar
Globalni moderator
Postovi: 5505
Pridružio se: 09 Dec 2010, 04:41
Lokacija: Senta

Re: Problem

Post od Bibliotekar »

Vidi: ne pokušavam da te učim bilo čemu. Pokušavam da otkrijem i otklonim problem na koji se žališ, ali koji izgleda zapravo ni ne postoji. A o faktičkoj šupljini tvrdnje: „Раније је постојала опција која кад пребациш, нпр. 15.000 карактера испише ти да имаш 15.069 карактера а дозвољено је 15.000. Сад те опције нема.” - nakon mojih 18 godina istavljanja forumskih postova diljem planete cele ne bih ni ja dalje trošio reči.
Acriter et Fideliter!
Slika
Odgovori

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost